zabenka
13.04.11,18:46
Po dlhom čase ide k Vám chlapci znovu po radu.
Už som sa zmieňovala o kámoškinej toshibe- notbuku.(budem sa vyjadrovať, že počítač)
Neviem ani ako sa to napíše, ale, veď vy mi to prepáčite,
Má zas takýto problém. Vraj vírus.
Počítač jej normálne ide, všetko pracuje, aj skype jej ide. len internet nie.
Služba, odkiaľ má internet, jej povedala že ak jej ide skype, že internet je v poriadku, že ona má v internete vír.
Mala len AVG.
No, kúpila si not32, aj víra našiel,-vyhodili sme ho, pri druhom čistení už bol počítač čistý.
Bol tam aj jeden trojan, no všetko sme odstránili, ale internet stále nejde. Aj sme reštertovali, aj zo zásuvky vytiahli, je nezamestnaná, bojí sa, že bude v opravovni veľa platiť.
Počítač ide parádne-len tak mihá.
Vždy ste mi dobre poradili, tak dúfam, že aj dnes sa mi podarí od Vás dostať nejakú nádejnú radu.
Tak by som jej chcela pomôcť a neviem za žiadnu cenu na to prísť.
Ja mám obyčajný stolový počítač, nikdy nemám nejaké takéto trápenie a tá Toshibka je potvora-taká háklivá.
Chlapci, vopred ďakujem za nejaké radičky.:)
chrobak1
13.04.11,18:55
podobny problem som uz riesil, kolegovi som preinstalovaval win dal som mu NOD32 ale on o tom nevedel a nainstaloval si avast a internet mu nesiel, odinstaloval som avast a vsetko slapalo, takze skusil by som odinstalovat vsetky antiviraky ako pokus + precistit registre, mohlo sa stat ze notebook zblbol bud ze tam mate 2 antiviraky alebo ked ste niektory vymazali neodstranilo sa vsetko po nom
bodliak
13.04.11,19:09
Skype ide, len internet nie.

Skus upresnit, co myslis pod pojmom "internet".
Mozno Internet Explorer, mozno pouziva Firefox, mozno Operu a mozno mas na mysli nieco uplne ine, ako browser.

To je ako v kuchyni povedat: Mikrovlnka inde, len elektrika nie.

Mozno ma prednastavene proxy, mozno robi chybu niekde uplne inde.
misoft
13.04.11,19:41
Skype pracuje na princípe P2P (z počítača na počítač). Preto pôjde, aj keď ostatné pripojenie k sieti nie je (vinou chybných prihlasovacích údajov).
Internet je poskytovaný (zväčša) poskytovateľom, ktorý pre každý počítač vo svojej sieti zadáva tzv. prístupové údaje (IP adresa brána DNS a pod.) Pokiaľ tieto údaje nie sú zhodné v počítači s údajmi poskytovateľa, pripojenie nebude.
Skúsiť kliknúť PTM (pravým tlačitkom myši) na ikonku pripojenia (dve malé obrazovky v pravom dolnom rohu), Stav, na karte Všeobecné v zozname vysvietiť (kliknúť) Internet Protocol (TCP/IP) a kliknúť Vlastnosti.
V ďalšej karte potom len označiť Získať adresu IP automaticky a Získať adresu servera DNS automaticky a potvrdiť OK.
Potom už len na prvej karte (okienku) Stav Local Area Connection v karte Podpora kliknúť Opraviť a počítač začne vyhľadávať pripojenie - načíta IP adresu a DNS na základe poskytovateľových údajov.
zabenka
14.04.11,02:47
Ďakujem za rady.
Je ešte skoro ráno, tak trocha neskoršie ich pojdem ku kamarádke odkúšať.
Pre:chrobak1.Áno, tak som to aj spravila. Skúšala som po jednom.
Som si vedomá, že dva antivírry nesmú byť.
Má nainštalovaný unistal, on všedko dočistí po odinštalovaní.
Nod32 aj ten vír našiel-bol vo filese-vyhľadala som ho podľa toho, ako bolo napísané na tej tabuľke čo vyhodil nod32. Proste som z filesu vyhodila celú zložku-nod32 som pustila znovu a už ho nenašiel, tak si myslím, že bol odstránený.
Pre bodliak.Má aj expoller aj mozilu, ale používa mozilu.
misoft: No a Tvoju radu pôjdem skúsiť praktický, keď sa kamoška zobudí.
Je ešte skoro ráno, ale ja som sem hneď bežala keď som sa prebudila.
Ako som už písala niekedy tu pred tým, som už v dôchodkovom veku, bez vzdelania-len základné. Takže sa vzdelávam tu pri Vás, ssledujem Vaše rady a dobré veci si ukladám.
Tak Vám veľmi pekne ďakujem a dám vedieť, ako to dopadlo.
Pôjdem vyskúšať radu od misoft.
salvosko
14.04.11,08:09
Ak ide Skype ide aj internet. Akurat ti nefunguje DNS sluzba a nevie ti najst internetove stranky (skype ide priamo cez IP takze mu to nechyba).
Ak tam bol trojan tak ten na 95% zmodifikoval etc/hosts subor (c:\windows\system32\drivers\etc\hosts?) a treba odtial zmazat 4o tam pridal.
Este moze byt napichunuty TCP protokol, trojan nebol dobre vycisteny. Najlepsie pouzit Malwarebytes ale v Nudzovom rezime.
zabenka
14.04.11,08:56
Takže, už to ide.
Išli sme na to cez. Nástroje-sieť-proxi. Bolo treba prekliknúť.
Všetkým Vám ďakujem za ochotu poradiť.
Vaša zlodejka dobrých nápadov.