Ingrid Ondruskova
11.04.11,18:01
Dobrý deň,
používam pre mzdy MRP a neviem ani za nič prísť na toto: urobila som
ročné zúčtovanie bývalému zamestnancovi, mal samozrejme preplatok 82,-EUR a nakoľko už u nás nepracuje, nikde sa mi nezobrazuje, t.j. napr. nie na výplatnej páske a pod., je na to nejaká finta? ako ho dostať na "stav"? U ostatých zamestnancov, ktorí mali preplatok na dani nemám žiadny problém, automaticky /samozrejme som musela urobiť istý úkon / sa preplatky prirátali ku mzde za 03/2011. Ďakujem... :---
Anja111
11.04.11,16:34
Dobrý deň,
používam pre mzdy MRP a neviem ani za nič prísť na toto: urobila som
ročné zúčtovanie bývalému zamestnancovi, mal samozrejme preplatok 82,-EUR a nakoľko už u nás nepracuje, nikde sa mi nezobrazuje, t.j. napr. nie na výplatnej páske a pod., je na to nejaká finta? ako ho dostať na "stav"? U ostatých zamestnancov, ktorí mali preplatok na dani nemám žiadny problém, automaticky /samozrejme som musela urobiť istý úkon / sa preplatky prirátali ku mzde za 03/2011. Ďakujem... :---
Otázky a odpovede z MRP:
"Poznámka:
Ak chcete vystaviť mzdu a zaúčtovať v nej preplatok alebo nedoplatok po ročnom zúčtovaní dane zamestnancovi s ukončeým pracovným pomerom, v menu vyberte Nastavenie -> Program, prepnite sa do záložky "Spoločné nastavenie všetkých užívateľov", vypnite parameter "Vystavovať mzdy len zamestnancom v stave" a uložte zmenu v nastavení. Po vystavení mzdy zamestnancovi je doporučené parameter opäť zapnúť."
Ingrid Ondruskova
11.04.11,17:43
Ďakujem...ihneď vyskúšam...
uko
12.04.11,11:53
... mozno by to stacilo len vyplatit a nechat si podpisat vydavkovy pokladnicny doklad a zauctovat na zaklade neho. ...alebo cez banku. a vobec to nespajat so mzdou
kmetkas
13.03.12,06:09
Dobrý deň! Ja mám momentálne ten istý problém, no som len začiatočník s týmto programom. Viete mi prosím napísať celý postup, ako treba postupovať. Je potrebné pridať zamestnancovi pracovný pomer vo februári bez mzdy a načítať tam len RZD? Alebo? Ďakujem!