poziarnicka
13.04.11,16:06
Otváram malé potraviny a nemám žiadne skúsenosti. Prosím ľudí znalých, aby mi poradili, kde nakupovať tovar, teda myslím veľkoobchody (kde nájdem nejaký zoznam). Predsa sa neoplatí nakupovať v hypermarketoch a po pridaní pár centov predávať...
Za rady ďakujem
Lucinka23
13.04.11,14:13
Keď otváral potraviny môj známy pred 3 rokmi tak prevažnú časť všetkého tovaru nakupoval v METRE. Postupom času však prichádzali k nemu díleri ponúkajúci rôzne sortimenty a mnohí boli cenovo-výhodní tak doteraz spolupracujú.

Každý začiatok je ťažký. Ale myslím ak dáš do googlu "veľkoobchody potravín" tak ti nejaký ten zoznam ukáže.
poziarnicka
13.04.11,14:20
Do google som skúšala, problém je v tom, že stránky čo som zatiaľ pozrela sa mi nevideli lacnejšie potraviny, ako v hypermarkete.
Economic
13.04.11,15:00
Otváram malé potraviny a nemám žiadne skúsenosti. Prosím ľudí znalých, aby mi poradili, kde nakupovať tovar, teda myslím veľkoobchody (kde nájdem nejaký zoznam). Predsa sa neoplatí nakupovať v hypermarketoch a po pridaní pár centov predávať...
Za rady ďakujem


Záleží na viac faktoroch, kde bude predajnička, aký je predpoklad ľudí - zákazníkov.... Prerátať si vstupné náklady a predpokladané výnosy. Jedine výhodná poloha by mohla byť výhoda, inak mám taký názor, že veľké reťazce likvidujú malé obchody. Malý obchod si nemôže dovoliť dávať také akcie ako veľké supermarkety a to môže byť likvidačné niekedy. Mne sačí niekedy vidieť ako nakupujú vidiečania alebo inak povedané dedinčania napríklad v Metre. Nakupujú aj pre niektoré iné rodiny, tam sa obchodík moc neuživí. No to je ozaj iba môj názor.
arizona
13.04.11,15:28
Do google som skúšala, problém je v tom, že stránky čo som zatiaľ pozrela sa mi nevideli lacnejšie potraviny, ako v hypermarkete.
Ak si objednavas pravidelne, ci vacsie mnozstva, tak sa da vzdy s dodavatelmi ci vyrobcami dohodnut na nizsej cene. Aj naklady na dopravu su samozrejme nizsie, ked sa vezie tovar na palety, alebo par kuskov... Otazne je, ci to dokazes predat.
Preto malicke obchodiky nemozu cenami konkurovat velkym obchodom.
Danielle369
13.04.11,16:24
Do google som skúšala, problém je v tom, že stránky čo som zatiaľ pozrela sa mi nevideli lacnejšie potraviny, ako v hypermarkete.

Na slovensku už sklady potravín prakticky neexistujú..velmi velmi málo, a ceny majú vyššie ako hypermarkety
brato
15.04.11,11:27
Takže:Vlastnym male potraviny v dedime cca 900 obyvatelmi.Pred časom som riešil podobnu zaležitosť.Tovar si to predajne vačšinou nakupujem z Metra alebo mi ho nosia dileri.Ale vela krat sa stane že hypermarkety maju lepšiu cenu ako ponuka metro takže samozrejme nakupujem aj tam.Zaleži velmi na tom aku konkurenciu budeš mať v obci.Ja osobne som stavil na to že ponukam tovar ktory v konkurencii nieje dostat a zatial to chvala bohu funguje.Samozrejme robim aj rozne akcie ale to sa časom dostaneš do toho.Metro vela krat ponuka akcie kde dostaneš za určitu sumu ak nakupiš niečo zadarmo,ja to potom riešim tak že vernim zakaznikom darujem.Prajem vela štastia.