theo fox
12.04.11,10:42
mam mozno dobry podnikatelsky napad, bude to stat vela prace, treba na to vela rozumu, ale aj isty obnos penazi.. to posledne mi bohuzial chyba.. neprisiel som sa chvalit, hladam tu niekoho kto ma to posledne, ja mam prve dve :).. pekny den
Stanislav 1975
12.04.11,08:44
mam mozno dobry podnikatelsky napad, bude to stat vela prace, treba na to vela rozumu, ale aj isty obnos penazi.. to posledne mi bohuzial chyba.. neprisiel som sa chvalit, hladam tu niekoho kto ma to posledne, ja mam prve dve :).. pekny den

No neviem ale ten názov témy sa mi zdá nejaký zvláštný, čudný..., nejaké zvláštné podnikanie:)-ale daj, možno prekvapíš príjemne...
theo fox
12.04.11,08:54
nazov bol prvomyslienka.. mozno aj trocha zavadza. Skor ide o system platenia pokut, ich kumulovanie platenie naraz tretou osobou. detaily by som si nechach pre investora :) pretoze prave ten system by mal byt ziskovy, ale ked som si prepocitaval zakladne veci, rocne by obrat mohol byt 20-40 000 €, z toho cisty zisk 1/4. ale ide o velmi hrube vypocty, na konkretne zatial nedoslo kedze neni kapital. :)
Stanislav 1975
12.04.11,09:08
nazov bol prvomyslienka.. mozno aj trocha zavadza. Skor ide o system platenia pokut, ich kumulovanie platenie naraz tretou osobou. detaily by som si nechach pre investora :) pretoze prave ten system by mal byt ziskovy, ale ked som si prepocitaval zakladne veci, rocne by obrat mohol byt 20-40 000 €, z toho cisty zisk 1/4. ale ide o velmi hrube vypocty, na konkretne zatial nedoslo kedze neni kapital. :)

niečo podobné som robil ako školák na strednej- mal som ludí, ktorí si nekupovali lístky na bus,dávali mi 50% z ceny električenky- celkom to šlo až raz išli 6 naraz v električke a drapol ich revizor, vtedy som krachol...:mad:
Stanislav 1975
12.04.11,09:17
mam mozno dobry podnikatelsky napad, bude to stat vela prace, treba na to vela rozumu, ale aj isty obnos penazi.. to posledne mi bohuzial chyba.. neprisiel som sa chvalit, hladam tu niekoho kto ma to posledne, ja mam prve dve :).. pekny den

Len ma zaujíma, ako by si to zlegalizoval- čo( ako) by si si dal do predmetu podnikania...:confused:-lebo preplácanie pokút asi nie...:D
theo fox
12.04.11,11:22
zlegalizoval ?? je protizakonne platit za niekoho pokutu ?? a predmet podnikania je uplne bezny, ako ked je poistenie.. ked ti niekto ide zaplatit poistku na auto a robi to profesionalne, pre velke spolocnosti ktore maju 150 aut, je to nezakonne ? samo berie za to peniaze ktore zdanuje atd.. ak som nepochopil poprosim vysvetli myšlienku :)
misomiso
12.04.11,11:45
zlegalizoval ?? je protizakonne platit za niekoho pokutu ?? a predmet podnikania je uplne bezny, ako ked je poistenie.. ked ti niekto ide zaplatit poistku na auto a robi to profesionalne, pre velke spolocnosti ktore maju 150 aut, je to nezakonne ? samo berie za to peniaze ktore zdanuje atd.. ak som nepochopil poprosim vysvetli myšlienku :)

No neviem, kto tak vo velkom plati pokuty, ja platim tak 3 - 4 krat do roka, to zvladnem aj sam, najlepsie v hotovosti na mieste, pretoze vtedy mam zlavu :)

Kvoli 20 - 40 obratu a 1/4 zisku sa ti vobec neoplati zakladat nejaku firmu, z toho nevyzijes ani sam.
ACCNT
12.04.11,14:54
neviem si predstavit fungovanaie takej firmy....vsak to by nikto nedodrziaval rychlost/prip. si nekupoval listky, lebo ma zaplatene "poistenie", ktore to za neho zaplati.
theo fox
12.04.11,16:43
No neviem, kto tak vo velkom plati pokuty, ja platim tak 3 - 4 krat do roka, to zvladnem aj sam, najlepsie v hotovosti na mieste, pretoze vtedy mam zlavu :)

Kvoli 20 - 40 obratu a 1/4 zisku sa ti vobec neoplati zakladat nejaku firmu, z toho nevyzijes ani sam.

ako som pisal, to su opatre prognozy.. tazko sa robi nejaka realna prognoza bez marketingu, ale na slovenske pomery a zaciatok podnikania, si myslim ze zaklad je neist prvy rok do cervenych cisel :)
220870
12.04.11,16:47
Prvý klien Slota a do týždňa ti rozbije bank.
theo fox
12.04.11,16:48
neviem si predstavit fungovanaie takej firmy....vsak to by nikto nedodrziaval rychlost/prip. si nekupoval listky, lebo ma zaplatene "poistenie", ktore to za neho zaplati.

no s tym sa neda nesuhlasit.. asi by som tym nabural plany pana Spisiaka, ale je to skor na zodpovednosti a inteligencii ludi.. ruku si tiez nikto nelame, lebo sak ju ma poistenu :)
theo fox
12.04.11,17:04
Prvý klien Slota a do týždňa ti rozbije bank.
aj to sa mozes stat, ale vzdy na tom budem ziskovy :)) ma to presne definovane pravidla a zakaznik na tom tiez nestrati :).. ono je to zlozity vzorec :)