Jana-MT
08.04.11,10:07
Ahojte,
bola som so synom na priepustke - ošetrenie počas pracovnej doby. Chcela by som vedieť, či je nutné na lekárom potvrdenú priepustku písať meno, priezvisko, rodinný vzťah a dátum narodenia príslušníka rodiny, s ktorým som bola na priepustke. Ukladá mi to zákon alebo je to len "osobná iniciatíva" personalistu? Môj priamy nadriadený o ošetrení bol informovaný, čiže presne vedel kde som a s kým.
Ď. :-)
Tweety
08.04.11,08:09
Ahojte,
bola som so synom na priepustke - ošetrenie počas pracovnej doby. Chcela by som vedieť, či je nutné na lekárom potvrdenú priepustku písať meno, priezvisko, rodinný vzťah a dátum narodenia príslušníka rodiny, s ktorým som bola na priepustke. Ukladá mi to zákon alebo je to len "osobná iniciatíva" personalistu? Môj priamy nadriadený o ošetrení bol informovaný, čiže presne vedel kde som a s kým.
Ď. :-)
Ak to bola priepustka s rodinným príslušníkom, tak áno, je to potrebné, pretože tieto prekážky podľa §141 sa sledujú samostatne, zamestnanec, rodinní príslušníci.
Jana-MT
08.04.11,08:12
OK, sleduje sa zamestnanec (7 dní)- to je na priepustke vyznačené a sleduje sa rod. príslušník (7 dní) - to je tam tiež vyznačené.
Ale prečo mám vypisovať napr. osobné údaje mojej matky
Tweety
08.04.11,08:13
OK, sleduje sa zamestnanec (7 dní)- to je na priepustke vyznačené a sleduje sa rod. príslušník (7 dní) - to je tam tiež vyznačené.
Ale prečo mám vypisovať napr. osobné údaje mojej matky
Ak máš potvrdenie od lekára, tvz. výmenný lístok, tam to je tiež uvedené. So zamestnáv. určite máš podpísanú dohodu o ochrane osobných údajov, tak v tom nevidím žiaden problém.
Jana-MT
08.04.11,08:17
možno si to zle vysvetlujem, ale výmenný lístok predkladám lekárovi a nie zamestnávateľovi. Musí zamestnávateľ nutne vedieť meno a priezvisko, dátum narodenia a de facto ochorenie konkrétneho člena rodiny, ktorého sprevádzam niekoľkokrát na vyšetrenie? Podľa môjho názoru nie. A to chcel aj tel. číslo lekára, kde sme boli
nesca
08.04.11,08:20
OK, sleduje sa zamestnanec (7 dní)- to je na priepustke vyznačené a sleduje sa rod. príslušník (7 dní) - to je tam tiež vyznačené.
Ale prečo mám vypisovať napr. osobné údaje mojej matky
Som nejaka nechápavá.Bola si so synom a chcú údaje tvojej matky?
Ak so synom,taj jeho údaje...meno,rok narodenia,adresa
ak s matkou..tak jej
....teba dopisujú ako doprovod matka,dcéra
nesca
08.04.11,08:24
možno si to zle vysvetlujem, ale výmenný lístok predkladám lekárovi a nie zamestnávateľovi. Musí zamestnávateľ nutne vedieť meno a priezvisko, dátum narodenia a de facto ochorenie konkrétneho člena rodiny, ktorého sprevádzam niekoľkokrát na vyšetrenie? Podľa môjho názoru nie. A to chcel aj tel. číslo lekára, kde sme boli
Aha..meno,priezvisko,dátum narodenia,adresu...áno
Chorobu v žiadnom prípade,tel.číslo nemyslím,nech si to zistí sám...veď je tam pečiatka.
Máš nejakého podozrievavého šéfa:(
Jana-MT
08.04.11,08:29
príklad:
som s matkou u lekára, mám priepustku (štandardnú z obchodu) ked je uvedené:
moje meno, kedy mám dovolené opustiť pracovisko (dátum), podpis môjho vedúceho.
V druhej časti priepustky je tabulka, kde je uvedené či sa jedná o súkromnú alebo služobnú záležitosť alebo návšteva lekára. Tam napíšem "návšteva lekára - sprievod s členom rodiny - matkou. Mám tam pečiatku od lekára.
Mám zo zákona povinnosť pri odovzaní potvrdenej a takto vypísanej priepustky personalistovi uvádzať: Meno a priezvisko mojej matky, dátum jej narodenia, príp. tel. doktora u ktorého bola?
Tweety
08.04.11,08:58
príklad:
som s matkou u lekára, mám priepustku (štandardnú z obchodu) ked je uvedené:
moje meno, kedy mám dovolené opustiť pracovisko (dátum), podpis môjho vedúceho.
V druhej časti priepustky je tabulka, kde je uvedené či sa jedná o súkromnú alebo služobnú záležitosť alebo návšteva lekára. Tam napíšem "návšteva lekára - sprievod s členom rodiny - matkou. Mám tam pečiatku od lekára.
Mám zo zákona povinnosť pri odovzaní potvrdenej a takto vypísanej priepustky personalistovi uvádzať: Meno a priezvisko mojej matky, dátum jej narodenia, príp. tel. doktora u ktorého bola?
Ak máš takúto priepustku, nie tzv. sprievodný list lekárom vypísaný, tak nie, neuvádzaš, len netreba zabudnúť, že lekár musí naň uviesť aj čas, strávený u neho. PS: a možno má zamestnáv. podozrenie na zneužívanie priepustiek, jen jednoducho len opatrný, to mu nemožno zazlievať.
Jana-MT
08.04.11,09:13
na priepustke je vždy vyznačený odchod a príchod.
Čo sa týka zneužívania - no osobne mám toľko práce, že niekedy nestíham ani čerpať dovolenku a nie to ešte zneužívať priepustky. Len ma zaujímalo, či to tam musí byť uvedené alebo nie.
Ď.
katka50
08.04.11,09:36
Ahojte,
bola som so synom na priepustke - ošetrenie počas pracovnej doby. Chcela by som vedieť, či je nutné na lekárom potvrdenú priepustku písať meno, priezvisko, rodinný vzťah a dátum narodenia príslušníka rodiny, s ktorým som bola na priepustke. Ukladá mi to zákon alebo je to len "osobná iniciatíva" personalistu? Môj priamy nadriadený o ošetrení bol informovaný, čiže presne vedel kde som a s kým.
Ď. :-)

Myslím si, že na priepustke musí byť pre posúdenie nároku uvedené, o ktorého rod. príslušníka sa jedná, jeho meno a priezvisko. Pretože rodinný príslušník je široký okruh ľudí, ale na účely tohto zákona - zákonníka práce sa za rod. príslušníka považuje:

§ 40 ods. 5
(5)Rodinný príslušník na účely tohto zákona je manžel, vlastné dieťa, dieťa zverené zamestnancovi do náhradnej starostlivosti na základe rozhodnutia súdu alebo dieťa zverené zamestnancovi do starostlivosti pred rozhodnutím súdu o osvojení, rodič zamestnanca, súrodenec zamestnanca, manžel súrodenca zamestnanca, rodič manžela, súrodenec manžela, prarodič zamestnanca, prarodič jeho manžela, vnuk zamestnanca a iná osoba, ktorá so zamestnancom žije spoločne v domácnosti.
Zuzy
13.06.11,06:46
Môžem uznať priepustku, doprovod manželky k lekárovi, vyšetrenie bolo v zahraničí? Za odpovede ďakujem
adi11
13.06.11,07:08
Môžem uznať priepustku, doprovod manželky k lekárovi, vyšetrenie bolo v zahraničí? Za odpovede ďakujem
..ja myslim, ze mozes, len by mala pisomne zdovodnit preco zo zahranicia..
Gina Er
13.06.11,07:25
Myslím si, že na priepustke musí byť pre posúdenie nároku uvedené, o ktorého rod. príslušníka sa jedná, jeho meno a priezvisko. Pretože rodinný príslušník je široký okruh ľudí, ale na účely tohto zákona - zákonníka práce sa za rod. príslušníka považuje:

§ 40 ods. 5
(5)Rodinný príslušník na účely tohto zákona je manžel, vlastné dieťa, dieťa zverené zamestnancovi do náhradnej starostlivosti na základe rozhodnutia súdu alebo dieťa zverené zamestnancovi do starostlivosti pred rozhodnutím súdu o osvojení, rodič zamestnanca, súrodenec zamestnanca, manžel súrodenca zamestnanca, rodič manžela, súrodenec manžela, prarodič zamestnanca, prarodič jeho manžela, vnuk zamestnanca a iná osoba, ktorá so zamestnancom žije spoločne v domácnosti.
...ktorá so zamestnancom žije v SPOLOČNEJ DOMÁCNOSTI...
nežijem s rodičmi v spoločnej domácnosti,nemám preto nárok.nie je to diskriminácia? veď každý nežije so svojimi príbuznými v spoločnej domácnosti...... :(
Chobot
13.06.11,07:30
...ktorá so zamestnancom žije v SPOLOČNEJ DOMÁCNOSTI...
nežijem s rodičmi v spoločnej domácnosti,nemám preto nárok.nie je to diskriminácia? veď každý nežije so svojimi príbuznými v spoločnej domácnosti...... :(

Treba to chápať takto:

Rodinný príslušník na účely tohto zákona je:
- manžel,
- vlastné dieťa,
- dieťa zverené zamestnancovi do náhradnej starostlivosti na základe rozhodnutia súdu alebo dieťa zverené zamestnancovi do starostlivosti pred rozhodnutím súdu o osvojení,
- rodič zamestnanca,
- súrodenec zamestnanca,
- manžel súrodenca zamestnanca,
- rodič manžela,
- súrodenec manžela,
- prarodič zamestnanca,
- prarodič jeho manžela,
- vnuk zamestnanca a
- iná osoba, ktorá so zamestnancom žije spoločne v domácnosti.

Ja to chápem tak, že rodinným príslušníkom je aj iná osoba, ktorá žije s ním v spoločnej domácnosti, hoci s ním nemá iný príbuzenský vzťah. Ostatní vymenovaní sú rodinnými príslušníkmi bez ohľadu na to, či s ním žijú v spoločnej domácnosti alebo nie.
Gina Er
13.06.11,07:37
Treba to chápať takto:

Rodinný príslušník na účely tohto zákona je:
- manžel,
- vlastné dieťa,
- dieťa zverené zamestnancovi do náhradnej starostlivosti na základe rozhodnutia súdu alebo dieťa zverené zamestnancovi do starostlivosti pred rozhodnutím súdu o osvojení,
- rodič zamestnanca,
- súrodenec zamestnanca,
- manžel súrodenca zamestnanca,
- rodič manžela,
- súrodenec manžela,
- prarodič zamestnanca,
- prarodič jeho manžela,
- vnuk zamestnanca a
- iná osoba, ktorá so zamestnancom žije spoločne v domácnosti.

Ja to chápem tak, že rodinným príslušníkom je aj iná osoba, ktorá žije s ním v spoločnej domácnosti, hoci s ním nemá iný príbuzenský vzťah. Ostatní vymenovaní sú rodinnými príslušníkmi bez ohľadu na to, či s ním žijú v spoločnej domácnosti alebo nie.
nepochopili sme sa.....ak sprevádzam matku,s ktorou žijem v spoločnej domácnosti,zamestnávateľ mi to preplatí.ak sprevádzam matku,s ktorou nežijem v spoločnej domácnosti,musím si zobrať dovolenku.....o toto mi išlo...
katka50
13.06.11,07:47
nepochopili sme sa.....ak sprevádzam matku,s ktorou žijem v spoločnej domácnosti,zamestnávateľ mi to preplatí.ak sprevádzam matku,s ktorou nežijem v spoločnej domácnosti,musím si zobrať dovolenku.....o toto mi išlo...
Zle si to pochopila.

§ 40 ods. 5
(5)Rodinný príslušník na účely tohto zákona je manžel, vlastné dieťa, dieťa zverené zamestnancovi do náhradnej starostlivosti na základe rozhodnutia súdu alebo dieťa zverené zamestnancovi do starostlivosti pred rozhodnutím súdu o osvojení, rodič zamestnanca, súrodenec zamestnanca, manžel súrodenca zamestnanca, rodič manžela, súrodenec manžela, prarodič zamestnanca, prarodič jeho manžela, vnuk zamestnanca a iná osoba, ktorá so zamestnancom žije spoločne v domácnosti.

Tou inou osobou sa myslí osoba, z ktorou žiješ v spoloč. domácnosti, ale nepatrí medzi vyššie vymenované- z ktorými nemusíš mať spoločnú domácnosť/manžel, vlastné dieťa, dieťa zverené zamestnancovi do náhradnej starostlivosti na základe rozhodnutia súdu alebo dieťa zverené zamestnancovi do starostlivosti pred rozhodnutím súdu o osvojení, rodič zamestnanca, súrodenec zamestnanca, manžel súrodenca zamestnanca, rodič manžela, súrodenec manžela, prarodič zamestnanca, prarodič jeho manžela, vnuk zamestnanca /
Gina Er
13.06.11,07:50
Zle si to pochopila.

§ 40 ods. 5
(5)Rodinný príslušník na účely tohto zákona je manžel, vlastné dieťa, dieťa zverené zamestnancovi do náhradnej starostlivosti na základe rozhodnutia súdu alebo dieťa zverené zamestnancovi do starostlivosti pred rozhodnutím súdu o osvojení, rodič zamestnanca, súrodenec zamestnanca, manžel súrodenca zamestnanca, rodič manžela, súrodenec manžela, prarodič zamestnanca, prarodič jeho manžela, vnuk zamestnanca a iná osoba, ktorá so zamestnancom žije spoločne v domácnosti.

Tou inou osobou sa myslí osoba, z ktorou žiješ v spoloč. domácnosti, ale nepatrí medzi vyššie vymenované- z ktorými nemusíš mať spoločnú domácnosť/manžel, vlastné dieťa, dieťa zverené zamestnancovi do náhradnej starostlivosti na základe rozhodnutia súdu alebo dieťa zverené zamestnancovi do starostlivosti pred rozhodnutím súdu o osvojení, rodič zamestnanca, súrodenec zamestnanca, manžel súrodenca zamestnanca, rodič manžela, súrodenec manžela, prarodič zamestnanca, prarodič jeho manžela, vnuk zamestnanca /
ja sa z toho fakt neviem vysomáriť :eek:
nežijem s rodičmi v spoločnej domácnosti.uzná mi zamestnávateľ potvrdenie od lekára,ak ich budem sprevádzať na ošetrenie?
katka50
13.06.11,07:53
ja sa z toho fakt neviem vysomáriť :eek:
nežijem s rodičmi v spoločnej domácnosti.uzná mi zamestnávateľ potvrdenie od lekára,ak ich budem sprevádzať na ošetrenie?
Áno-mal by uznať, pretože manžel, vlastné dieťa, dieťa zverené zamestnancovi do náhradnej starostlivosti na základe rozhodnutia súdu alebo dieťa zverené zamestnancovi do starostlivosti pred rozhodnutím súdu o osvojení, rodič zamestnanca, súrodenec zamestnanca, manžel súrodenca zamestnanca, rodič manžela, súrodenec manžela, prarodič zamestnanca, prarodič jeho manžela, vnuk zamestnanca - pri týchto rod. príslušníkoch nie je potrebná spoločná domácnosť. Pri ostat. rod. príslušníkoch, ktorí nie sú vyššie vymenovaní je spoločná domácnosť podmienkou.
Gina Er
13.06.11,08:11
ahááááá,tak polopatisticky ......som to konečne pochopila
Chobot
13.06.11,09:45
ahááááá,tak polopatisticky ......som to konečne pochopila

Nič v zlom, ale nie si náhodou blondínka? :rolleyes::D:D

http://www.youtube.com/watch?v=_jzmpnqpwwM

(dúfam, že to nezoberieš osobne...;), veď sranda musí byť)
Gina Er
13.06.11,09:47
Nič v zlom, ale nie si náhodou blondínka? :rolleyes::D:D

http://www.youtube.com/watch?v=_jzmpnqpwwM

(dúfam, že to nezoberieš osobne...;), veď sranda musí byť)
nie,nie som :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D