11sunny11
08.04.11,11:41
Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť v nasledovnej veci. Zamestnanec mal nárok v ročnom zúčtovaní na nezadniteľnú časť základu dane vo výške 398,33 EUR. Ja som mu to však nezohľadnila, lebo v chaose som tie doklady založila a nenašla ich a aj som zabudla, že mi to dával. Teraz sme na to prišli, ale už sme za neho odviedli nedoplatok na dani v plnej výške. Čo viem v takomto prípade robiť?

Ďakujem za vaše odpovede
katka50
08.04.11,10:09
Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť v nasledovnej veci. Zamestnanec mal nárok v ročnom zúčtovaní na nezadniteľnú časť základu dane vo výške 398,33 EUR. Ja som mu to však nezohľadnila, lebo v chaose som tie doklady založila a nenašla ich a aj som zabudla, že mi to dával. Teraz sme na to prišli, ale už sme za neho odviedli nedoplatok na dani v plnej výške. Čo viem v takomto prípade robiť?

Ďakujem za vaše odpovede
Dôležité je, či si to uviedol v ním podpísanej Žiadosti a doložil doklad-všetko do 15.2.2011. Ak áno a Ty si urobila chybu, tak mu jednoducho v najbližšom zúčtovacom období oprav RZ.

Zákon 595/2003 § 40
§ 40
(1) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane,122) (http://www.porada.sk/newreply.php?do=newreply&p=1714643#n_107697) ktorý zrazil zamestnancovi vyššiu daň, ako bol povinný zraziť podľa tohto zákona, vráti tomuto zamestnancovi preplatok dane, ak neuplynuli tri roky od konca zdaňovacieho obdobia, v ktorom preplatok dane vznikol.