zuzana
10.04.11,13:24
Ak ako firma robíme odvoz odpadov, odpad nosíme nie na našu skládku, ale na skládku iného subjektu.Tento subjekt nám faktúruje uloženie odpadu na skládke s DPH a poplatok v zmysle zákona o odpadoch, ktorý je bez DPH.Ako my budeme faktúrovať /sme platci DPH/tento poplatok našim klientom, ktorým vyvážame odpad ak to faktúrujeme ako uloženie a odvoz odpadu s DPH a ten poplatok ako?? -s DPH alebo bez DPH?Je to vlastne poplatok, ktorý ten iný subjekt odvádza mestu, v ktorom sa nachádza skládka.Ako účtovať tento poplatok, môžem na 538 a ak to faktúrujem naším klientom tak na 648?Lebo mi tam vznikajú rozdiely z toho, že niektorý odpad má poplatok 4,98 a niektorý 6,64 a robíme aj množstevný zber, takže sú tam nejaké rozdiely.
zuzana
12.04.11,10:54
nikto neúčtuje odpady?
zuzana
30.06.11,10:45
Ak ako firma robíme odvoz odpadov, odpad nosíme nie na našu skládku, ale na skládku iného subjektu.Tento subjekt nám faktúruje uloženie odpadu na skládke s DPH a poplatok v zmysle zákona o odpadoch, ktorý je bez DPH.Ako my budeme faktúrovať /sme platci DPH/tento poplatok našim klientom, ktorým vyvážame odpad ak to faktúrujeme ako uloženie a odvoz odpadu s DPH a ten poplatok ako?? -s DPH alebo bez DPH?Je to vlastne poplatok, ktorý ten iný subjekt odvádza mestu, v ktorom sa nachádza skládka.Ako účtovať tento poplatok, môžem na 538 a ak to faktúrujem naším klientom tak na 648?Lebo mi tam vznikajú rozdiely z toho, že niektorý odpad má poplatok 4,98 a niektorý 6,64 a robíme aj množstevný zber, takže sú tam nejaké rozdiely.

Nikto mi nevie poradiť s týmto problémom?
Ľuboslav
01.07.11,11:32
§22 ods.3 zakona o DPH + §2 ods.1 zakona c.17/2004

poplatok za ulozenie odp.na skladku (kt.je prijmom rozpoctu obce) je z pozicie prevadzkovatela skladky povazovany za prechodnu polozku a nezahrna sa do zakladu dane nim poskytovanej skuzby

ujasnite si ci budete vystupovat z pozicie drzitela odpadu -poplatok moze obci platit povodca alebo drzitel odpadu (tzn. "na koho" skladka vystavuje doklady o ulozeni odpadu)

alebo mozte klintovi fakturovat sluzbu "likvidacia odpadu" ktora bude v plnej vyske predmetom dane a pri kalkulovani ktorej (napr. €/t podla druhu odpadu) zohladnite vsetky naklady vratane poplatku obci.
peton
14.12.11,10:50
Milí poraďáci, poprosím Vás o radu.
Dodávateľ - platiteľ DPH dodáva použité hliníkové platne (odpad) odberateľovi neplatiteľovi DPH.
Odberateľovi z dôvodu, že je neplatiteľ sa fakturuje suma aj s DPH, napriek tomu, že "šrot" DPH-čke nepodlieha.
Odberateľ však proti tomu namieta, práve preto, že ide o "šrot". Lenže som toho názoru, že neplatiteľovi DPH
vyfakturovať musím. Čo vy na to?
Ďakujem za odpovede. Peťo