zuzanna
13.04.11,22:18
prosím vás kto robí medzinárodnú prepravu osôb ozvite sa mi aspoň niekto potrebujem sa poradiť a není s kým alebo mi napíšte na mail alebo adresu telefon spojim sa s vami ihned velmi pekne dakujem
zuzanna
19.04.11,08:00
prosím vás kto robí medzinárodnú prepravu osôb ozvite sa mi aspoň niekto potrebujem sa poradiť a není s kým alebo mi napíšte na mail alebo adresu telefon spojim sa s vami ihned velmi pekne dakujem
prosiiim nikto tu taky nie je
zuzanna
17.05.11,15:05
prosím vás kto robí medzinárodnú prepravu osôb ozvite sa mi aspoň niekto potrebujem sa poradiť a není s kým alebo mi napíšte na mail alebo adresu telefon spojim sa s vami ihned velmi pekne dakujem
prosim napiste mi niekto ci nikto tu na porade nerobi dopravu osob
zuzanna
25.05.11,06:07
prosim napiste mi niekto ci nikto tu na porade nerobi dopravu osob
fakt tu nikto na porade nebyva kto robi prepravu osob ozvite sa mi prosim
betka
25.05.11,20:56
V prvom rade.
Zuzi, som zhnusená, že Ti po prosbách doteraz nikto neodpovedal.
Poviem Ti, aká bola porada pred tromi rokmi, taká už nebude.

Ja som vôbec prekvapená, že z tých xy ľudí Ti doteraz nikto nepomohol.


16/(4) Miestom dodania dopravy osôb je miesto, kde sa doprava vykonáva, a ak sa vykonáva vo viac ako jednom štáte, považuje sa za vykonanú v týchto štátoch pomerne k prekonaným vzdialenostiam v týchto štátoch.

§ 46
Oslobodenie prepravných služieb od dane

(1) Oslobodená od dane je preprava tovaru na ostrovy a z ostrovov, ktoré tvoria autonómne oblasti Azory a Madeira, a preprava tovaru medzi týmito ostrovmi.

(2) Oslobodená od dane je doprava osôb na území tuzemska, ak ide o dopravu

a) z tuzemska do zahraničia,
b) zo zahraničia do tuzemska,
c) z miesta v zahraničí do miesta v zahraničí cez tuzemsko,
d) medzi dvoma miestami v tuzemsku, ktorá tvorí súčasť medzinárodnej leteckej alebo vodnej dopravy.

(3) Doprava batožiny a motorového vozidla, ktoré sprevádzajú dopravované osoby, a dodanie služieb vzťahujúcich sa na dopravu osôb sú oslobodené od dane, ak je samotná doprava osôb oslobodená od dane podľa odseku 2.

§ 2
Predmet dane
Na začiatok

(1) Predmetom dane je
a) dodanie tovaru za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené zdaniteľnou osobou, ktorá koná v postavení zdaniteľnej osoby,
b) poskytnutie služby (ďalej len dodanie služby ) za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené zdaniteľnou osobou, ktorá koná v postavení zdaniteľnej osoby,
c) nadobudnutie tovaru za protihodnotu v tuzemsku z iného členského štátu Európskeho spoločenstva Európskej únie (ďalej len členský štát ),
d) dovoz tovaru do tuzemska.

(2) Na účely tohto zákona je
a) tuzemskom územie Slovenskej republiky,
b) zahraničím územie, ktoré nie je tuzemskom,
c) územím Európskeho spoločenstva Európskej únie tuzemsko a územia ostatných členských štátov, ktoré sú zákonmi týchto členských štátov vymedzené na účely dane ako tuzemsko týchto členských štátov,
d) územím tretích štátov územie, ktoré nie je územím Európskeho spoločenstva Európskej únie.
zuzanna
26.05.11,06:59
betka dakujem ti ze aspon niekto mi napisal vsetko co si mi napisala som uz prestudovala tak ked budem vystavovat fakturu za prepravu osob zo SR do CR, tak usek prejdeny na SR bude bez DPH odvolavka na par. 46 ods. 2 a usek na uzemi CR, zaregistrovat sa a pojde do DPH v CR??? pochopila som to dobre takze na jednu prepravu napr. Bratislava - Praha budem musiet vystavovat dve faktury ZE???
zuzanna
02.06.11,18:08
betka dakujem ti ze aspon niekto mi napisal vsetko co si mi napisala som uz prestudovala tak ked budem vystavovat fakturu za prepravu osob zo SR do CR, tak usek prejdeny na SR bude bez DPH odvolavka na par. 46 ods. 2 a usek na uzemi CR, zaregistrovat sa a pojde do DPH v CR??? pochopila som to dobre takze na jednu prepravu napr. Bratislava - Praha budem musiet vystavovat dve faktury ZE???

halooo mam pravdu ci eee
jajko50
21.06.11,08:23
betka dakujem ti ze aspon niekto mi napisal vsetko co si mi napisala som uz prestudovala tak ked budem vystavovat fakturu za prepravu osob zo SR do CR, tak usek prejdeny na SR bude bez DPH odvolavka na par. 46 ods. 2 a usek na uzemi CR, zaregistrovat sa a pojde do DPH v CR??? pochopila som to dobre takze na jednu prepravu napr. Bratislava - Praha budem musiet vystavovat dve faktury ZE???

Prepáč, že odpovedám až tak neskoro, ale nejak mi neostáva čas na Poradu.

pochopil som, že ste vykonali dopravu pre slovenského odberateľa??

V tom prípade vystavíš jednu fa. s oslobodením v zmysle § 46, ods.2 zákona o DPH.
zuzanna
23.06.11,10:05
Prepáč, že odpovedám až tak neskoro, ale nejak mi neostáva čas na Poradu.

pochopil som, že ste vykonali dopravu pre slovenského odberateľa??

V tom prípade vystavíš jednu fa. s oslobodením v zmysle § 46, ods.2 zákona o DPH.
myslim si ze v tomto nemas pravdu, sice mozem vystavit jednu fakturu ale do DPH v SR mi pojde len cast z tejto prepravy, t.j. km prejdeme na uzemi SR osl. podla par. 46 ods. 2 ale KM prejdene v CR pojdu do DPH v českej republike dufam ze mam pravdu