ramarkN
10.04.11,17:51
Ahojte, prosim o radu, ak ma zivnostnik uzatvorenu poistku zodpovednosti za skodu, je tento vydavok danovym vydavkom??
dakujem za vase rady
veronikasad
10.04.11,15:53
Ahojte, prosim o radu, ak ma zivnostnik uzatvorenu poistku zodpovednosti za skodu, je tento vydavok danovym vydavkom??
dakujem za vase rady
ak poistné súvisí s predmetom podnikania, je to VOZD
ramarkN
10.04.11,18:44
nuz, napr. ked si lodivod (szco) prenajme lod, a "havaruje", t.j. sposobi skodu prenajimatelovi. suvisi ci nie??
Alena Šimová
11.04.11,08:38
nuz, napr. ked si lodivod (szco) prenajme lod, a "havaruje", t.j. sposobi skodu prenajimatelovi. suvisi ci nie??
poistenie súvisí s predmetom podnikania. A škoda spôsobená na prenajatom majetku - tam si treba pozrieť zmluvu, kto zodpovedá za škodu. Ak je to nájomca, treba posúdiť, či ide o škodu. Škoda je teraz klasifikovaná ako neopraviteľné poškodenie. Vtedy je výdavok len do výšky príjmu z poistnej udalosti. Ak je to však opraviteľné, opravy sú vo výdavkoch v plnej výške, v príjme je náhrada od poisťovne.
juskam
10.02.12,14:10
Ak SZČO zaplatila zo svojho účtu poistné za poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú pri výkone povolania za zamestnanca tak to môže dať do daňových výdavkov?.
Ja si myslim, že nie? Ma s tým niekto skúsenosť.
veronikasad
10.02.12,15:04
Ak SZČO zaplatila zo svojho účtu poistné za poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú pri výkone povolania za zamestnanca tak to môže dať do daňových výdavkov?.
Ja si myslim, že nie? Ma s tým niekto skúsenosť.
Takéto poistné nie je daňovým výdavkom zamestnávatela.