alencek
13.04.11,19:16
Zdravím, bol už niekto v tomto roku v Egypte? AKú destináciu, resp. hotel odporúčate? Vraj na letoviskách nie je cítiť tie "nepokoje".
Díky
pivko
13.04.11,17:30
Moja známa sa teraz vrátila z Taby , vraj bolo super 4* hotel all inclusíve na týždeň za 7.000 Czk , keby tam nebol ten faraon:D tak zajtra štartujem;)
alencek
13.04.11,19:06
...o akého faraonaide?
jeso
13.04.11,19:19
pivko asi myslel - faraónovú chorobu - faraónovo prekliatie - no nie je to nič prijemne -hnačky , zvracanie asi dva tri dni, ale su na to lieky/ v súčastnosti infúzie / a su velmi účinné
Treba si davat pozor, ruky umyvat, nepit vodu z vodovodu ani lad si nedavat do napojov ... našťastie mna to obišlo, ale jedna mladá slečna , ktorá tam bola s nami si to " užila " - delegátka ju večer vzalia k súkromnému lekárovi - dostala infúzie a ráno už išla s nami obdivovať Karnak...
alencek
14.04.11,16:58
Čím sa platí v Egypte? Vraj treba do vody nejakú ľahkú obuv?
Lubaba
14.04.11,19:01
Čím sa platí v Egypte? Vraj treba do vody nejakú ľahkú obuv?

V Egypte sa platí egyptskou librou , ale musíš si tam zobrať najlepšie je doláre / eurá/ a zameniť potom, a netreba si tam naraz meniť veľa, len čo potrebuješ, lebo ich libry ak ti zostanú musíš pri odchode zameniť, nemôžeš ich vyvážať z krajiny.
Lubaba
14.04.11,19:15
Čím sa platí v Egypte? Vraj treba do vody nejakú ľahkú obuv?

my sme do vody nepotrebovali žiadnu obuv, a kúp si preventívne hneď v lekárni antinal - myslím že tak sa ten liek volá proti faraónovej chorobe, my sme ho nepotrebovali ale jeden nikdy nevie...a máš môj obdiv že v terajšej dobe, teda situácii ktorá tam je, sa chystáš do Egypta..:cool:
alencek
14.04.11,19:21
chystá sa ešte niekto v týchto dňoch do Egypta?
truch
14.04.11,20:11
chystá sa ešte niekto v týchto dňoch do Egypta?

Ja by som sa tam bála teraz ísť. My sme boli minulý rok v októbri, bol kľud, bola to veľmi vydarená dovolenka.
Danielle369
15.04.11,16:00
Alenček kudne chod do Egypta, je tu na dovolenke Egypťan z Hurgady (má prenajatý dom vedla mňa) a hovoril že je tam klud, v letoviskách všetko šlape tak ako má.
alencek
16.04.11,19:25
Ďakujem za rady a názory, dovolenka sa už vybavuje, uvidíme. Odporúčajú viacerí, aj tí, čo sa nedávno odtiaľ vrátili. Vraj to tam vôbec necítiť.