jack32
11.04.11,17:46
zdravim. mam taky mensi problem dnes mi zadrzali TP a VP kvoli rozbitemu celnemu sklu no a rozmyslam ze to zaplatim Poukazkou ktoru mi dali neviete ci potom vodicak posielaju na Postu alebo budem musiet ist pren? ak posielaju tak kolko dni im to trva?


este k tomu TP ked mi ho zadrzali a dali mi papier ze mozem jazdit 15dni ak odstranim teda vymenim to celne sklo tak ako mam stym autom ist do servisu ked nemozm jazdit kym je prasknute celno sklo? odtiahnut lanom alebo mozem do servisu zbehnut aj normlane ked budem mat od poistovni a tak?
ked pojdem pre TP budu kontrlovat auto alebo len pozre to celne sklo?
buchač
11.04.11,16:46
zdravim. mam taky mensi problem dnes mi zadrzali TP a VP kvoli rozbitemu celnemu sklu no a rozmyslam ze to zaplatim Poukazkou ktoru mi dali neviete ci potom vodicak posielaju na Postu alebo budem musiet ist pren? ak posielaju tak kolko dni im to trva?


este k tomu TP ked mi ho zadrzali a dali mi papier ze mozem jazdit 15dni ak odstranim teda vymenim to celne sklo tak ako mam stym autom ist do servisu ked nemozm jazdit kym je prasknute celno sklo? odtiahnut lanom alebo mozem do servisu zbehnut aj normlane ked budem mat od poistovni a tak?
ked pojdem pre TP budu kontrlovat auto alebo len pozre to celne sklo?
Po papiere si osobne budeš musieť zabehnúť ...

Do servisu najprv zavolaj alebo sa unúvaj sám ...objednávku daj na presný termín .
Ak to nemáš nejak ďaleko , tak choď kľudne autom ...teda ja som šiel ...;)

Ak by Ťa náhodou chytili , tak maj po ruke vizitku s telefónnym číslom a týmto operuj ...zavolal by si a povedal problém ...normálny policajt pochopí ...:cool:
Debkovi nevysvetlíš ..............a ak by nastala takáto situácia a pokutu by si fásol , tak ho po tomto úkone požiadaj , aby si dal dole čiapku na pár minút ...a vynadať mu môžeš v pohode...;):rolleyes::---:D
jack32
12.04.11,16:57
a ked do 15dni odstranim zavadu teda celne sklo kam mam ist pre technicak? ci tma kde vydavaju SPZ?


budem musiet ist na stk alebo nie?
srska
12.04.11,17:22
ešte záleží ktorí ti to zobrali. ak miestni, tak sa nič nedeje, ak trvalý pobyt máš napr. TT a riešili ťa z BA a nepožiadal si ich o zaslanie do TT pri riešení, musíš ísť pre papiere do BA.

pridané:
Policajt je oprávnený zadržať vodičský preukaz okrem už uvedených dôvodov aj vtedy, ak vodič motorového vozidla, ktorému je v blokovom konaní za priestupok proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky alebo za priestupok spáchaný nezaplatením úhrady za užívanie diaľnic, rýchlostných ciest a ciest I. triedy uložená pokuta, je ochotný ju zaplatiť, ale nemôže tak urobiť na mieste.
Policajt na mieste vydá o zadržaní vodičského preukazu podľa odseku 1 potvrdenie, v ktorom povolí ďalšiu jazdu na 15 dní; povolenie platí len na území Slovenskej republiky. V potvrdení musí byť uvedený rozsah udeleného vodičského oprávnenia a spôsob vrátenia vodičského preukazu. Páchateľ priestupku môže požiadať policajta, ktorý vodičský preukaz zadržal, aby zadržaný vodičský preukaz postúpil orgánu Policajného zboru v mieste jeho pobytu alebo v mieste, kde sa zdržiava, na účely jeho vrátenia; policajt je povinný tejto žiadosti vyhovieť.
Ak sa vodič motorového vozidla počas zadržania vodičského preukazu podľa odseku 1 dopustí priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky a nemá pri sebe finančné prostriedky na zaplatenie uloženej blokovej pokuty, vec nemožno prejednať v blokovom konaní.
Ak páchateľ priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky preukázateľne zaplatil uloženú blokovú pokutu v lehote do 15 dní odo dňa uloženia pokuty v blokovom konaní, zadržaný vodičský preukaz sa mu bezodkladne vráti po tom, čo sa orgán Policajného zboru o zaplatení pokuty dozvedel. Páchateľ priestupku je na účely prevzatia zadržaného vodičského preukazu povinný dostaviť sa na orgán Policajného zboru. Ak však páchateľ priestupku nezaplatí uloženú blokovú pokutu vo vyššie uvedenej 15-dňovej lehote, orgán Policajného zboru vydá rozhodnutie o zadržaní vodičského preukazu a postúpi vec na výkon rozhodnutia. Zadržaný vodičský preukaz sa vráti jeho držiteľovi až po výkone rozhodnutia.
jack32
12.04.11,17:50
len tu je pisane len o VP a ja potrebujem vediet TECHNICKY PREUKAZ kde si mam ist vyzdvyhnut po odstraneny zavady ci to plati aj pre to?
misoft
12.04.11,21:33
Na tom istom mieste, kde je vozidlo evidované - DI.
kaco11
13.04.11,15:15
techničák má policajt spolu s vodičákom