belocha
13.04.11,19:37
Dobrý deň,

prosím Vás, nevedel som, akam moju otázku zaradiť, tak ju dávam sem. Mám s.r.o. platca DPH. Je nejaký spôsob, ako sa dajú využiť bločky z nákupu ošatenia (obleky), z pracovného obedu s klientom, výdavky na cestovanie vlakom ?
Chlapík, čo mi spracováva účtovníctvo povedal, že to sú nedaňové výdaje (či tak nejak to pomenoval), a že sa to veľmi nedá uplatňovať. No na druhú stranu dúfam, že takéto výdavky by sa mohli dať nejako využiť. Alebo sa mýlim?
KEJKA
13.04.11,17:40
len na zníženie pokl. hotovosti, daňové výdavky to nie sú.
Jediné daňové výdavky z vymenovaných sú cestovné lístky - ak to bola, mohla byť služobná cesta.
belocha
13.04.11,17:56
vďaka za reakciu.
a mohol by som ten cest.lístok použiť aj v prípade, že som síce konateľ, ale nie som zamestnanec firmy?

ešte by som prosil o vysvetlenie toho zníženia pokl.hotovosti - ak tomu správne rozumiem, takiba použijem peniaze z pokladne na uhradenie napr.obedu počas rokovania a tým to hasne, t.j. v pokladni budem mať o tú sumu menej, čiže napr. dph mi to neovplyvní. alebo je to inak?

P.S. prepáčte za blbé dotazy, ale fakt sa veľmi v týchto veciach neorientujem.
KEJKA
13.04.11,18:01
máš predsa poradcu-účtovníka, tak som to pochopila. Vari mu neveríš?

vďaka za reakciu.
a mohol by som ten cest.lístok použiť aj v prípade, že som síce konateľ, ale nie som zamestnanec firmy? áno, vypíšeš klasický cestovný príkaz a uplatníš si aj diéty.

ešte by som prosil o vysvetlenie toho zníženia pokl.hotovosti - ak tomu správne rozumiem, tak iba použijem peniaze z pokladne na uhradenie napr.obedu počas rokovania a tým to hasne, t.j. v pokladni budem mať o tú sumu menej, .áno, je to repre, nedaňový náklad. Neplatíš zo svojho ale z firemného...............

čiže napr. dph mi to neovplyvní.......ani DPH ani daň z príjmu
.............................
v texte
belocha
13.04.11,18:25
verím samozrejme. akurát som ten systém chcel troškuviac pochopiť. vďaka za vysvetlenie