Martin Bačík
08.04.11,18:13
:confused:
veronikasad
08.04.11,16:17
Exekučný príkaz si odovzdal mzdárke, alebo prišiel do firmy poštou ?
Martin Bačík
08.04.11,16:19
prišiel poštou..
veronikasad
08.04.11,16:20
prišiel poštou..
tak bonzovať nemusí zrovna mzdárka ...
Martin Bačík
08.04.11,16:31
to hej..ale všetko ..úplne všetko chodí len cez ňu..a nemám iného adepta.. ale aj tak na to nemá právo
nesca
08.04.11,17:08
No tak ti poviem,že ju možno krivo obviňuješ.A to nevravím len preto,že s ňou "držím basu". Nemyslím,že tým ona niečo porušuje.
Neviem ako inde,ale u nás,ak príde akákoľvek pošta,tak ju musí vidieť majiteľ/a nie jeden/
Akože,exekúcia je vec,o ktorej by asi mohol vedieť aj majiteľ, nielen mzdárka...veď tá pošta príde na jeho adresu.Aj keď on s tým teoreticky nič nemá,len odvedie tvoje prachy niekam inam.
A to,že on je ukecaný,škodoradostný atď...čo už
evina
08.04.11,17:09
to hej..ale všetko ..úplne všetko chodí len cez ňu..a nemám iného adepta.. ale aj tak na to nemá právo

Priamy nadriadený je šéf firmy?, resp. závisí ako je u Vás schvaľovanie výplat. Účtovníčka po spracovaní výplat ich musí dať ku schváleniu kompetentnému šéfovi, takže nebonzuje ,.... Samozrejme ´dalej voči ďalším osobám je zaviazaná mlčanlivosťou.... Pred šéfom ho nemôže zamlčať...ako by odôvodnila zrážku z výplaty....
Melnick
08.04.11,17:13
Ja robím okrem iného aj mzdy viacerým firmám a ak príde exekučný príkaz, tak mi ho vždy odovzdá majiteľ. Predsa exekútor pri vymáhaní nezisťuje kto je "mzdár" povinného, ale kto je jeho zamestnávateľ. Mzdárka je v tomto prípade obviňovaná zbytočne.

Mzdárka je spravidla tretia v poradí, ktorá sa o exekúcii dozvie. A ešte sú tu účtovníci, ktorí mzdy zaúčtujú... čiže o Tvojej exekúcii sa aj bez klebetenia a bonzovania dozvie dosť ľudí.
Martin Bačík
08.04.11,17:24
ale on nie je šéf... je to môj vedúci,ktorí má na starosti logistiku..tz. aj mňa.. nad ním je už len riaditel spoločnosti..ale týchto vedúcich má naša firma viacˇ(napr. vedúci výroby,vedúci kvality atď)..to akože to môžu vedieť všetci??? podla mňa tam platí zákon na ochranu osobných údajov..
Stefan2005
08.04.11,17:30
ale on nie je šéf... je to môj vedúci,ktorí má na starosti logistiku..tz. aj mňa.. nad ním je už len riaditel spoločnosti..a...

... aj v kompetencii vedúceho môže byť schvaľovanie (teda zodpovednosť) za mzdy svojich podriadených - a teda platí to, čo napísali vo svojich príspevkoch #7 evina a #8 Melnick...
Melnick
08.04.11,17:32
ale on nie je šéf... je to môj vedúci,ktorí má na starosti logistiku..tz. aj mňa.. nad ním je už len riaditel spoločnosti..ale týchto vedúcich má naša firma viacˇ(napr. vedúci výroby,vedúci kvality atď)..to akože to môžu vedieť všetci??? podla mňa tam platí zákon na ochranu osobných údajov..

Naozaj o Tebe môžu vedieť viacerí a vôbec nemusia porušiť žiadny zákon. :) pretože si to navzájom neklebetili/ každý z nich môže mlčať ako hrob/, ale jednoducho spracovávajú vo firme materiál, z ktorého sa o Tvojej exekúcii dozvedia.
Paula
08.04.11,17:43
Žiaľ, s tým , že sa pletka o exekúcii prevalí možno aj na detskom pieskovisku v susedstve, musí človek rátať. Na pracovisku je to isté. Čo už, život je jeden z najťažších.
Martin Bačík
08.04.11,17:45
..
Melnick
08.04.11,17:51
Martin, nikto z nás si myslím o Tebe nemyslel nič zlé. Človek sa do podobnej situácie môže dostať oveľa skôr, ako príde k novému kabátu.
Skúsim Ti prilepiť link na nejakú tému o Tvojom ďalšom probléme, alebo sa kľudne pýtaj aj v tejto téme. :)
Melnick
08.04.11,17:53
chcel by som sa spýtať ešte na jednu vec-mám založiť novú tému? totiž mám živnosť na prácu ktorú vykonávam teraz ako zamestnanec-- dá sa nejako donútiť -ovplyvniť terajší zamestnávatel aby som s ním uzavrel zmuvu na dielo..tým že nebudem už dalej jeho zamestnancom ale len budem pre nich robiť ako živnostník..tým pádom by mu odpadli všetky náklady na mňa..doteraz som zistoval..ale vraj to tak nerobia..tak asi nemám šancu...

Zvážil si všetky/ aj skryté/ nevýhody živnostníka ? :)
Stefan2005
08.04.11,18:02
Zvážil si všetky/ aj skryté/ nevýhody živnostníka ? :)

... možná, že zvažovať treba aj z hľadiska postavenia živnostníka / zamestnanca, ktorý podlieha exekúcii... predtým, než urobíš definitívne rozhodnutie, treba aj s týmto počítať; bližšie viď napr.
http://hnonline.sk/ekonomika/c1-40295560-na-dlh-zamestnanca-dosiahne-exekutor-skor-ako-na-zivnostnika
http://hnonline.sk/c1-34106210
kukučka
08.04.11,18:07
ach Martin, Martin...zaslúžiš si po holej.....Kto to teraz zverejnil pred celým Slovenskom? :---:D
Martin Bačík
08.04.11,18:17
Zvážil si všetky/ aj skryté/ nevýhody živnostníka ? :)
skúšal som všetko možné aj nemožné..človek ked je v tiesni robí hlúposti..uznávam:(
Martin Bačík
08.04.11,18:18
ach Martin, Martin...zaslúžiš si po holej.....Kto to teraz zverejnil pred celým Slovenskom? :---:D
sorry --- i don´t understand :confused:
Martin Bačík
08.04.11,18:24
Martin, nikto z nás si myslím o Tebe nemyslel nič zlé. Človek sa do podobnej situácie môže dostať oveľa skôr, ako príde k novému kabátu.
Skúsim Ti prilepiť link na nejakú tému o Tvojom ďalšom probléme, alebo sa kľudne pýtaj aj v tejto téme. :)
môžem založiť novú tému??
Melnick
08.04.11,18:28
Martin, postupuj pomaly a všetko si dôkladne premysli, aby si ako živnostník nedopadol horšie, ako zamestnanec.
Stefan 2005 Ti dal super linky. Pre začiatok skús pouvažovať či môžeš postupovať podľa toho návodu.
Melnick
08.04.11,18:32
môžem založiť novú tému??
Áno.:) Iní zakladajú jednu za druhou a nepýtajú sa;).

mimotemyMartin, ak si uviedol svoje pravé meno, popros admina o zmenu, v prípade, že si ho chceš zmeniť. Ak nechceš,nerieš. :)
Martin Bačík
08.04.11,18:40
Melnick.. ja nemám problém s mojím menom a nemám sa pred čím hambiť...je to život a neriešim to..
moje meno naskočilo automaticky po prepojení s Facebookom...
a
áno prečítal som si všetko..v linkoch čo mi dal Mr Štefan... v podstate..nevlastním nič..bývam v dome u rodičov,auto je otcove... nevlastním cennosti a s manželkou mám rozdelené BSM.. a pracovať na živnosť chcem... mal by som všetky moje problémy pod kontrolou.... Melnick--velka vďaka že mi takto pomáhaš..aj ostatným
Paula
08.04.11,18:45
mimotemy



moje meno naskočilo automaticky po prepojení s Facebookom...



Toto sa mi veeeeeeľmi nepáči...a vôbec, mám dojem, že odkedy sa Porada spriahla s FB, veľa sa tu pokazilo :cool:
Melnick
08.04.11,18:58
Skúsme sa z tejto témy presunúť a riešiť druhý Martinov problém. :)
Martin ak súhlasíš, môžeme pokračovať v tejto téme:http://www.porada.sk/t161354-praca-na-zivnost-este-raz.html#post1671172

Škoda , téma je uzamknutá, nevšimla som si. :o