Rozalka
10.04.11,15:58
Rozalka
10.04.11,14:44
O čo ide?
1) Pridanie diskriminačného odseku 3 do §10 v návrhu novely zákona č. 563/2009 Z.z o správe daní (daňový poriadok)
Čl. I bod 11:
Odporúčame vypustiť celý odsek 3 z návrhu novely zákona č.563/2009 o správe daní (daňový poriadok) pretože jeho navrhované znenie je diskriminačné a likvidačné pre malých a stredných podnikateľov, ktorí vedú externe účtovnú agendu viacerým daňovým subjektom miestne príslušným jednému správcovi dane pričom veľmi často im vyplýva z ich podnikateľskej činnosti potreba zastupovať daňové subjekty v daňovom konaní na základe všeobecnej plnej moci. Navrhované znenie odseku 3 §10 tak zásadným spôsobom zvýhodňuje daňových poradcov a advokátov. Takto navrhované doplnenie §10 o odsek 3 zákona č. 563/2009 je ešte viac diskriminačné a likvidačné ako §10 momentálne platného zákona č. 511/1992 Z.z. o správe daní a poplatkov.


2) Oznamovacia povinnosť fyzickej a právnickej osoby
Článok II. bod 33, ktorým sa do zákona pridáva § 49a:
Navrhujeme §49a odsek 8 doplniť o vetu: Neoznamuje sa úhrada v hotovosti, ktorá nie je u fyzickej osoby predmetom dane a doplniť odkaz na § 2 písm. a) zákona č. 595/2003 Z. z. § 49a Registračná povinnosť a oznamovacia povinnosť Nové znenie odseku 8: Fyzickej osobe a právnickej osobe, ktorá má príjmy z podnikateľskej činnosti,136c) z inej samostatnej zárobkovej činnosti a z prenájmu a ktorá v rámci tejto činnosti uskutočnila úhradu v hotovosti fyzickej osobe neevidovanú v elektronickej registračnej pokladnici tejto fyzickej osoby a z úhrady nezrazila alebo nevybrala preddavok na daň alebo daň, vzniká oznamovacia povinnosť, ak celková suma takýchto úhrad tej istej fyzickej osobe presiahne za kalendárny rok sumu 5 000 eur. Neoznamuje sa úhrada v hotovosti, ktorá nie je u fyzickej osoby predmetom dane. (doplniť odkaz na § 2 písm. a) zákona 595/2003 Z. z.) Oznámenie správcovi dane je povinná fyzická osoba alebo právnická osoba zaslať v lehote do 31. marca roka nasledujúceho po roku, v ktorom takúto úhradu v hotovosti uskutočnila. Oznámenie obsahuje okrem výšky úhrady v hotovosti, dátumu a dôvodu takejto úhrady, aj identifikačné údaje fyzickej osoby alebo právnickej osoby, ktorá úhradu uskutočnila a identifikačné údaje prijímateľa takejto úhrady.

Odôvodnenie: Podľa toho, ako je to formulované v návrhu zákona, by sa museli oznamovať napríklad aj výplata zálohy na nákup materiálu a služieb z pokladne zamestnancom, konateľom, spoločníkom spoločnosti a pod., výplata preddavku na cestovné výdavky v hotovosti pred uskutočnením pracovnej cesty zamestnancom, konateľom, spoločníkom spoločnosti a pod., výplata cestovných náhrad v hotovosti zamestnancom, konateľom, spoločníkom spoločnosti a pod., výplata podielov na zisku v hotovosti spoločníkom, konateľom, akcionárom a pod. Teda nielen úhrady, ktoré sú u prijímateľa hotovosti zdaniteľným príjmom, ale akékoľvek platby.
Stefan2005
10.04.11,15:01
...2) Oznamovacia povinnosť fyzickej a právnickej osoby...

týmto mojím príspevkom zároveň posúvam a dávam do pozornosti túto tému;
k tej oznamovacej povinnosti - ak naši zákonodárci majú problém vypotiť ustanovenie čo má hlavu a pätu, nech sa zoberu príklad z Česka (písal som o tom tu: http://www.porada.sk/1639191-post58.html) - teda prečo by mal byť problém taxatívne stanoviť, čo podlieha oznamovacej povinnosti - a ostatné nie.... Niekomu zjavne prekáža jednoznačnosť a zrozumiteľnosť, inak si to neviem vysvetliť....
Rozalka
10.04.11,15:31
Nielen toto majú zrozumiteľnejšie.
Ak potrebujem nejaký nadnárodný (EU) predpis, u nás ani ťuk, na MF ČR alebo Daňovej správe MF to nájdem.
Stefan2005
10.04.11,15:40
... úspech !

Vďaka Rozalke táto téma sa dostala počtom hlasov na titulnú stranu Porady.sk :)
truch
10.04.11,15:46
Teraz je to dobre, snáď sa nás nazbiera dosť:) Rozálka si šikulka:)
Rozalka
10.04.11,15:52
Zatiaľ je 13/13 podpôr, koľko je treba najmenej?
dana99
10.04.11,16:36
Zatiaľ je 13/13 podpôr, koľko je treba najmenej?


potrebujeme 500 do 13.4.2011 (neviem, či 13. sa ešte môže hlasovať)


Registrácia používateľa na Portáli právnych predpisov https://lt.justice.gov.sk/Default.as...D=-1&langEID=1 prináša dve základné výhody:


(text od srska)
Aktívny prístup k legislatívnemu procesu
Registrácia umožňuje aktívne zasiahnuť do legislatívneho procesu, a to formou vznesenia individuálnej pripomienky k materiálu, ktorý sa nachádza v medzirezortnom pripomienkovom konaní alebo formou pripojenia sa k existujúcej hromadnej pripomienky verejnosti.

Registrovaný používateľ môže súčasne vytvoriť vlastnú hromadnú pripomienku.
Hromadnou pripomienkou je predkladateľ materiálu povinný zaoberať sa, ak ju podporí aspoň 500 osôb, v tomto prípade registrovaných používateľov, a ďalej, predkladateľ nemôže takto podporenú pripomienku zamietnuť bez jej predchádzajúceho prerokovania so zástupcami verejnosti.
JarkaL
10.04.11,16:43
Tak, doklikala som, už je nás 14.
Rozalka
10.04.11,16:49
v tomto momente má porada.sk
Členov: 223,565

to sa tu nenájde 486, ktorí návrhy podporia?
JarkaL
10.04.11,16:51
Verím, že áno, len treba posúvať tému na svetlo. Zajtra pošlem link kamarátkam.
hena22
10.04.11,17:26
ešte 485
JarkaL
10.04.11,17:31
Už som poslala maily zopár kamoškám a klientom - zatiaľ som napr. ja zástupcom len u 1, ale práve asi pred mesiacom mi povedal, že ma chce aj na ďalšie 2 firmy. To mu mám povedať - ľutujem, musíte si to zabezpečovať sám ?

Aj manžel sa zaregistruje a podporí nás. Verím, že nás nakoniec bude dosť.
Katy a R
10.04.11,18:03
týmto mojím príspevkom zároveň posúvam a dávam do pozornosti túto tému;
......
...

.. ale hlavne podporiť hromadné pripomienky by bolo dobré .... :confused:;):);)

(zatiaľ je to veru biedne s tou podporou :mee::mee::mee:)
Jano24
10.04.11,18:19
[QUOTE=Jano24;1716078]Je to síce mimo témy, ale práve teraz bola "vyriešená" téma Ako protestovať proti likvidácii živnostníkov p.Mihálom a Miklošom.Ak je trikrát stlačené vyriešené, tak sa téma ruší. Chcel som sa pozrieť kto ukončil túto tému /m.hladka, dusanf , somo 22/ .Tak som omylom klikol ako štvrtý.Len som chcel vidieť tie mená ,ktorým vadilo že sa na túto tému diskutuje
Stefan2005
10.04.11,18:21
... Chcel som sa pozrieť kto ukončil túto tému ... som omylom klikol ako štvrtý.Len som chcel vidieť tie mená ,ktorí pokladali daňovú-odvodovú reformu za vyriešenú...

ako vidieť, aj zvedavosť ukrýva v sebe riziko...

P.S. ... môžeš požiadať admina o odomknutie témy.
Jano24
10.04.11,18:28
ako vidieť, aj zvedavosť ukrýva v sebe riziko...

P.S. ... môžeš požiadať admina o odomknutie témy.

Téma by bola ukončená ,pretože ju ukončil somo22 ako tretí.Trikrát a dosť..Ja nikoho o nič žiadať nebudem.Ak si vláda postavila na svojom, že takto reforma bude schválená tak ako ju navrhla, tak bude.
AnnaK
10.04.11,19:27
týmto mojím príspevkom zároveň posúvam a dávam do pozornosti túto tému;
k tej oznamovacej povinnosti - ak naši zákonodárci majú problém vypotiť ustanovenie čo má hlavu a pätu, nech sa zoberu príklad z Česka (písal som o tom tu: http://www.porada.sk/1639191-post58.html) - teda prečo by mal byť problém taxatívne stanoviť, čo podlieha oznamovacej povinnosti - a ostatné nie.... Niekomu zjavne prekáža jednoznačnosť a zrozumiteľnosť, inak si to neviem vysvetliť....

Tiež som Štefan čítala tvoj príspevok v diskusii o nahlasovaní platieb FO a bolo super, že si uverejnil český príklad, ako sa dajú krásne taxatívne vymenovať druhy platieb, ktoré je nutné nahlásiť. Tiež som na celú diskusiu reagovala, že odmietam robiť veci, ktoré sú v rozpore so zdravým rozumom, a odmietam sa dať šikanovať.

Keď som prečítala návrh zákona, ktorým sa bonzácky paragraf presúva do zákona o dani z príjmov, nahnevalo ma, že múdre hlavy na MF nie sú schopné používať pri tvorbe zákonov rozum alebo vôbec nerozumejú tomu, čo píšu. Na portáli lt.justice.gov.sk som registrovaná už dávnejšie, ale akosi som si nikdy nenašla čas, aby som sledovala legislatívny proces.

Takže vďaka Štefan, vďaka Srska. Inšpirovali ste ma k tomu, aby som vypracovala hromadnú pripomienku k návrhu novely zákona. Neviem, či je navrhované doplnenie odseku 8 dostatočne zrozumiteľné, ale definovanie úhrady v hotovosti ako platby, ktorá je u prijímateľa hotovosti predmetom dane z príjmov, by vylúčila také platby, ako podiely na zisku, cestovné náhrady a pod.

Do 13.4.2011 už nezostáva moc času, ale stále je to dosť na to, aby sa nazbieralo 500 podporovateľov obidvoch hromadných pripomienok. Dokážme štátnym úradníkom ale aj sami sebe, že sa vieme a chceme aktívne podieľať na tvorbe právnych predpisov. Rozumných právnych predpisov!!
srska
10.04.11,22:20
...............Neviem, či je navrhované doplnenie odseku 8 dostatočne zrozumiteľné, ale definovanie úhrady v hotovosti ako platby, ktorá je u prijímateľa hotovosti predmetom dane z príjmov, by vylúčila také platby, ako podiely na zisku, cestovné náhrady a pod.

Do 13.4.2011 už nezostáva moc času, ale stále je to dosť na to, aby sa nazbieralo 500 podporovateľov obidvoch hromadných pripomienok. Dokážme štátnym úradníkom ale aj sami sebe, že sa vieme a chceme aktívne podieľať na tvorbe právnych predpisov. Rozumných právnych predpisov!!
je zrozumiteľné
srska
11.04.11,01:23
len na porovnanie:

česká komora daňových poradcov: 4161 daňových poradcov + 680 poradenských spoločností a títo všetci nemajú problém s takýmto znením zákona č. 280/2009 Sb. daňový řád:

Zmocněnec
§ 27
(1) Osoba zúčastněná na správě daní si může zvolit zmocněnce, s výjimkou případů, kdy má při správě daní něco osobně vykonat.
(2) Plná moc je vůči správci daně účinná od okamžiku jejího uplatnění u tohoto správce daně.
(3) Plná moc je účinná i vůči jinému správci daně po změně místní příslušnosti, vůči správci daně, který provádí úkony na základě dožádání, jakož i vůči dalším správcům daně, pokud vedou řízení ve věci, pro kterou byla plná moc uplatněna.



§ 28
(1) Zmocnitel je povinen vymezit rozsah zmocnění tak, aby bylo zřejmé, k jakým úkonům, řízením nebo jiným postupům se plná moc vztahuje.
(2) Není-li rozsah zmocnění vymezen nebo není-li vymezen přesně, vyzve správce daně zmocnitele k úpravě plné moci; ustanovení o vadách podání se použije obdobně. O nedostatcích při vymezení rozsahu plné moci vyrozumí rovněž zmocněnce.
(3) Plná moc je vůči správci daně účinná až po odstranění vad. Účinky podání učiněného zmocněncem na základě vadné plné moci zůstávají zachovány, pokud dojde k odstranění vad ve stanovené lhůtě.
(4) Zvolí-li si zmocnitel nového zmocněnce, platí, že okamžikem uplatnění nové plné moci u správce daně vypověděl plnou moc dosavadnímu zmocněnci v rozsahu, ve kterém byla udělena plná moc novému zmocněnci.
(5) Zmocněnec, který nemá sídlo nebo bydliště na území členského státu Evropské unie, jiného smluvního státu Dohody o Evropském hospodářském prostoru nebo Švýcarské konfederace, je povinen si zvolit zmocněnce pro doručování se sídlem nebo místem pobytu v České republice, jinak budou pro něho písemnosti ukládány u správce daně s účinky doručení dnem jejich vydání, jde-li o rozhodnutí, v ostatních případech dnem jejich písemného vyhotovení.
(6) Pokud v téže věci jedná zmocnitel i zmocněnec, je rozhodující jednání zmocnitele.

§ 29
Omezení zmocnění
(1) V téže věci může být současně zvolen pouze jeden zmocněnec.
(2) Zmocněnec, nejde-li o daňového poradce nebo advokáta (dále jen "poradce"), není oprávněn zvolit si dalšího zmocněnce, s výjimkou zmocněnce pro doručování podle §28 (http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/cds/xsl/legislativa_metodika_11291.html/papp/cds_konzultant/24addb22:12f35ef4178:-149a#A28) odst. 5.
.
.

§ 31
Odborný konzultant
(1)Daňový subjekt nebo jeho zástupce si může k jednání přibrat odborného konzultanta.
(2) Pokud odborný konzultant maří jednání, může správce daně, nevede-li nebo nevedlo-li by k nápravě ani uložení pořádkové pokuty, rozhodnutím vyloučit odborného konzultanta z dalšího jednání.


proste doprajú aj iným.
-----------------------------------------------------------------------

slovenská komora daňových poradcov: 801 daňových poradcov + 88 poradenských spoločností (právnických osôb) a pripravovaná novela zákona č. 563/2009 im pridaním odstavca 3 do §10 vyčistí pole pôsobnosti od nežiadúcej konkurencie.
promont maja
11.04.11,04:45
ešte 485
... takže som sa práve pripojila aj ja a dúfam, že to stihneme ... už nás je 16.
calawen
11.04.11,05:34
...práve som sa registrovala, pripomienky som našla, ale neviem ako sa pripojiť...
srska
11.04.11,05:45
...práve som sa registrovala, pripomienky som našla, ale neviem ako sa pripojiť...
meno+heslo/prihlásiť/legislatívny proces/zobraziť detaily/navoľ MRK+zákon/filter daňové právo/použiť filter/choď na zákon 563/hromadné pripomienky/klik na hromadnú/a dole podporiť pripomienku
calawen
11.04.11,05:55
Ďakujem, oboje podporené, počet 17
srska
11.04.11,06:00
Ďakujem, oboje podporené, počet 17
inak je to dobre zadr....... mne to tiež trvalo kým som to pochopil ako sa k tomu dostať. asi je to schválne tak zašité
m.hladka
11.04.11,06:30
Momentálne to nemôžem podporiť, pretože sa mi objavilo toto:

Portál v legislatívnom procese:
Na tejto časti Portálu sa momentálne pracuje.
Martasch
11.04.11,06:39
18:)
srska
11.04.11,07:12
poslané do tv markíza: somreporter@markiza.sk

Dobrý deň,


dávam Vám tip do hlavného spravodajstva.


Ministerstvo financií SR pripravilo obsiahlu novelu zákona č. 563/2009 Z.z. o správe daní (daňový poriadok), v ktorej jednou zo zmien je pridanie odseku 3 do §10 tohto zákona:




Zástupca môže zastupovať súčasne len jeden daňový subjekt, ak nejde o blízke osoby; to neplatí ak je zástupcom daňový poradca alebo advokát alebo ak ide o spoločného zástupcu alebo ak ide o zástupcu na doručovanie písomností.“.



Pridaním tohto odseku do zákona dôjde k diskriminácii a likvidácii malých a stredných podnikateľov, ktorí vedú externe účtovnú agendu viacerým daňovým subjektom miestne príslušným jednému správcovi dane pričom veľmi často im vyplýva z ich podnikateľskej činnosti potreba zastupovať daňové subjekty v daňovom konaní na základe všeobecnej plnej moci. Navrhované znenie odseku 3 §10 tak zásadným spôsobom zvýhodňuje daňových poradcov a advokátov. Takto navrhované doplnenie §10 o odsek 3 zákona č. 563/2009 je ešte viac diskriminačné a likvidačné ako §10 momentálne platného zákona č. 511/1992 Z.z. o správe daní a poplatkov.


Momentálne je táto novela zákona č. 563/2009 Z.z. v medzirezortnom pripomienkovom konaní, ktoré končí 13.04.2011 .


Chcem Vás požiadať, či by ste mohli osloviť kompetentných pracovníkov ministerstva financií (sekcia správy daní alebo št. tajomníka p. Ďurajku) – ako predkladateľa novely zákona – a položiť im otázku, že čo ich viedlo k takejto úprave zákona, ktorá významne znevýhodňuje externých účtovníkov oproti daňovým poradcom alebo advokátom oproti doteraz platnému zákonu č. 511/1992 Z.z. o správe daní alebo aj oproti zákonu č. 563/2009 Z.z., ktorý pred novelizáciou je liberálny (ako v ČR 280/2009 – daňový řád) a dáva na jednu úroveň všetky osoby, ktoré môžu zastupovať daňový subjekt v daňovom konaní na základe všeobecnej plnej moci.


Je podaná aj hromadná pripomienka k tejto veci na: https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupportByUser.aspx?instEID=191&matEID=3777&mrEID=169178


a dosť obsiahla diskusia na: http://www.porada.sk/t127554-zakon-o-sprave-dani-danovy-poriadok.html
a
http://www.porada.sk/t165966-podporte-pripomienkove-konanie-svojim-podpisom.html#post1715898
m.hladka
11.04.11,07:21
1) 19 :)
2) 18 :)
promont maja
11.04.11,07:41
poslané do tv markíza: somreporter@markiza.sk

Dobrý deň,


dávam Vám tip do hlavného spravodajstva.


Ministerstvo financií SR pripravilo obsiahlu novelu zákona č. 563/2009 Z.z. o správe daní (daňový poriadok), v ktorej jednou zo zmien je pridanie odseku 3 do §10 tohto zákona:




Zástupca môže zastupovať súčasne len jeden daňový subjekt, ak nejde o blízke osoby; to neplatí ak je zástupcom daňový poradca alebo advokát alebo ak ide o spoločného zástupcu alebo ak ide o zástupcu na doručovanie písomností.“.



Pridaním tohto odseku do zákona dôjde k diskriminácii a likvidácii malých a stredných podnikateľov, ktorí vedú externe účtovnú agendu viacerým daňovým subjektom miestne príslušným jednému správcovi dane pričom veľmi často im vyplýva z ich podnikateľskej činnosti potreba zastupovať daňové subjekty v daňovom konaní na základe všeobecnej plnej moci. Navrhované znenie odseku 3 §10 tak zásadným spôsobom zvýhodňuje daňových poradcov a advokátov. Takto navrhované doplnenie §10 o odsek 3 zákona č. 563/2009 je ešte viac diskriminačné a likvidačné ako §10 momentálne platného zákona č. 511/1992 Z.z. o správe daní a poplatkov.


Momentálne je táto novela zákona č. 563/2009 Z.z. v medzirezortnom pripomienkovom konaní, ktoré končí 13.04.2011 .


Chcem Vás požiadať, či by ste mohli osloviť kompetentných pracovníkov ministerstva financií (sekcia správy daní alebo št. tajomníka p. Ďurajku) – ako predkladateľa novely zákona – a položiť im otázku, že čo ich viedlo k takejto úprave zákona, ktorá významne znevýhodňuje externých účtovníkov oproti daňovým poradcom alebo advokátom oproti doteraz platnému zákonu č. 511/1992 Z.z. o správe daní alebo aj oproti zákonu č. 563/2009 Z.z., ktorý pred novelizáciou je liberálny (ako v ČR 280/2009 – daňový řád) a dáva na jednu úroveň všetky osoby, ktoré môžu zastupovať daňový subjekt v daňovom konaní na základe všeobecnej plnej moci.


Je podaná aj hromadná pripomienka k tejto veci na: https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupportByUser.aspx?instEID=191&matEID=3777&mrEID=169178


a dosť obsiahla diskusia na: http://www.porada.sk/t127554-zakon-o-sprave-dani-danovy-poriadok.html
a
http://www.porada.sk/t165966-podporte-pripomienkove-konanie-svojim-podpisom.html#post1715898
... a čo ďalšie médiá ...? Reportéri v Jednotke, či v JOjke? ... načim by bolo aj im ... či?
srska
11.04.11,07:48
... a čo ďalšie médiá ...? Reportéri v Jednotke, či v JOjke? ... načim by bolo aj im ... či?
načim dané aj TA3: http://www.ta3.com/sk/vas-tip-na-reportaz+ stv: http://www.stv.sk/stv/o-stv/kontakty/:)
Dana7
11.04.11,07:55
Podporila som obe, a idem ihneď kontaktovať ďalších známych, nech tak urobia aj oni.
AnnaK
11.04.11,10:13
Týkajú sa nás všetkých:

1. pripomienka:
https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupportByUser.aspx?instEID=191&matEID=3777&mrEID=169178

2. pripomienka:
https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupportByUser.aspx?instEID=-1&matEID=3777&mrEID=169185

Ďakujeme.

Kontaktovala som redakciu Poradca podnikateľa v Žiline a mnohé dievčatá naše pripomienky podporili, za čo im patrí veľká vďaka.
polka
11.04.11,12:07
Vidím, že ide o naozaj dobrú vec, preto som aj ja podporila obe pripomienky a verím, že zdravý rozum nakoniec zvíťazí.
Rozalka
11.04.11,14:37
Nechce sa mi veriť, že tu na porade sa nenájde 470 hlasov.
Anja111
11.04.11,16:16
Preklikané: 33
Ala08
11.04.11,16:40
Preklikané:34
LUBY
11.04.11,16:41
meno+heslo/prihlásiť/legislatívny proces/zobraziť detaily/navoľ MRK+zákon/filter daňové právo/použiť filter/choď na zákon 563/hromadné pripomienky/klik na hromadnú/a dole podporiť pripomienku

Tak bez tohto by som to v zivote nenasla, vdaka, podporene
ESTER
11.04.11,17:01
:) podporené.
pavol54
11.04.11,17:33
[QUOTE=Jano24;1716078]Je to síce mimo témy, ale práve teraz bola "vyriešená" téma Ako protestovať proti likvidácii živnostníkov p.Mihálom a Miklošom.Ak je trikrát stlačené vyriešené, tak sa téma ruší. Chcel som sa pozrieť kto ukončil túto tému /m.hladka, dusanf , somo 22/ .Tak som omylom klikol ako štvrtý.Len som chcel vidieť tie mená ,ktorým vadilo že sa na túto tému diskutuje
BXL sa priznala že to bola asi ona a že ju to mrzí
JankaO
11.04.11,18:36
Týkajú sa nás všetkých:

1. pripomienka:
https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupportByUser.aspx?instEID=191&matEID=3777&mrEID=169178

2. pripomienka:
https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupportByUser.aspx?instEID=-1&matEID=3777&mrEID=169185

Ďakujeme.
Neverím, že táto zlá novelizácia vadí len 39 ľuďom!!! Bohužiaľ, 13.4.2011 je čoskoro a 460 ľudí sa asi nenazbiera. Nuž čo, hundrať budeme, ale pre to, aby sa to zmenilo, nespraví pomaly nikto nič. Mnohí "protestujete a štrajkujete" v témach, kde sa nič nevyrieši...Prázdne reči...
JarkaL
11.04.11,18:50
Kde sú všetci tí, čo sme im pomáhali s DP v marci? Teraz by nám mohli pomôcť oni pár kliknutiami.
srska
11.04.11,18:52
Kde sú všetci tí, čo sme im pomáhali s DP v marci? Teraz by nám mohli pomôcť oni pár kliknutiami.
2.kolo - poštuchnúť viac média a poslancov
promont maja
12.04.11,03:59
meno+heslo/prihlásiť/legislatívny proces/zobraziť detaily/navoľ MRK+zákon/filter daňové právo/použiť filter/choď na zákon 563/hromadné pripomienky/klik na hromadnú/a dole podporiť pripomienku
... poprosím Rozalku ... možno, že s tým majú ľudia aj nejaké problémy, nakoľko je to dosť zašité ... nemohla by si ten postup pri preklikávaní uviesť priamo do témy?
T.K
12.04.11,04:55
Podporil som :)
japis
12.04.11,06:21
Podporila som
evina
12.04.11,07:31
Zaregistrovala som sa, prišiel mail a stále mi hlási chybu v prihlasovaní. Je tam nejaký čas, dokedy to príjme a či čo? snáď to v priebehu dňa zvládnem.
ZuzanaP
12.04.11,07:35
Podporené :)
JankaO
12.04.11,07:38
Zaregistrovala som sa, prišiel mail a stále mi hlási chybu v prihlasovaní. Je tam nejaký čas, dokedy to príjme a či čo? snáď to v priebehu dňa zvládnem.
Ja som sa prihlásila a zahlasovala som bezprostredne po zaregistrovaní a fungovalo to.
srska
12.04.11,07:47
ODKAZ PRE PODPOROVATEĽA "Belucio23":

Pravidlá používania portálu


Pristupujte k ostatným používateľom s úctou, zdržte sa osobných útokov, vyhrážok a obťažovania.
Absolútne neprípustné je písanie príspevkov:

obhajujúcich alebo podnecujúcich násilie, fanatizmus, rasizmus, poškodzujúcich dobré meno jednotlivcov, skupín alebo inštitúcií
šíriacich údaje, ktorých šírenie je zakázané zo zákona alebo patria medzi dôverné, prípadne utajované informácie
obsahujúcich obscénnosti alebo vulgarizmy
urážlivého charakteru


Zakázané je písať príspevky v cudzom mene, vydávať sa za zamestnanca, alebo správcu portálu alebo za inú (najmä verejne činnú) osobu, ktorá by sa takýmto konaním mohla cítiť poškodená.
Neprípustné je propagovať v diskusiách komerčné produkty alebo súkromné firmy alebo zverejňovať odkazy na ich webové stránky.
Zakázané je zverejňovať prostredníctvom príspevku odkazy na iné web stránky


Upozornenie
V prípade porušenia uvedených pravidiel, si vyhradzujeme právo odmietnuť Vám prístup k portálu, prípadne bez predchádzajúceho upozornenia vymazať obsah Vašich príspevkov alebo zablokovať Vaše požívateľské konto.
V prípade porušenia pravidiel si súčasne vyhradzujeme právo na vymazanie obsahu pripomienky v prípadoch, kedy obsahuje vulgarizmy, podporuje násilie, neznášanlivosť alebo poškodzuje dobré meno jednotlivcov, skupín, alebo inštitúcií.
dana99
12.04.11,08:01
Postup na portály právnych predpisov:

1. zaregistrovať sa
2. zadať mena a heslo
3. kliknúť na "VEREJNOSŤ" v ľavej časti obrazovky (sú tam také tri hlavy)
4. kliknúť na "Aktuálne hromadné pripomienky"
5. nájsť pripomienku napr. podľa dátumu ... 13.4.2011
6. kliknúť na pripomienku 1
7. kliknúť na "podporiť pripomienku"
8. kliknúť na pripomienku 2
9. kliknúť na "podporiť pripomienku"

Ďakujeme.
srska
12.04.11,08:09
[QUOTE=srska;1717366]ODKAZ PRE PODPOROVATEĽA "Belucio23"

už ho admin stiahol
Kája.
12.04.11,09:08
podporené
Antonia1
12.04.11,09:58
preklikané a podporené
Gabca
12.04.11,10:08
Podporené, len ma mrzí, že tak málo hlasov je tam. A na otázku : Ako protestovať proti likvidácii ... atd. - mám odpoveď: Sledovať portál právnych predpisov, pripomienkovať, respektíve podporiť už zadanú pripomienku. To všetko sa dá od pracovného stola, netreba ísť ani do ulíc.
srska
12.04.11,10:14
Podporené, len ma mrzí, že tak málo hlasov je tam. A na otázku : Ako protestovať proti likvidácii ... atd. - mám odpoveď: Sledovať portál právnych predpisov, pripomienkovať, respektíve podporiť už zadanú pripomienku. To všetko sa dá od pracovného stola, netreba ísť ani do ulíc.
no ale prečo tam ešte nie je hromadná pripomienka?
Gabca
12.04.11,10:22
No to je neviem, prečo tam ešte nieje žiadna pripomienka. Veď som to napísala, že ak sa niekto pýta ako protestovať, moja odpoveď bola pripomienkovať.
Dav
12.04.11,10:23
Posunula som link na FB, možno nás bude viac
srska
12.04.11,10:26
Posunula som link na FB, možno nás bude viac
viac hláv ....:) to ma nenapadlo. asi preto, že fb nevyužívam
tuta
12.04.11,10:47
aby téma prachom nezapadla ;);)
Zvalik
12.04.11,11:26
podporené...
truch
12.04.11,11:29
Myslíte, že pomôže aj tých 52 hlasov? Kto vie, či sa tým budú zaoberať, keby im záležalo, aby boli zákony bezchybné, mali by brať do úvahy pripomienky " z ľudu".
srska
12.04.11,11:50
Myslíte, že pomôže aj tých 52 hlasov? Kto vie, či sa tým budú zaoberať, keby im záležalo, aby boli zákony bezchybné, mali by brať do úvahy pripomienky " z ľudu".

NKÚ dal podpornú pripomienku:

Navrhujeme ponechať pôvodné znenie § 9 ods. 3 a § 10, nakoľko navrhované zmeny vylučujú možnosť zastupovať viaceré daňové subjekty inými zástupcami ako daňovými poradcami alebo advokátmi. Napr. živnostníci, vykonávajúci účtovníctvo pre viaceré daňové subjekty, by boli vo výkone svojej činnosti navrhovaným znením obmedzovaní v zastupovaní viacerých daňových subjektov. Podotýkame, že podľa dôvodovej správy k bodu 11 sa navrhuje oprávnenie zastupovať viacero daňových subjektov, ale z navrhovaného znenia § 10 vyplýva, že zástupca, s uvedenými výnimkami, môže zastupovať len jeden daňový subjekt.

https://lt.justice.gov.sk/Material/MaterialReview.aspx?instEID=191&matEID=3777&drCommentDocFREID=169929&rOverviewAction=PreviewAll&langEID=1
holubička1
12.04.11,13:02
Podporené obidve pripomienky!!!!!:)
Gabca
12.04.11,13:41
podporte, ešte to stíhate
ajkariky
12.04.11,13:47
podporené som 57 - siedma:)
Sabadka
12.04.11,16:59
trošku to trvalo ale podporené
220870
13.04.11,03:55
Včera ma to nepustilo :mad:dnes to už nejde podporiť.:mee:
účtovník 007
13.04.11,06:24
Aj v tomto prípade je vidieť, ako dokážeme spolu držať a pomáhať si. Na tejto stránke je niekoľko tisíc drobných účtovníkov-živnostníkov. A čo spravili s problémom, ktorý sa ich bytostne dotýkal? Nič!
Kolektívny duch, podpora rozumných návrhov, spolupatričnosť k "cechu účtovníkov"-NIČ!
Ak ani obmedzujúce ustanovenie, ktoré sa dotýka veľkej časti účtovníkov nedokázalo zburcovať túto komunitu, tak potom čo?
Tak len pekne Poraďáci raďte zadarmo na tejto stránke, vyhľadávajte v zákonoch, prikladajte linky, predávajte zadarmo svoje vedomosti získané na vami zaplatených kurzoch, získané študovaním zákonov po večeroch, vysvetľujte do nemoty.
Odmenou Vám bude - NIČ!
JarkaL
13.04.11,06:24
Včera ma to nepustilo :mad:dnes to už nejde podporiť.:mee:

Teraz podporil pripomienky môj manžel, funguje to, takže podporujte ďalej. Už len dnes máme šancu.
srska
13.04.11,06:34
Teraz podporil pripomienky môj manžel, funguje to, takže podporujte ďalej. Už len dnes máme šancu.
už som chcel všetkým poďakovať za podporu.:) tak si to nechám na zajtrajšok
JarkaL
13.04.11,06:35
Aj v tomto prípade je vidieť, ako dokážeme spolu držať a pomáhať si. Na tejto stránke je niekoľko tisíc drobných účtovníkov-živnostníkov. A čo spravili s problémom, ktorý sa ich bytostne dotýkal? Nič!
Kolektívny duch, podpora rozumných návrhov, spolupatričnosť k "cechu účtovníkov"-NIČ!
Ak ani obmedzujúce ustanovenie, ktoré sa dotýka veľkej časti účtovníkov nedokázalo zburcovať túto komunitu, tak potom čo?
Tak len pekne Poraďáci raďte zadarmo na tejto stránke, vyhľadávajte v zákonoch, prikladajte linky, predávajte zadarmo svoje vedomosti získané na vami zaplatených kurzoch, získané študovaním zákonov po večeroch, vysvetľujte do nemoty.
Odmenou Vám bude - NIČ!

Aj ja som z toho veľmi sklamaná, už som aj rozmýšľala, prečo je to tak, možno keby sa zmenil názov témy na nejaký "menej slušný až vulgárny", tak by sa do témy pozrelo viac ľudí... ale aj tak, videlo ju 3000 členov a podpora 60... je to na zaplakanie.
Som sama sebe na smiech, ako v marci po chemoterapii, keď som nevládala účtovať na PC, s NB a so zákonom v ruke som v posteli sa snažila aspoň niekomu poradiť.
A keď potrebujeme pomoc my, kašlú na nás a začnú písať zas v marci, keď im bude prihárať.
Nebudem sa zbytočne rozčuľovať, idem osloviť ešte cez FB kamarátky.
Marína
13.04.11,06:49
Málo nás je, veru málo, na burcovanie sa tu nájde dosť, na skutky ........... škoda slov.:rolleyes:
srska
13.04.11,07:04
Málo nás je, veru málo, na burcovanie sa tu nájde dosť, na skutky ........... škoda slov.:rolleyes:
nie je to zlé, je aj podpora zo štátnej správy
Marína
13.04.11,07:08
Lenže dnes je posledný deň. :rolleyes:
Marína
13.04.11,07:10
časť citátu:

potrebujeme 500 do 13.4.2011 (neviem, či 13. sa ešte môže hlasovať)
.
.
.

Môže.
srska
13.04.11,07:12
EŠTE DNES 13.04.2011 DO 24:00 SA PRIPOMIENKY VEREJNOSTI DAJÚ PODPORIŤ:

Týkajú sa nás všetkých:

1. pripomienka:
https://lt.justice.gov.sk/Public/Mas...7&mrEID=169178 (https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupportByUser.aspx?instEID=191&matEID=3777&mrEID=169178)

2. pripomienka:
https://lt.justice.gov.sk/Public/Mas...7&mrEID=169185 (https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupportByUser.aspx?instEID=-1&matEID=3777&mrEID=169185)

Ďakujeme.

Postup na portály právnych predpisov:

1. zaregistrovať sa
2. zadať mena a heslo
3. kliknúť na "VEREJNOSŤ" v ľavej časti obrazovky (sú tam také tri hlavy)
4. kliknúť na "Aktuálne hromadné pripomienky"
5. nájsť pripomienku napr. podľa dátumu ... 13.4.2011
6. kliknúť na pripomienku 1
7. kliknúť na "podporiť pripomienku"
8. kliknúť na pripomienku 2
9. kliknúť na "podporiť pripomienku"

O čo ide?
1) Pridanie diskriminačného odseku 3 do §10 v návrhu novely zákona č. 563/2009 Z.z o správe daní (daňový poriadok)
Čl. I bod 11:
Odporúčame vypustiť celý odsek 3 z návrhu novely zákona č.563/2009 o správe daní (daňový poriadok) pretože jeho navrhované znenie je diskriminačné a likvidačné pre malých a stredných podnikateľov, ktorí vedú externe účtovnú agendu viacerým daňovým subjektom miestne príslušným jednému správcovi dane pričom veľmi často im vyplýva z ich podnikateľskej činnosti potreba zastupovať daňové subjekty v daňovom konaní na základe všeobecnej plnej moci. Navrhované znenie odseku 3 §10 tak zásadným spôsobom zvýhodňuje daňových poradcov a advokátov. Takto navrhované doplnenie §10 o odsek 3 zákona č. 563/2009 je ešte viac diskriminačné a likvidačné ako §10 momentálne platného zákona č. 511/1992 Z.z. o správe daní a poplatkov.
viac tu: http://www.porada.sk/t127554-zakon-o-sprave-dani-danovy-poriadok.html#post1714305

2) Oznamovacia povinnosť fyzickej a právnickej osoby
Článok II. bod 33, ktorým sa do zákona pridáva § 49a:
Navrhujeme §49a odsek 8 doplniť o vetu: Neoznamuje sa úhrada v hotovosti, ktorá nie je u fyzickej osoby predmetom dane a doplniť odkaz na § 2 písm. a) zákona č. 595/2003 Z. z. § 49a Registračná povinnosť a oznamovacia povinnosť Nové znenie odseku 8: Fyzickej osobe a právnickej osobe, ktorá má príjmy z podnikateľskej činnosti,136c) z inej samostatnej zárobkovej činnosti a z prenájmu a ktorá v rámci tejto činnosti uskutočnila úhradu v hotovosti fyzickej osobe neevidovanú v elektronickej registračnej pokladnici tejto fyzickej osoby a z úhrady nezrazila alebo nevybrala preddavok na daň alebo daň, vzniká oznamovacia povinnosť, ak celková suma takýchto úhrad tej istej fyzickej osobe presiahne za kalendárny rok sumu 5 000 eur. Neoznamuje sa úhrada v hotovosti, ktorá nie je u fyzickej osoby predmetom dane. (doplniť odkaz na § 2 písm. a) zákona 595/2003 Z. z.) Oznámenie správcovi dane je povinná fyzická osoba alebo právnická osoba zaslať v lehote do 31. marca roka nasledujúceho po roku, v ktorom takúto úhradu v hotovosti uskutočnila. Oznámenie obsahuje okrem výšky úhrady v hotovosti, dátumu a dôvodu takejto úhrady, aj identifikačné údaje fyzickej osoby alebo právnickej osoby, ktorá úhradu uskutočnila a identifikačné údaje prijímateľa takejto úhrady.

Odôvodnenie: Podľa toho, ako je to formulované v návrhu zákona, by sa museli oznamovať napríklad aj výplata zálohy na nákup materiálu a služieb z pokladne zamestnancom, konateľom, spoločníkom spoločnosti a pod., výplata preddavku na cestovné výdavky v hotovosti pred uskutočnením pracovnej cesty zamestnancom, konateľom, spoločníkom spoločnosti a pod., výplata cestovných náhrad v hotovosti zamestnancom, konateľom, spoločníkom spoločnosti a pod., výplata podielov na zisku v hotovosti spoločníkom, konateľom, akcionárom a pod. Teda nielen úhrady, ktoré sú u prijímateľa hotovosti zdaniteľným príjmom, ale akékoľvek platby.
viac tu: http://www.porada.sk/t127554-zakon-o-sprave-dani-danovy-poriadok.html#post1714769
Kvaka
13.04.11,07:30
Mňa zarazilo to, že v osobitnej dôvodovej správe je v čl.I k bodu 11 napísané:
K bou 11
Navrhuje sa oprávnenie zastupovať viacero daňových subjektov u jedného správcu dane.

To ale nie je pravda, :eek::eek::eek: lebo práve naopak, zakazuje sa zastupovať viacero daňových subjektov u jedného správcu dane, pokiaľ ten zástupca nie je daňový poradca alebo advokát.
jozka56
13.04.11,07:31
Podporené 67/62...(vďaka srska za postup)
srska
13.04.11,07:34
Aj v tomto prípade je vidieť, ako dokážeme spolu držať a pomáhať si. Na tejto stránke je niekoľko tisíc drobných účtovníkov-živnostníkov. A čo spravili s problémom, ktorý sa ich bytostne dotýkal? Nič!
Kolektívny duch, podpora rozumných návrhov, spolupatričnosť k "cechu účtovníkov"-NIČ!
Ak ani obmedzujúce ustanovenie, ktoré sa dotýka veľkej časti účtovníkov nedokázalo zburcovať túto komunitu, tak potom čo?
Tak len pekne Poraďáci raďte zadarmo na tejto stránke, vyhľadávajte v zákonoch, prikladajte linky, predávajte zadarmo svoje vedomosti získané na vami zaplatených kurzoch, získané študovaním zákonov po večeroch, vysvetľujte do nemoty.
Odmenou Vám bude - NIČ!
ja nechápem toto 08.04. - 13.04.2011 nula pripomienok verejnosti: https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewList.aspx?instEID=191&matEID=3820&langEID=1
srska
13.04.11,07:48
Mňa zarazilo to, že v osobitnej dôvodovej správe je v čl.I k bodu 11 napísané:
K bou 11
Navrhuje sa oprávnenie zastupovať viacero daňových subjektov u jedného správcu dane.

To ale nie je pravda, :eek::eek::eek: lebo práve naopak, zakazuje sa zastupovať viacero daňových subjektov u jedného správcu dane, pokiaľ ten zástupca nie je daňový poradca alebo advokát.
súhlasím - ako chápeš poslednú vetu pripomienky nkú?
Kvaka
13.04.11,07:52
Všimla som si, že ešte včera zaslalo pripomienky aj MPSVaR a medzi inými zaslali aj túto pripomienku:
K bodu 11: Bod je potrebné vypustiť. Navrhovaná výhoda pre určité profesie je diskriminačná. Prípadný konflikt záujmov rieši § 10 ods. 1 zákona. Pripomienka je zásadná.
Takže ako zásadná pripomienka bude riešená v rozporovom konaní.:):):)
Kvaka
13.04.11,07:59
súhlasím - ako chápeš poslednú vetu pripomienky nkú?
Presne tak, ako som ju pochopila aj ja. Tiež im úprava v bode 11 nekorešponduje s textom v dôvodovej správe. Pripomienku od NKÚ som si až teraz prečítala, nemala som čas to podrobnejšie študovať. Najviac ma pobavili právnici z Ministerstva pôdohospodárstva, absolútne nepochopili úpravu v bodoch 7 a 9. To sú výnimočné riešenia.
srska
13.04.11,08:02
Všimla som si, že ešte včera zaslalo pripomienky aj MPSVaR a medzi inými zaslali aj túto pripomienku:
K bodu 11: Bod je potrebné vypustiť. Navrhovaná výhoda pre určité profesie je diskriminačná. Prípadný konflikt záujmov rieši § 10 ods. 1 zákona. Pripomienka je zásadná.
Takže ako zásadná pripomienka bude riešená v rozporovom konaní.:):):)

to je +
Kvaka
13.04.11,08:06
Musím však napísať, že MPSVaR si dalo na pripomienkach naozaj záležať. Prebehla som to len zbežne, ale ak máte niekto čas, prečítajte si to. Dali 37 pripomienok a dosť ich je zásadných.
Stefan2005
13.04.11,08:07
...Na tejto stránke je niekoľko tisíc drobných účtovníkov-živnostníkov. A čo spravili s problémom, ktorý sa ich bytostne dotýkal? Nič! ...

... pre rozhodujúcu väčšinu z nich problém skončil 30.1. tohoto roku a znova sa vynorí až okolo 25.3.2012 - aktivita sa výrazne prejaví počtom zadávaných otázok...
srska
13.04.11,08:16
Musím však napísať, že MPSVaR si dalo na pripomienkach naozaj záležať. Prebehla som to len zbežne, ale ak máte niekto čas, prečítajte si to. Dali 37 pripomienok a dosť ich je zásadných.
súhlasím a ak budú takto pokračovať asi zmením svoj názor na vodcu.
dali si záležať - klobúk dole.

pripomienky MPSVaR:

3. K bodu 7
Bod je potrebné vypustiť Navrhovaná výhoda pre určité profesie je diskriminačná a z pohľadu daňového subjektu je takéto obmedzenie dispozičnej slobody pri vôľe zástupcu bezdôvodné. V praxi sa môže stať ž iná osoba, ktorá má podľa plnomocenstva konať za zástupcu, ktorý nie je daňovým poradcom ani advokátom, je práve daňový poradca alebo advokát. Navrhovaná úprava by takýmto daňovým poradcom a advokátom zakazovala konať Dôvodová správa v tomto bode vôbec nemá znaky dôvodovej správy.
Pripomienka je zásadná.




4. K bodu 11
Bod je potrebné vypustiť Navrhovaná výhoda pre určité profesie je diskriminačná. Prípadný konflikt záujmov rieš § 10 ods. 1 zákona.
Pripomienka je zásadná.


teší ma, že majú rovnaký názor ako 74 podporovateľov z radov verejnosti
janka67
13.04.11,08:23
Podporené 74/70 :)
Kvaka
13.04.11,08:25
Srska, k bodu 7
No, nie celkom súhlasím, lebo po doplnení bude § 9 ods. 3 takto:
(3) Ak nie je rozsah plnomocenstva presne vymedzený,považuje sa také plnomocenstvo za všeobecné. Ak to vyplýva z obsahu plnomocenstva, môže za zástupcu, ktorým je daňový poradca alebo advokát konať aj iná osoba; na také konanie udelí zástupca inej osobe plnomocenstvo. Konanie inej osoby sa považuje za konanie zástupcu. V tej istej veci môže mať daňový subjekt, zákonný zástupca alebo opatrovník len jedného zástupcu. Ak je zástupcom právnická osoba, koná za zástupcu jej štatutárny orgán alebo osoba, ktorú tento orgán poveril.
Z dôvodovej správy: K bodu 7
Navrhuje sa, aby substitučné zastúpenie mohol uplatniť len daňový poradca alebo advokát.
Ja si to vysvetľujem tak, že iba v prípade, ak je zástupcom daňový poradca alebo advokát, môže posunúť plnomocenstvo na zastupovanie na inú osobu. Ak zástupcom nie je daňový poradca, advokát, tak nemôže zastupovanie presunúť na inú osobu.
srska
13.04.11,08:32
Srska, k bodu 7
No, nie celkom súhlasím, lebo po doplnení bude § 9 ods. 3 takto:
(3) Ak nie je rozsah plnomocenstva presne vymedzený,považuje sa také plnomocenstvo za všeobecné. Ak to vyplýva z obsahu plnomocenstva, môže za zástupcu, ktorým je daňový poradca alebo advokát konať aj iná osoba; na také konanie udelí zástupca inej osobe plnomocenstvo. Konanie inej osoby sa považuje za konanie zástupcu. V tej istej veci môže mať daňový subjekt, zákonný zástupca alebo opatrovník len jedného zástupcu. Ak je zástupcom právnická osoba, koná za zástupcu jej štatutárny orgán alebo osoba, ktorú tento orgán poveril.
Z dôvodovej správy: K bodu 7
Navrhuje sa, aby substitučné zastúpenie mohol uplatniť len daňový poradca alebo advokát.
Ja si to vysvetľujem tak, že iba v prípade, ak je zástupcom daňový poradca alebo advokát, môže posunúť plnomocenstvo na zastupovanie na inú osobu. Ak zástupcom nie je daňový poradca, advokát, tak nemôže zastupovanie presunúť na inú osobu.

súhlasím, len som zverejnil tie pripomienky.
toto som riešil tu: http://www.porada.sk/t127554-zakon-o-sprave-dani-danovy-poriadok.html#post1714305 v časti

Čo rieši novela zákona č. 563 (http://www.porada.sk/t59575-563-kurzove-straty.html)/2009:


Novela zákona 563 (http://www.porada.sk/t59575-563-kurzove-straty.html)/2009 je momentálne v medzirezortnom pripomienkovom konaní, ktoré končí 13.04.2011.
Navrhované zmeny:



V § 9 ods. 3 druhej vete sa za slovo „zástupcu“ vkladá čiarka a slová „ktorým je daňový poradca alebo advokát“.



Ak nie je rozsah plnomocenstva presne vymedzený, považuje sa také plnomocenstvo za všeobecné.
Ak to vyplýva z obsahu plnomocenstva, môže za zástupcu, ktorým je daňový poradca alebo advokát konať aj iná osoba; na také konanie udelí zástupca inej osobe plnomocenstvo. Konanie inej osoby sa považuje za konanie zástupcu. V tej istej veci môže mať daňový subjekt, zákonný zástupca alebo opatrovník len jedného zástupcu. Ak je
zástupcom právnická osoba, koná za zástupcu jej štatutárny orgán alebo osoba, ktorú tento orgán poveril.

Tu ešte novela nevylučuje možnosť aby zástupcom mohol byť aj externý účtovník na základe VPM ale ak ním je daňový poradca alebo advokát za nich môže konať aj ďalší zástupca, ktorého môžu splnomocniť. (1. výhoda)
jar88
13.04.11,09:54
Aj v tomto prípade je vidieť, ako dokážeme spolu držať a pomáhať si. Na tejto stránke je niekoľko tisíc drobných účtovníkov-živnostníkov. A čo spravili s problémom, ktorý sa ich bytostne dotýkal? Nič!
Kolektívny duch, podpora rozumných návrhov, spolupatričnosť k "cechu účtovníkov"-NIČ!
Ak ani obmedzujúce ustanovenie, ktoré sa dotýka veľkej časti účtovníkov nedokázalo zburcovať túto komunitu, tak potom čo?
Tak len pekne Poraďáci raďte zadarmo na tejto stránke, vyhľadávajte v zákonoch, prikladajte linky, predávajte zadarmo svoje vedomosti získané na vami zaplatených kurzoch, získané študovaním zákonov po večeroch, vysvetľujte do nemoty.
Odmenou Vám bude - NIČ!
Tuším, že len slepo následuješ stádo.
Čo sa ťa na tom vlastne bytostne dotýka. Myslím že naozaj nič.
----------------------------------------------------------------
Máme tu tisíce rôznych predpisov, nariadení a rôznych pokynov, zákonov ktoré sa ťa naozaj bytostne dotýkajú a keď ich parlament schvaľoval, nikto nič nenamietal.
Vieš prečo?
Hlavným dôvodom je skutočnosť, že každý zákon sa týka len malej skupiny občanov a prevažnej väčšiny sa zdanlivo nijako netýka.
Napríklad, ak si vezmeš stavebný zákon, tak väčšina ľudí býva a nestavia. Ich stavebný zákon nijako nezaujíma. Môžeš si brať zákon po zákone a zistíš, že každý zákon nejakým nezmyselným spôsobom, určitú malú skupinu nezmyselne obmedzuje na právach a ostatnú majoritu to nezaujíma. Veď ich sa to netýka.
----------------------------
To je ako v tom filme, kde malá skupinka terorizuje pár mladých a ostatní zbabelo pozerajú inde. Ich sa to netýka a až sa ich to bude týkať, začnú sa obzerať, čo na to okolie.
------------------------------
Rovnako je to aj s tými zákonmi. Pomaličky, ale isto sa dostávame do stavu, kedy budeme robiť len to, čo nám zákon ukladá a nie to, čo nám zákon nezakazuje. Naopak parlament, vláda a úradníci už dnes robia veci, ktoré im zákon priamo nezakazuje a tvária sa, že sa vlastne nič nezákonné nedeje.
-------------------------------
To čo tu máme, už nie je kocúrkovo, to už je prinajmenšom hurvinkovo, ak nie priamo absurdistán.
jar88
13.04.11,10:04
súhlasím, len som zverejnil tie pripomienky.
toto som riešil tu: http://www.porada.sk/t127554-zakon-o-sprave-dani-danovy-poriadok.html#post1714305 v časti

Čo rieši novela zákona č. 563 (http://www.porada.sk/t59575-563-kurzove-straty.html)/2009:


Novela zákona 563 (http://www.porada.sk/t59575-563-kurzove-straty.html)/2009 je momentálne v medzirezortnom pripomienkovom konaní, ktoré končí 13.04.2011.
Navrhované zmeny:



V § 9 ods. 3 druhej vete sa za slovo „zástupcu“ vkladá čiarka a slová „ktorým je daňový poradca alebo advokát“.



Ak nie je rozsah plnomocenstva presne vymedzený, považuje sa také plnomocenstvo za všeobecné.
Ak to vyplýva z obsahu plnomocenstva, môže za zástupcu, ktorým je daňový poradca alebo advokát konať aj iná osoba; na také konanie udelí zástupca inej osobe plnomocenstvo. Konanie inej osoby sa považuje za konanie zástupcu. V tej istej veci môže mať daňový subjekt, zákonný zástupca alebo opatrovník len jedného zástupcu. Ak je
zástupcom právnická osoba, koná za zástupcu jej štatutárny orgán alebo osoba, ktorú tento orgán poveril.

Tu ešte novela nevylučuje možnosť aby zástupcom mohol byť aj externý účtovník na základe VPM ale ak ním je daňový poradca alebo advokát za nich môže konať aj ďalší zástupca, ktorého môžu splnomocniť. (1. výhoda)
Píšeš, že jediná výhoda (1.výhoda), ale zásadná, nemyslíš?
mgm
13.04.11,10:10
76/72
Kvaka
13.04.11,10:10
Píšeš, že jediná výhoda (1.výhoda), ale zásadná, nemyslíš?
1. výhoda čítam ako prvá výhoda, nie jediná
srska
13.04.11,10:12
Píšeš, že jediná výhoda (1.výhoda), ale zásadná, nemyslíš?

najprv si prečítaj (malo to veľký ohlas na porade)toto: http://www.porada.sk/t123753-20-rokov-po-a-stale-postavene-na-hlavu.html hlavne poslednú vetu a potom si prečítaj zákon 563/2009 + navrhovanú novelu. potom si môžeš, ak ťa to nezaťaží prečítať toto: http://www.porada.sk/t127554-zakon-o-sprave-dani-danovy-poriadok.html#post1714305 a potom tu môžeš zverejňovať svoje myšlienkové pochody
JankaO
13.04.11,10:18
Tuším, že len slepo následuješ stádo.
Čo sa ťa na tom vlastne bytostne dotýka. Myslím že naozaj nič.
----------------------------------------------------------------

Koho toto môže napadnúť??? ....bez komentára...
jar88
13.04.11,10:23
najprv si prečítaj (malo to veľký ohlas na porade)toto: http://www.porada.sk/t123753-20-rokov-po-a-stale-postavene-na-hlavu.html hlavne poslednú vetu a potom si prečítaj zákon 563/2009 + navrhovanú novelu. potom si môžeš, ak ťa to nezaťaží prečítať toto: http://www.porada.sk/t127554-zakon-o-sprave-dani-danovy-poriadok.html#post1714305 a potom tu môžeš zverejňovať svoje myšlienkové pochody
A čo sa ti na tom nepáči?
jar88
13.04.11,10:33
Koho toto môže napadnúť??? ....bez komentára...
Pozerám, že sa vám ten náš systém celkovo páči, až na malé nezrovnalosti.
Stačí, ak sa tie maličkosti v pripomienkovom konaní odstránia a všetko bude zas fungovať.:---
----------------------------------
To ste naozaj tak naivní.,?
----------------------------------
Za pár mesiacov zistíte, že to vlastne nefunguje a pán Mihál vám napíše, že veď vy ste to tak chceli, tak čo stále pindáte?:---
jar88
13.04.11,10:36
Nie že by som nechcel, alebo vám neprial, aby to tu konečne fungovalo,
ale takto to hospodárstvo určite fungovať nebude.
-------------------------------------------------
Jednoducho rebriniak sa nedá prerobiť na F1 a dokonca ani na ekologický autobus.
JankaO
13.04.11,10:48
Tuším, že len slepo následuješ stádo.
Čo sa ťa na tom vlastne bytostne dotýka. Myslím že naozaj nič.

Reagovala som len na tento citát, na nič iné a naivná rozhodne nie som.
srska
13.04.11,10:52
EŠTE DNES 13.04.2011 DO 24:00 SA PRIPOMIENKY VEREJNOSTI DAJÚ PODPORIŤ:

Týkajú sa nás všetkých:

1. pripomienka:
https://lt.justice.gov.sk/Public/Mas...7&mrEID=169178 (https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupportByUser.aspx?instEID=191&matEID=3777&mrEID=169178)

2. pripomienka:
https://lt.justice.gov.sk/Public/Mas...7&mrEID=169185 (https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupportByUser.aspx?instEID=-1&matEID=3777&mrEID=169185)

Ďakujeme.

Postup na portály právnych predpisov:

1. zaregistrovať sa
2. zadať mena a heslo
3. kliknúť na "VEREJNOSŤ" v ľavej časti obrazovky (sú tam také tri hlavy)
4. kliknúť na "Aktuálne hromadné pripomienky"
5. nájsť pripomienku napr. podľa dátumu ... 13.4.2011
6. kliknúť na pripomienku 1
7. kliknúť na "podporiť pripomienku"
8. kliknúť na pripomienku 2
9. kliknúť na "podporiť pripomienku"

O čo ide?
1) Pridanie diskriminačného odseku 3 do §10 v návrhu novely zákona č. 563 (http://www.porada.sk/t59575-563-kurzove-straty.html)/2009 Z.z o správe daní (daňový poriadok)
Čl. I bod 11:
Odporúčame vypustiť celý odsek 3 z návrhu novely zákona č.563/2009 o správe daní (daňový poriadok) pretože jeho navrhované znenie je diskriminačné a likvidačné pre malých a stredných podnikateľov, ktorí vedú externe účtovnú agendu viacerým daňovým subjektom miestne príslušným jednému správcovi dane pričom veľmi často im vyplýva z ich podnikateľskej činnosti potreba zastupovať daňové subjekty v daňovom konaní na základe všeobecnej plnej moci. Navrhované znenie odseku 3 §10 tak zásadným spôsobom zvýhodňuje daňových poradcov a advokátov. Takto navrhované doplnenie §10 o odsek 3 zákona č. 563 (http://www.porada.sk/t59575-563-kurzove-straty.html)/2009 je ešte viac diskriminačné a likvidačné ako §10 momentálne platného zákona č. 511 (http://www.porada.sk/t59172-511-opravy-a-udziavanie.html)/1992 Z.z. o správe daní a poplatkov.
viac tu: Zákon o správe daní (daňový poriadok) (http://www.porada.sk/t127554-zakon-o-sprave-dani-danovy-poriadok.html#post1714305)

2) Oznamovacia povinnosť fyzickej a právnickej osoby
Článok II. bod 33, ktorým sa do zákona pridáva § 49a:
Navrhujeme §49a odsek 8 doplniť o vetu: Neoznamuje sa úhrada v hotovosti, ktorá nie je u fyzickej osoby predmetom dane a doplniť odkaz na § 2 písm. a) zákona č. 595 (http://www.porada.sk/t59586-595-dodatocne-odvody-dane-z-prijmov.html)/2003 Z. z. § 49a Registračná povinnosť a oznamovacia povinnosť Nové znenie odseku 8: Fyzickej osobe a právnickej osobe, ktorá má príjmy z podnikateľskej činnosti,136c) z inej samostatnej zárobkovej činnosti a z prenájmu a ktorá v rámci tejto činnosti uskutočnila úhradu v hotovosti fyzickej osobe neevidovanú v elektronickej registračnej pokladnici tejto fyzickej osoby a z úhrady nezrazila alebo nevybrala preddavok na daň alebo daň, vzniká oznamovacia povinnosť, ak celková suma takýchto úhrad tej istej fyzickej osobe presiahne za kalendárny rok sumu 5 000 eur. Neoznamuje sa úhrada v hotovosti, ktorá nie je u fyzickej osoby predmetom dane. (doplniť odkaz na § 2 písm. a) zákona 595 (http://www.porada.sk/t59586-595-dodatocne-odvody-dane-z-prijmov.html)/2003 Z. z.) Oznámenie správcovi dane je povinná fyzická osoba alebo právnická osoba zaslať v lehote do 31. marca roka nasledujúceho po roku, v ktorom takúto úhradu v hotovosti uskutočnila. Oznámenie obsahuje okrem výšky úhrady v hotovosti, dátumu a dôvodu takejto úhrady, aj identifikačné údaje fyzickej osoby alebo právnickej osoby, ktorá úhradu uskutočnila a identifikačné údaje prijímateľa takejto úhrady.

Odôvodnenie: Podľa toho, ako je to formulované v návrhu zákona, by sa museli oznamovať napríklad aj výplata zálohy na nákup materiálu a služieb z pokladne zamestnancom, konateľom, spoločníkom spoločnosti a pod., výplata preddavku na cestovné výdavky v hotovosti pred uskutočnením pracovnej cesty zamestnancom, konateľom, spoločníkom spoločnosti a pod., výplata cestovných náhrad v hotovosti zamestnancom, konateľom, spoločníkom spoločnosti a pod., výplata podielov na zisku v hotovosti spoločníkom, konateľom, akcionárom a pod. Teda nielen úhrady, ktoré sú u prijímateľa hotovosti zdaniteľným príjmom, ale akékoľvek platby.
viac tu: Zákon o správe daní (daňový poriadok) (http://www.porada.sk/t127554-zakon-o-sprave-dani-danovy-poriadok.html#post1714769)
JankaO
13.04.11,11:41
Dnes je posledná možnosť...
mzdarka renca
13.04.11,11:51
odhlasované ;)
srska
13.04.11,11:57
ODKAZ PRE PODPOROVATEĽA "Lenka H.....NZ, 94001":

Pravidlá používania portálu


Pristupujte k ostatným používateľom s úctou, zdržte sa osobných útokov, vyhrážok a obťažovania.
Absolútne neprípustné je písanie príspevkov:

obhajujúcich alebo podnecujúcich násilie, fanatizmus, rasizmus, poškodzujúcich dobré meno jednotlivcov, skupín alebo inštitúcií
šíriacich údaje, ktorých šírenie je zakázané zo zákona alebo patria medzi dôverné, prípadne utajované informácie
obsahujúcich obscénnosti alebo vulgarizmy
urážlivého charakteru


Zakázané je písať príspevky v cudzom mene, vydávať sa za zamestnanca, alebo správcu portálu alebo za inú (najmä verejne činnú) osobu, ktorá by sa takýmto konaním mohla cítiť poškodená.
Neprípustné je propagovať v diskusiách komerčné produkty alebo súkromné firmy alebo zverejňovať odkazy na ich webové stránky.
Zakázané je zverejňovať prostredníctvom príspevku odkazy na iné web stránky


Upozornenie
V prípade porušenia uvedených pravidiel, si vyhradzujeme právo odmietnuť Vám prístup k portálu, prípadne bez predchádzajúceho upozornenia vymazať obsah Vašich príspevkov alebo zablokovať Vaše požívateľské konto.
V prípade porušenia pravidiel si súčasne vyhradzujeme právo na vymazanie obsahu pripomienky v prípadoch, kedy obsahuje vulgarizmy, podporuje násilie, neznášanlivosť alebo poškodzuje dobré meno jednotlivcov, skupín, alebo inštitúcií.
Jano24
13.04.11,12:58
Kto navrhol vôbec takýto zákon ?/ktorí úradnici z akého ministerstva?/, že ľudia musia spisovať petíciu proti tejto byrokracii. Nemám v tom jasno, ale pod čiu gesciu to teraz patrí myslím pod ktoré ministerstvo? To nemôže v tom zabrániť aby to neprešlo terajší minister pod ktorého gesciu to patrí?Môžete vysvetliť v krátkosti o čo sa jedná?
Rozumiem tomu čo som čítal aké blbosti majú účtovníci, ak robia účtovníctvo firmám, živnostníkom nahlasovať daňovému úradu, ale z akej chorej hlavy vôbec tie návrhy vôbec vzišli ...
srska
13.04.11,13:03
Kto navrhol vôbec takýto zákon ?/ktorí úradnici z akého ministerstva?/, že ľudia musia spisovať petíciu proti tejto byrokracii. Nemám v tom jasno, ale pod čiu gesciu to teraz patrí myslím pod ktoré ministerstvo? To nemôže v tom zabrániť v tom aby to neprešlo terajší minister?Môžete vysvetliť v krátkosti o čo sa jedná?
Rozumiem tomu čo som čítal aké blbosti majú účtovníci, ak robia účtovníctvo firmám, živnostníkom nahlasovať daňovému úradu, ale z akej chorej hlavy vôbec tie návrhy vôbec vzišli ...

Rezortné číslo:MF/10684/2011-76 Podnet:Plán legislatívnych úlohy vlády SR na rok 2011 Zodpovedná inštitúcia:Ministerstvo financií Slovenskej republiky Zodpovedný predkladateľ:Ivan Mikloš, podpredseda vlády a minister financií Slovenskej republiky
Betina2
13.04.11,13:07
Hmm....asi sa s tým v praxi ešte nestretol :(

Idem rýchlo zahlasovať podla uvedeého postupu, dúfam, že sa zadarí....inak je tam asi len 90 hlasov, tak rýchlo sa pridávajte, ja ešte rozpošlem žiadosť zopár ľudom....dúfam, že nepovedia, že na to nemajú čas :(
Kvaka
13.04.11,13:19
Hmm....asi sa s tým v praxi ešte nestretol :(

Idem rýchlo zahlasovať podla uvedeého postupu, dúfam, že sa zadarí....inak je tam asi len 90 hlasov, tak rýchlo sa pridávajte, ja ešte rozpošlem žiadosť zopár ľudom....dúfam, že nepovedia, že na to nemajú čas :(
Jednoduchšie sa dostanete na tieto hromadné pripomienky, keď po zaregistrovaní kliknete na Rozalkou priložené linky, potom netreba nič vyhľadávať. Dole pod hromadnou pripomienkou je možnosť hlasovať.
jar88
13.04.11,13:20
Hmm....asi sa s tým v praxi ešte nestretol :(

Idem rýchlo zahlasovať podla uvedeého postupu, dúfam, že sa zadarí....inak je tam asi len 90 hlasov, tak rýchlo sa pridávajte, ja ešte rozpošlem žiadosť zopár ľudom....dúfam, že nepovedia, že na to nemajú čas :(
Pozerám, že stále viac a viac ľudí sa tu (dúfam len omylom) vyjadruje, že ide zahlasovať za.
-------------------------
O tomto budú hlasovať páni poslanci, vy sa len pripájate k laickej pripomienke k zneniu návrhu zákona určeného na prejednanie v pléne NR SR.
Betina2
13.04.11,13:24
OK, takže sa podarilo podporiť obe pripomienky....ani to až tolko netravalo. Šokda že som sa o tom dozvedela až pre hodinkou :(
Len podotknem, v registračnom formulári treba vyplniť všetky kolonku, vrátane bydliska, inak vyhodí chybu a nedovolí vykonať podporu.
Kvaka
13.04.11,13:25
Pozerám, že stále viac a viac ľudí sa tu (dúfam len omylom) vyjadruje, že ide zahlasovať za.
-------------------------
O tomto budú hlasovať páni poslanci, vy sa len pripájate k laickej pripomienke k zneniu návrhu zákona určeného na prejednanie v pléne NR SR.
Jar88, nebuď protivný, každý, kto si tam klikne, hneď uvidí, že podporí hromadnú pripomienku, mimochodom, nemyslím si, že sú to laické pripomienky. Pozri si aj na zásadnú pripomienku z dielne MPSVaR k bodu 11, sú takmer totožné.
Betina2
13.04.11,13:29
Pozerám, že stále viac a viac ľudí sa tu (dúfam len omylom) vyjadruje, že ide zahlasovať za. podporu pripomienkového konania....
-------------------------
O tomto budú hlasovať páni poslanci, vy sa len pripájate k laickej pripomienke k zneniu návrhu zákona určeného na prejednanie v pléne NR SR.

Skôr by som povedala že k odbornej pripomienke, o lajckej môže hovoriť niekto, kto do problematiky nevidí, alebo sa s ňou nestretol. Pre mňa je laickou problematikou napr. pripomienkovanie k novele zákona o životnom prostredí....v tejto oblasti nepracujem, tak pre mňa je to lajcký pohľad na vec, čo o pripomienovaní k zákonu, ktorý sa mojej profesie bytostne týka, nemôžem povedať.

Ale nechytajme sa za slovíčka, podporme pripomienkové konanie, aby nebolo ešte horšie ako už je......
srska
13.04.11,13:48
Pozerám, že stále viac a viac ľudí sa tu (dúfam len omylom) vyjadruje, že ide zahlasovať za.
-------------------------
O tomto budú hlasovať páni poslanci, vy sa len pripájate k laickej pripomienke k zneniu návrhu zákona určeného na prejednanie v pléne NR SR.
ty si omylom v tejto téme
Marína
13.04.11,13:49
časť citátu:

ODKAZ PRE PODPOROVATEĽA "Lenka H.....NZ, 94001":

Pravidlá používania portálu
.
.
.


Viem skoro na 100% kto je to, napíšem jej ss alebo zavolám, určite hlasovala za seba, som o tom presvedčená, asi netušila, že sa musí prihlásiť celým menom. Teraz ja netuším, či sa má zaregistrovať ešte raz alebo sa to dá zmeniť v profile.
Betina2
13.04.11,14:00
Je nás ale stále žalostne málo, čo to nikto tuná nečíta? Alebo sa tvári, že sa ho to netýka?
srska
13.04.11,14:03
časť citátu:

Viem skoro na 100% kto je to, napíšem jej ss alebo zavolám, určite hlasovala za seba, som o tom presvedčená, asi netušila, že sa musí prihlásiť celým menom. Teraz ja netuším, či sa má zaregistrovať ešte raz alebo sa to dá zmeniť v profile.
poprosím ťa marína - ďakujem. poslal som jej správu aj prostredníctvom portálu. je registrovaná pod Lenka H..... / požiadal som mailom aj admina portálu o vymazanie jej hlasov
JankaO
13.04.11,14:05
Pozerám, že stále viac a viac ľudí sa tu (dúfam len omylom) vyjadruje, že ide zahlasovať za.
-------------------------
O tomto budú hlasovať páni poslanci, vy sa len pripájate k laickej pripomienke k zneniu návrhu zákona určeného na prejednanie v pléne NR SR.
Odporúčam prečítať si proces tvorby zákona.
m.hladka
13.04.11,14:19
Je nás ale stále žalostne málo, čo to nikto tuná nečíta? Alebo sa tvári, že sa ho to netýka?

Ja si myslím, že preto je tak málo podporovateľov, lebo sa treba zaregistrovať svojím celým menom a adresou a to málokto chce urobiť.
Ľuďom sa lepšie pracuje na nete pod "nickom", pretože je inkognito a vidno to aj tu na porade.
mzdarka renca
13.04.11,14:45
Ja si myslím, že preto je tak málo podporovateľov, lebo sa treba zaregistrovať svojím celým menom a adresou a to málokto chce urobiť.
Ľuďom sa lepšie pracuje na nete pod "nickom", pretože je inkognito a vidno to aj tu na porade.

vieš, že aj mne to trochu vadilo, že mám uviesť všetky svoje osobné údaje? :)

bojím sa totiž zneužitia, resp., že ma bude zase niekto otravovať a v schránke si nájdem kde jaké voloviny, už to nestíham ani páliť:D.
Kvaka
13.04.11,14:46
Ja si myslím, že preto je tak málo podporovateľov, lebo sa treba zaregistrovať svojím celým menom a adresou a to málokto chce urobiť.
Ľuďom sa lepšie pracuje na nete pod "nickom", pretože je inkognito a vidno to aj tu na porade.
Nemyslím si, že sa to dá zistiť, niekto by sa musel hrať na detektíva, aby tých (v tejto chvíli) 94 mien vedel priradiť k nickom. Keď tu niekto nenapíše, že podporil pripomienku, to ešte neznamená, že to tak nie je, len nechce byť identifikovaný, ale možno sa mýlim.
m.hladka
13.04.11,15:10
Nemyslím si, že sa to dá zistiť, niekto by sa musel hrať na detektíva, aby tých (v tejto chvíli) 94 mien vedel priradiť k nickom. Keď tu niekto nenapíše, že podporil pripomienku, to ešte neznamená, že to tak nie je, len nechce byť identifikovaný, ale možno sa mýlim.

mimotemyNemyslela som to tak, že to chce niekto zneužiť, ale že ľudia sa neradi zaregistrovávajú.
Kvaka
13.04.11,15:23
mimotemyNemyslela som to tak, že to chce niekto zneužiť, ale že ľudia sa neradi zaregistrovávajú.
mimotemy Sorry, tak to by ma nenapadlo, myslím, že práve na portáli ministerstva by ľudia nemali mať problém s registráciou. Nepísala som nič o zneužití, myslela som to tak, že sa nechcú identifikovať, takže sa ospravedlňujem.
Janurka
13.04.11,16:47
Rozalka, vďaka za Tvoje úsilie a túto tému.
ada.gustafik@gmail.com
13.04.11,16:54
pripomienky podporene ;)
Rozalka
13.04.11,16:54
Pravdepodobne sa už nenazbiera dostatočný počet hlasov, napriek tomu ďakujem všetkým za účasť.
T.K
13.04.11,16:59
Pravdepodobne sa už nenazbiera dostatočný počet hlasov, napriek tomu ďakujem všetkým za účasť.

Aj nabudúce :)
220870
13.04.11,17:06
Tak som STO.Som sa nad tým našpekuloval jak mara bečková na trhu..Chybu som mal v tom že som musel po prihlásení upraviť svoj profil na ich stránke.
Bodaj vám to vyšlo ,aj keď STO je asi trochu málo.
Tamila
13.04.11,17:14
Aj keď sto je málo, hádam si to aspoň niekto z kompetentných pozrie.
srska
13.04.11,17:49
Aj keď sto je málo, hádam si to aspoň niekto z kompetentných pozrie.
100 neni málo, pozrú si to
JankaO
13.04.11,18:55
uz 102
AnnaK
13.04.11,20:02
Veľmi pekne ďakujem Vám všetkým za podporenie hromadných pripomienok k navrhovanej novele nového daňového poriadku.. Je už večer 13. 4. 2011 a je jasné, že 500 podporovateľov sa nenazbieralo (momentálne je to 102 a 97 podporovateľov). Možno keby boli pripomienky zverejnené skôr (obidvaja ja aj srska sme ich pridali až 8. apríla):(.

Ďakujem Rozalka za vytiahnutie a zvýraznenie pripomienok do novej témy, toto veľmi pomohlo. Si šikovná. Toto na porade moc neovládam. Tiež ďakujem všetkým, ktorí nedovolili, aby téma zapadla prachom:).

Ešte raz všetkým, ktorí nemudrovali zbytočnými rečami ale radšej priložili ruku k dielu, moc ďakujem za ochotu a dúfam, že pripomienky nezostanú bez odozvy. Prajem všetkým príjemný zvyšok pracovného týždňa a veľa pohody cez víkend.
jar88
13.04.11,20:56
Veľmi pekne ďakujem Vám všetkým za podporenie hromadných pripomienok k navrhovanej novele nového daňového poriadku.. Je už večer 13. 4. 2011 a je jasné, že 500 podporovateľov sa nenazbieralo (momentálne je to 102 a 97 podporovateľov). Možno keby boli pripomienky zverejnené skôr (obidvaja ja aj srska sme ich pridali až 8. apríla):(.

Ďakujem Rozalka za vytiahnutie a zvýraznenie pripomienok do novej témy, toto veľmi pomohlo. Si šikovná. Toto na porade moc neovládam. Tiež ďakujem všetkým, ktorí nedovolili, aby téma zapadla prachom:).

Ešte raz všetkým, ktorí nemudrovali zbytočnými rečami ale radšej priložili ruku k dielu, moc ďakujem za ochotu a dúfam, že pripomienky nezostanú bez odozvy. Prajem všetkým príjemný zvyšok pracovného týždňa a veľa pohody cez víkend.
Ešte trošku pomudrujem.
Tak sa mi zdá, že pán Mihál sa k vám nepripojil a asi vie ako vás dokonale odvodniť a zdaniť. Pod tým VÁS, myslím vás účtovníkov.
Pravdepodobne vám už nepomôžu ani všetci svätí. Treba naplniť všetky fondy a zároveň aj štátnu kasu, aby bolo čo tunelovať a pritom aj niečo zostalo pre zdravotníctvo.
---------------------------------------------------------------
Trošku som porozmýšľal a už dnes viem, ako vám budem pomáhať legálne optimalizovať príjmy tak, aby ste platili odvody len z minima a k tomu aj nulové dane.
---------------------------------------------------------------
Zatiaľ nemám spočítané, koľko percent bude stáť jeden mínusový nákladový kredit, ale určite nepresiahne 80 % daňovej a odvodovej povinnosti, ktorú vám Mikloš s Mihálom predpíšu.
---------------------------------------------------------------
Tak že hlavu hore, ráno múdrejšie večera.
srska
13.04.11,22:26
Ešte trošku pomudrujem.
Tak sa mi zdá, že pán Mihál sa k vám nepripojil a asi vie ako vás dokonale odvodniť a zdaniť. Pod tým VÁS, myslím vás účtovníkov.
Pravdepodobne vám už nepomôžu ani všetci svätí. Treba naplniť všetky fondy a zároveň aj štátnu kasu, aby bolo čo tunelovať a pritom aj niečo zostalo pre zdravotníctvo.
---------------------------------------------------------------
Trošku som porozmýšľal a už dnes viem, ako vám budem pomáhať legálne optimalizovať príjmy tak, aby ste platili odvody len z minima a k tomu aj nulové dane.
---------------------------------------------------------------
Zatiaľ nemám spočítané, koľko percent bude stáť jeden mínusový nákladový kredit, ale určite nepresiahne 80 % daňovej a odvodovej povinnosti, ktorú vám Mikloš s Mihálom predpíšu.
---------------------------------------------------------------
Tak že hlavu hore, ráno múdrejšie večera.
v za majú na stanici free wifi?
srska
13.04.11,22:31
Veľmi pekne ďakujem Vám všetkým za podporenie hromadných pripomienok k navrhovanej novele nového daňového poriadku.. Je už večer 13. 4. 2011 a je jasné, že 500 podporovateľov sa nenazbieralo (momentálne je to 102 a 97 podporovateľov). Možno keby boli pripomienky zverejnené skôr (obidvaja ja aj srska sme ich pridali až 8. apríla):(.

Ďakujem Rozalka za vytiahnutie a zvýraznenie pripomienok do novej témy, toto veľmi pomohlo. Si šikovná. Toto na porade moc neovládam. Tiež ďakujem všetkým, ktorí nedovolili, aby téma zapadla prachom:).

Ešte raz všetkým, ktorí nemudrovali zbytočnými rečami ale radšej priložili ruku k dielu, moc ďakujem za ochotu a dúfam, že pripomienky nezostanú bez odozvy. Prajem všetkým príjemný zvyšok pracovného týždňa a veľa pohody cez víkend.
lepšie ako AnnaK by som to nenapísal. ďakujem aj ja všetkým, ktorí podporili pripomienky verejnosti a teší ma aj to, že niektoré dotknuté úrady zdieľajú ten istý názor.
Monika Kováčová
14.04.11,05:08
Nemyslím si, že sa to dá zistiť, niekto by sa musel hrať na detektíva, aby tých (v tejto chvíli) 94 mien vedel priradiť k nickom. Keď tu niekto nenapíše, že podporil pripomienku, to ešte neznamená, že to tak nie je, len nechce byť identifikovaný, ale možno sa mýlim.
no... veľmi ťažké to v istých prípadoch vôbec nebude... :D
promont maja
14.04.11,05:35
... no, keďže nie som zadávateľkou témy, tak si ani nedovolím jej link ( aspoň) poslať ďalej ... alebo môžem? Nechce sa mi to vzdať ... však nech sa tým zaoberajú ďalej poslanci, keďže, my, už pre krátkosť času nemáme šancu ... a keďže majú aj svoje www.stránky ... či?
Kvaka
14.04.11,06:36
... no, keďže nie som zadávateľkou témy, tak si ani nedovolím jej link ( aspoň) poslať ďalej ... alebo môžem? Nechce sa mi to vzdať ... však nech sa tým zaoberajú ďalej poslanci, keďže, my, už pre krátkosť času nemáme šancu ... a keďže majú aj svoje www.stránky ... či?
Ešte predtým, ako sa tým budú zaoberať poslanci v parlamente, rezort mf ako predkladateľ návrhov sa musí vysporiadať s pripomienkami, ktoré boli v rámci medzirezortného pripomienkového konania vznesené. Už som tu niekde včera písala, že aj rezort MPSVaR dal pripomienku takmer v totožnom znení, ako bola tá hromadná (o zastupovaní subjektov), ktorú sme podporili, a dal to ako pripomienku zásadnú. Zásadné pripomienky sa musia vyriešiť vždy v rozporovom konaní. Takže aj bez našich 500 hlasov sa tým musia na mf zaoberať. Rovnako bola nejakým rezortom vznesená pripomienka aj k oznamovacej povinnosti, takže aj tú budú musieť nejako riešiť. Ak by rezort MPSVaR ustúpil zo zásadnej pripomienky, tak až potom sa to dá zmeniť v parlamente.
Janiela
14.04.11,11:42
Je mi to tak ľúto, neskoro som objavila túto tému. Pripomienkovanie je už uzavreté? Je neskoro priložiť ruku k dielu?
srska
14.04.11,11:55
Je mi to tak ľúto, neskoro som objavila túto tému. Pripomienkovanie je už uzavreté? Je neskoro priložiť ruku k dielu?
skončené 13.04.2011 ale nevzdávame sa:)
AnnaK
14.04.11,15:02
lepšie ako AnnaK by som to nenapísal. ďakujem aj ja všetkým, ktorí podporili pripomienky verejnosti a teší ma aj to, že niektoré dotknuté úrady zdieľajú ten istý názor.

Je to také naše spoločné poďakovanie. Sú medzi nami aj takí, ktorí sú ochotní obetovať svoj čas a podporiť dobrú a rozumnú vec.

Čas príspevkov 1:26 a 1:31?! Vidno, ako dlho pracujú účtovníci:)
220870
14.04.11,16:26
Je to také naše spoločné poďakovanie. Sú medzi nami aj takí, ktorí sú ochotní obetovať svoj čas a podporiť dobrú a rozumnú vec.

Čas príspevkov 1:26 a 1:31?! Vidno, ako dlho pracujú účtovníci:)
Potom ,že na Slovensku máme najnižšiu pôrodnosť v EU.keď účtovníci sa po nociach hrabú v papieroch a nie v "gaťoch"......:rolleyes:
Oliwa
14.04.11,18:11
mimotemy A v čom sa hrabeš Ty, 220870? V papieroch určite nie ;), a v gaťoch... radšej nemyslieť... :D
Ale pripomenul si mi ten známy vtip ako sa dvaja rozprávajú a jeden z nich hovorí: Ja pochádzam z takej chudobnej rodiny, že keby som sa nenarodil ako chlapec, tak sa ani nemám s čím hrať... :(
Rozalka
15.04.11,15:45
Aj keď sme "nevyhrali", myslím si, že táto téma trochu rozbúrila hladinu, že sme sa trochu zomkli.
Všetci prihlásení svoju registráciu môžu aktívne využívať aj na iné podpory (ja som nedávno podporila jeden nevhodne formulovaný zdravotnícky predpis).
Po dosť ťažkom výbere "najlepšej odpovede" - našlo sa ich tu viac - tému jej určením uzatváram.