Socha
04.01.06,12:09
Prosím Vás, môžete mi niekto súrne poradiť, či sa niečo menilo vo vyplňovaní JCD od 1.1.2006 alebo či sa menili len tlačivá???
Zajtra vyvážame do Švajčiarska a potrebovala by som vedieť, či sú tam nejaké zmeny vo vypĺňaní oproti minulému roku.
Ďakujemmmm:confused:
Silvia
JanaSys
09.01.06,10:36
Pripajam sa k otazke. Menili sa tlaciva na JCD. Hlavna zmena je, ze ku kupujucemu a odosielatelovi pribudlo cislo ICP - identifikacne cislo prijemcu . Nikto ale poriadne nevie co je to za cislo, na colnici to este len testuju. Ako cislo pri odosielatelovi uvadzame ICDPH, pri kupujucom to vraj moze byt DIC, DRC alebo ICO. POsledna informacia je, ze je to nejake specialne cislo pridelovane colnicou skladajuce sa s kodu firmy, statu a podobne. Netusime ale o ake cislo vlastne poziadat zahranicneho odberatela. Nevie niekto? Je to dost surne. Vdaka.
ccc
10.01.06,20:27
je to lubovolne cislo ktore bolo pridelene prijemcovi nejakou organizáciou. tych organizácií je viac od nejakej asociacie poistovatelov, cez cislo pridelené predávajúcim az po číslo nejakej x-tej organizácie. tieto organizácie sa nachadzaju na stranke OSN ( presnu adresu nepoznam). Do JCD ods.8 sa uvadza trojmiestny kod tejto organizacie a samotne cislo pridelene touto organizaciou (xxx - xxxxx...). je tam este moznost ak sa org. ktora pridelila nejake to cislo nenachadza v zozname tak "ZZZ" (ine) a nejake to cislo. zda sa mi ze pred toto cislo sa uvadza aj kod krajiny prijemcu. skus si najst vyhl.581/2005 Z.z.

ps: ak na colnicu ides do NM, tak podla toho co som pocul, tak ta uprimne lutujem.
feri510
11.01.06,07:28
Áno od 1.1.2006 sú zmeny Tieto zmeny najdeš v Nariadení rady 2286/2003 mení sa tam príloha 37 a 38 z vykonávacej vyhlášky nariadenia komisie (EHS) 2454/1993 a k tomu bola zmenená národná vyhláška č227/2004 zmena je v č. 581/2005.
feri510
11.01.06,08:46
Do JCD ods.8 sa uvadza identifikačné číslo príjemcu v tvare kód krajiny(a2), kód UN/Edifact 3055(an3), identifikačné číslo príjemcu(an13). Príklad:UA90123456.je to identifikačné číslo, ktoré budete používať pri obchodovaní s týmto príjemcom pre jeho identifikáciu. Okrem kódu ZZZ sú aj iné ako napr. 87-pridelené dopravcom, 90-pridelené výrobcom apod. Nie je to akekoľvek číslo je ho nutné zadať a pri obchodovaní s konkrétnym príjemcom používať.
feri510
11.01.06,08:50
Posielam zoznam týchto agentúr
JanaSys
11.01.06,13:59
Ďakujem Feri, ja s nimi našťastie nejednám a aj tak je to Žilina.
V IS sme to pre istotu nechali dostatočne dlhé a s možnosťou zadať niekoľko pre firmu.
Viete ako to prakticky prebiehalo?
Na colnici majú nový softvér. Zobrali sa všetky čísla, ktoré poskytol zákazník a to, ktoré ten softvér "zhtol" to bolo to správne. Nemám slov.
912
11.01.06,14:15
Ja som bola v decembri na školení /p. Vojtko/ a ďalšia zmena napríklad je v tom, že všetko je na kódy. Napríklad: C650 - znamená CMR, C602 - DCH, N935 - faktúra, ... Ďalej na JCD na dovoze sa rozdeľujú náklady na dopravu na kódy S /od miesta odoslania až po miesto určenia/, C /doprava po hranice spoločenstva/ a D /od hranice spoločenstva po hranice SR/. A rôzne ďalšie. Máme o tom celú príručku.