skrolanko
08.04.11,12:23
...je treba zamestnávať osobu so zdravotným postihnutím, keď priemerný ev.fyz. počet za rok je 19,8 ?
Ďakujem
Tweety
08.04.11,10:23
...je treba zamestnávať osobu so zdravotným postihnutím, keď priemerný ev.fyz. počet za rok je 19,8 ?
Ďakujem
Nie, nie je, ale môžete ju zamestnať.
skrolanko
08.04.11,10:25
...neviete ako sa zaokrúhľuje počet zamestnancov a kde to nájdem? Vraj keď je to 19,5 tak sa to zaokrúhli na 20 zamestnancov....
linda10
08.04.11,11:48
nie
skrolanko
08.04.11,21:32
...neviete ako sa zaokrúhľuje počet zamestnancov a kde to nájdem? Vraj keď je to 19,5 tak sa to zaokrúhli na 20 zamestnancov....

... nemáte s tým niekto skúsenosti?
Marína
09.04.11,00:15
Nemám. Kto hľadá, nájde;):) Bližšie, viď priložený súbor.



§ 63


Povinnosti zamestnávateľa pri zamestnávaní občanov


so zdravotným postihnutím

(4) Zistený počet občanov so zdravotným postihnutím podľa § 9 ods. 1 písm. a), ktorých je zamestnávateľ povinný zamestnávať, a skutočný počet občanov so zdravotným postihnutím podľa § 9 ods. 1 písm. a), ktorých zamestnávateľ zamestnáva, sa zaokrúhľuje na celé čísla od 0,5 vrátane smerom nahor.


zdroj: www.upsvar-ba.sk
skrolanko
09.04.11,12:03
Nemám. Kto hľadá, nájde;):) Bližšie, viď priložený súbor.



§ 63



Povinnosti zamestnávateľa pri zamestnávaní občanov



so zdravotným postihnutím


(4) Zistený počet občanov so zdravotným postihnutím podľa § 9 ods. 1 písm. a), ktorých je zamestnávateľ povinný zamestnávať, a skutočný počet občanov so zdravotným postihnutím podľa § 9 ods. 1 písm. a), ktorých zamestnávateľ zamestnáva, sa zaokrúhľuje na celé čísla od 0,5 vrátane smerom nahor.


zdroj: www.upsvar-ba.sk (http://www.upsvar-ba.sk)

...ale to je už zistený počet zamestnancov, ktorých treba zamestnať, nie? ....ale ja potrebujem vedieť ako sa zaokrúhľuje počet zamestnancov, keď evid. stav zamestnancov je 19,8.... a od 20 zamestnancov je treba zamestnávať ZŤP...
ewita888
09.04.11,12:15
...ale to je už zistený počet zamestnancov, ktorých treba zamestnať, nie? ....ale ja potrebujem vedieť ako sa zaokrúhľuje počet zamestnancov, keď evid. stav zamestnancov je 19,8.... a od 20 zamestnancov je treba zamestnávať ZŤP...
19,8 zamestnancov nie je 20 zamestnancov .. čiže nemá povinnosť /toto sa nezaokrúhluje/ ... zaokrúhluje sa iba výpočet = povinnosť zamestnať takýchto ľudí ... napr. 20 zamestnancov x 3,2 % = 0,64 , t.j. povinnosť zamestnať jedného
Marína
09.04.11,12:19
Zitulda
09.04.11,12:42
...je treba zamestnávať osobu so zdravotným postihnutím, keď priemerný ev.fyz. počet za rok je 19,8 ?
Ďakujem


Nie, nie je, ale môžete ju zamestnať.

Zdravím Ťa skrolanko iba jednu otázku mám ale prosím, neber to v zlom. Robilo by Ti veľký problém, zamestnať jednu osobu so ZŤPako Ti radí Tweety ?
Ver mi, že každá takto postihnutá osoba je vďačná, ak ju zamestnajú, lebo dnes je veľa takých podnikateľov, čo sa zubami - nechtami bránia, len aby ich nemusel zamestnať. A pritom mnohé takéto osoby samé, dokonca s jedným maloletým dieťaťom robia ani nie za minimálnu mzdu a sú radi, že aspoň pracujú. Dokonca mnohé osoby so ZŤP sú pracovitejšie a nezneužívajú svoj handycap. Trochu viac empatie by nezaškodilo, nesmerujem to na Teba, ale pre každého zdravého človeka a pre podnikateľov a zamestnávateľov.
emily 2
26.07.12,08:54
Ahojte,
potrebovala by som si ujasniť pár vecí :
V roku 2011 sme neprekročili priemerný počet zamestnanov 20. Nevznikla nám žiadna povinnosť( ani zaslať výkaz). V roku 2012 predpokladám bude priemerný počet 40-50.
Od marca máme jedného zam. s 50% ČID a od augusta ďalšieho so 70% ČID.
Aké sú naše povinnosti? Potrebný počet zamestnancov so ZŤP zamestnávame, treba len do 31.03.2013 zaslať na Úrad práce ten ročný výkaz o plnená povinosti...?

Mimochodom, iné povinnosti zamestnávateľovi nepribudnú pri počte zamestnancov 50 a viac ?

Ďakujem

emily 2
emily 2
26.07.12,11:07
posúvam
:)