tomasjuve
13.04.11,17:47
dohodol som sa s jednym podnikatelom zo sri lanky ktory chce poskytovat turistom zajazdy zahrnajuce ubytvanie , jedlo a podobne ze mu budem robit promo na slovensku a cesku , a mal by somproviziu za kadzeho tristu z tychto krajin. cize mojou ulohou by bolo len dostat do povedomia co je najvacsieho poctu potencionalnych klientov( predpokladam trocha solventnejsich) tuto moznost ako dovolenkovu desttinaciu. mate nejake napady ako by som to ohol ucinit?
Istiach
13.04.11,21:25
Tak ma napadlo. Tvoja cielova skupina je hornych 10000?
tomasjuve
14.04.11,05:25
Tak ma napadlo. Tvoja cielova skupina je hornych 10000?

ak to neberieme doslovne da sa to tak povedat. pre lepsiu predstavu cena bez nakladov na dopravu na (a spat) sri llanku by bola okolo 1200 eur nejakych 8 noci 5 hviezdickovy hotel, plna penzia a zaujimavy program so sprievodcom
Istiach
14.04.11,13:04
1 Asi by si si mal od toho podnikatela vypytat co najviac info ohladne tej destinacie. Potom mozno sa skontaktovat s ludmi co uz tam boli a zistit od nich spatnu vazbu. Nejake nove info o sri lanke moznostiach tej turistickej destinacie.

2 Ako hlavne medium by som si vybral na 100% internet. FB, twitter, nejake turisticke fora, atd. Tym pokryjes cele ceskoslovensko z jedneho miesta. Publikoval by si tu to co si nazbieral v bode 1.

3 Tiez by si si mohol popozerat ako sa propaguju na nete konkurencia. Na zaciatok by to mohlo stacit.

Samozrejme ze je to len navrh, mozno ta napadne aj nieco ine.
misomiso
14.04.11,13:08
2 Ako hlavne medium by som si vybral na 100% internet. FB, twitter, nejake turisticke fora, atd. Tym pokryjes cele ceskoslovensko z jedneho miesta. Publikoval by si tu to co si nazbieral v bode 1.



No ja nevidim problem v tom to spropagovat hoci aj cez FB. Vidim trocha problem v tom, spropagovat to tak, aby bolo odsledovatelne, jasne a dokazetelne, ze tito ludia tam chodia na zaklade tvojich aktivit a ze mas narok na proviziu.
tomasjuve
14.04.11,14:28
No ja nevidim problem v tom to spropagovat hoci aj cez FB. Vidim trocha problem v tom, spropagovat to tak, aby bolo odsledovatelne, jasne a dokazetelne, ze tito ludia tam chodia na zaklade tvojich aktivit a ze mas narok na proviziu.

toje riesene tak ze mal by sommat proviziu za kazdeho z tychto krajin ako jediny jeho agent pre tieto krajiny( predpoklada sa ze kazdy kto tam pojde je vdaka mojej inzercii) . je to samozejme otazka dovery aale kebys to bolo neefektivne vyuzitie casu mozem rychlo prestat. No mozes mi poradt akym sposobom inzerovat na soc. sietach kedze na nenechodim
Istiach
14.04.11,15:00
da sa to spravit cez referencne cisla a kupony. Kazdy kto prichadza cez teba sa s tebou najprv skontaktuje, ty mu das zlavovy kupon s cislom a takto to do urcitej miery odsledujes.

Co sa tyka tych socialnych sieti, to ti nevysvetlime pokial si to trosku nenastudujes.

Mozeme poskytnut rady a napady, ale tvrdu pracu za teba nespravi nikto.
misomiso
14.04.11,15:21
da sa to spravit cez referencne cisla a kupony. Kazdy kto prichadza cez teba sa s tebou najprv skontaktuje, ty mu das zlavovy kupon s cislom

No tak to potom strati akekolvek caro aj ucinok. Socialne siete su silne vtedy, ak ludia zdielaju skusenosti na socialnom principe a nie na komercnom. Uz sa z toho stava blatant advertising, to si mozes dat rovno inzerat do Matovicovych novin.
misomiso
14.04.11,15:23
No mozes mi poradt akym sposobom inzerovat na soc. sietach kedze na nenechodim

No tak potom velmi nemas sancu. Samozrejme nejaku platenu reklamu cez google alebo banner mozes dat vzdy, no ja to takto vidim na stratovy podnik.
Istiach
14.04.11,15:56
No tak to potom strati akekolvek caro aj ucinok. Socialne siete su silne vtedy, ak ludia zdielaju skusenosti na socialnom principe a nie na komercnom. Uz sa z toho stava blatant advertising, to si mozes dat rovno inzerat do Matovicovych novin.

Suhlasim s tebou ze najlepsie je ked sa ludia zhlukuju lebo chcu. Tie kupony som navrhol jednoducho preto, aby sa dali nejako odlisit zakaznici ktori idu od teba a ti ktori prichadzaju z inych zdrojov.

Popripade im mozes dat v bare standardny dotaznik kde sa ich priamo opytas ako sa dozvedeli o tejto destinacii.
Istiach
14.04.11,16:00
toje riesene tak ze mal by sommat proviziu za kazdeho z tychto krajin ako jediny jeho agent pre tieto krajiny( predpoklada sa ze kazdy kto tam pojde je vdaka mojej inzercii) . je to samozejme otazka dovery aale kebys to bolo neefektivne vyuzitie casu mozem rychlo prestat. No mozes mi poradt akym sposobom inzerovat na soc. sietach kedze na nenechodim

Mozes kuknut aj na tejto adrese: http://www.cookbook.sk/ochutnajte/

je tu nieco o fb ako marketingovom mediu
tomasjuve
28.04.11,12:41
Mozes kuknut aj na tejto adrese: http://www.cookbook.sk/ochutnajte/

je tu nieco o fb ako marketingovom mediu

dakujem, teda na zaklade precitaneho su z mojho pohladu realne mozne tieto moznosti ( pravdepodobne prelozim jeho stranku do slovenciny a tuby som sa snzil propagovat)

PPC reklama, tam b som potreboval sa uistit ci tomu spravne rozmiem. cize platim stalu sumu za jeden klik od niekoho c klikne na moju reklamu. je zadana minialna suma za lik ktoru musim akcptovat ak chcem inzerovat, mozem vsak platit aj viac z klik s tym zeby sa moja reklama zjavovala castesie, klucove je teda nastavit totak aby sa reklama objavvala skutocne potencialnym klientom, otazka je ako to spravit?

je mozne zalozit si kvazi firemny profil a rozposielat pozvanky nahodne ludom dufat ze si m budu pridavat a tak ze sa mi podari to rozsirit dokonca zadarrmo. alebo do dat par znamym nech daju like a dufat ze sa to takto rozsiri.

pripadne su in mozosti ?

tiez ma napadla propagacia prostrednictvom letakov ktore by so mohol rozdistribuovat v BA po solventnejsich lokalitach , c si o tom myslite pripadne napady kde su taketo bohatsie lkality v BA
blavaciko
28.04.11,21:27
letaky v solventnejsich lokalitach, jo to urcite zaberie...
osobne si myslim ze tvoja cielova skupina tvoj letak ani nezaregistruje
tomasjuve
29.04.11,08:41
letaky v solventnejsich lokalitach, jo to urcite zaberie...
osobne si myslim ze tvoja cielova skupina tvoj letak ani nezaregistruje

je mozne ze mas pravdu, na druhej strane stale je to rozsirena reklama pre firmy rozosielat letaky, ci myslis ze pre bohatych je menej adresna?
blavaciko
29.04.11,08:43
urcite omnoho adresnejsie by bolo zaslat ponuku priamo do schránky, s oslovením priamo menom zákazníka, získa pocit osobného prístupu, ktory si bude cenit, je to drobnost, ale stale lepsie ako hodit do schránky leták
tomasjuve
29.04.11,09:12
urcite omnoho adresnejsie by bolo zaslat ponuku priamo do schránky, s oslovením priamo menom zákazníka, získa pocit osobného prístupu, ktory si bude cenit, je to drobnost, ale stale lepsie ako hodit do schránky leták

no to je zaujimava alternativa urcite, kde by som mohol ziskat mena a adresy FO.
blavaciko
29.04.11,09:21
zivnostensky register, obchodny register....
alebo priamo sa prejdi lokalitou a opis si zo schranok...
urcita forma direct marketingu bude urcite lepsia ako neurcite, vseobecne letaky...
urcite nie nieco ze akcia, alebo pod... skor by som vymyslel nejaku malu brozurku o danej lokalite, skus nepredavat priamo zajazdy...
tomasjuve
29.04.11,11:33
zivnostensky register, obchodny register....
alebo priamo sa prejdi lokalitou a opis si zo schranok...
urcita forma direct marketingu bude urcite lepsia ako neurcite, vseobecne letaky...
urcite nie nieco ze akcia, alebo pod... skor by som vymyslel nejaku malu brozurku o danej lokalite, skus nepredavat priamo zajazdy...

ok tak dik za inspiraciu premyslim to, tiez musim zvazit naklady ktore som ochotny investovat do propagacie a tak