petres@pobox.sk
10.04.11,21:28
Chcela by som predat staru, velmi objemnu a tazku drevenu komodu, ale neviem jej cenu. Do starozitnictva alebo muzea mozem priniest akurat tak jej fotku. ;-) Nevie mi niekto, prosim, poradit?
petres@pobox.sk
10.04.11,19:30
este pridam rozmery: S/V/H: 206/105/59cm
buchač
10.04.11,19:43
Chcela by som predat staru, velmi objemnu a tazku drevenu komodu, ale neviem jej cenu. Do starozitnictva alebo muzea mozem priniest akurat tak jej fotku. ;-) Nevie mi niekto, prosim, poradit?

Cena je taká aká je ...podľa ponuky a dopytu .
Ty môžeš pýtať , ale akceptovať ju kupujúci nemusí ...aj keby záujem bol ...

Ponuka je väčšia teraz ako dopyt ...:rolleyes:

http://www.google.sk/search?hl=sk&safe=off&client=opera&hs=CyM&rls=sk&channel=suggest&q=stara+komoda+predaj&aq=f&aqi=&aql=&oq=
petres@pobox.sk
12.04.11,13:54
ok, tak keby ste niekto mali zaujem, dajte mi vediet ;-)
terezamaria
12.04.11,14:51
Máš ju odfotenú, tak ju daj do viacerých portálov, kde ponúkajú starožitný nábytok, možno sa niekto prihlási.
arizona
12.04.11,15:28
... ale neviem jej cenu. Do starozitnictva alebo muzea mozem priniest akurat tak jej fotku. ;-) Nevie mi niekto, prosim, poradit?

Ved aj tu chces poradit iba na zaklade fotky, tak o co ide?
Ked si obehnes osobne nejake strozitnictva, ci bazare,povedia ti aspon orientacne cenu.
Potom si mozes dat inzerat na nejake webove portaly,ktore sa zaoberaju inzerciou,alebo konkretne starozitnostami.
Ak ma niekto zaujem o kupu takychto veci, tak bude hladat tam, nie na Porade...;)
petres@pobox.sk
12.04.11,16:03
skor som tajne dufala, ze sa medzi tolkymi poradakmi najde niekto trosku znaly veci, aby som aj ja mala aspon sajnu, co a ako; nemam rada inzeraty typu cena dohodou...
lujza.j
12.04.11,17:31
asi to nie je podstatné, ale osobne si myslím, že to nie je komoda, je to spodná časť starého sekretára;)
petres@pobox.sk
12.04.11,17:37
fiha, tak to neviem, kupili sme to davno iba takto, jeden kus
lujza.j
12.04.11,17:56
fiha, tak to neviem, kupili sme to davno iba takto, jeden kus

čo je to dávno?je to štýl ako mala moja babka. mohli by to byť cca.60 roky, viem že babkin bol asi z orechového dreva.
durisovad
12.04.11,18:01
Podla mojho nazoru je to cast sekretara z cca 5O-tych rokov. Moji rodicia mali podobny sekretar, bol z lesteneho orechoveho dreva. Ja by som to ako starozitnost neposudzovala. Starozitna komoda vyzera trusku inaksie.
petres@pobox.sk
12.04.11,18:28
neviem presne, mozno je to tak, ako pises, ja som to dostala od nasich, nasi od inych, ti to mali mozno po svojich rodicov, ktovie... surfujem ako diva a hladam na nete nieco podobne, skusim vyuzit aj tu tvoju napovedu s orechovym drevom
arizona
12.04.11,18:57
fiha, tak to neviem, kupili sme to davno iba takto, jeden kus


neviem presne, mozno je to tak, ako pises, ja som to dostala od nasich, nasi od inych, ti to mali mozno po svojich rodicov, ktovie... surfujem ako diva a hladam na nete nieco podobne, skusim vyuzit aj tu tvoju napovedu s orechovym drevom
:confused::confused::confused: mimotemy
petres@pobox.sk
12.04.11,19:03
co je mimo temy? skratka hladam na internete blizsie info o tom, kto by to kupil a za kolko a hlavne, kto by to odniesol, kedze na to treba zhruba 5 mocnych chlapov
misomiso
12.04.11,19:14
Podla mna s tym jedine zakurit...
arizona
12.04.11,19:18
co je mimo temy? skratka hladam na internete blizsie info o tom, kto by to kupil a za kolko a hlavne, kto by to odniesol, kedze na to treba zhruba 5 mocnych chlapov

mimotemovku som si dala k svojmu prispevku ;):---,nie k tvojemu
petres@pobox.sk
12.04.11,19:29
misomiso: tak dik :-) ved to by som na tom prerobila
arizona: ok, chapem :-)
terezamaria
13.04.11,05:44
Podla mojho nazoru je to cast sekretara z cca 5O-tych rokov. Moji rodicia mali podobny sekretar, bol z lesteneho orechoveho dreva. Ja by som to ako starozitnost neposudzovala. Starozitna komoda vyzera trusku inaksie.
Presne tak, je to spodná časť od nejakej kompletnej komody, ktorej chýba ešte práve tá peknejšia vrchná časť, kde sa dá vystaviť starožitný porcelán a podobné veci. Nechať si ju O.K. a prispôsobiť okolím, ale na predaj :confused:veľká diera do financií sa isto nespraví s týmto ťažkým kúskom.
petres@pobox.sk
13.04.11,05:59
mne v byte bohuzial uz zavadzia a ma o nu zaujem jedna dievcina, tak nieco za nu urcite vypytam, nech sme spokojne obidve :-)
ka.ja
13.04.11,06:31
My máme po babke podobný sekretár z r. cca 1935 (aj s tou vrchnou časťou a + k tomu skriňa - x ľudí, čo sa tým zaoberá sme kontaktovali - odpoveď tá istá - kým to nemá aspoň 100 rokov, tak to nemá žiadnu starožitnú hodnotu. Takže čo sa ceny týka (ak ti naozaj zavadzia a chceš sa ho zbaviť a je dopyt) asi by som to nechala na kupujúceho, nech povie, koľko je ochotný dať.
My ho máme kde mať uložený, takže predaj už neriešime. Máme ten sekretár radi.
petres@pobox.sk
13.04.11,06:34
ano, to je ine, ked mate k nemu aj citovu vazbu, vtedy by som ho ani ja nikam nedala
ako starozitnost to naozaj nevyzera, preto som temu nazvala stara komoda, nie starozitna :-D
tak uvidim, ako to vyriesim, dakujem vsetkym za rady
katalóg
13.04.11,09:28
Známa sa presťahovala do Starého mesta v BA a práve do obývačky si zakúpila podobne starý sólo kus, symetrický, z tmavšieho orechového dreva. Je obrovský a slúži jej ako príborník. Do jej priestorov sa hodí.
Bolo to dávnejšie, takže cenu ani orientačne nespomeniem. Ale nebolo to drahé ani vtedy.
petres@pobox.sk
13.04.11,09:31
skoda :-(
misomiso
13.04.11,09:34
Ja mam znamu, ktora este za sociku specialne vybavovala na ministerste, aby si mohla so sebou do Nemecka vyviest taku obrovsku starozitnu komodu - rodinnu pamiatku. Nakoniec to vybavila. Pred rokom sa v Nemecku stahovala do mensieho a bola rada, ze nakoniec po dlhom usili zohnala cloveka, ktory jej to v podstate za odvoz zobral. Tolko je tam tych starozitnych haraburdov.
petres@pobox.sk
13.04.11,09:36
no pekne :-))
Zitulda
14.04.11,15:17
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=73457&stc=1&thumb=1&d=1302467234 (http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=73457&d=1302467234).... nejdem a ani nechcem zhadzovať tento starožitný kus nábytku. Podobný sekretár z orechového dreva čo bol z dvoch kusov a ľahký keď bol prázdny, (pretože bol z ozajstného dreva a nie z bukasu či nahrážok dreva :)) mala moja babička, ibaže ale bola to dolná časť a nemala to lemovanie pologuľatinou v pravo a vzadu. Také lemovanie bolo nad bočnicami manželských postelí hore
za účelom, aby postele držali spolu. Horná časť komody bola tesne vpravo nad touto časťou. Mala barovú skrinku sklápaciu a nad ňou celá presklená časť. Horná časť mala zaoblenie na oboch bokoch. No a štyri nožičky mala ako tá tvoja vpravo. Je to síce starožitný kus, ale tak trochu už upravovaný, lebo nesedí ľavá nožička, čo je nižšia ako skutočná a preto musí byť uložená na okrajových lištách podlahy. Ak Ti známa má záujem kúpiť, predaj a netráp sa s citovou väzbou. Držím Ti palce. Prosím ale nehevaj sa, že som opísala chyby na tomto kuse nábytku, nechcela som sa ťa dotknúť.
petres@pobox.sk
14.04.11,19:46
zitulda: pohoda, len odpoviem na par veci: podla mna nejde o starozitnost, ale o stary kus nabytku
s tou vahou neviem, ale vacsinou sa mi vyjadrovali ludia, ze ide o drevo, lebo je to tazke ako tzv. masiv, tak neviem...
o tej hornej casti tiez neviem, to bolo akoze na tom polozene, ci nejak vyssie? lebo na tomto kuse zhora nie je nic odtlacene alebo inak poskodene na vrchnej casti
a ta lava nozicka nie je kratsia, len sme ju vylozili na tu podlahovu listu, lebo je to strasne dlhe a ledva sa nam vedla toho zmestila postel, dokonca je na nej este trosku ohnuty matrac :-)))
a citovu vazbu nastastie pri tomto nemam, nie je to po mojich predkoch
tak uvidim, ako sa dohodneme
ale diky za info
buchač
15.04.11,17:47
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=73457&stc=1&thumb=1&d=1302467234 (http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=73457&d=1302467234).... nejdem a ani nechcem zhadzovať tento starožitný kus nábytku. Podobný sekretár z orechového dreva čo bol z dvoch kusov a ľahký keď bol prázdny, (pretože bol z ozajstného dreva a nie z bukasu či nahrážok dreva :)) mala moja babička, ibaže ale bola to dolná časť a nemala to lemovanie pologuľatinou v pravo a vzadu. Také lemovanie bolo nad bočnicami manželských postelí hore
za účelom, aby postele držali spolu. Horná časť komody bola tesne vpravo nad touto časťou. Mala barovú skrinku sklápaciu a nad ňou celá presklená časť. Horná časť mala zaoblenie na oboch bokoch. No a štyri nožičky mala ako tá tvoja vpravo. Je to síce starožitný kus, ale tak trochu už upravovaný, lebo nesedí ľavá nožička, čo je nižšia ako skutočná a preto musí byť uložená na okrajových lištách podlahy. Ak Ti známa má záujem kúpiť, predaj a netráp sa s citovou väzbou. Držím Ti palce. Prosím ale nehevaj sa, že som opísala chyby na tomto kuse nábytku, nechcela som sa ťa dotknúť.

...ani ja ...len na margo ( zadriem ? :rolleyes: ) sa opýtam :

Viete lidičky , ako krásne to horí ...blkoce ...??? ;)
mzdarka renca
15.04.11,18:19
...ani ja ...len na margo ( zadriem ? :rolleyes: ) sa opýtam :

Viete lidičky , ako krásne to horí ...blkoce ...??? ;)

ja viem:D ............ ale guláš nám chutil:)

PS: môj názor je, že sa bude tešiť, ak si to niekto vezme za odvoz, nakoľko takýto jeden kus nábytku sa nikomu veľmi hodiť nebude, pokiaľ nemá v tomto štýle zariadenú domácnosť
petres@pobox.sk
15.04.11,19:12
buchac: :-)))
durisovad
15.04.11,19:41
ja viem:D ............ ale guláš nám chutil:)

PS: môj názor je, že sa bude tešiť, ak si to niekto vezme za odvoz, nakoľko takýto jeden kus nábytku sa nikomu veľmi hodiť nebude, pokiaľ nemá v tomto štýle zariadenú domácnosť
Nahodou - aj jeden stary kus nabytku citlivo zasadeny do moderne zariadeneho priestoru velmi dobre ukaze. Podla mojho nazoru by bolo barbarstvo taketo nieco spalit.
Zdenka 0705
16.04.11,05:14
Mám rada staré veci, žijú a dýchajú históriou, na dôvažok sú veľmi dobre remeselne spracované a z kvalitných materiálov, žiadne imitácie, melamín či drevotrieska ... Vedela by som si predstaviť taký solitér aj v modernejšom byte, ale na to treba cit, ako píše vyššie durisovad.
Marína
17.04.11,10:41
Nie je to komoda ale bufet z 20-30. rokov, z obdobia funkcionalizmu. Pekný kus. Dýha je orechová, od koreňa. Bufet sa zdá byť pôvodný, bez reštaurovania, natretý liehovým lakom.
Je veľmi málo pravdepodobné, že na bufete bol položený ďalší kus, hlavne tým, že má okraj. Tiež je silný predpoklad, že to nebol solitér ale časť zostavy napr. s toaletkou, alebo stolom, stoličkami a pod.
S predajom je vhodné počkať cca 20, aj viac rokov, stále prevláda ponuka nad dopytom. Zatiaľ na Slovensku o kúpu takéhoto typu nábytku veľký záujem nie je, aj keď pomaličky u milovníkov starožitností pribúda. Napr. v Prahe začína byť väčší, hlavne od cudzincov, skôr majitelia takýchto kusov si ich dávajú reštaurovať. Zvyčajne sa na ne dáva politúra.
Pri veľmi dobrej snahe a vôli sa dnes občas ešte dá za odvoz získať.
petres@pobox.sk
17.04.11,17:47
fiha, tak toto znie naozaj ako fundovana odpoved
velmi pekne dakujem, uz som aspon viac v obraze
korela
08.09.12,22:05
Staré nábytky ak sa nedajú speňažiť, dajú sa stále ešte využiť. Farba, čalúnnické klince. Ako príklad http://lepsiebyvanie.centrum.sk/gallery.php?IdText=800137&pic=4
http://lepsiebyvanie.centrum.sk/renovujeme/800137/skrina-ktora-ma-modne-maniere
Ak by mal ešte niekto problém, čo s ním.
buchač
09.09.12,05:14
Staré nábytky ak sa nedajú speňažiť, dajú sa stále ešte využiť. Farba, čalúnnické klince. Ako príklad http://lepsiebyvanie.centrum.sk/gallery.php?IdText=800137&pic=4
http://lepsiebyvanie.centrum.sk/renovujeme/800137/skrina-ktora-ma-modne-maniere
Ak by mal ešte niekto problém, čo s ním.

Problém nespočíva ani tak niekedy vo využití , občas ide o to umiestnenie ...
Z vlastnej skúsenosti môžem povedať ...moji starí rodičia mali jeden nádherný starožitný písací stôl , takýto
http://aaa1.host.sk/novaimg/Thumb/19t200.jpg
Lenže čo s ním ?...tak znela vtedy otázka mojich rodičov , keď ho nebolo kde urvať v tej králikárni .....
Kua , dodnes naň s nostalgiou spomínam a občas si predstavujem , že ako by som ho ja využil ...a teraz by sa nádherne vynímal na chalupe ....kua , kua ...ešte aj stolička k nemu bola ....:(


Čo sa týka toho druhého linku ???.....som sa dobre pobavil inak ...hlavne na tejto vete ...


Nie je skriňa ako skriňa. Čo sa dá zrealizovať na jednej, nebude sa dať pravdepodobne uskutočniť na druhej. Materiál a stav opotrebovanosti skrine bývajú pri voľbe postupu pri renovácií kľúčovým faktorom. Nečakajte, že sa bude drevo a drevotrieska chovať rovnako.

...že prečo to moje pobavenie ???....
...nuž iba to , že ja osobne za starožitnosť nejak nepokladám nábytok z drevotriesky vyrobený...:rolleyes:
korela
09.09.12,10:06
Problém nespočíva ani tak niekedy vo využití , občas ide o to umiestnenie ...
Z vlastnej skúsenosti môžem povedať ...moji starí rodičia mali jeden nádherný starožitný písací stôl , takýto
http://aaa1.host.sk/novaimg/Thumb/19t200.jpg
Lenže čo s ním ?...tak znela vtedy otázka mojich rodičov , keď ho nebolo kde urvať v tej králikárni .....
Kua , dodnes naň s nostalgiou spomínam a občas si predstavujem , že ako by som ho ja využil ...a teraz by sa nádherne vynímal na chalupe ....kua , kua ...ešte aj stolička k nemu bola ....:(


Čo sa týka toho druhého linku ???.....som sa dobre pobavil inak ...hlavne na tejto vete ...

...že prečo to moje pobavenie ???....
...nuž iba to , že ja osobne za starožitnosť nejak nepokladám nábytok z drevotriesky vyrobený...:rolleyes:
Ten článok nie je venovaný starožitnostiam, rovnako ako táto téma.
O niečo vyššie čo si citoval je veta: " Vyhodiť starú skriňu by bolo naozaj škoda a preto treba nájsť spôsob ako ju rozumne zrenovovať."
Takže ide drevo aj aj už o drevotriesku dnes.
petres@pobox.sk
20.09.12,16:33
dakujem vsetkym za rady a informacie, dodatocne chcem napisat, ze minuly rok, len par dni po zadani inzeratu si pre komodu (bufet) do Trnavy prisiel pan z Polska a dal mi za nu 130 Eur, takze nekonal sa ziadny taborak, ani som nikomu neplatila za odvoz, velmi som spokojna ;-)
korela
07.04.13,11:58
korela
10.04.13,11:04
Odporúčam do pozornosti retro nábytok, určite máte niekde v rodine ešte nejaké kúsky. Tento kus som vybrala ako príklad, hodno prezrieť celú stránku.
http://aron-antik.cz/index.php?k=1&pk=1
(http://aron-antik.cz/index.php?k=1&pk=1)
branislavp
10.04.13,11:39
Chcela by som predat staru, velmi objemnu a tazku drevenu komodu, ale neviem jej cenu. Do starozitnictva alebo muzea mozem priniest akurat tak jej fotku. ;-) Nevie mi niekto, prosim, poradit?
POdľa fotografie to vyzerá, že sa jedná o sólo kus a nie je poškodený? Ja by som Ti poradila, nájsť záujemcu o starožitný nábytok, ktorý sa tomu venuje a aj tomu rozumie. Iba taký záujemca by to vedel aj patrične oceniť.
Radšej počkaj, neunáhľuj sa a intenzívne hľadaj kupcu, toho správneho. Iba sa zbaviť nábytku len tak...., že porúbať....
Ja mám k historickým veciam obrovský rešpekt, niečo mi pripomínajú a to mi nenahradí, ani neviem čo na svete. Aj keď sa jedná o nejakú malú vec, ale pre mňa znamená veľmi veľa. Môj názor.
buchač
10.04.13,13:40
Pre skeptikov v tejto téme:
http://www.sme.sk/c/6718899/nevyhodte-stolicku-na-ktorej-sedite-vnuk-na-nej-mozno-zbohatne.html

...z celého článku je najdôležitejšie toto ( teda podľa mňa )...


Mení sa aj klientela. „Po 23 rokov od revolúcie nakupuje iná generácia. Tí, čo chodili vtedy, majú dnes 60 rokov a všetko, čo chceli. Súvisí to aj s absenciou vonku bežného trendu. Nie sme zvyknutí veci obmieňať. Väčšina strávi život v jednom byte a s jedným zariadením. Vonku sa človek presťahuje do iného mesta len preto, že sa mu páči. Tu niet kam odísť. Bratislava poskytuje istý štandard a málokto si ho zníži odchodom tam, kde je menej práce,“ uzatvára Podhorská.


...citáciu rozpitvávať nemienim ...
...a aj článok je tiež taký všeliaký ...
korela
03.09.14,10:06