iv@n
08.04.11,20:58
Nemôžem zohnať nikoho na okolí so zváračkou čo by mi nabodoval matice na plotové tyčky, tak uvažujem zobrať z požičovne zváračku a spraviť si to sám. problém je, že som ten vercajch ešte nedržal v ruke, je to problém spraviť takto pre laika? nejde mi o to ako to bude vyzerať, je to na záhrade, len aby mi tie matky po pol roku neodpadli aj s pletivom. dá sa to, alebo to nechať na zvárača?
220870
09.04.11,05:35
Síce som nepochopil čo idete zvárať ale si myslím že ak nemáte vrodený talent na zváranie tak vám to po roku opadá.Hlavne pozor na oči pár ľudí takto skončilo na pohotovosti.
Stefan2005
09.04.11,06:14
...je to na záhrade, len aby mi tie matky po pol roku neodpadli aj s pletivom....

ja mám v záhrade natiahnuté pletivo bez jedinej matky a už je na svojom mieste 30 rokov...
beedo
09.04.11,07:28
Odkial si?
iv@n
09.04.11,10:23
Síce som nepochopil čo idete zvárať ale si myslím že ak nemáte vrodený talent na zváranie tak vám to po roku opadá.Hlavne pozor na oči pár ľudí takto skončilo na pohotovosti.
vykať si tu hádam nemusíme :)
matice ako prievlakové očko na napínací drôt, ešte si to nevidel na plotových stlpikoch na obyčajné štvorhranné pletivo?
mám zabetonované také samodomo stlpiky z nejakého elkového oceľového profilu, vrtať je do toho problém ked je to stará poctivá oceľ, tak som tam chcel nabodovať matice osmičky a napínací drôt potiahnuť cez ne.
iv@n
09.04.11,10:55
ja mám v záhrade natiahnuté pletivo bez jedinej matky a už je na svojom mieste 30 rokov...
tak mi ešte prezrad tvoje tajomstvo :) si ten napínací drôt len priviazal alebo ..?
iv@n
09.04.11,10:55
Odkial si?
potrebujem to spraviť na chalupe na kysuciach
Stefan2005
09.04.11,11:04
tak mi ešte prezrad tvoje tajomstvo :) si ten napínací drôt len priviazal alebo ..?

... stĺpy prevŕtal, natiahol drôt, pletivo priväzoval (drôtom)...
iv@n
09.04.11,16:58
ja som na skúšku zobral vrták na kov a zničil som vrták, ani jedna diera spravená. neviem z čoho je ten profil na tyčke, ale aj ked som to rezal rozbrusovačkou, tak som mal s tým problém to prerezať.
preto som tam chcel navariť tie matice.
petmar
09.04.11,17:12
Garantujem, že sa ti nepodarí bez nejakého zácviku a požičanou zváračkou riadne navariť matice . Ešte tak poštudovať teoriu zvárania, vyskúšať si najprv rovné zvary, a iné, rôzne elektrody, ale aj tak , no nie... skús zvárača a ty budeš pomocník, odkukaj a na budúce to možno pôjde.
K tomu vŕtaniu, skús najprv tenším vrtákom, potom dieru zväčšiť
andiablo
09.04.11,17:17
no poradím ti s mojích skúseností. Poriadne si očisti trubky na ktoré chceš variť matice aby ti chytalo dobre obluk, použi max 2,5 elektrody a nastav tolko prudu (amperov) kolko je napísané na škatuli. Ak das silnejsie elektrody alebo prud vypališ dieru do trubky. Ak das málo bude ti lepiť elektrody. Je to o troche citu. Budeš to ete presne dolaďpvať potom ručne ten prud.
Neboj sa naučíš sa to. je to piplačka robota. A hlavne nezabudni na KUKLU aby si nebol na druhý deň na očnej pohotovossti
Gapo
09.04.11,17:23
Pár elektród znič tréningom chytiť a udržať oblúk, prídeš na to ako dosiahnuť , aby matica bola privarená a nie prilepená.
Ak budeš mať zváračku čo sa nenastavuje nič, je to malina.
Ak nejakú starú, musíš vedieť aký prúd treba nastaviť, aby si nepálil, nelepil, ale zváral. Na matice by som odporučil maximálne dvojky, hrubšie elektródy, nie.:D
Hahaha no, andiablo to napísal predo mnou.
iv@n
09.04.11,17:53
díky chlopi za rady
Indeed
30.06.12,23:01
obkrutil drot okolo stlpika...resp. urobil na stlpiku OKO z jedného drotu a cezeň prevliekol drot ktorý drží pletivo
Indeed
30.06.12,23:02
Prúd musíš nastaviť taký aby si neprepálil najslabšiu časť ktorú ideš prizvárať,teda tu maticu
Indeed
30.06.12,23:03
Takú zváračku, čo sa "nenastavuje nič" som ešte nikde nevidel