Martin Bačík
09.04.11,14:22
mám živnosť na prácu ktorú vykonávam teraz ako zamestnanec-- dá sa nejako donútiť -ovplyvniť terajší zamestnávatel aby som s ním uzavrel zmuvu na dielo..tým že nebudem už dalej jeho zamestnancom ale len budem pre nich robiť ako živnostník..tým pádom by mu odpadli všetky náklady na mňa-kedže si robím daňové priznanie sám.... pre mňa by to bolo výhodnejšie.... či?
Tweety
09.04.11,14:45
mám živnosť na prácu ktorú vykonávam teraz ako zamestnanec-- dá sa nejako donútiť -ovplyvniť terajší zamestnávatel aby som s ním uzavrel zmuvu na dielo..tým že nebudem už dalej jeho zamestnancom ale len budem pre nich robiť ako živnostník..tým pádom by mu odpadli všetky náklady na mňa-kedže si robím daňové priznanie sám.... pre mňa by to bolo výhodnejšie.... či?
Donútiť, to určite nie, ale dohodnúť sa na skončení PP, to áno. Aj prípadné uzavretie zmluvy o dielo s Tebou, ako živnostníkom, je len v jeho rukách. A či to bude pre Teba výhodnejšie? to záleží od toho, či budeš mať aj iné príjmy,.........
Martin Bačík
09.04.11,15:15
a ako by som mohol ich presvedčiť alebo vyargumentovať aby my zmenili tento pracovný pomer..mám zájsť až do extrému že by som pohrozil výpoveďou? ináč je to funkcia smenový vedúci expedície tovaru..kde som za učený na SAP..a pomerne slušne ho ovládam..
ewita888
09.04.11,15:34
a ako by som mohol ich presvedčiť alebo vyargumentovať aby my zmenili tento pracovný pomer..mám zájsť až do extrému že by som pohrozil výpoveďou? ináč je to funkcia smenový vedúci expedície tovaru..kde som za učený na SAP..a pomerne slušne ho ovládam..
v tvojom prípade ide o závislú činnosť, zamestnávateľ ti zrejme nevyhovie, jednal by protizákonne...
srska
09.04.11,15:38
a ako by som mohol ich presvedčiť alebo vyargumentovať aby my zmenili tento pracovný pomer..mám zájsť až do extrému že by som pohrozil výpoveďou? ináč je to funkcia smenový vedúci expedície tovaru..kde som za učený na SAP..a pomerne slušne ho ovládam..
ak slušne ovládaš sap, tak perspektíva je aj v iných spoločnostiach, ktoré ho využívajú a možno aj lepšie platia
evina
09.04.11,15:46
a ako by som mohol ich presvedčiť alebo vyargumentovať aby my zmenili tento pracovný pomer..mám zájsť až do extrému že by som pohrozil výpoveďou? ináč je to funkcia smenový vedúci expedície tovaru..kde som za učený na SAP..a pomerne slušne ho ovládam..


Nuž dnes je konkurencia veľká a miest málo, takže sa Ti môže stať, že výpoveď bude hneď prijatá a ty prekvapený.... Nie je inej cesty ako kľudná vzájomná dohoda, nemáš žiadne páky....ani oporu v zákone
Indeed
09.04.11,15:47
Donútiť, to určite nie, ale dohodnúť sa na skončení PP, to áno. Aj prípadné uzavretie zmluvy o dielo s Tebou, ako živnostníkom, je len v jeho rukách. A či to bude pre Teba výhodnejšie? to záleží od toho, či budeš mať aj iné príjmy,.........

Samozrejme že NIEEEE,

ako by to bolo aby zamestnanec prešiel "na živnosť" ??

KATASTROFA , zavisla praca na živnosť ??? To ihneď treba uzatvoriť každú TEMU v ktorej sa čo len slovkom spomenie "práca na živnosť"

Skutočný dovod je maslím to , že treba ochrániť ZAMESTNANCA pred rizikom poberania nadmerného príjmu a pred všetkými "škodlivými" dosledkami z toho vyplývajúcimi.:(