paulaa
09.04.11,12:05
Dobry Den

Isty pan, odkupil v nasom panelaku byt za ucelom prenajmu. Do jedneho bytu chce nastahovat dve rodiny neprisposobyvych romov, ako podnajomnikoch. V nasom panelaku uz mame rodiny romov, ale ty su slusny. A tyto samotny romovia, ktory tu byvaju, su taktiez zasadne proti nim, lebo tie dva rodiny pochadzauju z lokality, kde su agresivny, smradlavy romovia. V podstate cely panelak, vratane romskych rodin je zasadne proti tomu, aby ten pan tam nastahoval tie rodiny.
Da sa proti tomu nejako branit? Ludia chcu spisat peticiu, ale neviem ci to ma nejaky vyznam. Vsetky byty su uz v sukromnom vlastnictve.

Dakujem
Mária27
09.04.11,17:26
Zásadne sa bude dať niečo robiť, až keď budete môcť proti nim vzniesť skutočné výhrady a obvinenia. Teraz by vás mohli obviniť z rasizmu.
verkaz
10.04.11,06:47
Všetko záleží od vlastníka bytov. Divím sa, že sa takto rozhodol a či má záruku platenia za prenájom.
Na druhej strane, tak ako to radí Mária 27 sa bude dať sťažovať vtedy, keď bude na čo.
Možno budete aj prekvapení. My máme vo vchode dve rodiny, proti ktorým sa tiež protestovalo a nakoniec sú slušnejší ako niektorí z tých, čo boli proti nim.
paulaa
10.04.11,06:54
Dakujem, za odpovede. Uvidime, ako sa budu spravat. Len sa mi nepaci, ze aj samotny romovia co tu uz byvaju protestuju proti nim.
durisovad
10.04.11,07:18
Ak budu problemy, urcite ich spacifikuju ti slusni romski najomnici. Uz aj preto, aby ich ostatni najomnici nehadzali do jedneho vreca s tymi nespratnikmi.
majkii
03.08.11,06:46
Ako by ste riešili situáciu s rómami v Malackách?
Mám nápad - ak by mal niekto nenormálne veľa peňazí, mohol by im prenajať nejaký pozemoček v blízkosti organizácií na ochranu menšín alebo do blízkosti obydlia p. Poláka a iných, ktorí chcú "pomáhať".


o rómoch z Malaciek sa rozsiahlo "diskutovalo" v tejto téme http://www.porada.sk/t172372-dokaze-stat-ochranit-ludi-od-neprisobobivych-spoluobcanov.html