Mona Lisa
12.04.11,09:29
poraďte link na :
auto na leasing, ktoré bolo odcudzené . Zaujíma ma DPH a dan.náklady v tomto prípade.
Luba
13.04.11,18:01
DPH odvedie štátu nazad leasingovka. Nájomca nie. Pravdepodobne to LS prenesie napokon na nájomcu v nejakom záverečnom finančnom vysporiadaní ako náhradu škody. Ale zrejme tam bude aj nejaké plnenie od poisťovne, takže to sa všetko potom započíta.
Mona Lisa
14.04.11,11:45
poraďte link na :
auto na leasing, ktoré bolo odcudzené . Zaujíma ma DPH a dan.náklady v tomto prípade.

No dnes som sa dozvedela ze to auto bolo kúpené na úver /nemala som tieto informácie skôr/. takze DPH bude vracat firma spät DU?
Tweety
14.04.11,14:42
No dnes som sa dozvedela ze to auto bolo kúpené na úver /nemala som tieto informácie skôr/. takze DPH bude vracat firma spät DU?
ÁNo.
Mona Lisa
17.04.11,15:02
No dnes som sa dozvedela ze to auto bolo kúpené na úver /nemala som tieto informácie skôr/. takze DPH bude vracat firma spät DU?

Ak je firma mesačným platcom, tak sa odvedie DPH v mesiaci kedy došlo k odcudzeniu?
Tweety
17.04.11,15:03
Ak je firma mesačným platcom, tak sa odvedie DPH v mesiaci kedy došlo k odcudzeniu?
Áno.
Luba
17.04.11,21:32
Ak je firma mesačným platcom, tak sa odvedie DPH v mesiaci kedy došlo k odcudzeniu?
§53 (5) ... Platiteľ daň odvedie za to zdaňovacie obdobie, v ktorom zistil krádež tovaru.