Fero11
11.04.11,05:42
Chcel by som si nastavit platenie inkasa cez IB vo VUB.
Teraz platim normalne cez SlPO a v rozhrani pre nastavenie cez IB je potrebne zadat len, identifikacny znak a limit, co samozrejme nie je ziadny problem.
Chcel by som ale vediet, ci to musim niekde nahlasit, ze sa to bude platit samo cez IB.
misoft
11.04.11,12:30
Mám dojem, že nie. Inkaso - to je združená platba na účet pošty, ktorá potom na základe požiadavkov rozosiela peniaze na ďalšie účty. Zriadením TP (trvalý príkaz) v banke, banka sama by mala oznámiť pošte (preto tam je číslo účtu a inkasné číslo platiteľa - kvôli identifikácii) tieto údaje a pošta následne bude posieať požiadavky na vyplatenie sumy rovno banke. Odporúčam však nastaviť limit "bez limitu" - dôvodom môže byť aj to, že sa môže v niektorej položke zvýšiť suma a limit bude prekročený a platba - teda vyplatenie inkasa neprebehne (práve pre ten limit).
Nella_2
11.04.11,12:40
Alebo si môžeš ten limit nastaviť trošku vyšší (napr. v prípade telefónu).
Ináč ohľadne SIPO platieb si môžeš pozrieť info na: www sipo sk

nedá sa mi pridať klasický odkaz na web
misoft
11.04.11,13:00
Pridám ho za teba :D :
http://www.sipo.sk/
Fero11
12.04.11,08:19
OK dik
A potom uz zrejme nebudem dostavat sek na uhradu (na poste) a bude mi chodit nejaky elektronicky udaj (faktura) alebo nic, alebo ten sek mi pride tak ci tak ??
Nella_2
12.04.11,08:24
OK dik
A potom uz zrejme nebudem dostavat sek na uhradu (na poste) a bude mi chodit nejaky elektronicky udaj (faktura) alebo nic, alebo ten sek mi pride tak ci tak ??
Šek ti už nebude chodiť a o úhrade sa dozvieš z výpisu z účtu a ak máš aj SMS notifikáciu, tak dostaneš aj SMS, keď ti stiahnu danú platbu z účtu.
Kvaka
12.04.11,08:34
OK dik
A potom uz zrejme nebudem dostavat sek na uhradu (na poste) a bude mi chodit nejaky elektronicky udaj (faktura) alebo nic, alebo ten sek mi pride tak ci tak ??
Ja mám zadané tiež inkaso cez IB vo VÚB, na dve platby, inkasujúci podnik je Slovenská pošta SIPO, chodí mi domov len klasický modrý inkasný lístok, bez šeku. Keď som vyúčtovaciu faktúru mala vyššiu, ako nastavený limit, poslala som cez IB platbu priamo inkasujúcemu podniku.
Fero11
05.05.11,17:35
Inkasny listok mi uz prisiel postou, ale zatial sa z uctu nic nestiahlo, kedy priblizne (v mesiaci) to z uctu stiahne ??