fenriz
11.04.11,13:50
Ahojte, mam zoznam email kontaktov v excel subore a potreboval by som spravit to, ze ked mam viacere kontakty v jednej bunke tieto automaticky rozdelit do samostatnych buniek. Priklad:

Z bunky

sekretariat.auto.sk; servis.auto.sk; predaj.auto.sk;

spravit bunky

sekretariat.auto.sk;
servis.auto.sk;
predaj.auto.sk;

Potrebujem to do vyskumu k diplomovke a s excelom neviem pracovat. Snad na to existuje nejaka funkcia...budte prosim taki dobri a poradte mi, velmi mi to pomoze.

Dakujem!
newmi
11.04.11,12:12
hm, dalo by sa mozno stylom text do slpocu, pricom ako znak oddelenia by sa pouzila bodkociarka a potom ak by bolo potrebne to dat do riadkov, tak cez transponovat
fenriz
11.04.11,12:21
newmi: potrebujem z toho spravit stlpce a nie riadky. Je to niekolko tisic email kontaktov, musi to byt teda spravene nie rucne ale automaticky.

Znak oddelenia bodkociarka - ano
marjankaj
11.04.11,12:33
newmi: potrebujem z toho spravit stlpce a nie riadky. Je to niekolko tisic email kontaktov, musi to byt teda spravene nie rucne ale automaticky.

Znak oddelenia bodkociarka - ano

Použi toto makro. Text z bunky A1 rozhodí do stlpcov.

Ale v exceli 2003 je iba 256 stlpcov:eek:



Sub Makro1()
Range("A1").Select
Selection.TextToColumns Destination:=Range("A1"), Type:=xlDelimited, TextQualifier:=xlDoubleQuote, ConsecutiveDelimiter:=False, Tab:=True, Semicolon:=True, Comma:=False, Space:=False, Other:=False, TrailingMinusNumbers:= True

End Sub
fenriz
11.04.11,12:48
marjankaj + newmi: este raz...sorry...takze takto:

mam 5606 riadkov/buniek, pricom v niektorych je viacero emailov a ja potrebujem, aby pripadal na kazdy riadok samostatny kontakt.
marjankaj
11.04.11,12:50
newmi: potrebujem z toho spravit stlpce a nie riadky. Je to niekolko tisic email kontaktov, musi to byt teda spravene nie rucne ale automaticky.

Znak oddelenia bodkociarka - ano


marjankaj + newmi: blbec som...este raz...sorry...takze takto:

mam 5606 riadkov/buniek, pricom v niektorych je viacero emailov a ja potrebujem, aby pripadal na kazdy riadok samostatny kontakt.

Tak riadok alebo stlpec?:eek:
fenriz
11.04.11,12:58
marjankaj: riadok. prvykrat som to zle napisal
sthruska
11.04.11,13:05
Možno trepem, ale čo tak to exportovať do csv a potom naspäť? Veľkú skúsenosť s tým nemám, tak neviem ako sa to bude správať.
marjankaj
11.04.11,14:15
marjankaj: riadok. prvykrat som to zle napisal

Otvor priložený súbor a stlač CTRL+q
fenriz
12.04.11,10:29
Uz to mam vyriesene, dakujem vsetkym za rady.
sthruska
12.04.11,11:53
A ako. Určite to niekoho zaujíma, alebo bude.