jmparazit
12.04.11,09:31
Je normálne aby som ako vlastník chaty platil viacej za komunálny odpad ako ten ktorý má v danej dedine trvalý pobyt?
Mária27
14.04.11,09:25
Pozri si VZN obce. Takto jednoducho sa to povedať nedá, môžu tam byť rôzne podmienky (počet osôb a pod), tiež rôzne zľavy ...
doktor01
14.04.11,10:23
Je normálne aby som ako vlastník chaty platil viacej za komunálny odpad ako ten ktorý má v danej dedine trvalý pobyt?
Áno je to možné. Podmienky a výška poplatku za odpad sa stanovuje VZN obce alebo mesta. Podotýkam, že ho schvaľujú poslanci obecného alebo mestského zastupiteľstva, ktorí občas schvália úplne nelogické a nepochopiteľné VZN, na základe ktorého postihujú občana (a to plne v súlade so zákonom).
PS: Ja tiež mám stým problém, nakoľko v jednej obci mi vyrubili poplatok za odpad len z dôvodu (na základe ich VZN), že mám možnosť užívať nehnuteľnosť (dedičstvo po rodičoch). Nikoho nezaujíma, že daná nehnuteľnosť je trvale neobývaná a už niekoľko rokov sa od nehnuteľnosti nevyváža žiaden odpad, nakoľko nie je čo. Je to paradoxné čo konštatovali aj odvolacie orgány a ministerstvo -všetko je v súlade so zákonom aj keď ide o vrúbenie poplatku za služby, ktoré nie sú poskytované.
Zákonodarcovia priznávajú, prehnanú tvrdosť zákona v takýchto prípadoch ale konštatujú, že obce majú možnosť tuto tvrdosť zmietni prostredníctvom VZN. Nik ale nepočítal stým, že obce/mestá to budú jednoducho zneužívať pod hlavičkou v súlade so zákonom.
Na Slovensku je to tak (aj keď na hlavu postavené)!!!!