calawen
08.04.11,19:13
Konateľ (a zároveň zamestnanec) spoločnosti chodil v roku 2010 na služobné cesty do zahraničia. Po skončení roku vychádzala spoločnosti strata, ktorú však nechcel vykázať, nakoľko sa snaží získať úver v banke, tak mi kázal odúčtovať aj zahraničné služobné cesty. Vyhádzala som všetky náklady na účte 512, ale zabudla som vyhodiť doklady o nákupe PHM v zahraničí...

Moja otázka znie, môže konateľ v knihe jázd vykázať tieto cesty ako služobné, len s nákladmi na PHM alebo môže očakávať otázky (a problémy) pri prípadnej daňovej kontrole na daň z príjmu? Alebo má radšej vyhodiť aj nákup PHM a podať dodatočné DP?
KEJKA
08.04.11,21:01
je to špekulácia ako vyšitá, s cieľom získať úver, ktorý sro nebude možno ani vedieť splácať..............
všetko v neprospech sro, resp. konateľa, takže zniženie nákladov DU napádať nebuude.
calawen
09.04.11,10:19
Takže tú PHM môžem nechať?
Tweety
09.04.11,10:25
Takže tú PHM môžem nechať?
Logicky, ak neboli PC, nemohol byť ani nákup PHM. Buď budeš účtovať o PC a potom aj o nákupe PHM, alebo o ničom z toho.
KEJKA
09.04.11,17:35
............................

Moja otázka znie, môže konateľ v knihe jázd vykázať tieto cesty ako služobné, len s nákladmi na PHM alebo môže očakávať otázky (a problémy) pri prípadnej daňovej kontrole na daň z príjmu? Alebo má radšej vyhodiť aj nákup PHM a podať dodatočné DP?
ak to auto je služobné, tak áno, PHM môže zostať, kniha jázd je OK.
Pokiaľ si akože nevyúčtuje iné náklady-stravne ap., tak sro nemá čo preplácať. Ovšem v budúcnosti sa to dodatočne uplatiť daňovo nebude môcť - jedine ak dodatočným DP.