chrobak1
12.04.11,15:46
Zdravim poradakov :)

potreboval by som poradit ohladom paypal, nemam tam ucet ale potreboval by som ho vytvorit.
Mam ucet v slovenskej sporitelni+internet banking

Takze mam 2 otazky.
1, Pri registracii odo mna pyta cislo karty, a je tam visa atd... neviem co tam mam robit ked ani jednu tu kartu nemam
ale na karte od slovenskej sporitelne pise visa electron
mam v tom trochu hokej
2, Ked budem mat ucet ako na neho poslem peniaze ? da sa to vobec ?
chcel by som nieco nakupit v dealextreme a pokial viem iny sposob platby nieje a na dobierku neposielaju
Vopred dakujem
Fero11
12.04.11,14:54
Ja som mal vo VUB virtual. visa kartu (ktoru som pouzival s paypal) a platnost mi konci 0411, tak som chcel v banke aby mi kartu predlzili, ale povedali mi, ze tieto karty uz dobehuju, ale daju mi novu visa electron.
Kartu som pridal bez problemov do systemu (staru virt. visa som zo systemu odstaranil).
Este som poslal nejaku poziadavku (alebo tak nejak) a mali mi z uctu ztrhnut 1,5€ pre overenie a potom na potvrdenie karty, mam zadat 4 miestne cislo (ale nejak mi zatial z uctu nic neztiahli, tak neviem, vraj to trva 2-3 dni kym to dojde)
Ale mam pocit, ze niekde na porade som cital, ze ludia s visa electron na paypale fachcia, tak neviem
misomiso
12.04.11,14:58
PP momentalne znova umoznuje majitelom kariet platit aj bez vytvorenia PP uctu. Normalne po nakupe budes presmerovany, kliknes, se chces platit kartou a zadas cislo karty ako kdekolvek inde. Tebe strhnu z karty obchodnik dostane platbu od PP.
Stefan2005
12.04.11,15:20
PP momentalne znova umoznuje majitelom kariet platit aj bez vytvorenia PP uctu. Normalne po nakupe budes presmerovany, kliknes, se chces platit kartou a zadas cislo karty ako kdekolvek inde. Tebe strhnu z karty obchodnik dostane platbu od PP.

... teda pri nákupe treba zadať spôsob platby cez PAYPAL ?
a teda zadané údaje o karte sú prístupné iba PAYPALu, nie obchodníkovi ?
misomiso
12.04.11,16:02
... teda pri nákupe treba zadať spôsob platby cez PAYPAL ?
a teda zadané údaje o karte sú prístupné iba PAYPALu, nie obchodníkovi ?

No samozrejme, ak si na stranke PP. PP nikomu udaje neposiela. Obchodnikovi pride iba notifikacia, ze Jano Kovac zaplatil 182, 50.
chrobak1
12.04.11,16:07
ja v tom mam stale zmetok :mee:
inak chcem nakupovat cez dealextreme ak to pomoze pri pomoci od vas

prosim poradte mi

mohli by ste sa mi prosim vyjadrit v bodoch ktore som uviedol aby som nato siel polopatisticky ? :)
zavis1
12.04.11,17:06
ja v tom mam stale zmetok :mee:
inak chcem nakupovat cez dealextreme ak to pomoze pri pomoci od vas

prosim poradte mi

mohli by ste sa mi prosim vyjadrit v bodoch ktore som uviedol aby som nato siel polopatisticky ? :)

ja mam tiez ucet v slovenskej sporitelni ale nemam pre teba dobru spravu ide totiz o to ze ak chces platit cez paypal resp.si chces vytvorit ucet na paypal tak musis mat embosovanu kartu a o nu si musis zaziadat aspon co ja viem tak to tak bolo.ale vyriesil som to tak ze ak mas v slovenskej sporitelni kreditnu kartu to je taka kde mas ulozene peniaze ktore ti pozicala banka tak na tu kartu ked sa zaregistrujes na paypal tak by to malo ist mne to aspon tak islo.
cca 2 mesiace dozadu.
sksusal som najprv klascku kartu tu mi paypal nezobral skusal som aj ine banky ale neuspel som tak som skusil ako poslednu moznost tu kreditnu kartu a ta ma pustila.su tam sice blbe uroky ale tusim ze ak zaplatis dlznu sumu do 50 dni tak neplatis nic.takze si nieco kupis paypal ti stiahne z kreditnej karty a ty si posles na kreditnu kartu to co si stiahol paypal a mas po probleme ziadny urok nic.

a este si skus pozriet toto:
http://webnews.terc.cz/ps/article.php?arid=171 mozno ti to pomoze.

ak nie tak napis skusim poradit ale ako hovorim zaklad je ze musis mat embosovanu kartu a na nej povolene platby cez internet
newmi
12.04.11,17:26
frcim na paypale cez visa electron ale od VUB. Uz som aj spravil nejake nakupy u dealextreme a pohoda. Ziadnu embosovanu kartu NETREBA. Len je potrebne aby ta Visa electron mala CCV2 kod
PotPalo
12.04.11,17:45
A bez kreditky to nejde? Žeby som poslal peniaze priamo z pošty na PayPal účet?
misomiso
12.04.11,17:52
A bez kreditky to nejde? Žeby som poslal peniaze priamo z pošty na PayPal účet?

Tak to teda nejde :). Ak mas PP ucet, tak ho mozes mat zviazany so svojim bankovym uctom. Da sa poslat z PP do banky, no mam dojem, ze opacne to nejde.
chrobak1
12.04.11,19:05
Vdaka vsetkym za rady, konecne forum kde su ochotny ludia poradit a nenadavaju kvoli neznalosti

zavis1: to som si myslel ze treba tu embosovanu kartu ale mal by som nejake tie otazocky ak mozem.
1, staci VISA classic ? co som pozeral poplatok je 15e rocne a zvysne veci okolo toho mi netreba
2, je to karta ktorej treba samostatny ucet alebo to bude pracovat s mojim terajsim uctom ?
3, na stranke SLSP pise "pre fyzicku osobu s pravidelnym mesacnym prijmom" znameno to ze na moj ucet musia chodit pravidelne peniaze alebo ze musim byt zamestnany a mat staly prijem ?
4, co je uverovy ramec ? na stranke pise min. 300e

newmi: visa electron od slsp vzadu ziadny kod nema
Stefan2005
13.04.11,06:41
...to som si myslel ze treba tu embosovanu kartu ale mal by som nejake tie otazocky ak mozem...co som pozeral poplatok je 15e rocne a zvysne veci okolo toho mi netreba...visa electron od slsp vzadu ziadny kod nema

... účet v mBank je zadarmo, a Paypal funguje z ich debetnou kartou (resp. s bežným účtom) bez problémov....
newmi
13.04.11,06:44
akoze tam nic nema? Vobec ziadne cisla na zadnej strane? Hm, ze by to len VUBcka pouzivala?
JOSCH
13.04.11,08:42
PP momentalne znova umoznuje majitelom kariet platit aj bez vytvorenia PP uctu. .... Tebe strhnu z karty obchodnik dostane platbu od PP.
Skusal som nakupit na Ebay,ale zaplatit sa cez PP nedalo
(nemam ucet na PP)asi bez registracie na PP nemam sancu,dalo by sa to nejako aj bez registracie na PP?
Nandrolon
13.04.11,09:15
Počul som že paypal sa dá nabiť aj cez poštu, ale neviem či to nefunguje iba v ČR, lebo písal to čech na jedno fóre...

Ak má karta ten kód 3-miestny kód na zadnej strane za podpisom, malo by to ísť, ja frčím cez visa electron.
ALE - treba si ísť do banky povoliť platby cez internet !! - nemýliť si to s internetbankingom, toto sú platby iba číselným kódom karty a štandardne je to kvôli bezpečnosti zablokované.
Takže ak máte VISA electron v SLSP, stačí ísť do pobočky a povoliť platby cez internet a to je všetko...

CHROBAK1: VISA ELECTRON OD SLSP má vpredu 16-ciferný kód a na zadnej strane za miestom pre "podpis držiteľa karty" je ešte trojciferný kód písaný kurzívou /šikmým písmom/...
Marína
13.04.11,09:17
misomiso
13.04.11,09:29
Skusal som nakupit na Ebay,ale zaplatit sa cez PP nedalo
(nemam ucet na PP)asi bez registracie na PP nemam sancu,dalo by sa to nejako aj bez registracie na PP?

Neviem ako to funguje cez ebay, v zivote som tam nic nekupoval. Al ak nakupujes cez eshop, mal by si byt presmerovany na stranku PP, spolu s udajmi o objednavke (suma a pod). Aspon takto to mame my na nasom eshope.

Tam mas moznost si zvolit, ci si zalozis PP ucet, alebo bez PP uctu zaplatis kartou. Ta druha moznost bola v zime asi na dva mesiace blokovana, kvoli technickym problemom, ktore PP sposobovali hackeri snaziaci sa pomstit Assangeho a Wikileaks.

Teraz pokial viem to uz bezi normanle. Na tu stranku sa ale bez nakupu nedostanes takze ti nemam ako sem prilepit link, aby si sa pozrel.
misomiso
13.04.11,09:31
Počul som že paypal sa dá nabiť aj cez poštu, ale neviem či to nefunguje iba v ČR, lebo písal to čech na jedno fóre...


Cesi su v mnohom vpredu, necudoval by som sa, ak by to islo. Neviem co si mozes nabit so Slovenskou postou, ale vela toho asi nebude. Mozes tak akurat poslat balik a potom sa modlit, aby prisiel.
Stefan2005
13.04.11,09:55
...Na tu stranku sa ale bez nakupu nedostanes takze ti nemam ako sem prilepit link, aby si sa pozrel.

nie je problém si vytvoriť (virtuálny) nákup - potom pri vybere PayPal ponúkne nasledovné:

viď priložený obrázok

teda: ak don´t have PayPal account, tak je ponúkaná platba debetnou / kreditnou kartou; toto si mal misomiso na mysli ?
dalid
13.04.11,10:56
Na ebay skor bude problem s tym, ze velka vacsina predavajucich ti neponukne inu moznost platby ako je paypal...
chrobak1
13.04.11,21:05
Takze nasiel som tento navod na jednom fore, bolo to pisane v roku 2008 myslite ze to stale takto funguje ?


ako prve si musite zriadit paypal ucen na paypal
potom je potrebne priradit svoju bankomatovu (kreditnu) kartu, teda jej cislo k paypal uctu. co som pozeral na nete, tak kazdy tvrdil nieco ine. jedni ze treba debetnu kartu, iny ze embosovanu kartu. ale z vlastnej skusenosti vam staci praobycajna visa electron, alebo maestro ... klasicka modra karta s 16 cifernym kodom. podmienkou je mat na zadnej strane este za cislom karty navyse trojcislie (card verification number), ktore je tiez potrebne zadat pri pridelovani karty k uctu paypal (vid navod).
potom je dolezite si ist zriadit internet banking.
nasledne sadnete za pc, prihlasite sa do internet bankingu a zmenite v polozke "karty" polozku "limit pre objednávku poštou v dňoch" z povodnych 0 Sk na napr. 1000 Sk (zalezi od vas).
nasledne vam strhnu z uctu 25 Sk.

ked som tu hodnotu 0 Sk nemal zmenenu, tak i kartu paypal nechcel zaregistrovat, po zmene na limit 1000 Sk kartu uz zobralo bez problemov ... neviem preco to tak je, proste je

potom uz staci len na paypalovom ucte zaregistrovat vasu kartu a cakat par dni, pokym vam nedojde 4 ciferny kod na dokoncenie registracie karty.
no a uz mozte veselo nakupovat.

ps: ak by sa to dalo dat niekde do navodov , alebo to upnut ako dolezite, bolo by dobre ... dost casto sa stretam u ludi s tym, ze nevedia ako na to, tak nech to pomoze vsetkym
newmi
14.04.11,06:04
a preco by to tak nemalo fungovat? Ved to je bezny postup pri paypal, aj ja to tak robil. No az na to menenie limitu, to som nemusel. ;-)
chrobak1
14.04.11,13:17
este mala otazka, ten 4 miestny kod ktory ma prist, to pride od mojej banky postou alebo to posiela paypal mailom ?

inac neviem najst ten limit v polozke karty nezmenily to nejak ? tomu podobne tam mam iba toto:
Platby na internete a objednávka tovaru (denný) 1 500,00 EUR 1 500,00 EUR

je to ono ?
dalid
14.04.11,13:32
2 chrobak1 - nie je dovod davat navod na zalozenie paypal uctu ako dolezite... Kazdy kto vie citat a ma kartu, si ho vie zalozit&najs navod na googli ak je strateny ;) Ten navod co si nasiel z 2008 +/- je platny....
Co sa tyka tvojej otazky ohladom aktivacneho kodu - ten uvidis az v bankovom vypise za mesiac, v ktorom PP vykonal testovaciu platbu (dnes to je tusim sumu okolo 1Euro, tuto sumu ti samozrejme neskor vratia spat na cislo karty ktoru si zadal). V niektrych bankach ho vidis aj vo vypise z internet bankingu, u inych bank ho nevidis.. Ja som ho pred cca 2-omi rokmi v IB od TatraB nevidel, tak som zasiel rovno na pobocku a povedal co chcem. Slecna pri okienku ostala trochu zaskocena, ale volala niekam na ich podporu a tam jej povedali ten stvormiestny kod, pre aktivaciu uctu na PP.
chrobak1
14.04.11,13:43
Vdaka za rady, akurat ze mne nechodia vobec ziadne vypisy asi som to pri zalozeni uctu ani nedaval ale pri najhorsom zavolam na ich podporu:)

inac odpoved na tu druhu otazku nevies ?

PS: ja som neziadal oznacit ako dolezite ten navod som skopiroval a to bolo pisane v navode len som to nevymazal:)
dalid
14.04.11,14:03
Pozeram si svoj ucet, ale nemam tam nastaveny ziadny limit, alebo to aspon neviem najst... Ale preklikal som tusim uz vsetko co sa dalo :(
Ale zda sa mi, ze pri zakladani uctu som take nieco nastavoval....
chrobak1
14.04.11,14:20
a ako sa zachova paypal ked to nemam nastavene ? nezoberie mi kartu ?

lebo chcem skusit registrovat sa vecer ak to nepojde tak skocim do banky alebo sa to da vybavit aj cez sporotel ?
KoxXxo
14.04.11,15:22
Nemaj strach. Zadáš kartu. Urobia cvičnú transakciu. Ešte večer alebo zajtra nájdeš transakciu v pohyboch na účte cez IB a tam máš aj kód. Robil som to nejak začiatkom roka.
newmi
14.04.11,17:39
jasne, aj ja to mal vo vypise v IB, len moze to chvilku trvat kym sa ten prevod zrealizuje.
chrobak1
14.04.11,19:41
tak karta registrovana, stiahlo mi tych 1,50e z uctu takze teraz len cakam na tek stvrmiestny kod

vsetkym dakujem za rady velmi ste mi pomohli (ale este sa nelucim):---
dalid
15.04.11,08:07
Ak si dobre pamatam, tak ten limit bolo nieco ako poistka.. ak by sa ti niekto dostal k PP uctu (napr ked si odbehnes od PC po prihlaseni na PP) tak aby ti ho nemohol vybielit cely. Jednoducho viacej ako bol nastaveny limit sa nedalo zaplatit, pripadne aby ti nejaky synator nekupil napr auto na Ebay v domneni ze si kupuje angliciak :) (aj toto sa stalo, v USA si syncek kupil bager :) ).
mimaemma
15.04.11,08:14
Ja mám ČSOB, musela som ísť do banky, mali v tom úplný chaos, pozerali na mňa ako na debila, čo chcem..nakoniec volali na centrálu do BA a tam im pani našla kód niekde v systéme.
Ani ja som ten kód na výpise nemala, keďže mi chodia výpisy mesiac pozadu.
Fero11
16.04.11,04:17
Ja som mal vo VUB virtual. visa kartu (ktoru som pouzival s paypal) a platnost mi konci 0411, tak som chcel v banke aby mi kartu predlzili, ale povedali mi, ze tieto karty uz dobehuju, ale daju mi novu visa electron.
Kartu som pridal bez problemov do systemu (staru virt. visa som zo systemu odstaranil).
Este som poslal nejaku poziadavku (alebo tak nejak) a mali mi z uctu ztrhnut 1,5€ pre overenie a potom na potvrdenie karty, mam zadat 4 miestne cislo (ale nejak mi zatial z uctu nic neztiahli, tak neviem, vraj to trva 2-3 dni kym to dojde)
Ale mam pocit, ze niekde na porade som cital, ze ludia s visa electron na paypale fachcia, tak neviem
mam otazocku :)
Tu poziadavku (overenie karty) som poslal a cakal som cca 3-4 dni a nic nedoslo, tak som sa rozhodol poslat poziadavku znova a teraz mi uz z uctu ztiahli 1,5€ ale 2x a teraz neviem z ktorej transakcie mam pouzit to stvorcislie na overenie na paypale (z tej prvej, alebo druhej ??)
chrobak1
16.04.11,16:31
prosim vas (som tu zas)

je normalne ze po registracii a kliknuti GET VIRIFIED mi stiahlo 1.50 ale v obratoch to vobec nieje zaznamenane ?
Fero11
16.04.11,17:54
v akych obratoch ?
chrobak1
16.04.11,18:24
v internet bankingu
Fero11
16.04.11,18:30
ako vies, ze ti stiahlo, ked pises, ze v obratoch to nie je ??
chrobak1
16.04.11,19:09
pretoze ked som sa registroval a dal som get verified ci ako tak som siel na ucet a mal som o 1,50 menej, bol som sa tam pozriet aj pred registraciou

mam to skusit znova ?
Fero11
16.04.11,20:49
paypal pre overenie z uctu stiahne 1,5€ a posle ti aj v popise PP*1234CODE a ty to stvorcislie musis na overenie karty zadat na Paypale.
Potom pri prvej transakcii ti paypal tie 1,5e posle naspat
chrobak1
16.04.11,20:58
tak to je fakt zvlastne preco to tam nemam, teoreticky som nic zle nespravil takze fungovat by to malo
zavis1
17.04.11,07:44
tak to je fakt zvlastne preco to tam nemam, teoreticky som nic zle nespravil takze fungovat by to malo

uz sa sice nepamatam ako mi paypal vratil ten poplatok ale myslim si ze ked spravis nejaky nakup tak ti to nabehne.ja mam napr ten 1.5€ este stale na paypal ucte vzdy ked nieco kupim tak mi to stiahne z kreditky a toho sa ani nedotkne.skus este pockat ale podla mna ti musia prist na paypal ucet ak mas spravne registrovanu kartu nemusis sa bat nezoberu ti ich.
chrobak1
17.04.11,07:55
ale nejde o to 1.50 ale o to ze mi ich stiahlo ale v IB to v obratoch nieje a tiez nemam este kod
chrobak1
17.04.11,19:38
tak som dal opat verifikovat kartu a hned mi stiahlo z uctu 1.50 ale v internet bankingu v obratoch to nieje :confused:
mecky
17.04.11,19:42
mne sa to zjavilo v obratoch v IB az po tyzdni, zaujimave pri tom bolo ze novsie transakcie mi normalne nabiehali dalej
ked to potrebujes nutne zajdi na pobocku, tam ti to cislo vedia pozriet
Fero11
17.04.11,19:45
sorry ja som uz pisal, tiez som mal problem s verifikaciou .... a teraz mi strhli 2 razy 1,5€ z ktoreho mam zadat teraz to 4 miestne cislo ?
chrobak1
17.04.11,20:02
mecky: jasne pockam do stredy a potom zavolam na sporotel :) vdaka

Fero11: z toho novsieho, pise to aj ked davas dalsiu verifikaciu ze ked ti pride kod mas pouzit ten novy nie stary :)
Fero11
18.04.11,05:07
Nuz zadal som ten novsi kod a

You have entered an old PayPal code. Please enter the new 4-digit PayPal code from your card statement.
zadal som starsi kod a vypisalo to iste, co teraz ??

edit. ale ako som si vsimol, tak mam # Status: Verified (cize je to overene) ale v Notifications mam stale Confirm my debit or credit card
newmi
19.04.11,07:36
ked ti pojde platit tak neries nejake hlasky ;)
Fero11
20.04.11,10:47
Takze dokonca to stiahlo aj treti krat 1,5€ :D asi som to trikrat vyziadal ... :D ale ten treti kod uz sedel a vsetko co mi ztiahlo my uz aj vratili na paypale
chrobak1
20.04.11,18:01
Tak vsetko spravene, prva objednavka spravena z deal extreme, velmi krasne dakujem vsetkym za rady a hlavne trpezlivost ste vsetci super :)

inak taka drobna otazka, tie 3 eura (co som dal na verifikaciu 2x) sa mi vratily na paypal ucet, spravil som objednavku z deal extreme a stiahlo mi ich, asi normalka.

Ale tie peniaze som mal na paypale ale co ked potom budem objednavat nieco drahsie, peniaze mi stiahne rovno z mojho uctu ? a ako dlho trva kym sa dostanu k prijimatelovi ?
newmi
20.04.11,20:37
cez paypal ti to hned ako si vyziadaju platbu stiahne z karty. Kedy sa to dostane k nim, to mna veru trapit nemusi. Co myslis, ze si budem davat moje tazko zarobene dukaty dakam na paypal, kde budu zbytocne trcat? :-D Ja mam na paypal 1,5€ a objednaval som baterku za 30€ a sluchatka za 8€ :-D
zel3nak
17.05.11,14:35
visa electron ti pojde, das tam visa. a potom posielanie penazi sa robi na email predajcu, ktory ma na paypal registrovany. je to jednoduche.
hawaika
03.12.11,07:34
Ahoj, potrebujem poradit, objednavala som si z dealextreme.com, lenze nejako mi asi nepresla objednavka, lebo mi nezadalo bulkrate - shippment 1.70, tak som ju na druhy den zrusila, ale zistila som ze mi stiahli hned cez paypal z uctu peniaze za nu, tak neviem co mam teraz robit, cakat, kym mi vratia peniaze?...
klatuu
03.12.11,19:39
ked si to zrusila na dealextreme, tak ti to podla mna do par dni vratia
hawaika
03.12.11,20:57
Dakujem za odpoved, ale vies problem asi nastal, lebo ja som si nevsimla ze priatel bol prihlaseny, lebo potvrdzovaciu spravu o mojej objednavke poslali na jeho email ale paypal stiahli mne, z mojho uctu a zatial mi nic nevratili ani na paypal ucte a ani to nepriratali k dalsej objednavke, ktoru som robila a najlepsie je ze objednavka nie je zobrazena ani na priatelovom ani na mojom ucte, az ked konkretne zadam to objednavacie cislo, tak az potom sa zobrazi na jeho ucte. Ja som sa docitala ze pokial objednavka nebola odoslana, tak by mali vratit peniaze, objednavala som 21.11 a rusila hned 22.11. tak asi musim cakat...a chcela by som sa este spytat, mam tam objednavku, ktora uz 2 tydzdne caka na dodavatela a uvazujem nad jej zrusenim, lebo nebola este odoslana, a nemyslim ze pride do Vianoc, ale sa bojim, ze mi nevratia peniaze, lebo zatial mi hned stiahli kazdu jednu z uctu, tak neviem...este chcem dopisat ze ta objednavka je na DX zrusena, hned v ten druhy den bola ako som pisala...