koalko
13.04.11,13:00
Zamestnanec pravidlené používa služobný telefon z ktorého pravidelne hraje rôzne hry (Loto,euromiliony a pod) nepovažuje sa tieto hovory za nepeňažný príjem zamestnanca,ktorý treba zdaniť pri jeho príjmoch?
Tweety
13.04.11,11:01
Zamestnanec pravidlené používa služobný telefon z ktorého pravidelne hraje rôzne hry (Loto,euromiliony a pod) nepovažuje sa tieto hovory za nepeňažný príjem zamestnanca,ktorý treba zdaniť pri jeho príjmoch?
Tieto hovory sú jeho súkromnými, nemôžu byť teda vašími daňovo uznanými nákladmi, musíte ich teda zamestnancovi prefakturovať.
A ak sú tieto hovory v pracovnom čase, išlo by aj o porušenie PD.
Chobot
13.04.11,13:12
Zamestnanec pravidlené používa služobný telefon z ktorého pravidelne hraje rôzne hry (Loto,euromiliony a pod) nepovažuje sa tieto hovory za nepeňažný príjem zamestnanca,ktorý treba zdaniť pri jeho príjmoch?

A firma dovoľuje používať služobný mobil na súkromné účely?
misomiso
13.04.11,13:24
Zaujimalo by ma, ze ak by napr. zamestnanec odoslal SMS povedzme do Superstar tato SMS by bola vylosovane za vyhrava auto, dostal by ho on, alebo firma ? :)
Chobot
13.04.11,13:36
Zaujimalo by ma, ze ak by napr. zamestnanec odoslal SMS povedzme do Superstar tato SMS by bola vylosovane za vyhrava auto, dostal by ho on, alebo firma ? :)

V prvom rade by asi dostal napomenutie za porušenie pracovnej disciplíny, keďže použil služ. mobil na súkromné účely (ak nemal povolené súkr. hovory).
JarkaL
13.04.11,13:43
Zaujimalo by ma, ze ak by napr. zamestnanec odoslal SMS povedzme do Superstar tato SMS by bola vylosovane za vyhrava auto, dostal by ho on, alebo firma ? :)

Firma.