Beska
11.04.11,21:04
Ahojte, prosím o radu. Dnes som si stiahla nový free Avast. Teraz ma nechce pustiť na väčšinu internetových stránok. Vypisuje mi hlášku: "Zablokovaný mallware" alebo "Zablokovaný trójsky kôň" - (pri Porade)."Webový štít programu Avast zablokoval nebezpečnú stránku alebo súbor". Odkazuje ma stále na nastavenie Avastu, ale vôbec sa neviem pohnúť a neviem, kde to je nastavené. Prosím, pomôžte. Ďakujem
Vlado40
11.04.11,19:35
Klikni pravým tlačidlom na ikonu Avast-Ovládanie štítov-Vypnúť na 10 min. a vyskúšaj.
truch
11.04.11,19:37
Mne teraz napísalo, že avast zablokoval útok:) asi to ozaj funguje ako ochrana
Beska
11.04.11,19:42
Teraz mi to funguje. Môžem to nechať vypnuté na stálo? Nemôže sa nič stať?
Vlado40
11.04.11,19:53
Teraz mi to funguje. Môžem to nechať vypnuté na stálo? Nemôže sa nič stať?

Nemôžeš to nechať vypnuté.Veď potom ani netreba Avast.Zvykne sa to niekedy stať ,ale problém nie je v Avaste ,ale vo windows .Blokuje to firewall windows,ktorý zle nastavil parametre pre Avast.

Vymaž nastavenia vo firewalle windows pre Avast a reštartuj PC.Windows si nastaví nové parametre pre Avast a potom to pôjde,alebo odinštaluj Avast a nainštaluj ešte raz.Ak to nepôjde nainštaluj staršiu verziu napr.Avast5 a potom sa Avast sám zaktualizuje na Avast6.
Gapo
12.04.11,10:45
1. Windowsácky firewall je nanič, nainštaluj si PC Tools Firewall Plus, je zadara a je dobrý.
2. Panda Cloud Ativirus, nezaťažuje PC a ešte sa mi nestalo, že by som niečo nachytal.
Beska
12.04.11,17:30
Tak som sa teda pohrala s farewalom Windows, už to ide. Dúfam, že to bude OK. Ďakujem za pomoc