mrksklnk
12.04.11,16:48
Dobrý deň,
Chcel by som sa spýtať, či nepoznáte redakčný systém ako wordpress, špecializovaný na tvorbu internetových katalógov. Objavil som Freeglobes, rád by som, však, vyskúšal aj niečo iné.

Ďakujem.
Juraj Tlach
13.04.11,04:15
flox, CMS...
aiosys
14.04.11,08:41
No podla mna je ich hromada, ale kazdy engine sa musi bud upravit pluginmi alebo nieco dopisat do kodu. Internetovy katalog je siroky pojem a zavisi aj od toho, ako to chce majitel toho webu zobrazovat [cize obsah].

FreeGlobe je spraveny asi presne na to co potrebujete a zatial je asi jediny [znamejsi] svojho druhu.

Dalsie CMS/Blog systemy ako su:

- WordPress
- Typo3
- Drupal
- Joomla
- Data Life Engine
- Movable Type
- AdaptCMS
- tychto systemov je vela

treba upravovat [vytvorit / nahrat svoj Template / Sablonu], alebo apson pozmenit cez pluginy / addony, co nie je az take narocne. Sablonu do tychto systemov si mozete aj kupit za par ecok alebo ju niekomu dat vytvorit... ak mate specificke poziadavky treba pouvazovat aj nad systemom na mieru, ktory spravi kazda tvorbou webstranok zaoberajuca sa firma [aj moja :D], ale to je uz casovo a hlavne financne narocnejsie.
Zoltan Miklos
14.04.11,09:05
rieseni je kopec a je pravda, ze aj k opensource CMS najdes zadarmo moduly, ktore ti mozu vyhovovat poziadavkam. mozu, ale nemusia. musis si urobit analyzu poziadaviek - popisat presne funkcionalitu a priradit dolezitost danym funkciam riesenia. potom sa pustit do hladania a testovania. najtazsie bude najst riesenie, ktore to 100% vyhovuje, ale ak si trochu pruzny a ochotny oba:tovat niektore menej dolezite funkcie, mozes usetrit.
ak mas velmi specificke poziadavky, budes si musiet zaplatit za vyvoj (resp. naprogramovat sam).
tazko ti takto poradit konkretne riesenie, lebo naozaj to chce trochu detailnejsi popis pozadovanej funkcionality.
ked nevies presne co hladas, tak si skus nainstalovat joomlu a k nej najdes kopec modulov, ktore mozes otestovat, vyskusat, co dokazu a tato skusenost ti pomoze zadefinovat tvoje ocakavania voci rieseniu.