bibkar
12.04.11,14:35
Ahojte, chcela by som predavat tovar sezonne, resp. nie pravidelne, povedzme asi 2x do tyzdna a potrebovala by som vediet ako na to?

1. ked si kupim fiskalnu pokladnicu prenosnu, mozem si sama nainstalovat do nej hlavicku, resp. logo? toto logo musi byt uz pri registracii na danovom, alebo mozem aj po registraci??
2. ak uz mam zaregistrovanu na danovom a zacnem predavat az cca. za dva tyzdne, musim si dovtedy robit dennu uzavierku, aj ked nemam ziadne prijmi?
3. dozvedela som sa, ze uz netreba lepit do knihy erp uzavierkove pasky a tak sa pytam, ci ich treba tlacit, alebo staci ich uchovavat v elektronicky?

prosim o pomoc:confused:
SalveQ
12.04.11,12:51
1. inštaláciu a naprogramovanie hlavičky smie vykonať iba certifikovaný servisný technik. Logo nemusí byť naprogramované pri registrácii pokladne. Tam stačí mať k dispozícii knihu pokladnice (určenú pre fiskálne pokladne), ktorá už má podpis, poprípade pečiatku autorizovaného servisného technika a kópiu certifikátu k pokladni. Inštalácia pokladne sa robí až potom. Po spustení prevádzky nie je možné hlavičku účtenky meniť, je to možné až po výmene fiskálnej pamäte, ktorú takisto nesmie vykonávať užívateľ pokladne.

2. uzávierka sa robí iba počas dní, kedy sa účtovalo na pokladni. Mesačná uzávierka sa nevykonáva, namiesto nej slúži intervalová uzávierka. Tú je ale možné vytlačiť kedykoľvek aj spätne za obdobie, ktoré potrebujete.

3. je naďalej povinné urobiť dennú uzávierku. Túto uzávierku, ktorú vytlačí pokladnica však nie je potrebné nikam lepiť a takisto nie je potrebné ju nikde zapisovať.
bibkar
12.04.11,13:17
1. inštaláciu a naprogramovanie hlavičky smie vykonať iba certifikovaný servisný technik. Logo nemusí byť naprogramované pri registrácii pokladne. Tam stačí mať k dispozícii knihu pokladnice (určenú pre fiskálne pokladne), ktorá už má podpis, poprípade pečiatku autorizovaného servisného technika a kópiu certifikátu k pokladni. Inštalácia pokladne sa robí až potom. Po spustení prevádzky nie je možné hlavičku účtenky meniť, je to možné až po výmene fiskálnej pamäte, ktorú takisto nesmie vykonávať užívateľ pokladne.

2. uzávierka sa robí iba počas dní, kedy sa účtovalo na pokladni. Mesačná uzávierka sa nevykonáva, namiesto nej slúži intervalová uzávierka. Tú je ale možné vytlačiť kedykoľvek aj spätne za obdobie, ktoré potrebujete.

3. je naďalej povinné urobiť dennú uzávierku. Túto uzávierku, ktorú vytlačí pokladnica však nie je potrebné nikam lepiť a takisto nie je potrebné ju nikde zapisovať.


Dakujem velmi pekne za odpoved, hned sa mi lahsie dycha !!!!!!

a este mam otazku, ako sa da vytlacit uzavierka spatne???
SalveQ
12.04.11,13:38
Postup je pre každý typ pokladne rôzny. V princípe sa nazýva takáto uzávierka "intervalová". Pomocou nej je možné vytlači súhrnný obrat za zvolené obdobie, alebo aj konkrétnu uzávierku/ky. Interval je možné zadať podľa čísla uzávierky, alebo podľa dátumu.

Keď mám skrátiť odpoveď na konkrétnu otázku, tak tá znie "áno", je možné vytlačiť uzávierku aj spätne. Podmienkou ale je, že táto uzávierka bola v daný deň vykonaná. Spätne nie je možné vykonať uzávierku, ak ste ju napr. v daný deň zabudli urobiť.