agentsmith
12.04.11,18:16
Dobry den,

moja priatelka robi vo firme, kde mali robit danove priznanie no namiesto toho zamestnavatel spravil rocne zuctovanie preddavkov na dan. Priatelka si ale cely rok platila investicne zivotne poistenie, ktore vsak v rocnom zuctovani vobec nebolo zahrnute. Toto investicne zivotne poistenie si platila sama a nie jej zamestnavatel. Keby je investicne zivotne poistenie zahrnute v danovom priznani tak by jej vysiel vyssi preplatok dane kedze boli preddavky vyssie ako samotna dan. Zamestnavatelovi davala potvrdenie o vyske zaplateneho investicneho zivotneho poistenia za rok 2010 a boli dohodnuty ze sa bude robit danove priznanie kde sa tato polozka zarata. Namiesto toho spravili len rocne zuctovanie. Pytam sa mohol uz do rocneho zuctovania zamestnavatel zahrnut aj investicne zivotne poistenie? alebo sa muselo robit danove priznanie? Kazdopadne co mi poradite ako postupovat aby mala priatelka narok na to co jej patri?

Dakujem
rodina1
12.04.11,16:27
Dobry den,

moja priatelka robi vo firme, kde mali robit danove priznanie no namiesto toho zamestnavatel spravil rocne zuctovanie preddavkov na dan. Priatelka si ale cely rok platila investicne zivotne poistenie, ktore vsak v rocnom zuctovani vobec nebolo zahrnute. Toto investicne zivotne poistenie si platila sama a nie jej zamestnavatel. Keby je investicne zivotne poistenie zahrnute v danovom priznani tak by jej vysiel vyssi preplatok dane kedze boli preddavky vyssie ako samotna dan. Zamestnavatelovi davala potvrdenie o vyske zaplateneho investicneho zivotneho poistenia za rok 2010 a boli dohodnuty ze sa bude robit danove priznanie kde sa tato polozka zarata. Namiesto toho spravili len rocne zuctovanie. Pytam sa mohol uz do rocneho zuctovania zamestnavatel zahrnut aj investicne zivotne poistenie? alebo sa muselo robit danove priznanie? Kazdopadne co mi poradite ako postupovat aby mala priatelka narok na to co jej patri?

Dakujem
Bola priateľke vyplatená aj zamestnanecká prémia?
IVEB
12.04.11,16:34
Zamestnávateľ nikdy nerobí Daňové priznanie ale Ročné zúčtovanie dane zamestnancovi. Ak boli predložené všetky doklady do 15.2.2011 ,zamestnávateľ mal všetky skutočnosti zohľadniť.
agentsmith
12.04.11,16:49
Nie nebola jej vyplatena zamestnanecka premia.
agentsmith
12.04.11,16:51
A co v pripade ak to zamestnavatel nezohladnil? Do 15.2. boli vsetky dokumenty zamestnavatelovi dodane a v poriadku.
veronikasad
12.04.11,16:52
A co v pripade ak to zamestnavatel nezohladnil? Do 15.2. boli vsetky dokumenty zamestnavatelovi dodane a v poriadku.
Ide určite o typ životného poistenia, kde je možné uplatniť NČZD ? Vracala som klientom potvrdenia, na ktoré sa NČZD uplatniť nedala.

Ak ano, zamestnanec si môže sám podať dodatočné DP typu A, v ktorom si uplatní NČZD na životné poistenie. Prílohou je kopia RZD od zamestnávatela.
agentsmith
12.04.11,16:57
Vzdy si toto IŽP uplatnovala ako NČZD a bolo to v poriadku. Do kedy najneskor si moze podat teda dodatocne DP typu A?
veronikasad
12.04.11,16:59
Vzdy si toto IŽP uplatnovala ako NČZD a bolo to v poriadku. Do kedy najneskor si moze podat teda dodatocne DP typu A?
do 3 rokov. Ak bolo urobené RZD - dodatočné DP je bez pokuty.
agentsmith
12.04.11,17:05
A este sa chcem spytat, kedze je preplatok mal vratit zamestnavatel tak co sa ma teraz zahrnut v dodatocnom DP? Ma sa dohodnut zo zamestnavatelom nech jej ten preplatok nevyplati on ale vrati jej to stat? Alebo ako postupovat a ci sa nieco meni pri vyplnani dodatocneho DP?

Dakujem
rodina1
12.04.11,17:08
A este sa chcem spytat, kedze je preplatok mal vratit zamestnavatel tak co sa ma teraz zahrnut v dodatocnom DP? Ma sa dohodnut zo zamestnavatelom nech jej ten preplatok nevyplati on ale vrati jej to stat? Alebo ako postupovat a ci sa nieco meni pri vyplnani dodatocneho DP?

Dakujem
Preplatok jej vyplatí zamestnávateľ, dodatočným DP si uplatní len doplatenie rozdielu.
Kvaka
12.04.11,17:09
Vzdy si toto IŽP uplatnovala ako NČZD a bolo to v poriadku. Do kedy najneskor si moze podat teda dodatocne DP typu A?
Dodatočné daňové priznanie môže daňový subjekt podať najneskôr do štyroch rokov od konca roka, v ktorom vznikla povinnosť podať daňové priznanie.
Kvaka
12.04.11,18:19
A este sa chcem spytat, kedze je preplatok mal vratit zamestnavatel tak co sa ma teraz zahrnut v dodatocnom DP? Ma sa dohodnut zo zamestnavatelom nech jej ten preplatok nevyplati on ale vrati jej to stat? Alebo ako postupovat a ci sa nieco meni pri vyplnani dodatocneho DP?

Dakujem
Vypíše dodatočné DP na základe údajov o príjme, poistných odvodoch a preddavkoch na daň z ročného zúčtovania, ktoré vykonal zamestnávateľ, ale v tomto dodatočnom DP už uplatní aj NČZD na IŽP. Súčasťou dodatočného daňového priznania bude doklad o vykonanom ročnom zúčtovaní, doplnený v II. časti o údaj o vysporiadaní daňového preplatku vyplývajúceho z tohto ročného zúčtovania. Zamestnávateľ je povinný vydať takýto doklad na žiadosť zamestnanca, ktorému vykonal ročné zúčtovanie, do desiatich dní od doručenia tejto žiadosti.