Piškota
12.04.11,12:10
Môžete mi niekto vysvetliť ako táto organizácia funguje? dovážame tovar (potravinársky priemysel) z ČR ale aj v rámci SR. Jedná sa o lepenku v ktorej sú potraviny zabalené a palety sú zase obalené fóliou. Po mojej predchodkyni v práci som našla staré výkazy, ktoré posielala aj do BA - rec. fond aj na obvodný úrad v našom meste. našla som aj nejaké potvrdenia o platbách. ale už roky neplatíme nič. Kamarát mi zase hovoril že oni roky platili, a keď prišiel on do firmy, preveroval to v rec. fonde, a vôbec tam neboli zaregistrovaní .... Existujú aj nejaké penále, pokuty? keby to chceme dodatočne zaplatiť (ak treba) bolo by to v poriadku? Z celého recyklačného fondu som zúfala, tak ak môžte poraďte. Ďakujem.
Nokerla
13.04.11,07:43
Do recyklacneho fondu sa registruju firmy, pravnicke a fyzicke, ktore dovazaju, vyrabaju, alebo nakladaju s tovarom podliehajuci registracii.
Vykazy sa posielaju stvrtrocne vzdy do konca nasledujuceho mesiaca po danom stvrtroku. Cize za jan,feb.mar. posles vykaz do 30.aprila.
Kontrolu vykonava ci odvadzas a si registrovana resp. ci spravne odvadzas vysku prispevku kontroluje IZP.
Vykazy sa posielaju na Rec.fond, Krajskemu odboru ziv. prostredia a obvodnemu uradu.
Ak neodvadzas prispevky, alebo vykazy, tak pri kontrole IZP posuva dalej na spravne riesenie na Obvodny urad v mieste podnikania.
Pokuty su vysoke, zalezi ako dlho a co konkretne sa zanedbalo.
Pre pravnicke osoby su pokuty omnoho vyssie nez pre fyzicke osoby.
Pre kazdu potrebnu registraciu je poslany z Rec.Fondu zaslany doklad A4 o tom , ze subjekt je registrovany.
Vela toho najdes na www.recfond.sk
linko1
12.06.11,17:44
dobrý deń,
poprosila by som o nasmerovanie,
začali sme dovážať z EU obalový materiál, ten ale následne predávame na Slovensku v nezmenej forme a nič do neho nebalíme, ktorý dalej distribujeme , aké povinnosti si musíme splniť? /vôbec sa v tom nevyznám.../
Nokerla
12.06.11,18:33
Precitaj si moj prispevok hore....je tam vsetko a aj odkaz na web.
linko1
13.06.11,05:11
ďakujem, čiže ak som správne pochopila tak sa musím registrovať do recyklačného fondu /dovoz spoplatených komodít/ ale aj na ministerstvo životného prostredia /o zákone o obaloch/?
najskôr som si myslela že je to to isté ale asi nie... však?
a ešte jedna otázka... to isté za mna urobi aj napr. f. Eko fond alebo je to niečo iné?
dakujem
Nokerla
13.06.11,07:27
Eko fond nepoznam, ale na MZP sa registrovat nemusis. Treba sa zaregistrovat do Recyklacneho fondu.
Robit stvrtrocne vykazy a platit poplatky.
linko1
13.06.11,09:38
Dakujem oslovila som aj oprávnenú organizáciu natur pack, a tá mi zaslala návrh zmluvy,
len nechápem,
ja im mám platiť za dovoz obalov, dalej za plnenie limitov, a ešte aj recyklačnému fondu za dovoz spoplatnených komodít?
nie je to náhodou zdvojené platenie...
Nokerla
13.06.11,09:59
Natur pack nepoznam......podla zakona o odpadoch a obaloch sa treba zaregistrovat do Rec.fondu.
Plati sa na ucet rec.fondu za dovezene mnozstvo za kalendarny stvrtrok.
Kontrolu moze vykonavat IZP.
Podla co som zbezne pozrel, tak Natur pack je asi konkurencia Rec.fondu.
Ja osobne by som zavolal do rec fondu a spytal sa na to.
linko1
13.06.11,10:09
ja už týždeń čítam všetko o zákone o obaloch a čím dalej to čítam, tak v tom mám väčší chaos, prosím ako ste to vyriešili vy.... naozaj stačí sa registrovať do rec. fondu? alebo musím mať oprávnenú osobu...
Nokerla
13.06.11,18:02
No ja som na to prisiel studovanim zakonov.
Najlepsie bude ak zavolas na Rec fond, alebo na IZP.
Minimalne Ti poradia, alebo Ta nasmeruju.
Alebo posli mail, aby si aj mala spatnu fundovanu odpoved na papieri.
Spytaj sa ich na ten Natur pack. co to je za firma.

Mnohokrat je sa spytat rovno ako studovat zakony a nechapat tomu.
Vela stastia.
chlebar
18.01.12,19:39
Ja som zavolal do Natur packu a oni mi vsetko vysvetlili. Vsetky povinnosti mi zabezpecuju a este mi aj poradili co mam kam hlasit. Na recyklacny fond sa treba iba zaregistrovat, hlavne im nic neplatit.
Nokerla
18.01.12,20:02
zavolaj do recyklacneho fondu a povedz im, ze im nic nebudes platit.....tak za par hodin tam mas kontrolu z IŽP.

Apropo, nikde v EU sa RF poplatky neplatia iba na tom blbom slovensku......udajne aj EU tlaci na SK, ze sa poplatky nemaju vyberat a RF ako taky sa ma zrusit uplne.
chlebar
19.01.12,13:40
ja som nasiel toto, napr. §46 zakona o odpadoch: (1) Výrobca a dovozca výrobkov z polyetyléntereftalátu a dovozca výrobkov balených v tomto materiáli sú povinní platiť príspevok do Recyklačného fondu v sume určenej podľa § 56. Táto povinnosť sa nevzťahuje na suroviny, predlisky a vlákna a obaly, ktorých výrobca alebo dovozca zabezpečí zber odpadov z obalov a ich zhodnocovanie alebo recykláciu. 53a) - odkaz na zakon o obaloch. Staci si teda splnit povinnosti napr. cez ten NATURPACK a do fondu sa nic neplati...a je to tak, nikde inde v EU nic podobne ako RF neexistuje...a vraj mame harmonizovane pravo.
Nokerla
19.01.12,15:53
tak evidentne doslo k zmene zakona, lebo predtym take nieco nebolo, ze netreba platit.
Inak dik za info ;)
linko1
19.01.12,16:05
no platiť treba... sprostredkovateľskej firme... ach to naše Slovensko zamotané...