EPk
04.01.06,10:49
Prosím o radu, ako by ste zaúčtovali poplatok do recyklačného fondu. Sme dovozcovia elektroniky z CZ, nejaku aj vyrabame a kazdeho 20. po ukonceni štvrťroka uhradzam poplatok do rec. fondu. V priebehu roka som to uctovala 548/221, ale teraz na konci roka uhradzam vlastne predchadzajuci 1/4 rok a mali by to byt naklady roku 2005.
Dakujem za odpoved
Eva
:confused: ;) :confused:
Aknazuz
04.01.06,16:35
Prosím o radu, ako by ste zaúčtovali poplatok do recyklačného fondu. Sme dovozcovia elektroniky z CZ, nejaku aj vyrabame a kazdeho 20. po ukonceni štvrťroka uhradzam poplatok do rec. fondu. V priebehu roka som to uctovala 548/221, ale teraz na konci roka uhradzam vlastne predchadzajuci 1/4 rok a mali by to byt naklady roku 2005.
Dakujem za odpoved
Eva
:confused: ;) :confused:
uctovala by som v roku 2006 - 383/221 a v roku 2005 - 548/383-internym dokladom. 383=vydavky buduceho obdobia.
EPk
05.01.06,07:37
Dakujem,
nasla som podobnost v teme "faktúry na prelome rokov", a teraz si mi to potvrdila.
dajana16
13.06.08,11:28
Chcela by som poprosiť o radu. Recyklačný fond sa účtuje na obstaranie tovaru, ktorého sa priamo týka, alebo na vedľajšie náklady obstarania a potom sa mesačne rozpúšta aj s inými nákladmi? ďakujem.
dajana16
13.06.08,11:46
...nevie nikto poradiť?
Lenka1979
13.06.08,12:06
Chcela by som poprosiť o radu. Recyklačný fond sa účtuje na obstaranie tovaru, ktorého sa priamo týka, alebo na vedľajšie náklady obstarania a potom sa mesačne rozpúšta aj s inými nákladmi? ďakujem.

Ahoj, tiež sme platili Recyklačný fond keď sme kupovali auto zo zahraničia, účtovala som to na účet obstarania 042+všetky náklady (poplatky,dialnice, polícia,PHM) až do zaradenia auta do užívania. Možno by sa to dalo aj na nákladový účet, len neviem s čím to v Tvojom prípade súvisí. Ja som si zbytočne nezvyšovala náklady a myslím,že týmto zaúčtovaním som nič nepokazila. Napíš niečo bližšie.
Lenka:)
dajana16
13.06.08,12:20
Lenka1979, ďakujem Ti za odpoveď. Mne ide konkrétne o účtovanie tovaru na sklade, ku ktorému sa musí ešte vypočítať,účtovať a odviesť recyklačný fond. A ten súvisí s konkrétnym druhom tovaru. Doterajšia účtovníčka to účtovala ako prevádzkovú režiu. Podľa mňa to nie je správne. Neviem len, či treba navýšiť vstupnú cenu o tento RF, alebo to stačí rozpúštať mesačne cez ostatné náklady obstarania.
Lenka1979
13.06.08,12:23
Lenka1979, ďakujem Ti za odpoveď. Mne ide konkrétne o účtovanie tovaru na sklade, ku ktorému sa musí ešte vypočítať,účtovať a odviesť recyklačný fond. A ten súvisí s konkrétnym druhom tovaru. Doterajšia účtovníčka to účtovala ako prevádzkovú režiu. Podľa mňa to nie je správne. Neviem len, či treba navýšiť vstupnú cenu o tento RF, alebo to stačí rozpúštať mesačne cez ostatné náklady obstarania.
Dajana, ja by som tiež radšej navýšila vstupnú cenu o tento RF, ale počkaj ešte na radu iných poraďákov, možno sa ozve aj niekto skúsenejší.
Lenka.:)
dajana16
13.06.08,14:18
Aj ja si myslim, ze je to spravnejsie, lebo do nakladov sa dostane prave to, co sa ma, kdezto cez OON by to bola ina suma. Len som to potrebovala odsuhlasit. Dakujem:)