ladys
12.04.11,15:48
Dobrý deň,
začala som účtovať mzdy v programe MRP, inštalovala som a pridala zamestnancov. Teraz sa však vyskytol problém, keď som chcela riešiť mzdy atď. a všimla som si, že mám mesiace v anglickom jazyku, inak kje všetko v slovenčine. Nerozumiem tomu, neviem či som spravila niekde chybu alebo čo.
Prosím kto má skúsenosti poraďte!

Veľmi pekne ďakujem za odpovede.

S pozdravom Monika
Tamila
12.04.11,14:17
Podľa mňa to nesúvisí s MRP, skús pozrieť tvoje nastavenia v počítači.
ladys
12.04.11,14:20
No našla som si to v helpe, ale nevidím tam niečo "podozrivé" . Mám nastavenú slovenčinu, všetko tak ako má byť. Neviem si rady :-/. Mala som to nainštalované v inom pc, tam bolo všetko ok, ale tu neviem ... MARCH/2011, atď
Tamila
12.04.11,14:25
Teraz ti neviem rýchlo povedať, kde to je, lebo tuto mám všetko po anglicky. Ale bude to niekde, kde sa nastavuje čas a pod. Nesúvisí to pravdepodobne s tým, že máš nastavenú slovenčinu.
ladys
12.04.11,14:34
No tak to je škoda, že nevieš poradiť, lebo už na to pozerám nejakú tú dobu a fakt by ma to zaujímalo :-) táto technika, ah
Tamila
12.04.11,14:41
Na mojom počítači som teraz pozerala: v pravom rohu, ako je dátum a čas klikni pravým tlačítkom, mne tam zobrazí po anglicky adjust date/time, potom kliknem change date and time, potom change calendars setings a tam si to skús nájsť - sú tam záložky format, location - tu mám nastavené slovakia
ladys
12.04.11,14:44
Ďakujem za ochotu, no ale toto už mám poklikané viackrát a všadeje slovensko, slovenský,á,é... fakt netuším kde je problém :-/
ladys
12.04.11,15:11
PROSÍM VÁS NEVIE MI NIEKTO PORADIŤ??
mizu24
12.04.11,18:41
skús pozrieť mzdový číselník, tak boli položky delené na ang. a nemecký jazyk, či tam nie je niečo zle nastavené...
ladys
13.04.11,06:09
tam je tiež všetko v poriadku...
mizu24
13.04.11,06:10
Zavolaj to MRP, ja to vždy tak riešim, keď si neviem rady...
Tamila
13.04.11,06:17
Je to určite v nastavení počítača, moja kamarátka mala raz české názvy mesiacov.
Tamila
13.04.11,06:31
Je to presne tak, ako som písala, práve som skúsila vymeniť krajinu v nastavení počítač a píše mi poľské názvy mesiacov v MRP.
Záleží od Windowsu - doma sa mi to nastavuje ako som písala v predchádzajúcom príspevku. V práci som išla na Tento počítač - Zmeniť nastavenie - ikonka Miestne a jazykové natavenie - Miestne nastavenie - slovenčina.
ladys
16.04.11,08:30
No nakoľko som mala nastavenú selovenčinu, tak som si myslela , že to je väčšia zrada :-) ale už keď som všeličo vyskúšala nakoniec som to triviálne vyriešila, zmenila na české a potom naspäť na slovenské a tramtadadá.... :-) pekný deň prajem a ďakujem za rady