k1rk
13.04.11,18:19
Ahoj prosim vás ako by som aspon najednoduchsie zabezpečil router Canyon cnp-wf514 vazne nwm ako dat heslo keď ssaam ze zabezpecenie wep a napsiem niake heslo automaticky sa mi strati moja sieť a neda sa na nu pripojit ako by bola nefunkčna prosim poradte Ďakujem
melancton
19.04.11,23:26
teraz napíšem niečo, čo sa ti nebude veľmi páčiť, ale ak chceš zabezpečiť sieť, tak si kúp novší router (kľudne nejaký lacný za 20 Eur). Totiž WEP autentifikácia sa dá zlomiť a potrebný čas sa ráta v minútach.

Ak trváš na tom, že ho chceš používať, tak mi kľudne napíš ICQ 194520487
k1rk
20.04.11,04:43
ved ten router je mozno 8 mesiacov stary a stal viac ako 20 eur co je na nom zle urcite sa da zabespecit tak nwm co vlastne chces ?
sfinks
20.04.11,04:46
ved ten router je mozno 8 mesiacov stary a stal viac ako 20 eur co je na nom zle urcite sa da zabespecit tak nwm co vlastne chces ?

Ak to checs zabezpecit wep, tak to mozes rovno nechat nezabezpecenu ... to nieje ziadna ochrana (sice pre lamy hej :))
k1rk
20.04.11,04:55
kludne mi to staci wep myslim si ze niaky co sa do toho rozumeju nepotrebuju moju slabu wifinu :D
sfinks
20.04.11,05:10
kludne mi to staci wep myslim si ze niaky co sa do toho rozumeju nepotrebuju moju slabu wifinu :D
rad by som ti poradil, ale to tazko odhadovat co tam mas dobre nastavena a co nie ...
ladon
20.04.11,08:45
Ahoj,

tvoj router podporuje WPA/WPA2 a 64/128 bit WEP.

WEP sa neodporuca, je lahko prelomitelne beznym programom z netu. WPA2 je postacujuce, aj tak si myslim ze ide viacmenej o to aby ti niekto nezral net zadarmo, takze to stacit urcite bude.

zresetuj router a podla manualu postupuj dalej ako ho nastavit.
qwertzo
20.04.11,09:08
Ak to checs zabezpecit wep, tak to mozes rovno nechat nezabezpecenu ... to nieje ziadna ochrana (sice pre lamy hej :))

Ja by som bol zvedavy kolky z vas crackri wep zabezpecenie :) Je pravda ze je to chabe zabezpecenie ale ked si myslite ze vam staci stiahnut niejaky program z netu a hotovo tak lama sa najde aj na tomto fore :) bez urazky

Ja si osobne myslim ze pokial ide o zasifrovanie routra ktory sluzi na niejaky net a si v niejakej dedine kludne si zasifruj pomocou wep a pravidelne men wep zabezpecenie. :) Samozrejme pokial mas wpa2 tak by bolo nerozumne to nepouzit.

a pozeram ze wpa2 mas takze chod do casti Wireless - Security configuration, v casti authentication type vyber WPA2 Personal, Encryption vyber AES v policku key zadaj niejake heslo od 8 do 64 znakov.

Ked mas XP musis odstranit nastavenia starej sieti. Takze ju odstran daj vyhladat a napoj sa na novo.
ladon
20.04.11,09:22
Ja by som bol zvedavy kolky z vas crackri wep zabezpecenie :) Je pravda ze je to chabe zabezpecenie ale ked si myslite ze vam staci stiahnut niejaky program z netu a hotovo tak lama sa najde aj na tomto fore :) bez urazky

:DDDDD

:) samozrejme ze sa to da cez obycajny soft z netu a su ich mraky + na odchytavanie MAC adries + na odchytavanie packetov ..:rolleyes:

..ale pravdou je ze ak si z mensej obce tak sa na to kludne vybodni, tento router nema extremny vykon a mozno uz u susedov ani nieje signal :)
qwertzo
20.04.11,10:11
Ja by som bol zvedavy kolky z vas crackri wep zabezpecenie :) Je pravda ze je to chabe zabezpecenie ale ked si myslite ze vam staci stiahnut niejaky program z netu a hotovo tak lama sa najde aj na tomto fore :) bez urazky

:DDDDD

:) samozrejme ze sa to da cez obycajny soft z netu a su ich mraky + na odchytavanie MAC adries + na odchytavanie packetov ..:rolleyes:

..ale pravdou je ze ak si z mensej obce tak sa na to kludne vybodni, tento router nema extremny vykon a mozno uz u susedov ani nieje signal :)

skusal si to ? :) stiahni si soft a skus spravit na svojom notebooku crack wep alebo aspon zosnifovat niejaky paket. potom daj vediet ako si dopadol...
ladon
20.04.11,11:21
skusal som to doma na svojom HW

na prelomenie wpa
notas s unixom/linuxom: kismet, airsnot, aircrack, airodump, nmap, ping, nessus, wireshark, p0f, coWAPtty + cas a trpezlivost na vytvorenie slovnika + aircrack compatibile + dobry signal

ked budem mat 15 prispevkov tak dam aj linky
k1rk
20.04.11,11:26
Ja by som bol zvedavy kolky z vas crackri wep zabezpecenie :) Je pravda ze je to chabe zabezpecenie ale ked si myslite ze vam staci stiahnut niejaky program z netu a hotovo tak lama sa najde aj na tomto fore :) bez urazky

Ja si osobne myslim ze pokial ide o zasifrovanie routra ktory sluzi na niejaky net a si v niejakej dedine kludne si zasifruj pomocou wep a pravidelne men wep zabezpecenie. :) Samozrejme pokial mas wpa2 tak by bolo nerozumne to nepouzit.

a pozeram ze wpa2 mas takze chod do casti Wireless - Security configuration, v casti authentication type vyber WPA2 Personal, Encryption vyber AES v policku key zadaj niejake heslo od 8 do 64 znakov.

Ked mas XP musis odstranit nastavenia starej sieti. Takze ju odstran daj vyhladat a napoj sa na novo.

dakujem iode to velmy si mi pomohol diky moc :D
mecky
20.04.11,16:11
Ja by som bol zvedavy kolky z vas crackri wep zabezpecenie :) Je pravda ze je to chabe zabezpecenie ale ked si myslite ze vam staci stiahnut niejaky program z netu a hotovo tak lama sa najde aj na tomto fore :) bez urazky



staci ked si niekto stiahne backtrak a ma wifi kartu s podporovanim chipsetom, v backtracku su nejake nastroje s gui, kde to podla navodu z youtube naklika aj cvicena opica. pri dobrom signale padne wep do 15min
melancton
20.04.11,16:30
asi by sme nemali veľmi odchádzať od témy, ale hlásim sa k ľudom, ktorým sa podarilo cracknúť WEP (aircrack-ng)

každopádne čitateľ neodborník by si mal z diskusie odniesť toľko, že na domácich routeroch sa odporúča sa používať WPA2

a aby som obhájil svoju radu "treba kúpiť nový router", tak vychádzal som z oficiálnych špecifikácií na stránke výrobcu... som rád že sa našiel niekto, kto môj omyl opravil - ďakujem :)
qwertzo
22.04.11,06:37
nebudem viac odbocovat od temy som rad ze zadavatel poriesil svoj problem len dodam ze nehovorim ze je wep bezpecne ale na zaheslovanie domaceho internetu podla mojho nazoru postaci a preto pokial by som mal starsi router ktory ma wep tak by som ho smelo pouzil a castejsie menil wep kluce. Ale v dnesnej dobe je to nepodstatne lebo nepoznam router ktory ma len wep.