martin-011
09.04.11,19:42
viem, ze to nie je bezna tema a ci sem patri, ale chcel by som frajerke postavit maj ku domu v dedine blizko Trencina..viete, kto by mi s tym vedel nejako pomoct..nejaky stolar v TN, nejaka pila na spracovanie dreva..na koho sa vlastne obratit, fakt neviem..dakujem pekne..;)
arizona
09.04.11,18:19
To je mile!!! :):):)

Neviem ti presne poradit,ale napadlo ma, ze na dedinach sa este stavaju "obecne" maje. Takze sa skus spytat na obecnom urade,mozno budu vediet poradit,kto robi tie maje pre nich a daju ti kontakt,prip.poradia skadial zohnat strom...
Drzim palce ;):)
Mária27
09.04.11,18:39
Pri dome nemusí byť taký máj ako býva obecný. Máj sa dá na hocijakú slušnú palicu a pripevní sa hoci aj na plot ... len nech je vyššie a vyčnieva.
Chobot
09.04.11,21:21
viem, ze to nie je bezna tema a ci sem patri, ale chcel by som frajerke postavit maj ku domu v dedine blizko Trencina..viete, kto by mi s tym vedel nejako pomoct..nejaky stolar v TN, nejaka pila na spracovanie dreva..na koho sa vlastne obratit, fakt neviem..dakujem pekne..;)

Pred cca 20. rokmi som aj ja postavil frajerke máj pod oknom na dvore rodinného domu. Pár dní pred tým som si vytipoval statný strom (cca 7 m vysoký) a doma som spravil zo starého kolesa bicykla, slamy a stužiek veniec. Večer som nahovoril pár kamošov, aby mi pomohli. V noci sme strom (tuším to bol topoľ) vyrúbali, očistili od kôry až po vrch koruny. Nechali sme len zeleň asi 50 cm od vrchu a pripevnili to koleso. Na dvore sme vykopali jamu asi 0,5 m hlbokú, do nej sme postavili strom a upevnili ešte pár tehlami v zemi. Potom sem jamu zakopali.

Najväčší gól bol, že keď sme išli na to, tak nás zastavili policajti, lebo videli, že nesieme sekery a rýľ. Keď sme povedali, že ideme stavať máj, tak sa len zasmiali a nechali nás ísť. Dnes by sme určite skončili na stanici, kvôli vyrúbanému stromu...

Takže daj pozor, odkiaľ zoberieš strom alebo stĺp...;)
Ice dive
09.04.11,21:38
no skús ísť k miestnemu polovnému združeniu, tí by ti možno vedeli dajaký strom na to vhodný pustiť... ale myslím, že v dnešnej dobe sa už máj tak ľahko nedá postaviť, ako kedysi, keď na dedinách každý s každým kámošil...

alebo buď ekologicko - originálny MacGuyver a sprav umelý máj, 8 m lešenársku trubku, na koniec pripni koleso z bicykla so stužkami, alebo umelý vianočný stromček... myslím, že takýto máj by si ľahšie zohnal a aj rýchlejšie postavil...
alabut
10.04.11,17:38
Od sukromnika, alebo urbaru kup tenky smrecok, odpil, osekaj mu konare, vrchol nechaj na stuzky, ani koru lupat nemusis.
ivka70
10.04.11,17:45
U nas sa maje pri rodinnych domoch robia z brezy, staci vacsi konar, na ktoru naviazu chlapci farebne stuzky a pripevnia ju ku stlpu plota
220870
10.04.11,19:12
Pri dome nemusí byť taký máj ako býva obecný. Máj sa dá na hocijakú slušnú palicu a pripevní sa hoci aj na plot ... len nech je vyššie a vyčnieva.
Kamarát v TN pripevnil máj frajerke o plot... do rána spadol aj s plotom a bránou na "embéčku".
Mária27
11.04.11,13:33
Kamarát v TN pripevnil máj frajerke o plot... do rána spadol aj s plotom a bránou na "embéčku".

Dobrý majster! Ako keby som to stavala ja.
Asi preto, že priniesol statný strom:)
Peter Senior Adamčík
11.04.11,13:49
Niekedy boli Máje v každom dvore kde bola súca deva na vydaj.
Dnes sa robí (u nás) jeden veľký a každý mládenec stuhou sa zviditľlní. Veď stromy treba šetriť.
marleau
11.04.11,13:57
:):)Ozdob betónový stĺp a bude aj na rok,len nie elektrický..:D:D:D
Dnes už nie je jednoduché ísť do hory s partiou laganov,zoťať statný rovný smrek a v tichosti ho v noci postaviť pri bráne.Už to asi aj vychádza z módy.
Na najbližšej píle ti ho aj olúpu.
misomiso
11.04.11,19:00
Pred cca 20. rokmi som aj ja postavil frajerke máj pod oknom na dvore rodinného domu.

No - a bolo z toho aj nieco, ci zbytocna robota?
buchač
11.04.11,19:04
:):)Ozdob betónový stĺp a bude aj na rok,len nie elektrický..:D:D:D
Dnes už nie je jednoduché ísť do hory s partiou laganov,zoťať statný rovný smrek a v tichosti ho v noci postaviť pri bráne.Už to asi aj vychádza z módy.
Na najbližšej píle ti ho aj olúpu.

...jednoduché by to bolo ...čoby nie ...;)

LEN kto bude tie pokuty platiť , alebo po súdoch chodiť ?

Ani z módy to ešte nevyšlo , poniektoré " partie " za bieleho dňa tatrovkami zvážajú " máje " na zahraničné píly ....