skypie
08.04.11,09:38
Dobry den, potrebujem radu. Sme male SVB, zateplovali sme a zaroven sme menili zabradlie na lodziach. Meter zabradlia vysiel 100 Eur. Mame 4,5m a 6m lodzie. Jeden byt lodziu nema. Majitelka tohto bytu si teraz narokuje vyplatenie 600 Eur (hned za ten vacsi), ako kompenzaciu. Sama si znizila platby do FO a uz tam ma celkom slusny nedoplatok. Na schodzi sa jej to neodsuhlasilo, teraz mne ako predsednicke poslala list, kde ma ziada o vyplatenie tejto ciastky. Chcela by som vediet, ci z pravneho hladiska ma narok na kompenzaciu, ak ano, ci v celej vyske a ako postupovat. Cela rekonstrukcia sa rozpocitavala na m2 jednotliveho bytu. Ak by sme kompenzovali ju, mozu si narokovat aj byty, ktore maju 4,5 m lodziu. Dakujem za radu.
verkaz
08.04.11,10:32
Myslím si, že nemá nárok na náhradu.
U nás sú tiež byty, čo nemajú balkóny a tí, čo ich majú platia len o pár centov viacej a bude trvať desaťročia, pokým v zmysle teraz platného zákona zaplatia rekonštrukciu balkónov. Rekonštrukcia sa platila z FO a náklady na opravu jedného balkóna vyšla cca 1 300 Eur. Ten nedoplatok - tu by som už pohrozila jeho vymoženie cestou súdu alebo dražbou.
V žiadnom prípade si majiteľka nemôže svojvoľne upraviť príspevok do FO.
skypie
08.04.11,11:26
podla mojich informacii sa zabradlie a celkovo obnova balkonov a lodzii rata ako sucast obvodovych murov a ich financovanie sa ma riesit z FO bez rozdielu. lenze jej sa to akosi neda vysvetlit, bola by som rada, keby som sa mohla obratit na nejaky paragraf alebo nieco, bo ona to chce riesit sudnou cestou a vonkoncom nemam chut to takto riesit. keby aspon dala navrh na kompenzaciu urcitej casti a nie hned na celych 600E, co predstavuje najdlhsi balkon. nemate znalost o nejakom zakone, ktory by som jej citovala v liste? resp. uz priamo nieco naformulovane?
ivka70
08.04.11,11:29
podla mojich informacii sa zabradlie a celkovo obnova balkonov a lodzii rata ako sucast obvodovych murov a ich financovanie sa ma riesit z FO bez rozdielu. lenze jej sa to akosi neda vysvetlit, bola by som rada, keby som sa mohla obratit na nejaky paragraf alebo nieco, bo ona to chce riesit sudnou cestou a vonkoncom nemam chut to takto riesit. keby aspon dala navrh na kompenzaciu urcitej casti a nie hned na celych 600E, co predstavuje najdlhsi balkon. nemate znalost o nejakom zakone, ktory by som jej citovala v liste? resp. uz priamo nieco naformulovane?

Uplne staci aj pohladat na porade, napr. (par. 10, ods. (3))

http://www.porada.sk/1315400-post55.html
skypie
19.07.11,09:44
dakujem, uz som jej citovala zakon, ktory som nasla na porade, napriek tomu sa ide sudit, momentalne chce vymoct 450 Eur. je pravda , ze majitelom bytov s lodziami sa nenavysovala platba, takze pavdepodobne budeme musiet tu platbu navysit, ale to su minimalne sumy. tak neviem ako to dopadne, vonkoncom sa mi nechce ist na sud.