pipiskova81
12.04.11,10:07
Dobrý den. prosím Vás oplatí sa dôchodkyni robiť priznanie - po lehote??? Tá sa teraz asi zobudila a chcela by spraviť. Mala za rok 2010 príjem z dohody za 1200eur a zaplatila dan 228eur.....Bude mať nejakú pokutu a vrátia jej tú dan?Ďakujem
Tamila
12.04.11,08:15
Pokuta by mala byť 33 €, aj tak sa jej oplatí podať priznanie.
Katarína Cigánová
12.04.11,08:33
Pokuta by mala byť 33 €, aj tak sa jej oplatí podať priznanie.
fakt dostane pokutu aj napriek tomu , že jej nevyplývalo podanie DP - nízky príjem
ak podá dodatočné , nevyplýva jej daňová povinnost , ale vratka dane
Napadá ma totiž paralela s napr. DPH , ak v dodatočnom DP nie je daňová povinnost , ale NO - tak pokuta nie je , v tomto prípade ano ???
Buková
12.04.11,11:45
Samozrejme, že môže podať DDP za rok 2010, vznikne jej daňový preplatok, ktorý sa jej vráti.
Sankcia sa nevyrubí (daňový subjekt znižuje daňovú povinnosť).
ZEvina
12.04.11,11:58
fakt dostane pokutu aj napriek tomu , že jej nevyplývalo podanie DP - nízky príjem
ak podá dodatočné , nevyplýva jej daňová povinnost , ale vratka dane
Napadá ma totiž paralela s napr. DPH , ak v dodatočnom DP nie je daňová povinnost , ale NO - tak pokuta nie je , v tomto prípade ano ???

podľa mňa nemôže podávať DDP, ak nepodala riadne DP a keďže ju nepodala včas, dostane pokutu, ale aj tak sa jej to oplatí.
veronikasad
12.04.11,12:00
fakt dostane pokutu aj napriek tomu , že jej nevyplývalo podanie DP - nízky príjem
ak podá dodatočné , nevyplýva jej daňová povinnost , ale vratka dane
Napadá ma totiž paralela s napr. DPH , ak v dodatočnom DP nie je daňová povinnost , ale NO - tak pokuta nie je , v tomto prípade ano ???
fakt dostane pokutu, ak sa rozhodne DP podať (napriek tomu, že ho nemusela).
wallie
12.04.11,12:02
presne tak, ak nepodala žiadne daň.priznanie, prvé podané priznanie bude vždy brané ako riadne a tým pádom je podané už po termíne, bude tam uložená pokuta 33,19 Eur, i keď zrejme nie hneď ale až keď si na to nájde DÚ čas.
Katarína Cigánová
12.04.11,12:05
podľa mňa nemôže podávať DDP, ak nepodala riadne DP a keďže ju nepodala včas, dostane pokutu, ale aj tak sa jej to oplatí.
.... tááák som to konečne pochopila, že problem nie je v ddp , ale v neskorom podaní - teda pokuta zaň... ,
.... no čo niekedy mi to nemyslí :)