bibitraub
10.04.11,08:15
Prosím kam do peňažného denníka zaradiť:

doprava tovaru z Číny do SR -(patrí to do nákup tovaru?)-

preprava tovaru v rámci EU (pri predaji tovaru, ked mi platíme za dopravu) - nákup tovaru alebo prevádzkova réžia?

preprava tovaru v rámci EU (ked kupujeme tovar a potrebujeme ho doviesť k nám na sklad) -

platobný colný výmer pri dovoze -

phl (nákup pohonných hmôt)-

oprava a údržba auta (autoumývareň)-

Ďakujem. Môžete mi prosím dať link kde je vypísané čo všetko patrí do výdavky za materiál, tovar?
ekopo
10.04.11,06:34
Prosím kam do peňažného denníka zaradiť:

doprava tovaru z Číny do SR -(patrí to do nákup tovaru?)-tovar je vždy len tovar

preprava tovaru v rámci EU (pri predaji tovaru, ked mi platíme za dopravu) - nákup tovaru alebo prevádzkova réžia? PR

preprava tovaru v rámci EU (ked kupujeme tovar a potrebujeme ho doviesť k nám na sklad) - PR

platobný colný výmer pri dovoze - PR

phl (nákup pohonných hmôt)- materiál/PR podľa spôsobu účtovania

oprava a údržba auta (autoumývareň)-PR

Ďakujem. Môžete mi prosím dať link kde je vypísané čo všetko patrí do výdavky za materiál, tovar? http://www.porada.sk/t74798-material-alebo-rezia.html

v texte link: http://www.porada.sk/t74798-material-alebo-rezia.html
bibitraub
10.04.11,09:11
ďakujem za odpoveď, takže ak tomu správne chápem:

pohonné hmoty môžem dať do prevádzkovej réžie...

doprava tovaru z Číny-SR - ide pod TOVAR

platobný colný výmer pri dovoze - clo + dph - je prevádzková réžia? myslela som že v členení výdavky - TOVAR
Alena Šimová
11.04.11,09:51
ďakujem za odpoveď, takže ak tomu správne chápem:

pohonné hmoty môžem dať do prevádzkovej réžie...

doprava tovaru z Číny-SR - ide pod TOVAR

platobný colný výmer pri dovoze - clo + dph - je prevádzková réžia? myslela som že v členení výdavky - TOVAR
je to výdavok súvisiaci s obstaraním tovaru tak, ako aj preprava, ide to do kolonky výdavok za tovar
Prima73
15.04.11,10:07
Dobry den, mna by zaujimalo, ci si vydavok za material mozem rozdelit na lubovolne analytiky, napr:
1) nakup kratkodobeho majetku (nakupene z vlastnych prostriedkov)
2) nakup kratkodobeho majetku z dotacie
3) ochranne pomôcky (pracovny odev a pracovna obuv)
4) material spotrebovany u zakaznika (material nakupeny priamo k zakazke a tam aj pouzite, napr.farba,stetec,valcek) - vedena aj skladova evidencia
5) material spotrebny (material nakupeny do 40 eur, osetrene v internej smernici,napr.spachtla,lopata a pod.) - nevedena skladova evidencia
6) kancelarske potreby
a pod.
rodina1
15.04.11,11:09
Dobry den, mna by zaujimalo, ci si vydavok za material mozem rozdelit na lubovolne analytiky, napr:
1) nakup kratkodobeho majetku (nakupene z vlastnych prostriedkov)
2) nakup kratkodobeho majetku z dotacie
3) ochranne pomôcky (pracovny odev a pracovna obuv)
4) material spotrebovany u zakaznika (material nakupeny priamo k zakazke a tam aj pouzite, napr.farba,stetec,valcek) - vedena aj skladova evidencia
5) material spotrebny (material nakupeny do 40 eur, osetrene v internej smernici,napr.spachtla,lopata a pod.) - nevedena skladova evidencia
6) kancelarske potreby
a pod.
Pre svoju evidenciu a prehľad si výdavok za materiál môžeš analyticky rozúčtovať, ako ti to vyhovuje. Aj napr. tak, ako píšeš.
Prima73
15.04.11,11:26
Pre svoju evidenciu a prehľad si výdavok za materiál môžeš analyticky rozúčtovať, ako ti to vyhovuje. Aj napr. tak, ako píšeš.

Dakujem za odpoved.
AntekaK
12.03.12,07:07
Ahojte, chcela by som sa s Vami poradiť ako zapisovať do peňažného denníku nákup pohonných hmôt. Fyzická osoba používa na podnikanie súkromné motorové vozidlo, na daňovom úrade je auto zaregistrované, že sa využíva aj na podnikanie. Daňové výdavky sa budú uplatňovať na základe cestovných príkazov, ale ako zapisovať bloky za nákup PHM? Do výdavkov neovplyvňujúcich základe dane? Ďakujem.
Zita5
12.03.12,07:12
Ahojte, chcela by som sa s Vami poradiť ako zapisovať do peňažného denníku nákup pohonných hmôt. Fyzická osoba používa na podnikanie súkromné motorové vozidlo, na daňovom úrade je auto zaregistrované, že sa využíva aj na podnikanie. Daňové výdavky sa budú uplatňovať na základe cestovných príkazov, ale ako zapisovať bloky za nákup PHM? Do výdavkov neovplyvňujúcich základe dane? Ďakujem.

Prečítajte si túto tému
http://www.porada.sk/t188610-nahrada-za-benzin-v-ju.html
AntekaK
12.03.12,07:24
Ďakujem, idem si prečítať.