Indeed
11.04.11,17:58
Keďže téma : Ako protestovať proti likvidácii živnostníkov p.Mihálom, Miklošom",
bola zbrklo uzatvorená,

zakladám týmto voľné pokračovanie tejto témy.

Som presvedčený, o tom , že príspevky na túto tému su v každom ohľade poučné, hoci trochu provokatívné.
Indeed
11.04.11,17:31
čo?,

50 ľudí kliklo na temu a nemaju čo napisať ?
Monika Kováčová
11.04.11,18:42
misomiso
11.04.11,19:03
čo?,

50 ľudí kliklo na temu a nemaju čo napisať ?

K tomu mozes pisat tak akurat ako mozes pisat napr. dookola k zemetraseniu v Japonsku. Skoda casu.
trisestri
12.04.11,08:01
misomiso
12.04.11,08:17
http://slovenskodnes.blog.sk/detail-sme-ludia--alebo-ovce--.html?a=fdb06abb98228f86f46dd0a83eabb560


No dobre, vyjadrim sa tu, pretoze povodne som chcel na konci povodnej temy tiez odpovedat jednemu exotovi, ktory tiez vyvyval na strajky, demonstracie a nepokoje, ale temu niekto uzavrel.

Ten dotycny zasa reklamoval, ze Slovaci nemaju ani polovicne platy ako Taliani a Nemci a ze vraj treba zatocit s vladou - ako keby tym sa to vyriesilo. Teraz tento blog, opat vyzyvajuci na nejaku revoluciu.

Tak chem vsetkym pripomenut. Revolucia tu uz bola, proletari si vybojovali svoje "prava" v Rusku 1917 a u nas ich potom ziskali 1948.

Vsetkym, ktori koketuju s myslienkou zatocit s "bohatymi" ktory sa sice (niektori z nich) spravaju ako hajzli, no - taky maly detail - davaju vsetkym ostatnym robotu. Teda este raz - vsetkym, ktory koketuju s myslienkou na nepokoje davam do pozornosti:

Tie platy, ktore my tak obdivujeme u Nemcov v skutocnosti nemaju iba Nemci, tie platy zacinaju v dedinke Wolfstahl, 2 km za hranicou Petrzalky v BA a tiahnu sa az po Atlanticky ocean. Aka nahoda, ze sa toto teritorium dobrych zarobkov presne kryje s uzemim, na ktorom nikdy neskusali socializmus. Tie nase mizerne platy, ktore dosahuju max 1/4 tych zapadnych v skutocnosti nemame iba na Slovensku, ale tiahnu sa az po Vladivostok. Aka nahoda, ze prave na celom uzemi, kde ekonomiku po dlhe desatrocia spravovali prave ti krikluni z ulice. To je teda nahodicka co ???

Este mate chut ist demostrovat proti kapitalu?
mona091
12.04.11,08:28
No dobre, vyjadrim sa tu, pretoze povodne som chcel na konci povodnej temy tiez odpovedat jednemu exotovi, ktory tiez vyvyval na strajky, demonstracie a nepokoje, ale temu niekto uzavrel.

Ten dotycny zasa reklamoval, ze Slovaci nemaju ani polovicne platy ako Taliani a Nemci a ze vraj treba zatocit s vladou - ako keby tym sa to vyriesilo. Teraz tento blog, opat vyzyvajuci na nejaku revoluciu.

Tak chem vsetkym pripomenut. Revolucia tu uz bola, proletari si vybojovali svoje "prava" v Rusku 1917 a u nas ich potom ziskali 1948.

Vsetkym, ktori koketuju s myslienkou zatocit s "bohatymi" ktory sa sice (niektori z nich) spravaju ako hajzli, no - taky maly detail - davaju vsetkym ostatnym robotu. Teda este raz - vsetkym, ktory koketuju s myslienkou na nepokoje davam do pozornosti:

Tie platy, ktore my tak obdivujeme u Nemcov v skutocnosti nemaju iba Nemci, tie platy zacinaju v dedinke Wolfstahl, 2 km za hranicou Petrzalky v BA a tiahnu sa az po Atlanticky ocean. Aka nahoda, ze sa toto teritorium dobrych zarobkov presne kryje s uzemim, na ktorom nikdy neskusali socializmus. Tie nase mizerne platy, ktore dosahuju max 1/4 tych zapadnych v skutocnosti nemame iba na Slovensku, ale tiahnu sa az po Vladivostok. Aka nahoda, ze prave na celom uzemi, kde ekonomiku po dlhe desatrocia spravovali prave ti krikluni z ulice. To je teda nahodicka co ???

Este mate chut ist demostrovat proti kapitalu?

- tu neide o strajk za platy a podobne mimo-temy,
- ide o princip, o kontrolu, o rozdelovanie, o dodrziavanie zakonov, o charakteristiky nasho danoveho a odvodoveho systemu, ktore sa uplne buraju, o socialne zabezpecenia a istoty, ale nie na ukor niekoho iba preto, lebo sa da neustale zatlacat do kuta, lebo musi, lebo nema moc (silu, poziciu..), boj proti kriminalizacii kazdeho, lebo, lebo, o tlacenie kalerabov do hlavy, a tak dalej...

este stale si myslis, ze, nie je namieste radikalnejsi postoj?
trisestri
12.04.11,08:50
No dobre, vyjadrim sa tu, pretoze povodne som chcel na konci povodnej temy tiez odpovedat jednemu exotovi, ktory tiez vyvyval na strajky, demonstracie a nepokoje, ale temu niekto uzavrel.

Ten dotycny zasa reklamoval, ze Slovaci nemaju ani polovicne platy ako Taliani a Nemci a ze vraj treba zatocit s vladou - ako keby tym sa to vyriesilo. Teraz tento blog, opat vyzyvajuci na nejaku revoluciu.

Tak chem vsetkym pripomenut. Revolucia tu uz bola, proletari si vybojovali svoje "prava" v Rusku 1917 a u nas ich potom ziskali 1948.

Vsetkym, ktori koketuju s myslienkou zatocit s "bohatymi" ktory sa sice (niektori z nich) spravaju ako hajzli, no - taky maly detail - davaju vsetkym ostatnym robotu. Teda este raz - vsetkym, ktory koketuju s myslienkou na nepokoje davam do pozornosti:

Tie platy, ktore my tak obdivujeme u Nemcov v skutocnosti nemaju iba Nemci, tie platy zacinaju v dedinke Wolfstahl, 2 km za hranicou Petrzalky v BA a tiahnu sa az po Atlanticky ocean. Aka nahoda, ze sa toto teritorium dobrych zarobkov presne kryje s uzemim, na ktorom nikdy neskusali socializmus. Tie nase mizerne platy, ktore dosahuju max 1/4 tych zapadnych v skutocnosti nemame iba na Slovensku, ale tiahnu sa az po Vladivostok. Aka nahoda, ze prave na celom uzemi, kde ekonomiku po dlhe desatrocia spravovali prave ti krikluni z ulice. To je teda nahodicka co ???

Este mate chut ist demostrovat proti kapitalu?

Nepochopil si o čo ide,ide o protest proti darebactvu,nespravodlivosti a prave proti tým ktorý boli byvalý eštebaci,bolševici a taký teraz alebo ich potomkovia sa nabalujú na štátnom,tunelujú,podvadzajú a volajú stále po nejakých reformách,neviem prečo ved mnohý z nich aj tak podvadzajú na daniach a odvodoch-jeden taký expert tu tvrdil že nevyvážame na zahraničné trhy kvoli odvodom pričom si akoby nevšimol že vätšina HDP u nás sa tvori exportom a nie domácou spotrebou a že odvody sú súčastou balíka nazývaného celkova cena práce.Tu ide o protest proti skorumpovaným politikom,drancovaniu verejných financíí a reformám ktoré vedú len k špekulanstvu a dalšiemu ožobračovaniu národa-zahraničných podnikatelov viac trápi vymožitelnost práva,byrokracia,korupcia atd ako odvody-takisto najviac dlžníkov na mzdách je medzi domácimi podnikatelmi.A tak na okraj toto je podsúvana demagogia,že iba kapitalisti sú tý dobrý ujovia ktorý davajú prácu naničhodným a neschopným zamestnancom,tí zamestnaci majú tiež svoj kapitál a tým je ich práca z ktorej idú zisky,takže ten dobrý ujo nie je dobročinný ústav a nie je vedúcou silou,ako bolo niekedy že robotnícka trieda,len teraz je to v opačnom garde-ale inak proti ním nič nemám,pokial nekorumpujú vladnú moc-ale som proti takým politikom ktorý tu prijimajú a aplikujú mafianské zákony,ktorý rozkradajú a s ktorým požehnaním sa kradne a potom robia ,,úžasné,,reformy,zase ,,úžasné reformy reforiem,, a zo štátu jeden bordel kde sa darí podvodníkom,príživnikom a špekulantom na úkor ostatných.
srska
12.04.11,09:05
to misomiso: cením si veľa tvojich príspevkov ale v 6-tke si mimo.

tu ide aj o to napríklad, že malých štátna moc d..e na každom kroku, pri každej kontrole a veľkým aj štátnym firmám a úradom prejde všetko.
už si čítal niekedy výročné správy ministerstiev, úradov, veľkých firiem a správy o audite? všetci čistí ako kristusove oko. a keď niekto dodatočne náhodou niečo zistí alebo na niečo poukáže nič sa nedeje, nikto nenesie zodpovednosť, nikto o ničom nevie - všetko zahrané do stratena. a tí, ktorí to zistili alebo na to poukázali - s tých ešte urobia kuracov. o tom to je a ver tomu, že ľudom dôjde trpezlivosť. aj keď podľa môjho názoru najprv v česku a až potom tu.
jar88
12.04.11,09:07
- tu neide o strajk za platy a podobne mimo-temy,
- ide o princip, o kontrolu, o rozdelovanie, o dodrziavanie zakonov, o charakteristiky nasho danoveho a odvodoveho systemu, ktore sa uplne buraju, o socialne zabezpecenia a istoty, ale nie na ukor niekoho iba preto, lebo sa da neustale zatlacat do kuta, lebo musi, lebo nema moc (silu, poziciu..), boj proti kriminalizacii kazdeho, lebo, lebo, o tlacenie kalerabov do hlavy, a tak dalej...

este stale si myslis, ze, nie je namieste radikalnejsi postoj?
O aký že princíp ti ide. Veď sa vyjadri konkrétne.
srska
12.04.11,09:22
a ide aj napr. o to, že keď som napr. riaditeľom DR SR, tak aj keď som miklošov kamarát, tak zmluvu s nejakou nitra investment s.r.o. nepodpíšem aj z takého jednoduchého dôvodu, že tam 10% vlastní nejaká cyperská firma. a keď sú na mňa tlaky, tak radšej odídem. a keď odídem a sa ma opýtajú novinári prečo, tak im to na rovinu poviem. aj o tom to je.
Monika Kováčová
12.04.11,09:30
a keď sú na mňa tlaky, tak radšej odídem. a keď odídem a sa ma opýtajú novinári prečo, tak im to na rovinu poviem. aj o tom to je.
Novinári by po tebe v tomto prípade ani nebrechli... žiaľ... Pozerám správy, čítam noviny, čítam blogy, čítam... počúvam... ale o poctivcoch ani slova. Buď sú nezaujímaví, alebo im niečo zaujímavé aspoň mediálne vyrobia, že áno... mimotemy
srska
12.04.11,09:36
Novinári by po tebe v tomto prípade ani nebrechli... žiaľ... Pozerám správy, čítam noviny, čítam blogy, čítam... počúvam... ale o poctivcoch ani slova. Buď sú nezaujímaví, alebo im niečo zaujímavé aspoň mediálne vyrobia, že áno... mimotemy
zle sa pozeráš, keď niektorí odídu a v tv je príspevok v hlavnom spravodajstve, tak tam vidíš ešte aj mikrofón reportéra z tv horný výplachmimotemy
Monika Kováčová
12.04.11,09:38
tak asi naozaj zle pozerám, pretože nič pozitívne som v poslednom čase nevidela.... ocenila by som tip... :)
misomiso
12.04.11,09:42
- tu neide o strajk za platy a podobne mimo-temy,
- ide o princip, o kontrolu, o rozdelovanie, o dodrziavanie zakonov,


Nepochopil si o čo ide,ide o protest proti darebactvu,nespravodlivosti a prave proti tým ktorý boli byvalý eštebaci,bolševici a taký teraz alebo ich potomkovia sa nabalujú na štátnom,tunelujú,podvadzajú a volajú stále po nejakých reformách,neviem prečo ved mnohý z nich aj tak podvadzajú na daniach a odvodoch-jeden taký expert tu tvrdil že nevyvážame na zahraničné trhy kvoli odvodom pričom si akoby nevšimol že vätšina HDP u nás sa tvori exportom a nie domácou spotrebou a že odvody sú súčastou balíka nazývaného celkova cena práce.Tu ide o protest proti skorumpovaným politikom,drancovaniu verejných financíí a reformám ktoré vedú len k špekulanstvu a dalšiemu ožobračovaniu národa-zahraničných podnikatelov viac trápi vymožitelnost práva,byrokracia,korupcia atd ako odvody-takisto najviac dlžníkov na mzdách je medzi domácimi podnikatelmi.A tak na okraj toto je podsúvana demagogia,že iba kapitalisti sú tý dobrý ujovia ktorý davajú prácu naničhodným a neschopným zamestnancom,tí zamestnaci majú tiež svoj kapitál a tým je ich práca z ktorej idú zisky,takže ten dobrý ujo nie je dobročinný ústav a nie je vedúcou silou,ako bolo niekedy že robotnícka trieda,len teraz je to v opačnom garde-ale inak proti ním nič nemám,pokial nekorumpujú vladnú moc-ale som proti takým politikom ktorý tu prijimajú a aplikujú mafianské zákony,ktorý rozkradajú a s ktorým požehnaním sa kradne a potom robia ,,úžasné,,reformy,zase ,,úžasné reformy reforiem,, a zo štátu jeden bordel kde sa darí podvodníkom,príživnikom a špekulantom na úkor ostatných.


to misomiso: cením si veľa tvojich príspevkov ale v 6-tke si mimo.

tu ide aj o to napríklad, že malých štátna moc d..e na každom kroku, pri každej kontrole a veľkým aj štátnym firmám a úradom prejde všetko.
už si čítal niekedy výročné správy ministerstiev, úradov, veľkých firiem a správy o audite? všetci čistí ako kristusove oko. a keď niekto dodatočne náhodou niečo zistí alebo na niečo poukáže nič sa nedeje, nikto nenesie zodpovednosť, nikto o ničom nevie - všetko zahrané do stratena. a tí, ktorí to zistili alebo na to poukázali - s tých ešte urobia kuracov. o tom to je a ver tomu, že ľudom dôjde trpezlivosť. aj keď podľa môjho názoru najprv v česku a až potom tu.

Ano, ja vas chapem a absolutne vo vsetkom s vami suhlasim. Vo vsetkych troch vyssie citovanych prispevkoch som nenasiel ani jednu vetu, ktoru by som musel vyznacit, ze s nou nesuhlasim.

Problem je inde. Neviem si predstavit, ako by sme mohli protestovat, demonstrovat a strajkovat proti tomu svinstvu, ktore popisujete a ktore evidentne existuje. Jedinym nastojom demokracie u nas su volby. Isli sme volit, zvolili sme si vladu. Kto nesiel volit tak ho prosim, aby nabuduce isiel volit. Zvolili sme si akesi mensie zlo (ved ako inak) - no ja som si tiez myslel, ze bude aspon o tretinu mensie ako to zlo, ktore pozname z nedavnej minulosti v podobe emisii a nastenkovych tendrov.

Teraz sa ukazuje, ze toto mensie zlo, ktore sme si zvolili mozno o tretinu menej kradne, no je rovnako bezradne, co sa tyka koncepcnych rieseni do budusnosti a nevie ani ako zredukovat byrokraticky statny aparat. To tak ked tito to nevedia tak potom Panboh s nami, este ostava posledna moznos,t ze by snad Matovic zalozil stranu a dostal 51%, no aj tak by sme az nasledne zistili, co ma vlastne za lubom (ako vzdy).

Teda prestanme si robit nadeje, ze stat za nas vyriesi akykolvek problem a zacnime si zit svoj zivot, ved sme prezili aj za sociku. Taka prechadzka prirodou, particka sachu alebo sex boli rovnako prijemne dokonca aj vtedy za sociku - rovnako prijemne ako pre Svajciara, skratka nie vsetko mame horsie.

A nejake strajky a demostracie? A koho prosim vas chcete prinut, aby si uz konecne zacal robit svoju pracu? Tych ktori su tam hore teraz par mesiacov? Ved keby vedeli, tak by aj robili, kazdy sa na zaciatku svojej politickej kariery snazi, ako vie. Kazdy clovek ma svoje limity, keby ma terz niekto zamestanal ako riaditela nemocnice len preto, ze mam kurz prvej pomoci, tiez by na man mohol tlacit kolko by chcel, asi by som nemocnicu dobre riadit nevedel.
BXLmiami
12.04.11,09:47
Tak hlavne vôbec nie je koho voliť,to je fakt.Sledujem ktorá strana čo robí,ale Bohužiaľ,nikto ma zatiaľ neoslovil.Hádam okrem Galka.Toho by som rada privítala na čele rezortu zdravotníctva:D
srska
12.04.11,10:01
Teda prestanme si robit nadeje, ze stat za nas vyriesi akykolvek problem a zacnime si zit svoj zivot, ved sme prezili aj za sociku. Taka prechadzka prirodou, particka sachu alebo sex boli rovnako prijemne dokonca aj vtedy za sociku - rovnako prijemne ako pre Svajciara, skratka nie vsetko mame horsie.
ja s tým nemám problém ako szčo už 21 rokov. ale nemohol som nereagovať na tvoj príspevok.
mona091
12.04.11,10:03
- dakujem historickym strajkom
- aspon mam splachovacie WC (okrem ineho)
trisestri
12.04.11,10:13
Tak hlavne vôbec nie je koho voliť,to je fakt.Sledujem ktorá strana čo robí,ale Bohužiaľ,nikto ma zatiaľ neoslovil.Hádam okrem Galka.Toho by som rada privítala na čele rezortu zdravotníctva:D

V zdravotníctve je už taký bordel a Uhliarik to rieši ako lotériu,resp .poistovne-zrušia tristo zmlúv a kto nemá známosti,tak nech si cvaká,ak už prvé by som zrušil limity,ak je dobrý a usilovný lekár tak nech nemá obmedzenia,zaviedol tri druhy poistenia resp.nárokov ale nie tak aby si ten kto platí odvody platil ešte aj za chrípku,nech také veci patria do štandardného balíka,kto roky neplatí poistné a je v produktívnom veku a zdravý,nemusí z nachladnutím behat do lekára,limit na liečbu alkoholizmu,toxikologie,gamblerstva zásadou 3 krát a dost,potom si plat z vlastného vrecka,sankcie za zneužitie rýchlej zdravotnej pomoci a hrubé porušenie liečebného režimu,fin.zodpovednost za sposobené škody na zdraví a to sa nazbiera všade niečo na strane pacientov,lekárov,poistovni,lekárni,štátu a nemusia sa ani odvody dvíhat ani postihovat chorých,chudobných a dochodcov-stačí urobit systémove a spravodlivé reformy /ani zajacovky by neboli zlé,len problém bol v tom že ked mesačne mám navštivit 5 lekárov,tak len tu je to 5 eur a refundacia bola uplatnovaná plošne namiesto toho aby sa kombinovala hranica príjmu a rozsah poškodenia zdravia/ a tu nejde iba o volby,regulerným nástrojom demokracie sú aj protesty,petície,štrajky,demonštrácie,nátlako ve akcie atd-neverím že by bez týchto nástrojov bol svet v dnešnom stave,len spomenme na hnutie detí kvetov,ktoré mimo iných urychlilo vojnu vo Vietname.
srska
12.04.11,10:34
čo tak prestať polemyzovať a dať voľajaké rozumné hromadné pripomienky ku miklošovej "koncepcii reformy daňovo - odvodového systému" na oficiálny portál:https://lt.justice.gov.sk/Default.aspx?instEID=191&langEID=1
Stanislav 1975
12.04.11,10:40
Tak hlavne vôbec nie je koho voliť,to je fakt.Sledujem ktorá strana čo robí,ale Bohužiaľ,nikto ma zatiaľ neoslovil.Hádam okrem Galka.Toho by som rada privítala na čele rezortu zdravotníctva:D

Ježíš Mária Jozef, a čím ťa tak oslovil Galko? Je to taký istý prípad ako celá Sulíkova SaS...- taký istý lump...
BXLmiami
12.04.11,10:51
Akože čím?Stačí ho tam dať a nasledujú trestné oznámenia na všetkých čo kradli zo zdravotníctva.No a následne môžeme voliť nový parlament,starý bude sedieť cha cha
srska
12.04.11,11:07
čo tak prestať polemyzovať a dať voľajaké rozumné hromadné pripomienky ku miklošovej "koncepcii reformy daňovo - odvodového systému" na oficiálny portál:https://lt.justice.gov.sk/Default.aspx?instEID=191&langEID=1
koncepcia je v medzirezortnom pripomienkovom konaní (MPK) od 08.04.2011 a MPK končí 21.04.2011
zatiaľ materiál nieje pripomienkovaný žiadnou dotknutou inštitúciou a nieje pridaná ani žiadna hromadná pripomienka verejnosti
jar88
12.04.11,12:03
Tento text nám sem priniesol trisestri.
Myslím, že sa s nim dokážeme stotožniť snáď všetci.


http://slovenskodnes.blog.sk/detail-sme-ludia--alebo-ovce--.html?a=fdb06abb98228f86f46dd0a83eabb560
Sme ľudia, alebo ovce ?
11.04.2011 19:20
Prešiel som kus sveta, ale až na Slovensku som s hrôzou zistil, čoho je schopný bezcharakterný človek a zbabelec. Smutné je, že niekedy mám pocit, že Slováci sú národom zbabelcov, ktorí nevie bojovať ani za vlastné práva ...
Sme jedinou krajinou, kde si politik môže dovoliť urážať svojho voliča. Sme jedinou krajinou, kde si môže neschopný a hlúpy ekonóm dovoliť hrýzť ruku, ktorá ho kŕmi a to dokonca beztrestne. Čo sme vlastne za národ ?
Pracoval som skoro desať rokov v Anglicku. Vlastne som sa vrátil na Slovensko len kvôli tomu, že sa nám s partnerkou malo narodiť dieťa, a chceli sme, aby sa to stalo doma. Dodnes si tento krok vyčítam. Na Slovensku sa totiž cítim oveľa viac cudzincom, než tomu bolo v Anglicku. Neustále som terčom rôznych opatrení, ktoré robia ľudia, čo nepoznajú poctivú prácu, ani problémy obyčajného človeka. Ľudia, ktorí by sa v inej krajine možno ocitli vo väzení, no rozhodne nie vo vláde.
Je paradoxné, že dodnes nikoho nezaujíma, ako vznikla spoločnosť, ktorá má dnes v rukách spravovanie mýtneho systému. Nikoho nezaujíma, že rekonštrukcia hokejového štadióna zhltla toľko peňazí, čo by v Lotyšsku vystačili na výstavbu šiestich štadiónov a úplne nových. Nikoho nezaujíma, že politik za svoje kroky zásluhou prekrútených zákonov nenesie žiadnu zodpovednosť. Nikto sa nepýta, kam idú jeho dane a ako sa využijú. Nikomu nevadí, že sa rozdávajú rôznym pochybným firmám ako tzv. stimuly, čo potom tieto subjekty veselo zneužívajú. Nikoho netrápi, že upadá zdravotníctvo, školstvo a niekto to chce opäť plátať peniazmi najchudobnejších. Tých ľudí, ktorých podviedol jeden špekulant so sľubmi o dvojnásobných platoch, a iný špekulant veselo rozpredal majetok štátu a dnes ich trestá za vlastnú neschopnosť.
A tak ma napadá otázka, čo robiť, aby sa moje deti mali raz lepšie. Zrejme neostane nič iné, len odchod niekde do zahraničia, niekde, kde ma budú mať za človeka, budú si vážiť moju prácu a nebude ma mať volený politik za nejakú ovcu, ktorú môže beztrestne a kedykoľvek ošklbať. Niekde, kde národ dokáže vyjsť do ulice, keď ho volení zástupcovia klamú a okrádajú, a nemá problém sa ich zbaviť. Niekde, kde sa nebude tolerovať dlhoročné odvádzanie pozornosti od problémov rôznymi národnostnými ťahanicami, ktoré vyvolávajú len politici pre vlastný prospech.
Úprimne povedané, som sklamaný z toho, čo za niekoľko rokov po návrate na Slovensko vidím. Vidím hromadu zbabelcov, ktorí tárajú v krčmách o tom, ako zle sa majú, ale nie sú ochotní pre lepší život bojovať. Nebojujú za svoj osud, či osud svojich detí. Myslia si, že svoje problémy vyriešia pri poháriku a zabudnutí. Alebo čakajú, že to za nich urobí niekto iný, a oni si v závetrí počkajú na výsledok - ak bude dobre, pridajú sa, ak nie, pohotovo ukážu prstom - to on, my nič.
Mal som možnosť vidieť na vlastné oči protesty v Írsku. Ľudia protestovali proti rôznym opatreniam, ktoré sa chystali, a to väčšina zarába niekoľkonásobok toho, čo Slováci. Nie sú ochotní niesť zodpovednosť za špekulantov v bankách, nezodpovedných politikov, či rôzne kšefty, uzavreté na základe hodnotení pochybných ratingových agentúr, o ktorých je veľmi dobre známe, že sú v područí veľkokapitálu a politikov. Na Slovensku však neprotestuje nikto. Všetci sú spokojní ? Dlho nebudú.
Napríklad, pomaly sa blíži termín, kedy podľa pôvodných plánov bude spoplatnená aj osobná preprava, či už formou mýta, a možno aj na cestách I. triedy. Pohonné hmoty sú už dnes najdrahšie v Európe /v prepočte na príjmy obyvateľstva/, v bežných životných potrebách dlhodobo patríme medzi najdrahšie krajiny Európy /tiež v prepočte na príjmy obyvateľstva/. A tak zrejme neostane nič iné, len odísť z tejto banánovej republiky ...
Mimochodom, hoci nepatrím medzi fanúšikov Jána Slotu, jeho výrok, že ... Slováka asi treba tresnúť po hlave kladivom, aby sa prebral ... začína byť aktuálny. Hoci, už neverím, že by to pomohlo.
Potiaľto citát z blogu.

-------------------------------------------------------
Všetci by sme boli za to, aby sa takéto a podobné veci nerobili a všetci by sme chceli mať také zákony, aby sa to nedialo a ak sa to už náhodou stane, aby bol vinník za to aspoň potrestaný.
-------------------------------------------------------
Viete prečo tu nikto nikoho za tunelovanie a rozkrádanie nijako netrestá?
jar88
12.04.11,12:15
čo tak prestať polemyzovať a dať voľajaké rozumné hromadné pripomienky ku miklošovej "koncepcii reformy daňovo - odvodového systému" na oficiálny portál:https://lt.justice.gov.sk/Default.aspx?instEID=191&langEID=1
Aký že môže vzniknúť návrh zákona, keď budú všetci kafrať a kibicovať do vecí ktorým nerozumejú?
Ty si naozaj myslíš, že takto majú vznikať zákony?
------------------------------------------------------
Ak áno, tak si na riadnom omyle.
Problém nie je v tom, ako že zákone. Problém je v tom, že to nieje žiadny zákon, ale len akýsi predpis, ktorému naši zákonodarcovia dali len názov zákon.
-----------------------------------------------------------
Máme dobrú ústavu, ale neskutočne sprosté zákony.
srska
12.04.11,12:21
Aký že môže vzniknúť návrh zákona, keď budú všetci kafrať a kibicovať do vecí ktorým nerozumejú?
Ty si naozaj myslíš, že takto majú vznikať zákony?
------------------------------------------------------
Ak áno, tak si na riadnom omyle.
Problém nie je v tom, ako že zákone. Problém je v tom, že to nieje žiadny zákon, ale len akýsi predpis, ktorému naši zákonodarcovia dali len názov zákon.
-----------------------------------------------------------
Máme dobrú ústavu, ale neskutočne sprosté zákony.

ak máš dobrú predstavu alebo výhrady ku koncepcii napadni to pripomienkami aj oficiálne, inak to je mlátenie prázdnej slamy
jar88
12.04.11,12:48
ak máš dobrú predstavu alebo výhrady ku koncepcii napadni to pripomienkami aj oficiálne, inak to je mlátenie prázdnej slamy
srska,
ty by si chcel pripomienkami opraviť zákony? Či dokonca jednou určitou?
-------------------------------------------
To mi pripadá tak naivné, ako keby sme stáli na štarte F1 s rebriňákom a ty sa spýtaš, ktoré koleso treba vymeniť za lepšie.
No a tvoja reakcia je, keď nevieš, tak nemudruj a šibni do koní.:---
jar88
12.04.11,12:57
ak máš dobrú predstavu alebo výhrady ku koncepcii napadni to pripomienkami aj oficiálne, inak to je mlátenie prázdnej slamy
Skôr si myslím, že toto večné novelizovanie neopraviteľného, je mlátenie prázdnej slamy.
(Mlátiť prázdnu slamu, znamená robiť niečo, čo neprináša očakávaný výsledok) A už len pre ľahšie pochopenie, slamu mlátime preto, aby sme vymlátili z nej zrno.
--------------------------
V prípade zákona, si za to zrno dosaď účinok zákona.:D
srska
12.04.11,13:08
srska,
ty by si chcel pripomienkami opraviť zákony? Či dokonca jednou určitou?
-------------------------------------------
To mi pripadá tak naivné, ako keby sme stáli na štarte F1 s rebriňákom a ty sa spýtaš, ktoré koleso treba vymeniť za lepšie.
No a tvoja reakcia je, keď nevieš, tak nemudruj a šibni do koní.:---
ukľudni sa a ak sedíš na pomalom rebriňáku, tak vymeň kone a šibni tak, ako tých momentálne 55 čo podporili pripomienku:

https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupportByUser.aspx?instEID=191&matEID=3777&mrEID=169178

https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupportByUser.aspx?instEID=-1&matEID=3777&mrEID=169185

http://www.porada.sk/t165966-p7-podporte-pripomienkove-konanie-svojim-podpisom.html#post1717675
jar88
12.04.11,13:20
ukľudni sa a ak sedíš na pomalom rebriňáku, tak vymeň kone a šibni tak, ako tých momentálne 55 čo podporili pripomienku:

https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupportByUser.aspx?instEID=191&matEID=3777&mrEID=169178

https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupportByUser.aspx?instEID=-1&matEID=3777&mrEID=169185

http://www.porada.sk/t165966-p7-podporte-pripomienkove-konanie-svojim-podpisom.html#post1717675
No veď práve o to sa tu jedná.
Ak niečo dosiahnu, tak sa nebude tankovať na prednej strane rebriniaku, ale na zadnej. Výsledok bude ten istý, tankovanie do rebriniaku.:---
---------------------------------------------------------------
Ty si naozaj myslíš, že 150 zákonodarcov, chce prešťať 1500 obchodníkov?
Keby to tak náhodou aj bolo, myslíš si, že by ich prešťali?
-------------------------------------------------------------------------
To je tak naivné konanie, ako chovať andulky v ohrádke.
srska
12.04.11,13:24
No veď práve o to sa tu jedná.
Ak niečo dosiahnu, tak sa nebude tankovať na prednej strane rebriniaku, ale na zadnej. Výsledok bude ten istý, tankovanie do rebriniaku.:---
---------------------------------------------------------------
Ty si naozaj myslíš, že 150 zákonodarcov, chce prešťať 1500 obchodníkov?
Keby to tak náhodou aj bolo, myslíš si, že by ich prešťali?

počkám si do konca.a keď to zmenia? aká bude tvoja odpoveď?

inak ten čas, čo sa so mnou naťahuješ si mohol (mohla) využiť na vytvorenie vhodnej pripomienky a požiadať poraďákov o podporu. bolo by to rozumnejšie. končím na túto tému.
jar88
12.04.11,13:28
počkám si do konca.a keď to zmenia? aká bude tvoja odpoveď?
Už si ju dostal.
Tankovanie na opačnej strane rebriniaku.
----------------------------------------
Prašť jak uhoď. Do rebriniaku sa jednoducho netankuje.
No a pod tým rebriniakom si predstav ZP.
jar88
12.04.11,13:32
počkám si do konca.a keď to zmenia? aká bude tvoja odpoveď?

inak ten čas, čo sa so mnou naťahuješ si mohol (mohla) využiť na vytvorenie vhodnej pripomienky a požiadať poraďákov o podporu. bolo by to rozumnejšie. končím na túto tému.
To akože vypracovať postup na výmenu kolesa a zdôvodniť prečo a ešte aj ktoré bude lepšie a ľahšie vymeniteľné?
srska
12.04.11,13:34
To akože vypracovať postup na výmenu kolesa a zdôvodniť prečo a ešte aj ktoré bude lepšie a ľahšie vymeniteľné?
otvor si servis - prídem vymeniť zimné za letné.
feshi
12.04.11,14:17
no tu mam take male porovnanie, ako pocitam tak pocitam, tak neviem kde robim chybu, ale ukazte mi zivnostnika, ktory si polepsi... uvadzam tam zivnostnika co ma pausalne nahrady aby si nemusel viest ucto. v druhom uz taku moznost nema
Mária.K.
12.04.11,14:36
no tu mam take male porovnanie, ako pocitam tak pocitam, tak neviem kde robim chybu, ale ukazte mi zivnostnika, ktory si polepsi... uvadzam tam zivnostnika co ma pausalne nahrady aby si nemusel viest ucto. v druhom uz taku moznost nema
Z výpočtu vyplýva, že ak si namiesto terajších percentuálnych výdavkov uplatní skutočné výdavky v rovnakej výške ako v predchádzajúcom roku, bude mať mesačne menej približne o 30 eur. Nehovoriac o tom, že musí platiť za účtovníctvo a podstatne sa zvýši administratíva.
Stanislav 1975
12.04.11,14:42
A to ešte neviem, či ste dnes nezachytili jeden návrh dnešný, aby sme si my živnostníci nemohli uplatniť ani odpočítatelnú položku na daňovníka-:mad::mad::mad:- to je bomba, že?

http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/ekonomika/ruz-navrhuje-nizsie-odvodove-sadzby-pre-zivnostnikov.html
srska
12.04.11,15:03
A to ešte neviem, či ste dnes nezachytili jeden návrh dnešný, aby sme si my živnostníci nemohli uplatniť ani odpočítatelnú položku na daňovníka-:mad::mad::mad:- to je bomba, že?

http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/ekonomika/ruz-navrhuje-nizsie-odvodove-sadzby-pre-zivnostnikov.html

je ale treba povedať aj B - za podmienky: daň=19%, ZP=1% a SP=9%
Stanislav 1975
12.04.11,15:22
je ale treba povedať aj B - za podmienky: daň=19%, ZP=1% a SP=9%

srska, ty si nevhodný do politiky, bereš to moc celé transparentne- musíš aj troška zamlžovať, inak to do parlamentu nedotiahneš nijako...:D:D:D
marjankaj
12.04.11,15:24
je ale treba povedať aj B - za podmienky: daň=19%, ZP=1% a SP=9%

Pekná podmienka. Ale aj ak mu vyjdú odvody menšie, tak bude platiť minimálne cca 140€.
Hlavná vec že si zarobíme na dôchodky, ako sa nám to snažia nahovoriť pri zdôvodňovaní týchto reforiem.
evina
12.04.11,15:26
Pekná podmienka. Ale aj ak mu vyjdú odvody menšie, tak bude platiť minimálne cca 140€.
Hlavná vec že si zarobíme na dôchodky, ako sa nám to snažia nahovoriť pri zdôvodňovaní týchto reforiem.

No a takých 309 EUR dôchodku v 70-tich rokoch nie je bomba?...:D
srska
12.04.11,15:36
srska, ty si nevhodný do politiky, bereš to moc celé transparentne- musíš aj troška zamlžovať, inak to do parlamentu nedotiahneš nijako...:D:D:D
no stenly ale ja už tej modrej a červenej hmly mám vyše hlavy:D a ešte aj tvoja:)
srska
12.04.11,15:40
Pekná podmienka. Ale aj ak mu vyjdú odvody menšie, tak bude platiť minimálne cca 140€.
Hlavná vec že si zarobíme na dôchodky, ako sa nám to snažia nahovoriť pri zdôvodňovaní týchto reforiem.
nie, tuším hovorili 111,-
Stanislav 1975
12.04.11,15:47
nie, tuším hovorili 110,-

No ale počítaj dobre- o kolko ťa dostanú, keď ti nedajú odpoč. položku? cca. 3800 eur a z toho 19%- takže si v mínuse jak delo...Sú to mafiáni, povedal by som že proti tomuto eldorádu , čo sú teraz vo vláde nemal šancu ani Mečiarizmus v 90-tych rokoch...
srska
12.04.11,15:57
No ale počítaj dobre- o kolko ťa dostanú, keď ti nedajú odpoč. položku? cca. 3800 eur a z toho 19%- takže si v mínuse jak delo...Sú to mafiáni, povedal by som že proti tomuto eldorádu , čo sú teraz vo vláde nemal šancu ani Mečiarizmus v 90-tych rokoch...
stenly, prosím ťa, pozri najprv toto celé: http://www.ta3.com/sk/reportaze/174612_tb-republikovej-unie-zamestnavatelov-o-zmenach-v-odvodoch
marjankaj
12.04.11,17:46
nie, tuším hovorili 111,-

Radičová tvrdila 140 € títo zase 111 €.
Pozri na prílohu, kto ušetrí viac na odvodoch? Tí s príjmom 500 € mesačne alebo 5000 mesačne? Vynásob to krát dvanásť. Za minimálne odvody si dosaď čo chceš.
marjankaj
12.04.11,17:55
No ale počítaj dobre- o kolko ťa dostanú, keď ti nedajú odpoč. položku? cca. 3800 eur a z toho 19%- takže si v mínuse jak delo...Sú to mafiáni, povedal by som že proti tomuto eldorádu , čo sú teraz vo vláde nemal šancu ani Mečiarizmus v 90-tych rokoch...

Odpočítateľná položka má byť cca 3400 €, teda ma dostanú o 3400*19%=646 €.
Stanislav 1975
12.04.11,18:00
stenly, prosím ťa, pozri najprv toto celé: http://www.ta3.com/sk/reportaze/174612_tb-republikovej-unie-zamestnavatelov-o-zmenach-v-odvodoch

Ja viem, že ked ide o politiku, tak často reagujem prchko a viem, že napr. žitňanská sa snaží robiť dobré veci, ale problém je inde- ja nemám rád a fest 2 ľudí- Sulíka a Mikloša- ja neviem, ja nemožem za to, ja keď počujem už len ich hlas z izby do kuchyne z telky, tak normálne vo mne kypí žlč, proste neviem, ja ich neznesiem, ja neviem, mne sa taký falošní ľudia bridia..., proste čakám že raz dojde čas, že si kúpim ako v tých filmoch bábiky 2 a budem do nich pichať ihlami ako tí čarodejníci...
Stanislav 1975
12.04.11,18:01
Odpočítateľná položka má byť cca 3400 €, teda ma dostanú o 3400*19%=646 €.

Janko, vieš počítať a nie len teba ale čo je horšie aj mňa...:mad::D:mee:
Marína
12.04.11,18:16
A keby len vás, ale aj nás.:(:mee:
marjankaj
12.04.11,18:32
Janko, vieš počítať a nie len teba ale čo je horšie aj mňa...:mad::D:mee:

No vidíš.:---Nemáš tak veľa zarábať.:D
Stanislav 1975
12.04.11,18:35
No vidíš.:---Nemáš tak veľa zarábať.:D

Ale iné ma baví, ked začnú točiť, že vysokopríjmový szčo na to doplatia, ktorí majú nad 1500 eur mesačne- to je akože čo za vysoký príjem? :confused:- však to je ledva na prežitie a nie že vysoký príjem...
marjankaj
12.04.11,18:57
Ale iné ma baví, ked začnú točiť, že vysokopríjmový szčo na to doplatia, ktorí majú nad 1500 eur mesačne- to je akože čo za vysoký príjem? :confused:- však to je ledva na prežitie a nie že vysoký príjem...

To je iba začiatok.:eek: Títo vysokopríjmoví živnostníci zrušia živnosť a potom budú odvody platiť bezdomovci.:eek: Ako by k tomu prišli tí majetní, aby platili dane aj odvody? Zo svojho?:eek::eek::eek:
srska
12.04.11,19:27
Ja viem, že ked ide o politiku, tak často reagujem prchko a viem, že napr. žitňanská sa snaží robiť dobré veci, ale problém je inde- ja nemám rád a fest 2 ľudí- Sulíka a Mikloša- ja neviem, ja nemožem za to, ja keď počujem už len ich hlas z izby do kuchyne z telky, tak normálne vo mne kypí žlč, proste neviem, ja ich neznesiem, ja neviem, mne sa taký falošní ľudia bridia..., proste čakám že raz dojde čas, že si kúpim ako v tých filmoch bábiky 2 a budem do nich pichať ihlami ako tí čarodejníci...
ja dtto: shrek + frasier
Jano24
13.04.11,03:34
Takto nejako vyzerá boj proti klientelizmu v praxi v podaní SDKU.


http://hnonline.sk/slovensko/c1-51545940-scurka-pre-hn-moje-meno-na-palackovej-schranke-som-neskumal
PS: Verejné peniaze skončia niekde na Cypre.Ten Cyprus musí byť raj nielen pre dovolenkárov u mora...
feshi
13.04.11,05:30
tento navrh by to vylepsil, ale do zdravotnictva by slo velmi malo
srska
13.04.11,06:54
Takto nejako vyzerá boj proti klientelizmu v praxi v podaní SDKU.


http://hnonline.sk/slovensko/c1-51545940-scurka-pre-hn-moje-meno-na-palackovej-schranke-som-neskumal
PS: Verejné peniaze skončia niekde na Cypre.Ten Cyprus musí byť raj nielen pre dovolenkárov u mora...
čuduješ sa ešte niečomu v tejto gubernii? radičová podrží mikloša a mikloš mikulčíka. psi štekajú karavána ide ďalej
3biq
13.04.11,11:41
Existuje možnosť protestu a citeľného a síce niečo na spôsob živnostníckeho štrajku. Možno by stálo za úvahu plošne poprerušovať na jeden mesiac živnosti a zapísať sa na úrady práce po celom Slovensku a dať tak vláde najavo zdvihnutý prst. Myslím si, že pri hromadnej akcií by to štát pocítil.
Nie je správne, že najväčších makáčov - živnostníkov a malých podnikateľov štát zdiera najviac. Vrstvu, ktorá robí len na seba a na štát a je len prínosom. A robí to preto, pretože títo ľudia sa nikde nezdružujú a nemajú taký hlas ako odbory, ktore si pre hordy zamestnancov často so zlomkovými výkonmi živnostníkov vyrokujú najväčšie výhody.
JankaO
13.04.11,11:44
Existuje možnosť protestu a citeľného a síce niečo na spôsob živnostníckeho štrajku. Možno by stálo za úvahu plošne poprerušovať na jeden mesiac živnosti a zapísať sa na úrady práce po celom Slovensku a dať tak vláde najavo zdvihnutý prst. Myslím si, že pri hromadnej akcií by to štát pocítil.
Nie je správne, že najväčších makáčov - živnostníkov a malých podnikateľov štát zdiera najviac. Vrstvu, ktorá robí len na seba a na štát a je len prínosom. A robí to preto, pretože títo ľudia sa nikde nezdružujú a nemajú taký hlas ako odbory, ktore si pre hordy zamestnancov často so zlomkovými výkonmi živnostníkov vyrokujú najväčšie výhody.
Slovač sa nikdy takto nezorganizuje - názorný príklad je aj tu:
http://www.porada.sk/t165966-podporte-pripomienkove-konanie-svojim-podpisom.html
málokoho to zaujíma a koná, všetci len rozprávajú
jar88
13.04.11,12:07
Slovač sa nikdy takto nezorganizuje - názorný príklad je aj tu:
http://www.porada.sk/t165966-podporte-pripomienkove-konanie-svojim-podpisom.html
málokoho to zaujíma a koná, všetci len rozprávajú
Konečne už treba isť za Slotom.
Nech vás do hlavy tresne kladivom, aby sa Slovač konečne zobudila.
trisestri
13.04.11,12:09
Ked len na jednej záchranke sa vytunelovalo okolo tristo milionov eur,tak kolko je takých subjektov a vytunelovaných miliárd,niekto tu písal o švedských stoloch,tak tie nie sú pre obyčajných pacientov ale pre všelijakých tunelárov, kšeftarov,podvodníkov atd-neviem prečo brali záchranky nemocniciam,ale aj ostatné lukratívné ziskové činnosti,keby to nechali nemocniciam,výrazne by poklesla ich zadlženost-ako vyzerajú prestreté švedské stoly pre pacienta,asi omrvinky v podobe nemocníc zo špinavou postelnou bieliznou,jednou rozbitou sprchou pre 30 pacientov,dvoma wc,s tým že okrem stravy všetko si doniest,4-5 postele na malej izbe bez rozhlasu a tv alebo preplnené čakárne,nervozný personal ktorý nemá čas,ambulancie zo zastaralým a opotrebovaným vybavením,nedostatočnými možnostami modernej liečby a diagnostiky atd a zas majú platit len tí čo si platia odvody-pripomienkovat v pripomienkovom konaní treba,aj protestovat-ale čo s toho ked sa zapojí mizerné percento občanov-pritom nespokojný sú lekári ĺen tý na rozdiel od českých velmi nechcú vidiet tunely,nespokojný sú platitelia odvodov,pacienti,zdravodný personál a neviem kto všetko-len mnohý čakajú že už len nejako bude,alebo to porieší niekto iný a možno aj zázrak sa stane
jar88
13.04.11,12:12
Existuje možnosť protestu a citeľného a síce niečo na spôsob živnostníckeho štrajku. Možno by stálo za úvahu plošne poprerušovať na jeden mesiac živnosti a zapísať sa na úrady práce po celom Slovensku a dať tak vláde najavo zdvihnutý prst. Myslím si, že pri hromadnej akcií by to štát pocítil.
Nie je správne, že najväčších makáčov - živnostníkov a malých podnikateľov štát zdiera najviac. Vrstvu, ktorá robí len na seba a na štát a je len prínosom. A robí to preto, pretože títo ľudia sa nikde nezdružujú a nemajú taký hlas ako odbory, ktore si pre hordy zamestnancov často so zlomkovými výkonmi živnostníkov vyrokujú najväčšie výhody.
A od koho iného majú pýtať peniaze, ako od tých príživníkov - podnikateľov.
Len sa priživujú na poisťovniach a málo odvádzajú - vyhýbajú sa občianskej povinnosti byť solidárni s pracujúcou triedou. Treba ich už konečne poriadne chytiť za golier a vytriasť z nich čo sa dá. Sami od seba nedajú, žgrgloši nenažratí.
jar88
13.04.11,12:24
Ked len na jednej záchranke sa vytunelovalo okolo tristo milionov eur,tak kolko je takých subjektov a vytunelovaných miliárd,niekto tu písal o švedských stoloch,tak tie nie sú pre obyčajných pacientov ale pre všelijakých tunelárov, kšeftarov,podvodníkov atd-neviem prečo brali záchranky nemocniciam,ale aj ostatné lukratívné ziskové činnosti,keby to nechali nemocniciam,výrazne by poklesla ich zadlženost-ako vyzerajú prestreté švedské stoly pre pacienta,asi omrvinky v podobe nemocníc zo špinavou postelnou bieliznou,jednou rozbitou sprchou pre 30 pacientov,dvoma wc,s tým že okrem stravy všetko si doniest,4-5 postele na malej izbe bez rozhlasu a tv alebo preplnené čakárne,nervozný personal ktorý nemá čas,ambulancie zo zastaralým a opotrebovaným vybavením,nedostatočnými možnostami modernej liečby a diagnostiky atd a zas majú platit len tí čo si platia odvody-pripomienkovat v pripomienkovom konaní treba,aj protestovat-ale čo s toho ked sa zapojí mizerné percento občanov-pritom nespokojný sú lekári ĺen tý na rozdiel od českých velmi nechcú vidiet tunely,nespokojný sú platitelia odvodov,pacienti,zdravodný personál a neviem kto všetko-len mnohý čakajú že už len nejako bude,alebo to porieší niekto iný a možno aj zázrak sa stane
Ty zaplatíš pár sto eur na odvodoch a myslíš, že všetko je zaplatené.
Vieš ty vôbec, čo stojí benzín do záchranky ?
Čo myslíš, že elektrika v nemocnici je zadarmo?
Veď to stojí veľa peňazí. V nemocniciach sa svieti aj vtedy, keď si zdravá. Čo myslíš, že naši doktori sú horší, ako tí v Nemecku ? A pritom berú také almužny, že ty by si z toho ani na dovolenku nešiel.
Som zvedavý, čo budeš vypisovať, keď požiadajú o spravodlivé finančné ohodnotenie a naša poisťovňa na to nebude mať. Pôjdeš k zverolekárovi, alebo na družstvo k zootechnikovi?
----------------------------------
Len nešpekuluj a keď na odvody nemáš, choď si požičať do banky.
BXLmiami
13.04.11,12:58
Ja viem, že ked ide o politiku, tak často reagujem prchko a viem, že napr. žitňanská sa snaží robiť dobré veci, ale problém je inde- ja nemám rád a fest 2 ľudí- Sulíka a Mikloša- ja neviem, ja nemožem za to, ja keď počujem už len ich hlas z izby do kuchyne z telky, tak normálne vo mne kypí žlč, proste neviem, ja ich neznesiem, ja neviem, mne sa taký falošní ľudia bridia..., proste čakám že raz dojde čas, že si kúpim ako v tých filmoch bábiky 2 a budem do nich pichať ihlami ako tí čarodejníci...
Nereaguješ prchko,reaguješ zaslepene.
pavol54
13.04.11,13:10
Neostáva mi nič iné len: Fúúúúúúúúúúúúúj. Daňový úrad podporuje daňové úniky. Podľa mňa je to vrchol ak si daňová správa prenajme budovu od cyperskej firmy, prečo cyperská firma asi kvôli daniam. A mňa tu bude niekto mačkať aj z posledného eura, len preto aby bola kasa plná z nej platiť nájom a nájom von. Ozaj za koľko rokov sa na nájomnom splatí celá budova? Prečo sa nedajú prenajímať budovy od slovenských firiem?
trisestri
13.04.11,16:27
Ty zaplatíš pár sto eur na odvodoch a myslíš, že všetko je zaplatené.
Vieš ty vôbec, čo stojí benzín do záchranky ?
Čo myslíš, že elektrika v nemocnici je zadarmo?
Veď to stojí veľa peňazí. V nemocniciach sa svieti aj vtedy, keď si zdravá. Čo myslíš, že naši doktori sú horší, ako tí v Nemecku ? A pritom berú také almužny, že ty by si z toho ani na dovolenku nešiel.
Som zvedavý, čo budeš vypisovať, keď požiadajú o spravodlivé finančné ohodnotenie a naša poisťovňa na to nebude mať. Pôjdeš k zverolekárovi, alebo na družstvo k zootechnikovi?
----------------------------------
Len nešpekuluj a keď na odvody nemáš, choď si požičať do banky.

No len aby boli v ordináciach tak dlho ako tí nemecký,áno súčasný systém je demotivačný,limit výkonov ktorý každý hravo naplní a pri ktorom nezaleží na tom kolko a ako kvalitne pacientov lieči,limit nepustí - mnohý lekári iba z dobrej vole berú na konci mesiaca pacientov-rovnostárstvo horšie ako za komunistov,optimilazovat cenu výkonov a zrušit limity a platy,príjmy,až ich budú mat všetci ako v Nemecku,ujde sa aj lekárom-síce taký remeselníci už ich majú -pol hodina práce pri montáži sporáka 20 eur-nuž hold trh nepustí a tam kde je nedostatok bez regulácie,tam je západ.
srska
13.04.11,18:51
Konečne už treba isť za Slotom.
Nech vás do hlavy tresne kladivom, aby sa Slovač konečne zobudila.kúpim ti lístok do ZA
jar88
13.04.11,21:03
kúpim ti lístok do ZA
srska, ja nie som mechom udretý, ja nepotrebujem aby ma Slota budil kladivom.
Ale ten lístok určite kúp, zíde sa. Nikdy nevieš, kedy budeš potrebovať rozsvietiť.
jar88
13.04.11,21:12
srska, budem robiť službu pre účtovníkov.
Bude sa jednať o znižovanie daní a odvodov pre nízkonákladové SZČO a jednoosobové eseročky.
--------------------------------------------
To len pre prípad, že by si prišiel na to, že ťa ničia odvody a zbadáš, že si odvodnený úplne, ale úplne na sucho.
srska
13.04.11,22:11
srska, ja nie som mechom udretý,....
ak nie, tak ži a nechaj druhých žiť:)
srska
13.04.11,22:13
srska, budem robiť službu pre účtovníkov.
Bude sa jednať o znižovanie daní a odvodov pre nízkonákladové SZČO a jednoosobové eseročky.
--------------------------------------------
To len pre prípad, že by si prišiel na to, že ťa ničia odvody a zbadáš, že si odvodnený úplne, ale úplne na sucho.
len si ty radšej zostaň pri svojom. s teba, ak niekoho riadiš alebo niekomu nebodaj radíš majú radosť
3biq
14.04.11,08:23
A od koho iného majú pýtať peniaze, ako od tých príživníkov - podnikateľov.
Len sa priživujú na poisťovniach a málo odvádzajú - vyhýbajú sa občianskej povinnosti byť solidárni s pracujúcou triedou. Treba ich už konečne poriadne chytiť za golier a vytriasť z nich čo sa dá. Sami od seba nedajú, žgrgloši nenažratí.

Bud je toto sarkazmus ako hrom alebo idem najst to Slotove kladivo! :D
Oliwa
14.04.11,10:21
kúpim ti lístok do ZA
Myslel si na vlak alebo autobus? Lebo ak na vlak a medzitým zrušia spoj... :rolleyes: Potom už len peši po štreke... :(
Iba ak by Slota poslal pre Jar/a toho svojho pilotka - jachtou po koľajach by to asi pohodlné nebolo... :)
jar88
14.04.11,10:45
Bud je toto sarkazmus ako hrom alebo idem najst to Slotove kladivo! :D
Dúfam že nie si jediný, čo to pochopil, ako sarkazmus.
Ja som naviac dúfal, že sa k tomu pripojí aj pár tých narušených. Tých čo si myslia, že slovo "živnostník", je odvodené od "príživník".
To je taký, čo sa priživuje na pracujúcej triede tým, že jej slúži za byt, stravu a možnosť platiť dane a odvody, aby ta poctivejšie chodiaca trieda do zamestnania, mala pocit sociálnej istoty.
Indeed
15.04.11,06:32
Dúfam že nie si jediný, čo to pochopil, ako sarkazmus.
Ja som naviac dúfal, že sa k tomu pripojí aj pár tých narušených. Tých čo si myslia, že slovo "živnostník", je odvodené od "príživník".
To je taký, čo sa priživuje na pracujúcej triede tým, že jej slúži za byt, stravu a možnosť platiť dane a odvody, aby ta poctivejšie chodiaca trieda do zamestnania, mala pocit sociálnej istoty.

Niečo na tuto tému povedal kedysi Jožo Ráž, ked padol socializmus v 89-roku.

Povedal : " Teraz si každý može slobodne vybrať, či zostane nažratým levom v klietke, alebo bude hladným levom behajúcim na slobode."

Tato myšlienka ma v sebe hlbokú pointu najmä v súvislosti so sposobom obživy každého jednotlivca.
Niektorí silou -mocou chcú zostať v "klietke", aj ked dvere boli davno otvorene.
Kým iní si cenia predovšetkým slobodu a nezávislosť, vykúpenú oveĺa väčším množstvom práce oproti tým "v klietke".
Jano24
16.04.11,09:43
Vidím, že aj kultúrna obec je sklamaná z tejto vlády a píše rezignovane.List jedného z nich premierke.
http://belak.blog.pravda.sk/
mimap8
20.04.11,17:11
vazeni zivnostnici,
ked budete odvadzat viac ako klasicky zamestnanci, potom strajkujte. A hlavne, ked sa naucite nepodvadzat, a byt cestymi v podnikani.
Nella_2
21.04.11,05:31
vazeni zivnostnici,
ked budete odvadzat viac ako klasicky zamestnanci, potom strajkujte. A hlavne, ked sa naucite nepodvadzat, a byt cestymi v podnikani.
No jasné, všetci živnostníci podvádzajú, však?:(:mad:
Milujem toto hádzanie všetkých do jedného vreca: či už živnostníkov = podvodníkov, alebo lekárov = ktorí len berú úplatky, či učiteľov = ktorí majú najviac voľna!:mee:
jar88
21.04.11,11:30
vazeni zivnostnici,
ked budete odvadzat viac ako klasicky zamestnanci, potom strajkujte. A hlavne, ked sa naucite nepodvadzat, a byt cestymi v podnikani.
vazeni zamestnanci,
keď sa naučíte poriadne pracovať, potom začnete dostávať mzdy, ako v Nemecku.
A hlavne sa odnaučte chodiť na pracák a pritom súčasne pracovať na čierno a ešte sa naučte dôsledne využívať pracovnú dobu na prácu.
trisestri
21.04.11,17:04
vazeni zamestnanci,
keď sa naučíte poriadne pracovať, potom začnete dostávať mzdy, ako v Nemecku.
A hlavne sa odnaučte chodiť na pracák a pritom súčasne pracovať na čierno a ešte sa naučte dôsledne využívať pracovnú dobu na prácu.

Dačo tu už zaznelo o paušaulizovaný-nuž ked to zamestnavatel toleruje a mimochodom pokladničky v niektorých marketoch obslúžia viac zákaznikov ako ich kolegyne v Nemecku,aj majú viac povinosti a platy majú ovela nižšie-trh práce je úplne o niečom inom,než iba o usilovnosti a zlý zamestnanci sú skor vizitkou neschopného zamestnavatela-nuž a zamestnancom nikto nedohodí kšefty a kšeftíky zo štatného a verejnopravného,obecného atd -všade sú čierné ovce,otázka kde je viac škodnej-toto je len účelové rozoštvavanie a ako vidím aj velmi účinné-namiesto toho aby všetky skupiny s čestným a zodpovedným prístupom k povolaniu,živnosti,podnikaniu,práci atd sa spojili proti podvodníkom,špekulantom ,príživnikom , klamárom,
despotom, populistom, provokaterom a manipulatorom ,namiesto toho sadajú na lep politikom,manipulatorom,novinárom ktorý velmi účelovo rozdelujú národ aby ho mohli jednoduchšie šklbat. http://komentare.sme.sk/c/5860922/kupite-stat-zn-sudy-prokuratura-a-politika-v-cene.html
Petra Nová
21.04.11,17:47
vazeni zamestnanci,
keď sa naučíte poriadne pracovať, potom začnete dostávať mzdy, ako v Nemecku.
A hlavne sa odnaučte chodiť na pracák a pritom súčasne pracovať na čierno a ešte sa naučte dôsledne využívať pracovnú dobu na prácu.
Aj keď to živnostníci vôbec nemajú jednoduché, aj tak Ťa prosím, prestaň už toľko trepať. To sa miestami už nedá čítať. Také šičky z Východu pustiť na Teba! Tie by nediskutovali, ale rovno Ťa nakopali do z...ku, ak by si im začal trúsiť také ponaučenia.:eek:
durisovad
21.04.11,19:02
Aj tu je fabrika, v ktorej sa siju potahy do aut. Maloktora mlada zena tam vydrzi pracovat bez poskodenia zdravia viac ako dva roky. O zachadzani zahranicnych manazerov s pracovnikmi ani nehovorim...
Indeed
21.04.11,19:42
vazeni zamestnanci,
keď sa naučíte poriadne pracovať, potom začnete dostávať mzdy, ako v Nemecku.
A hlavne sa odnaučte chodiť na pracák a pritom súčasne pracovať na čierno a ešte sa naučte dôsledne využívať pracovnú dobu na prácu.


To platí tak, na 40 % všetkých zamestnancov, teda tých flákačov a vychytralcov, ktorých máš na mysli, jedným slovom -ODPAD

Avšak tým zvyšným 60 % , tým pracovitým, čestným a usilovným a zodpovedným, chýba MOTIVÁCIA, lebo o ich mzde bolo dopredu rozhodnuté, a táto mzda ani zďaleka nie je umerná, kvalite, množstvu ani pracovnému nasadeniu.

jednoducho rozdiely v mentalite germánského a slovenského riadiaceho pracovníka sú priepastné,
kým nemec sleduje či zamestnanec splnil danú kvotu množstva a kvality odvedenej práce aby mu mohol zaplatiť dohodnutú mzdu,
slovenský "manažer" sleduje ako by vyžmýkal so zamestnanca čím vyšší výkon, teda množstvo odvedenej práce, za čím menšiu mzdu.

Pokiaľ sa nezmení sposob riadenia firiem , slovenskými manažérmi, tak na Slovensku bude stále nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily,ktorá samozrejme odíde tam ,kde ju ohodnotia zodpovedajúcim sposobom,
je to v tom, o ničom inom.

Aby zamestnaec dostal primeranú odmenu za svoju prácu.

Tým ani zďaleka nemyslím rovnostárstvo v odmeňovaní,

vtedy budú slovenskí zamestnaci podporovať slovenských manažerov, ak uvidia, že výkonný a kvalitny zamestnanec zarobí za smenu povedzme 100 eur, kým lajdak zarobí za ten istý den ,len 10 eur.
jar88
23.04.11,07:52
To platí tak, na 40 % všetkých zamestnancov, teda tých flákačov a vychytralcov, ktorých máš na mysli, jedným slovom -ODPAD

Avšak tým zvyšným 60 % , tým pracovitým, čestným a usilovným a zodpovedným, chýba MOTIVÁCIA, lebo o ich mzde bolo dopredu rozhodnuté, a táto mzda ani zďaleka nie je umerná, kvalite, množstvu ani pracovnému nasadeniu.

jednoducho rozdiely v mentalite germánského a slovenského riadiaceho pracovníka sú priepastné,
kým nemec sleduje či zamestnanec splnil danú kvotu množstva a kvality odvedenej práce aby mu mohol zaplatiť dohodnutú mzdu,
slovenský "manažer" sleduje ako by vyžmýkal so zamestnanca čím vyšší výkon, teda množstvo odvedenej práce, za čím menšiu mzdu.

Pokiaľ sa nezmení sposob riadenia firiem , slovenskými manažérmi, tak na Slovensku bude stále nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily,ktorá samozrejme odíde tam ,kde ju ohodnotia zodpovedajúcim sposobom,
je to v tom, o ničom inom.

Aby zamestnaec dostal primeranú odmenu za svoju prácu.

Tým ani zďaleka nemyslím rovnostárstvo v odmeňovaní,

vtedy budú slovenskí zamestnaci podporovať slovenských manažerov, ak uvidia, že výkonný a kvalitny zamestnanec zarobí za smenu povedzme 100 eur, kým lajdak zarobí za ten istý den ,len 10 eur.
Trošku si to nepochopil.
Ja som to napísal, len ako protiváhu na blbé tvrdenie, že podnikatelia sú podvodníci. Všeobecne podvodníci. Podvodník je podvodník a či je to zamestnanec, alebo živnostník, nie je dôležité.
-----------------------------------------------
Ale k tvojmu príspevku.
Z celého čo si napísal, je mi jasné, že nechápeš, ako sa vlastne tvorí výrobok, služba, cena práce a podobne. Vlastne máš dosť skreslený pohľad na život ako taký.
Život nie je prechádzka ružovou záhradou, život je pes a ty si preň, asi ten večne ocikávaný stĺp. No a je predsa prirodzené, že ak ten stĺp stále stojí na tom istom mieste, oští ho prvý pes a ďalší ho oští hlavne preto, že to bolo ošťaté tým predchádzajúcim.
Jednoducho povedané, treba sa k tomu životu postaviť trochu inak.
------------------------------------------------------------------
Píšeš, že mzda je daná a že o nej bolo dávno rozhodnuté.
Skús si založiť stavebnú firmu, alebo aspoň zozbierať stavebnú partu s tým, že mzda je tebou daná (vopred určená) napríklad na 380 € čisté.
Alebo sa pokús najať (zamestnať) programátorov za 550 € čistého na mesiac.
------------------------------------------
Bude im chýbať motivácia?
Tak im ponúkni 2500 € čisté a následne skús naceniť zákazku a zohnať blba, ktorý vám tu zákazku dá. Alebo vyrob televízor, či poťah do auta a ponúkaj ho za 2000 €/kus.
Zdenka175
11.05.11,11:13
Včera som v správach započula, že Mikloš nepoľavil a nová odvodová a daňová reforma ide na schválenie bez zmien do parlamentu. A v parlamente to ešte môžu pozmeniť? Ten návrh, aby platby odvodov boli VNZD - to by platilo pre všetkých SZCO- či len pre zmenený paušál? Toto som nepostrehla, ďakujem
Vechto
12.05.11,15:36
rád by som poukázal na jeden holý fakt.....stačí sa pozrieť tam, kde podľa uživateľa misomiso nikdy neskúšali socializmus.....konkrétne do ekonomickej sféry....tam je totiž ten hlavný pilier tvorený malým a stredným podnikaním, nie veľkým....tým, že na Slovensku všemožne hádžu živnostníkom a malým s.r.o.-čkam polená pod nohy na každom kroku nelikvidujú len ich, ale aj celoštátnu ekonomiku....taký malý postreh ;) no offense....
charonme
12.05.11,16:17
Existuje taka jedna vec, vola sa to ze proti-ekonomika (http://en.wikipedia.org/wiki/Counter-economics)

Cim viac sa ludia naucia byt prakticky nezavisli od statu, tym menej budu moct politici kazit ekonomiku
Indeed
13.05.11,01:23
Trošku si to nepochopil.
Ja som to napísal, len ako protiváhu na blbé tvrdenie, že podnikatelia sú podvodníci. Všeobecne podvodníci. Podvodník je podvodník a či je to zamestnanec, alebo živnostník, nie je dôležité.
-----------------------------------------------
Ale k tvojmu príspevku.
Z celého čo si napísal, je mi jasné, že nechápeš, ako sa vlastne tvorí výrobok, služba, cena práce a podobne. Vlastne máš dosť skreslený pohľad na život ako taký.
Život nie je prechádzka ružovou záhradou, život je pes a ty si preň, asi ten večne ocikávaný stĺp. No a je predsa prirodzené, že ak ten stĺp stále stojí na tom istom mieste, oští ho prvý pes a ďalší ho oští hlavne preto, že to bolo ošťaté tým predchádzajúcim.
Jednoducho povedané, treba sa k tomu životu postaviť trochu inak.
------------------------------------------------------------------
Píšeš, že mzda je daná a že o nej bolo dávno rozhodnuté.
Skús si založiť stavebnú firmu, alebo aspoň zozbierať stavebnú partu s tým, že mzda je tebou daná (vopred určená) napríklad na 380 € čisté.
Alebo sa pokús najať (zamestnať) programátorov za 550 € čistého na mesiac.
------------------------------------------
Bude im chýbať motivácia?
Tak im ponúkni 2500 € čisté a následne skús naceniť zákazku a zohnať blba, ktorý vám tu zákazku dá. Alebo vyrob televízor, či poťah do auta a ponúkaj ho za 2000 €/kus.

Tak potom, všade tam , v tých krajinach, kde zarábajú 2500 euro čisté a viac sú blbí zamestnavatelia ,však ???

Stačilo by zamestnacom dať 500 čisté , nie ???

Čo sa týka , tohto "ocikavania stlpa", ja som už dávno sa rozhodol kde a komu budem predávať svoju prácu.

A nakoniec , cena práce pojde hore , aj na Slovensku.
durisovad
13.05.11,05:08
Cena prace pojde hore - ved sa zvysia odvody.
Halli
13.05.11,05:28
Cena prace pojde hore - ved sa zvysia odvody.

Rada by som ti stlačila nejaké tlačítko, ale "smutné" tu nemáme..
durisovad
13.05.11,05:53
Nie je to ani tak smutne, ako skor do jedu.
3biq
13.05.11,08:56
Existuje taka jedna vec, vola sa to ze proti-ekonomika (http://en.wikipedia.org/wiki/Counter-economics)

Cim viac sa ludia naucia byt prakticky nezavisli od statu, tym menej budu moct politici kazit ekonomiku

Ale cim viac bude stat vidiet, ze ludia su od neho nezavisli a maju navyse, tym viac dani si od nich vypyta.
3biq
13.05.11,09:00
Inak ako natlakovymi akciami a protestami to nejde. Inak to nejde nielen tu, ale ani v zapadnej Europe. Tam si tiez museli ludia svoje prava od statu vybojovat - ako to bolo davno ked isli polnohospodari na traktoroch s kravami po Champs-Elysees? Proti direktivnej arogancii statu treba bojovat len rovnakou arogantnou direktivou -protestom alebo strajkom
durisovad
13.05.11,09:00
Ale takato nezavislost na state predsa znamena ciernu ekonomiku.
charonme
13.05.11,11:55
ano, da sa to aj tak vnimat
jar88
13.05.11,12:28
ano, da sa to aj tak vnimat
No to je super-riešenie, som tu doma, som občan, mám svoje práva, dokonca ich mám garantované ústavou a mám tu žiť na čierno?
-----------------------------
To čo? Padli ste na hlavu?
-----------------------------
Žiadne legálne riešenie vás nenapadne?
durisovad
13.05.11,13:34
Ak napadlo teba, tak ho sem pridaj.
charonme
13.05.11,14:44
spajat legalitu a etiku ci spravnost konania je velky omyl, jasne priklady tejto pravdy netreba hladat dalej ako par desatroci do minulosti

proti-ekonomika nemusi vzdy zahrnat len ciernu ekonomiku, moze to byt aj formou sedej ekonomiky
jar88
13.05.11,21:19
spajat legalitu a etiku ci spravnost konania je velky omyl, jasne priklady tejto pravdy netreba hladat dalej ako par desatroci do minulosti

proti-ekonomika nemusi vzdy zahrnat len ciernu ekonomiku, moze to byt aj formou sedej ekonomiky
Jáj, tak že podvádzať len tak sem tam. Trochu načierno a trochu legálne.
Ty v tom vidíš nejaký podstatný rozdiel.??
charonme
13.05.11,21:35
nerozumiem, o akom rozdiele (medzi cim a cim) hovoris? a o tom "podvadzani" som to tiez nepochopil, o ake "podvadzanie" sa ma akoze jednat?

neviem teraz, niektori mozno nazyvaju podvadzanim aj ked na nacistami okupovanych uzemiach niekto ukryval zidov, alebo ked v amerike niekto pomahal otrokom pri uteku, pripadne ked pred lupicom zatajim, ze mam daco v penazenke. Niektori dokonca podvadzanim nazvu aj to, ked sa odvazny majitel restauracie vzoprie miestnej mafii a odmietne platit vypalne. A dokonca sa najdu aj taki zavistlivci, ktori talent a usilovnost nazvu podvadzanim len preto, ze talentovany a usilovny sused zarobi viac ako oni a to je predsa "nespravodlive".
Indeed
14.05.11,05:36
..ja by som to nenazval podvadzaním,

správny termín je VYCHYTRALOSŤ

alebo podľastarej čínskej filozofie LESŤ a ÚSKOK
marjankaj
14.05.11,07:33
No to je super-riešenie, som tu doma, som občan, mám svoje práva, dokonca ich mám garantované ústavou a mám tu žiť na čierno?
-----------------------------
To čo? Padli ste na hlavu?
-----------------------------
Žiadne legálne riešenie vás nenapadne?

Žasnem nad tvojimi diagnózami.:rolleyes: To máš z vlastných skúseností? Teba je tu škoda. Mal by si svoje schopnosti využívať komerčne a nie zadarmo.:cool:
trisestri
14.05.11,08:39
už tolko ,,nepodvázajte,,a neprotestujte,ved pani premierka povedala že 80% živnostníkom a zamestnancom reforma polepší,tak sa tešte a užívajte si pekného dna.
trisestri
18.05.11,11:32
práve to prešlo vládou,už len sa spoliehat na parlament že to neprejde v takej podobe http://ekonomika.sme.sk/c/5898431/reforma-dani-a-odvodov-presla-s-pripomienkami.html
durisovad
18.05.11,13:47
Este by mohli trosku zvysit bezodvodovy limit pre dochodcov, ked uz dochodky zvysovat nechcu.
nero 5
20.05.11,19:54
A o ciganoch skoda hovorit - nikdy nerobili a beru dochodky vypocitane z priemeru A chudak ,co odpracoval cely zivot dostava minimum ,nakolko poberal mimimalnu mzdu ! 350 € ! ,kde je ten priemerny plat 750 - 950 €? u koho ?