gazgaz
11.04.11,12:48
Dobrý deň...chystáme sa cez Veľkú noc na cyklotúru Bratislava-Neusiedler see a späť...neviete mi niekto povedať ako presne sa tam dostaneme? Niečo som sa dočítala na nete, ale potrebovala by som radu niekoho, kto to už absolvoval...je niečo, čo by sme mali vidieť, na čo by sme si mali dávať pozor..nejaké rady, tipy...a hlavne tá trasa by ma zaujímala :-). Ďakujem za všetky postrehy.
srska
11.04.11,10:57
Dobrý deň...chystáme sa cez Veľkú noc na cyklotúru Bratislava-Neusiedler see a späť...neviete mi niekto povedať ako presne sa tam dostaneme? Niečo som sa dočítala na nete, ale potrebovala by som radu niekoho, kto to už absolvoval...je niečo, čo by sme mali vidieť, na čo by sme si mali dávať pozor..nejaké rady, tipy...a hlavne tá trasa by ma zaujímala :-). Ďakujem za všetky postrehy.

google maps - podrobne

Bratislava - Berg - Kittsee - Parndorf - Neusiedl/See
peterknazeje
11.04.11,17:45
moznosti je viacero, zalezi od toho, kolko chcete bicyklovat a ci je to na jeden den alebo viac dni.

ked tam chcete ist na bicykloch, popis trasy je tu:
http://bicykel.pete.sk/175/k-neziderskemu-jazeru-na-bicykli/

Moja oblubena trasa je vlakom z petrzalskej stanice do Neusiedl am See (prestup v Parndorf Ort) a odtial okolo jazera trasou B10. Cestu si mozete skratit kompou z Morbisch do Illmitz, cim okruzna trasa bude mat prijatelnych 78km. Infrastruktura pre cyklistov je vynikajuca, dobre znacene cesty zvacsa bez aut, odpocivadla s pitnou vodou a podobne.

Moznosti na cyklovylety pri Neziderskom jazere je vela, znacenych a udrziavanych tras je okolo 500km. Ked mi poslete email, poslem Vam prospekt so vsetkymi cyklotrasami (je velky, ma takmer 22 MB).
peterknazeje
11.04.11,17:52
prilozil som hlavnu trasu B10
gazgaz
11.04.11,17:59
ďakujem za odpoveď...sme z TT..do BA vlakom a potom už na bicykli..chceme vyraziť ráno a len na jeden deň, ak sa nám zapáči, tak je možné, že nabudúce aj prespíme ;-) ...
srska
11.04.11,18:39
zopár fotiek - podersdorf am see - tam chodím každý rok 2x
arizona
11.04.11,18:43
peterknazeje
11.04.11,18:53
sme z TT..do BA vlakom a potom už na bicykli..chceme vyraziť ráno a len na jeden deň

na prvykrat by som volil trasu, aby ste pri neziderskom jazero boli dlhsie, napriklad 2 hodinove cestovanie:
- vlakom Trnava - Bratislava hlavna stanica,
- odtial MHD cislo 93 na zastavku ZSR Petrzalka, co je 10 minut a cez vikendy je v MHD mozne prepravovat bicykle (info napriklad tu (http://knazeje.blog.sme.sk/c/206526/Bicykel-v-elektricke-pokracovanie.html))
- potom vlakom do Parndorf ORT (Parndorf ORT a nie iba Parndorf) a odtial bud vlakom 6 minut do Neusiedl am See, alebo bicyklom 30 minut po cyklotrase,

jedna z moznosti, dalsi vlak ide o deviatej:
- Trnava 07:07, Bratislava hl.st. 07:56
- MHD cislo 93
- Bratislava-Petržalka 08:32, Parndorf ORT 08:56
- Parndorf ORT 09:07, NEUSIELD AM SEE 09:13 (slovenske zeleznice maju na webe zle pomenovanu stanicu, spravne ma byt Neusiedl am See)

Ked chcete ist na bicykloch z BA, potom sa musite dostat do Petrzalky a to je z hlavnej stanice mensi problem. Kriticky usek povazujem hlavna stanica - stefanikova - primacialny palac - michalska brana. Od michalskej brany mozete ist po pesej zone az k novemu mostu (most snp), kde sa napojite na hradzu. Potom bud do Bergu alebo znacenou petrzalskou radialou do Kopcian a Kittsee.
gazgaz
11.04.11,19:24
akože teraz ste mi nenormálne pomohli :-)...nerobia šoféri MHD s tými bicyklami nejaké problémy..a stále je to bez poplatku? Mala som dilemu ako sa dostať z Hlavnej stanice do Petržalky, ale vďaka Vám o problém menej :-) ĎAKUJEM
srska
11.04.11,19:26
akože teraz ste mi nenormálne pomohli :-)...nerobia šoféri MHD s tými bicyklami nejaké problémy..a stále je to bez poplatku? Mala som dilemu ako sa dostať z Hlavnej stanice do Petržalky, ale vďaka Vám o problém menej :-) ĎAKUJEM
v podersdorf am see je aj požičovňa bicyklov
gazgaz
11.04.11,19:41
snáď mi bude stačiť ten môj :-)
osky
12.04.11,04:18
suhlasim s peterknazeje,asi to tu uz poznas.
ja tu mam dom-pri jazere:),takze tiez odporucam radsej sa doviest dakde do Neusiedl am See.myslim ze hned z Blavy na bycikloch je to dost dlhe a ze jeden den sa toho neda vela stihnut.to by bola skoda,je tu krasne,vazne.hlavne v lete.
osobnu skusenost nemam,ja totiz nemam velmi vela casu na taketo vylety a ked,tak radsej idme na plachetnicu;)
srska
12.04.11,04:56
suhlasim s peterknazeje,asi to tu uz poznas.
ja tu mam dom-pri jazere:),takze tiez odporucam radsej sa doviest dakde do Neusiedl am See.myslim ze hned z Blavy na bycikloch je to dost dlhe a ze jeden den sa toho neda vela stihnut.to by bola skoda,je tu krasne,vazne.hlavne v lete.
osobnu skusenost nemam,ja totiz nemam velmi vela casu na taketo vylety a ked,tak radsej idme na plachetnicu;)
a hlavne všade čisto a kľud
peterknazeje
12.04.11,05:11
nerobia šoféri MHD s tými bicyklami nejaké problémy..a stále je to bez poplatku?
MHD 93 chodi casto a s prepravou si nemusite robit starosti. Ak Vas nezoberie jedna 93, o chvilu pojde dalsia. Pred nastupovanim do MHD staci naznacit soferovi, ze chcete nastupit s bicyklom a on kyvne hlavou/rukou, tak ako ked chce niekto nastupit s kocikom. Piktogram bicykla je v blizkosti dveri autobusu, zvycajne to byvaju druhe dvere.

odpoved dopravneho podniku z ich webstranky:
Môžem prevážať vo vozidlách MHD bicykel a za akých podmienok?
Prevážať bicykel vo vozidlách je možné len počas víkendov a dní pracovného pokoja, a ak to situácia vo vozidle dovolí, avšak maximálne 2 bicykle v jednom vozidle. Preprava bicyklov sa týka všetkých vozidiel MHD a je bezplatná.
gazgaz
12.04.11,07:23
nám skôr ide o to bicyklovanie (nie že by sme boli nejakí profíci, ale ako taká kondička je)..a jazero bude taká čerešnička na torte- za odmenu :-)...dáme max. Podersdorf am See, oddýchneme si, pokocháme sa, niečo pofotíme, dáme obed, nealko pivo a pojdeme naspat :-) ...a na ďalší krát (ak sa nám bude páčiť) naplánujeme niečo iné-aby sme si jazero viac užili...
peterknazeje
13.04.11,18:31
este povinna vybava bicykla pri bicyklovani v Rakusku:
- dve funkcne brzdy (navzajom nezavisle),
- vpredu biele svetlo,
- vzadu cervene svetlo,
- zlte odrazka na pedaloch,
- aspon jedno zlte alebo biele odrazka vo vyplete kazdeho kolesa,
- zvoncek (na niektorych trasach sa hodi, byva tam vela cyklistov).
Prilba nie je zo zakona povinna pre dospelych ale je odporucana. Navyse je to dobra ochrana pred upalom.
Zatial som nezazil ani nevidel, ze by to kontrolovali. Ale moze sa to stat, ked pojdete po ceste pre auta za znizenej viditelnosti alebo v noci.
srska
24.04.11,13:42
sanny237
24.04.11,17:24
Práve včera sme boli na Neusiedler See, prišli sme autom z Viedne, zaplatili sme si elektroloď 1hod. stojí 13€, pre max. 4 dosp. osoby potom cyklotrasou do mestečka Rust, na komínoch majú bocianie hniezda, to som dávno nevidela, ďalej do mesta Mörbisch am See, cez hraničný prechod do najbližšej maďarskej obce Fertorákos. Tu sme sa najedli, v typicky gazdovskom dvore, pri hlavnej ceste, ja som mala tvarohové knedle /boli to 2 ks, ale dopredu som sa nepýtala/ posypané orechami a priateľ halaszlé + minerálku, zaplatili sme 10€. To len pre info. Môžem ale povedať, že tento dvor nemal tú správnu atmosféru a to nehovorím o majiteľovi, ktorý bol v tom teple oblečený v roláku a špinavých zamastených nohaviciach a takto sa prechádzal pomedzi stoly....
Všetko ale vynahradili tie 2 spomínané rakúske mestečká stoja za pozretie, majú fantastickú arichitektúru..... a samozrejme cyklotrasa a samotné jazero....
gazgaz
26.04.11,10:19
boli sme, videli sme, zvládli sme...100 km (cca 5,5 hodiny šlapania) som v pohode dala, trochu bolel zadok, ale s tým musí človek rátať :-)...Slovensko je sto rokov za opicami, keď chce niekto vidieť cyklotrasy nech ide k Neusiedler See :-)...chcem sa poďakovať Petrovi, ktorý nám neskutočne pomohol...cesta cez Kitsee, Pamu, ...až do Podersdorfu bola nádherná (upravené cesty, čisto, oddychové zóny, usmiati ľudia, ktorí na každom kroku zdravia-CYKLISTICKÝ RAJ)...mám zážitok na dlho a tento rok sa tam ešte vrátime...s bratislavskou MHD sme tiež nemali problémy a počasie vyšlo na jednotku-ani mráčik...super!!!
peterknazeje
30.04.11,19:56
mate pravdu, je to raj pre cyklistov. Jednoducho vedia pracovat v cestovnom ruchu a eurofondy vyuzivaju efektivne (cyklotrasy, zeleznice, drobna architektura, propagacia a prospekty). A to asi este nepoznate Neusiedler See Card.
Ako ubytovaný hosť v jednom zo 720 partnerských zariadení karty Neusiedler See Card získate na celú dobu pobytu kartu Neusiedler See Card úplne zdarma. Navštevujte 36 atrakcií a zariadení na využitie voľného času v regióne Neziderského jazera až do dňa odchodu bezplatne a ľubovoľne často (tak často, ako sa Vám chce). Autobus a železnica podľa platného cestovného poriadku v regióne. Jazerné, otvorené a kryté kúpaliská, svet zážitkov, múzeá, koncerty, polovičná cena s kompou pre cyklistov.
GABAZ
03.05.11,09:54
Minule sme sa na Neusiedler See vybrali na kratky vylet autom. Odporucam vylet lodickou po jazere, synovi sa velmi pacilo. Pre male deti je tam tiez kopec preliezok, prijemne sa da posediet pri kavicke nad jazerom.
osky
03.05.11,19:00
tak dnes je to tu katastrofa-vietor,zima,prehanky,jazero totalne zakalene......neodporucam.este pockajte.snad sa vycasi....;):)
dada9395
01.09.11,11:55
Chcem poprosit ci by bol niekto taky dobry a vedel poslat prospekt s cyklotrasami tejto oblasti. Vopred vdaka.
lujza.j
01.09.11,11:58