LEYLA69
09.04.11,18:43
Poradte ako vymenit prah ,v sucasnosti tam je kovovy prah a na tom guma ,proste take prahy ako v bytoch .chceli by sme tam drevenny prah ako to urobit ?diky za radu
alla66
09.04.11,16:51
Pohľadaj si stolára a pozvi k sebe domov;)........musí si odmerať dĺžku, šírku, drážky, vybrania......
Gapo
09.04.11,17:11
Nepoznám kovový prah, ale prahy predávajú v Baumaxe, takže kúpiť podľa šírky dverí navŕtať dierky pre skrutky, vyvŕtať diery pre hmoždinky a priskrutkovať. Pre krajší vzhľad, nalakovať lodným lakom.:D
doktor01
09.04.11,17:48
Poradte ako vymenit prah ,v sucasnosti tam je kovovy prah a na tom guma ,proste take prahy ako v bytoch .chceli by sme tam drevenny prah ako to urobit ?diky za radu
Tiež som to riešil v panelovom byte. Mal som tam drevený prah a na tom gumu a po krajoch na hranách Al. lišty. Demontáž nebola celkom jednoduchá. Guma a lišty šli jednoducho odstrániť ale drevený prah bol pripevnený 2 skautkami, ktoré niekto nastrelil priamo do betónu a ich časť sa ohla. V tom mi pomohlo páčilo. Pozor, pod prahom je aj spodná kovová výstuha zárubne a ta sa nesmie ostrániť aby sa zárubňa nedeformovala. Ostatné už bolo jednoduché. Prah som si dal vyrobiť na mieru, takže som ho následne len osadil (navŕtal 2 diery, dal do nich hmoždinky a skrutky zaskrutkoval). Nakoniec som ho navoskoval a už niekoľko rokov vyzerá super.