sandi70
10.04.11,09:32
Čaute!

Potreboval by som nejaký vzorec ak je vôbec možný. Dám príklad.

V bunke A1 mám napísané Slovensko. Do hárku2 dám vzorec =hárok1!A1 to je OK! napíše mi Slovensko.
A teraz je možný nejaký vzorec, ktorý by mi to isté spravil do bunky A2?

Len potrebujem to tak spraviť, že keď prepíšem v bunke A1 Slovensko na Česko tak v hárku2 A1 chcem aby ostalo Slovensko a v hárku2 A2 bolo Česko. Dá sa to nejak spraviť? Ďakujem!
marjankaj
10.04.11,07:42
Čaute!

Potreboval by som nejaký vzorec ak je vôbec možný. Dám príklad.

V bunke A1 mám napísané Slovensko. Do hárku2 dám vzorec =hárok1!A1 to je OK! napíše mi Slovensko.
A teraz je možný nejaký vzorec, ktorý by mi to isté spravil do bunky A2?

Len potrebujem to tak spraviť, že keď prepíšem v bunke A1 Slovensko na Česko tak v hárku2 A1 chcem aby ostalo Slovensko a v hárku2 A2 bolo Česko. Dá sa to nejak spraviť? Ďakujem!

Je to jednoduché.

Do "hárku2 A1" napíš priamo "Slovensko" a už sa ti to nebude meniť.
Do "hárku2 A2" si daj ten vzorec =hárok1!A1 a potom sa ti to bude meniť podľa hárku1.
sandi70
10.04.11,08:14
To nie je ono.
Teraz ma napadlo, že lepšie by bolo keby bol nejaký vzorec, ktorý, keď napíšem =hárok1!A1 tak napíše správne z bunky A1. Ale keď vymažem slovo zbunky A1 tak v hárku1!A1 aby to slovo ostalo. Niečo také by som potreboval.
sthruska
10.04.11,08:44
Napadá ma jedna možnosť. Ak cieľová bunka je prázdna, tak tam skopíruj obsah zdrojovej bunky. Ináč nerob nič.
Ako to zrealizovať neporadím. Excel už akosi nepoužívam.
marjankaj
10.04.11,08:50
To nie je ono.
Teraz ma napadlo, že lepšie by bolo keby bol nejaký vzorec, ktorý, keď napíšem =hárok1!A1 tak napíše správne z bunky A1. Ale keď vymažem slovo zbunky A1 tak v hárku1!A1 aby to slovo ostalo. Niečo také by som potreboval.

No takéto niečo by išlo iba makrom. Ale to by si musel presne špecifikovať, čo ako a kedy urobiť.

A keď tam napíšeš niečo iné, tak aj vtedy by malo zostať to pôvodné?

No možno chceš niečo takéto
marjankaj
10.04.11,13:00
To nie je ono.
Teraz ma napadlo, že lepšie by bolo keby bol nejaký vzorec, ktorý, keď napíšem =hárok1!A1 tak napíše správne z bunky A1. Ale keď vymažem slovo zbunky A1 tak v hárku1!A1 aby to slovo ostalo. Niečo také by som potreboval.

Ako ti to má v tej bunke A1 zostať, keď to z nej vymažeš?:eek:
sandi70
10.04.11,18:07
Veď to, že nad tým premýšľam!
marjankaj
10.04.11,21:22
Veď to, že nad tým premýšľam!

Tak tam nedávaj vzorce ale prekopíruj priamo hodnoty.
Excel 2003
1. Vyznač si oblasť, ktorú chceš skopírovať(hárok1!B2:B5)
2. V menu UPRAVY > KOPIROVAT (alebo CTRL+C)
3. Na hárku2 sa nastav na bunku kam to chceš umiestniť(hárok2!E5)
4. V menu UPRAVY > VLOZIT SPECIALNE vyber HODNOTY
5. A je to.

Pre excel 2007 si to musíš vyhľadať.
PotPalo
11.04.11,09:33
To nie je ono.
Teraz ma napadlo, že lepšie by bolo keby bol nejaký vzorec, ktorý, keď napíšem =hárok1!A1 tak napíše správne z bunky A1. Ale keď vymažem slovo zbunky A1 tak v hárku1!A1 aby to slovo ostalo. Niečo také by som potreboval.

Asi myslíš niečo takéto: na hárku2 do A1 daj toto: =IF(Hárok1!A1="";A1;Hárok1!A1)
Má to však jednu chybu, píše to že zacyklený vzorec, čiže je to zrejme nefunkčné.
sandi70
11.04.11,17:26
Díki moc PotPalo!!! konečne to funguje niečo také som potreboval
marjankaj
12.04.11,19:00
Díki moc PotPalo!!! konečne to funguje niečo také som potreboval

A kurňa:eek:
Ako ti toto môže fungovať, keď to Palovi nefunguje?:eek::eek::eek:
PotPalo
21.04.11,08:24
Taky koukám :eek: