poisonkatka
13.04.11,11:51
Prípad:
Máme vo firme auto, ktoré je v majetku, ale nepoužíva sa na podnikanie, čiže sa neplatí zaň ani DzMV (oznámenie na DU bolo podané). Auto malo haváriu a teraz sme dostali faktúru od servisu, ktorý auto opravoval. Môžem si to dať do N a odpočítať si DPH? Keďže poisťovňa nám vráti iba sumu bez DPH, tak prídeme o tie peniaze vo výške DPH. Dá sa to nejak urobiť? Ak áno, aký paragraf použiť?
Tweety
13.04.11,10:54
Prípad:
Máme vo firme auto, ktoré je v majetku, ale nepoužíva sa na podnikanie, čiže sa neplatí zaň ani DzMV (oznámenie na DU bolo podané). Auto malo haváriu a teraz sme dostali faktúru od servisu, ktorý auto opravoval. Môžem si to dať do N a odpočítať si DPH? Keďže poisťovňa nám vráti iba sumu bez DPH, tak prídeme o tie peniaze vo výške DPH. Dá sa to nejak urobiť? Ak áno, aký paragraf použiť?
AKosi nerozumiem spojeniu, na podnikanie sa nepoužíva, ale malo haváriu, prosím objasníš?
poisonkatka
13.04.11,11:20
firma ho ma v majetku, ale nepouzivame ho na podnikanie, kedze na nom jazdi sefov syn, nezaplatili sme DzMV, nedavame si nic ohladom auta do N...lenze sef si teraz zmyslel, ze ked auto malo havarku, tak preco by mal prist o tu sumu DPH, kedze poistovna nam vrati iba sumu bez DPH (kedze sme platci DPH). Takze chce, aby sme to dali do N, odpocitali si DPH v danovom priznani a potom vyplatene poistne dali do V. Este poznamka, auto mame uz k dnesnemu dnu odhlasene, prepisuje sa na jeho syna. Havarka sa stala cca 3 tyzdne dozadu. Faktura za servis je z minuleho tyzdna, kedy auto este bolo prihlasene na firmu.
Tweety
13.04.11,11:53
firma ho ma v majetku, ale nepouzivame ho na podnikanie, kedze na nom jazdi sefov syn, nezaplatili sme DzMV, nedavame si nic ohladom auta do N...lenze sef si teraz zmyslel, ze ked auto malo havarku, tak preco by mal prist o tu sumu DPH, kedze poistovna nam vrati iba sumu bez DPH (kedze sme platci DPH). Takze chce, aby sme to dali do N, odpocitali si DPH v danovom priznani a potom vyplatene poistne dali do V. Este poznamka, auto mame uz k dnesnemu dnu odhlasene, prepisuje sa na jeho syna. Havarka sa stala cca 3 tyzdne dozadu. Faktura za servis je z minuleho tyzdna, kedy auto este bolo prihlasene na firmu.
Podľa mňa ide čisto o špekuláciu. Ak na ňom jazdil súkromne,(ak neplatil prenájom) faktúru za opravu by som dala do nedaň. nákladov.
poisonkatka
13.04.11,17:37
to by ste museli poznat mojho sefa....co nie je zakonom zakazane, tak to sa moze..takze mame hladat legalnu cestu, ako si mozeme odpocitat tu DPH...proste jemu ide o tie peniaze, ze aby sme o ne neprisli...je to okolo 400 eur
KEJKA
13.04.11,17:44
tak ste si mohli v rámci 30 dňovej lehoty auto prihlásiť na DMV, pred dátumom havárie, teraz ho odhlásite z dôvodu predaja synovi, zaplatíte alikvotnú sumu DMV za 1-2 mesiace.
Súhlasím, že je to čistá špekulácia, ale poznáme takých šéfov....
P.S.
čo tak v rámci výchovného pôsobenia predpísať DPHčku synovi?
Firma tak o DPH nepríde, syn sa poučí, že nič nie je zadarmo a za chyby sa musí platiť.........
to je otázka na otecka.....
Paula
13.04.11,17:50
S takou firmou by som "švihla". Tam isto bude viac čachrov-machrov nie s kostolným poriadkom a kto sa bude raz zodpovedať? Účtovník by mal myslieť aj na svoje duševné zdravie.
Ospravedlňujem sa za mrníkovanie, nedalo mi :cool:.
poisonkatka
13.04.11,17:56
tak ste si mohli v rámci 30 dňovej lehoty auto prihlásiť na DMV, pred dátumom havárie, teraz ho odhlásite z dôvodu predaja synovi, zaplatíte alikvotnú sumu DMV za 1-2 mesiace.
Súhlasím, že je to čistá špekulácia, ale poznáme takých šéfov....
P.S.
čo tak v rámci výchovného pôsobenia predpísať DPHčku synovi?
Firma tak o DPH nepríde, syn sa poučí, že nič nie je zadarmo a za chyby sa musí platiť.........
to je otázka na otecka.....

synacik je dotovany oteckom, takze tam nepochodime....

tiez som rozmyslala nad tym prihlasit auto na DzMV, uz sa to neda? napr. ze by sme ho zacali pouzivat k datumu nejak pred tou nehodou, takze to oznamime na DU do 30 dni a odhlasili sme ho dnes, tak oznamime zase na DU do 30 dni
KEJKA
13.04.11,17:57
súhlasím, ale nie je jednoduché švihnúť s niečim ak to človeka živí..........
KEJKA
13.04.11,17:57
a čo som ti napísala? Ved presne to isté..............
Paula
13.04.11,18:08
chápem, myslela som to tak, že až človek z takých firiem napokon vážne ochorie, potom....
poisonkatka
13.04.11,18:33
S takou firmou by som "švihla". Tam isto bude viac čachrov-machrov nie s kostolným poriadkom a kto sa bude raz zodpovedať? Účtovník by mal myslieť aj na svoje duševné zdravie.
Ospravedlňujem sa za mrníkovanie, nedalo mi :cool:.

svihnut s tym nemozem, este chcem vydrzat rok, kym pojdem na matersku :D najradsej by som dala vypoved, je to tam o nervy, ale najst dobre platenu pracu je tazke...
poisonkatka
13.04.11,18:36
KEJKA, ano ked som to teraz precitala :D ale teraz som pozrela ze ta havaria bola 7.3., takze je to asi na nic...este by sme si mohli N a DPH uplatnit aj ked sme auto prihlasili na DzMV napr. od 1.4. a faktura za servis bola vystavena 7.4...ono v podstate DU nebude vediet, ze sme dali servis urobit v dosledku nehody...
KEJKA
14.04.11,03:59
KEJKA, ano ked som to teraz precitala :D ale teraz som pozrela ze ta havaria bola 7.3., takze je to asi na nic...este by sme si mohli N a DPH uplatnit aj ked sme auto prihlasili na DzMV napr. od 1.4. a faktura za servis bola vystavena 7.4...ono v podstate DU nebude vediet, ze sme dali servis urobit v dosledku nehody...
hm, to diskutuješ sama so sebou, ked nečítaš odpovede?:) nič v zlom.
ale počas tehotenstva máš byť v pohode a nie na nervy a práškoch.....
to nestojí potom tá materská za to. Dieťatko má cítiť pohodu aj pred narodením. to len tak na okraj.
auto môžeš nahlásiť spätne od 15.3. cca, aby si bola v lehote.