freya14
11.04.11,11:04
Dobry den, idem registrovat firmu pre podavanie suhrnneho vykazu elektronickymi prostriedkami s nezarucenym podpisom, mam spisanu dohodu o spôsobe doručovania písomností, vie niekto, ake su nasledne kroky? DU mi schvali a podpise dohodu do obdobia 30dni? a potom vydaju nejake prihlasovacie údaje-resp. autorizacny kod?
nedielka
11.04.11,09:09
Najskor sa zaregistruj na drsr.sk -elektronicka komunikacia- registracia a potom chod s tym ,aj s dohodou na DU. POtrebujes aj vypis z obchod.registra k tomu prilozit.
freya14
11.04.11,09:15
dakujem za odpoved, len by som potrebovala nejaku predstavu, kolko to cele trva
kukola
13.04.11,09:24
v trnave to vybavuju promptne, ja som toto absolvovala minuly tyzden v piatok a v pondelok som to uz mala podpisane a nachystane.
srska
13.04.11,09:29
Najskor sa zaregistruj na drsr.sk -elektronicka komunikacia- registracia a potom chod s tym ,aj s dohodou na DU. POtrebujes aj vypis z obchod.registra k tomu prilozit.
ak nie si štatutár ešte aj toto:

plnomocenstvo na využívanie Autorizovaných elektronických služieb v prípade, ak si daňový subjekt zvolí zástupcu v súlade s ustanovením § 9 ods. 3 zákona č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov, (odporúčaný vzor plnomocenstva pre PO) (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/ostatne/data/plnomoc_052010.rtf)

komplet:
2. autorizácia používateľa na overenie oprávnenia konať pri využívaní AES
Autorizácia predstavuje proces overenia oprávnenia registrovaného používateľa konať v mene daňového subjektu alebo za daňový subjekt pred správcom dane pri využívaní Autorizovaných elektronických služieb. Pri autorizácii používateľa na miestne príslušnom daňovom úrade je potrebné predložiť nasledovné doklady:
* osobný identifikačný doklad (občiansky preukaz, pas),
* Registračný formulár používateľa v listinnej forme (viď registrácia používateľa pre vstup do autorizovanej zóny portálu),
* živnostenský list, výpis z obchodného registra alebo iného obdobného registra,
* plnomocenstvo na využívanie Autorizovaných elektronických služieb v prípade, ak si daňový subjekt zvolí zástupcu v súlade s ustanovením § 9 ods. 3 zákona č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov, (odporúčaný vzor plnomocenstva pre PO)
* Dohodu o spôsobe doručovania písomností doručovaných elektronickými prostriedkami, ktoré nebudú podpísané zaručeným elektronickým podpisom, uzavretú podľa § 20 ods. 8 zákona č. 511/1992 Zb. v znení neskorších podpisov (dohoda_ek.pdf) v prípade, ak si autorizovaný používateľ zvolí možnosť podávania písomností elektronickými prostriedkami bez zaručeného elektronického podpisu (viď pravidlá zasielania elektronických dokumentov)