Istiach
14.04.11,00:09
Dobry den,

Chcel by som sa opytat tych co maju skusenosti v metrom ake su tam ceny. Da sa metro pouzivat ako standardny velkoobchod na dalsi predaj konecnemu spotrebitelovi?

S pozdravom,

Istiach
Stanislav 1975
14.04.11,04:14
Dobry den,

Chcel by som sa opytat tych co maju skusenosti v metrom ake su tam ceny. Da sa metro pouzivat ako standardny velkoobchod na dalsi predaj konecnemu spotrebitelovi?

S pozdravom,

Istiach

No, Metro nieje zasa až tak výhodné a lacné ako by sa mohlo zdať-už som dokonca videl ako bolo dosť tovarov ( a to bežne, bez akcie) lacnejších napr. v Tescu
A tá kvalita? To je tiež problém, tie ryby a maso tam niesú až tak najčerstvejšie-proste je to vidieť, že tam dávajú do predaja to, čo sa na západe nevypredá...
Čo poznám podnikateľov v reštauračných a bufetových službách,tak chodia síce do Metra, ALE do Viedne, na Slovensku málokedy...
Stanislav 1975
14.04.11,04:19
A ešte niečo, síce dlhšie som tam nebol, lebo sa mi sprotivili, ale aj ten prístup ku zákazníkovi bol úbohy- neviem, či to ešte tak je, že po zaplatení ťa pri dverách kontrolovali, ako takého zlodeja...-na základe toho som tam prestal chodiť, mňa to nenormálne urážalo...
KEJKA
14.04.11,04:23
po dlhšom čase som tam šla, tak už nekontrolujú, ale mäso nekupujem. 100% šunku áno, ale lacná nie je. Inde ju však nevidím.
Stanislav 1975
14.04.11,04:26
po dlhšom čase som tam šla, tak už nekontrolujú, ale mäso nekupujem. 100% šunku áno, ale lacná nie je. Inde ju však nevidím.

tak už sa konečne spamatali, lebo tie kontroly boli fakt úbohé a zákazníkov len urážali...
mgm
14.04.11,04:27
Chodím do Metra, keď vidím veľmi dobrú akciu, hlavne čistiace alebo elektronika. Mäso tam už nekupujem, lebo už sa mi stalo, že po otvorení som ho hneď vyhodila ... Skôr mrazené, ak je dobrá cena ... Ale hneď kúpim aj iné veci, ktoré nie sú až také výhodné a potom, keď to spočítam, tak som nič neušetrila ... Najlepšie je ísť s papierikom, čo potrebujem kúpiť, je to aj rýchle a finančne menej stresujúce ...
blavaciko
14.04.11,07:00
metro je obchod v ktorom nakupujem naozaj len sporadicky...
ak vidim v letaku nejaku dobru akciu, tak len vtedy tam pridem a len to kupujem, nic ine...
co sa tyka cien, vacsinou sme sa dohodli priamo s vyrobcom alebo s dovozcom na SK, s inou firmou a sice je to pre nas trosku drahsie, dovezu nam to napriklad priamo na miesto
Istiach
14.04.11,12:29
Dakujem za info
misomiso
14.04.11,12:35
Ja som tam prestal chodit uz uplne, snad, ak ma niekto vyhladnuty najeky specificky produkt v ich sortiment, ktory inde nenajde... tak ano.


Pre dalsi predaj je to vylucene, to by si musel dotovat z vlastneho, pre domace pouzitie casto nutia kupovat cele kartony....
trisestri
14.04.11,12:49
Ešte stále tam treba kartu?Jeden čas vychvalovali zakazníci rakúske a madarske metro.
Dáša_
14.04.11,12:49
Píšeš, že si zo žiliny, to je blízko aj na Moravu, aj do Poľska.

Viem o ľuďoch z okolia žiliny, ktorí pravidelne sledujú akcie v blízkych moravských hypermarketoch a chodia nakupovať tam. Oplatí sa im.
misomiso
14.04.11,13:09
Ešte stále tam treba kartu?Jeden čas vychvalovali zakazníci rakúske a madarske metro.

Ale ved vsetko v Rakusku je lepsie. Dnes dokonca zverejnili aj statistiku, ze Rakusanky maju vacsie prsia ako Slovenky. Ale na Rusky aj tak nemaju...
lujza.j
14.04.11,13:26
Ale ved vsetko v Rakusku je lepsie. Dnes dokonca zverejnili aj statistiku, ze Rakusanky maju vacsie prsia ako Slovenky. Ale na Rusky aj tak nemaju...

mimotemy škoda, že nerobili štatistiku aj so mnou, vyhrali by sme to, o "prsia":D:D:D:---
lujza.j
14.04.11,13:29
ďakujem za infošky, už mi bolo dlhšie ľúto, že sa tam nemám ako dostať, síce som tam posledne kupovala už len čerstvého lososíka:)
Stanislav 1975
14.04.11,13:45
Ale ved vsetko v Rakusku je lepsie. Dnes dokonca zverejnili aj statistiku, ze Rakusanky maju vacsie prsia ako Slovenky. Ale na Rusky aj tak nemaju...
Ja osobne mám radšej menšie ako väčšie...
misomiso
14.04.11,15:26
Ja osobne mám radšej menšie ako väčšie...

Ale ved hej, ziadna tragedia. Ja len ze ti Rakusaci maju uplne vsetko lepsie, oni mali aj Mozarta a Beethovena a my len Rytmusa...
trisestri
14.04.11,15:44
Ale ved vsetko v Rakusku je lepsie. Dnes dokonca zverejnili aj statistiku, ze Rakusanky maju vacsie prsia ako Slovenky. Ale na Rusky aj tak nemaju...

nech majú väčšie prsia ako naše Slovenky,ale naše sú aj tak najkrajšie myslím komplexne a na velkosti nezaleží,hlavná vec že sú pevné a estetické :D:D:)
Ice dive
14.04.11,16:04
v metre sa podľa mňa oplatí:

-čaj
-káva
-alkohol
-niektoré druhy mrazených potravín
-olej raciol (keď je akcia)
-zmrzlina..
-kedy tedy elektro ale spravidla je toto na internete lacnejšie...

ostatný tovar je buď cenovo rovnaký ak nie drahší...
Lubaba
14.04.11,19:58
v metre sa oplatí podľa mňa len alkohol, podľa toho na čo to potrebuješ, alebo kde.to využiješ.. inak lacnejšie kúpiš potraviny aj v iných potravinových reťazcoch, ak majú akcie, preto sa divím ako môžu msť také ceny aké majú...
Indeed
14.04.11,20:27
po dlhšom čase som tam šla, tak už nekontrolujú, ale mäso nekupujem. 100% šunku áno, ale lacná nie je. Inde ju však nevidím.

Spamätaj sa,

100% šunka, hadam ani NEEXISTUJE.

Jedine ak šunka z LIDL-U za 1,70 € , ta ma 90% masa,
inak teraz som v Nemecku, tu stoji v LIDL-i ta ista šunka 1,29 €
Indeed
14.04.11,20:34
Inak METRO je moja srdcova záležitosť, a nedám dopustiť na tento obchod.

Nakupoval som v METRO-MAKRO v ČR, v Maďarsku, Polsku, v Nemecku,

dokonca aj v Bulharsku.

Vždy boli nejaké akcie na niečo, čo sa oplatilo,kým iný tovar bol na podobnej úrovni ako v iných supermerketoch.

Mne sa METRO páči z toho dovodu, že mnoho vecí sa da nakupiť na jednom mieste.

Ja kupujem v METRO, hlavne mäso, alkohol, nealko, kavu, cestoviny,sladkosti a tovary osobnej hygieny .

Inak je rozdiel v ponuke METRO v Ivanke pri Dunaji, v Žiline, vo Zvolene a v Košiciach.

Hlavne ten posledne menovaný sklep, si v poslednom čase dosť polepšil, ale zase na druhej strane tam chodí neskutočne veľa národa.
Indeed
14.04.11,20:52
V tomto METRO v Ivanke pri Dunaji som videl veľký výber elektroniky aj zavedených značiek, čo znamená, že tam by som si rozhodne šiel kupiť televízor.

Kým napr.ponuka METRO v Nemecku sa sustreduje na bytový textil a vybvenie domacnosti+polotovary všetkých druhov a chutí, kým ponuka alkoholu je tam velmi obmedzená, 4 druhy vodky, 5 druhov cognacu, 4 druhy whisky a fertig.

Kým v Madarsku je velky výber zeleniny a kompotov.

V METRO.at som ešte nebol, ked navstivim tak napíšem .
KEJKA
15.04.11,05:15
Spamätaj sa,

100% šunka, hadam ani NEEXISTUJE.

Jedine ak šunka z LIDL-U za 1,70 € , ta ma 90% masa,
inak teraz som v Nemecku, tu stoji v LIDL-i ta ista šunka 1,29 €
na obale je 100%, 80%, 60%........ tak som to myslela.:eek::eek::eek:
a v popise je uvedený obsah, verím, že tam je aj niečo iné, ale naspamäť to neviem.
Isto je tam však viac masa ako v iných produktoch tohto druhu, či?
pivko
15.04.11,05:29
Kamarát ma potraviny a velkosklad s alkoholom a nakupuje v Metre len tovar keď je v akcii ,lebo mimo akcii je alkohol vo velkoobchode ...... lacnejší a aj potraviny vo velkoobchode ..... lacnejšie.;)A pre Indeed , tie TV v Metre to je blbosť , všetky výrobky bielej aj čiernej techniky kúpiš lacnejšie cez internet.
misomiso
15.04.11,06:23
V tomto METRO v Ivanke pri Dunaji som videl veľký výber elektroniky aj zavedených značiek, čo znamená, že tam by som si rozhodne šiel kupiť televízor.



No len pozor na ten televizor, vacsinu ludi klamu tie letaky, ktore na rozdiel od inych retazcov (Nay, Datart) uvadzaju ceny bez DPH! Kupit to ale musis s DPH. A pokial mas taku firmu, ze si tam mozes uplatnit odpis DPH na televizor (napr. hotel) tak to so potom mozes aj ke ho kupis v Nayke alebo Tescu.
peterknazeje
15.04.11,08:45
Da sa metro pouzivat ako standardny velkoobchod na dalsi predaj konecnemu spotrebitelovi?
da sa pouzivat, no niektore polozky budu mat vyssiu cenu ako v hypermarketoch. Ked chcete mat obchod na dedine a bude tam iba Vasa predajna, mozno by ste mohli skusit ich produkty aro a metro. Niekde som cital, ze by Vam pomohli aj s vybavenim predajne a financovanim.
Metro povazujem za vyhodu pre gastro a horeca. Na jednom mieste mozete naraz nakupit vela ovocia, zeleniny a cerstvych ryb, ktore su problem kupit na Slovensku.
Rozalka
15.04.11,17:22
No len pozor na ten televizor, vacsinu ludi klamu tie letaky, ktore na rozdiel od inych retazcov (Nay, Datart) uvadzaju ceny bez DPH! Kupit to ale musis s DPH. A pokial mas taku firmu, ze si tam mozes uplatnit odpis DPH na televizor (napr. hotel) tak to so potom mozes aj ke ho kupis v Nayke alebo Tescu.

Nielen na televízor!
Moje skúsenosti s reklamáciou elektroniky - v bežnom obchode sa doba, keď je tovar v reklamačnom konaní, nezapočítava do záručnej doby. V Metre sa doby počítajú inak. Keď sme podľa nich o 4 dni "prešvihli" záruku (hoci podľa môjho prepočtu ešte bežala), tak nám to vypočítali a vysvetlili: "my sme veľkoobchod, tu konečný spotrebiteľ nemá čo reklamovať. Keď ste sa registrovali, svojim podpisom ste sa zaručili, že všetko, čo tu nakúpite, použijete v súvislosti s podnikaním."
Odvtedy tam nakupujem - ak je dačo v akcii, vystrihnuté ústrižky a nič iné, ani za svet! A žiadne predmety dlhodobej spotreby!

A čo sa týka alkoholu: údajne od 1.1.2011 nepredajú alkohol podnikateľovi, ktorý nemá registráciu na colnej správe - zatiaľ som to neskúšala.
Indeed
16.04.11,22:16
Nielen na televízor!
Moje skúsenosti s reklamáciou elektroniky - v bežnom obchode sa doba, keď je tovar v reklamačnom konaní, nezapočítava do záručnej doby. V Metre sa doby počítajú inak. Keď sme podľa nich o 4 dni "prešvihli" záruku (hoci podľa môjho prepočtu ešte bežala), tak nám to vypočítali a vysvetlili: "my sme veľkoobchod, tu konečný spotrebiteľ nemá čo reklamovať. Keď ste sa registrovali, svojim podpisom ste sa zaručili, že všetko, čo tu nakúpite, použijete v súvislosti s podnikaním."
Odvtedy tam nakupujem - ak je dačo v akcii, vystrihnuté ústrižky a nič iné, ani za svet! A žiadne predmety dlhodobej spotreby!

A čo sa týka alkoholu: údajne od 1.1.2011 nepredajú alkohol podnikateľovi, ktorý nemá registráciu na colnej správe - zatiaľ som to neskúšala.

60 % zakaznikov METRO su bežní občania, čo nakupiju po KG,2 litroch a 3 kusoch.
Indeed
16.04.11,22:20
Nielen na televízor!


A čo sa týka alkoholu: údajne od 1.1.2011 nepredajú alkohol podnikateľovi, ktorý nemá registráciu na colnej správe - zatiaľ som to neskúšala.

Toho roku som v metro.sk, ešte nebol

ale boli by sami proti sebe , ak by viazali predaj alkoholu na nejaké zvláštne obmedzenia.

Snáď ak by niekto chcel kupovať naraz väčšie množstvo alkoholu trebars 4 kartony po 6 litrov.

Ja si myslim,že tie dve fĺaše alkoholu predaju každému bez problémov.
pivko
17.04.11,03:21
Toho roku som v metro.sk, ešte nebol

ale boli by sami proti sebe , ak by viazali predaj alkoholu na nejaké zvláštne obmedzenia.

Snáď ak by niekto chcel kupovať naraz väčšie množstvo alkoholu trebars 4 kartony po 6 litrov.

Ja si myslim,že tie dve fĺaše alkoholu predaju každému bez problémov.
Predajú každému aj paletu bez omedzenia ,ale prečo by som kupoval alkohol v Metre ak poznám lacnejší obchod. Pre Košičanov ss , nechcem tu robiť reklamu;)
buchač
17.04.11,06:35
Predajú každému aj paletu bez omedzenia ,ale prečo by som kupoval alkohol v Metre ak poznám lacnejší obchod. Pre Košičanov ss , nechcem tu robiť reklamu;)
....nemusíš ...............................................ja viem , kde to je ....suseda mi tam robí .....;):---:D
Harmke
10.05.12,19:24
Už sa neoplatí v metre kupovať nič su veľkosklady ktore ponukaju objednavku cez web ( môžem objednavku urobiť aj v noci) a rozdiel nakupu napr. borovičky 0,5l v metre a v inom veľkosklade je aj niekedy 0,60eur pokazili sa načisto.
tictac7
10.05.12,19:33
Už sa neoplatí v metre kupovať nič su veľkosklady ktore ponukaju objednavku cez web ( môžem objednavku urobiť aj v noci) a rozdiel nakupu napr. borovičky 0,5l v metre a v inom veľkosklade je aj niekedy 0,60eur pokazili sa načisto.

mimotemy čo si zač? Na Tebou položenú otázku, odpovedi ani nezaďakuješ a riešiš tu, teda vyslovene "riešiš", lebo žiadny efekt to nemá, už dávno vyriešené témy - česť výnimkám - táto je len necelý mesiac stará....
luigi72
10.05.12,19:41
mimotemy čo si zač? Na Tebou položenú otázku, odpovedi ani nezaďakuješ a riešiš tu, teda vyslovene "riešiš", lebo žiadny efekt to nemá, už dávno vyriešené témy - česť výnimkám - táto je len necelý mesiac stará....

Necelý mesiac? :D Pozri sa na dátum posledného príspevku od buchača: 17.04.11 09:35 Rok a necelý mesiac :)
tictac7
10.05.12,19:44
Necelý mesiac? :D Pozri sa na dátum posledného príspevku od buchača: 17.04.11 09:35 Rok a necelý mesiac :)

...aha, sorry, aj majster tesár sa utne :D
Igor Králik
23.12.12,00:07
Vážení priatelia.Tento obchod či veľkoobchod je skôr predražený hypermarket,ktorý vsadil na psychiku,že ak sa bude označovať za veľkoobchod a vpúšťat ludí iba s kartičkou tak je logicky asi meganajlacnejší.Je to však obrovský omyl.V Tescu alebo Kauflande som nakoniec nakúpil za tie isté ak nie menšie peniaze a to nehovorím o cenovkách.Tie v tom úžasnom Metre sú tak nenormálne komplikovane popísané,že aby som rátal ako degeš každú škatulu ći je v kg alebo v ks a bez DPH a s Dph nato sa môžem zvysoka vykašlať.Ceny v internetových obchodoch sú niekedy 50% z cien v Metre a a ostatných marketoch.A ak sa niekto bude oháňať kvalitou tak nato nech véééľmi rýchlo pri Slovenských hypermarketoch zabudne a to je jedno ako sa volajú.Do Metra už v živote nevstúpim tie isté výrobky a tovar som nakoniec vždy kúpil v Tescu a podobne lacnejšie.Jediná pravda je že sa tam ako tak oplatí chlast ale to si treba dávať sakra pozor hlavne u piva,pretože to nieje vždy pravidlom.No a aby som tam chodil kôli tomu,že Spišská borovička je o 50 centov lacnejšia a zbytok o 150% drahší to mi môžu akrát tak fúkať práškový cukor do zadku aj z celým predraženým Metrom.
Indeed
23.12.12,02:35
Zase je to aj určitá výhoda,že do METRO prestali chodiť určití ľudia, spoznali sa podľa toho,že v košík mali dopoly plny oravskej slaniny v akcii...
Indeed
23.12.12,02:37
No mentalita slovenskeho národa je proste úžasná ...

Ja do METRO chodím pravidelne aspoň 1x za 2 mesiace a stále je tam plno ľudí a parkovisko je zaplnené vždy najmenej na 70%
beba13
24.12.12,21:19
Neviem kam do metra chodite ja som sa zastavila v Ivanke v metre pred 3 týždnami a bola som šokovana vobec nebolo vela ludí,prázdno pokladna prázdna žiadne čakanie,ale je tam draho dokažem inde nakupit ovela lacnejšie možno niektore vyrobky su lacnejšie,ale inak draho,najviac ma naštvalo ked som kupila za 22 eur plyšovu hračku v akcii, a 2 týždne nato som ju videla v tescu za 11,90 skoro ma vystrelo
pivko
25.12.12,07:08
Neviem kam do metra chodite ja som sa zastavila v Ivanke v metre pred 3 týždnami a bola som šokovana vobec nebolo vela ludí,prázdno pokladna prázdna žiadne čakanie,ale je tam draho dokažem inde nakupit ovela lacnejšie možno niektore vyrobky su lacnejšie,ale inak draho,najviac ma naštvalo ked som kupila za 22 eur plyšovu hračku v akcii, a 2 týždne nato som ju videla v tescu za 11,90 skoro ma vystrelo
Lebo si mala počkať tie 2 týždne a kúpila by si toho veľkého maca ,alebo psa za 10 EUR.
Metro je lacnejšie len vtedy oproti supermarketom ak má tovar v akcii , akcia v Metre je stále o čosi výhodnejšia ako napr. v Tescu.
pavol54
25.12.12,09:27
Ja tvrdím najlacnejší je ten obchod, ku ktorému dokážem prísť na nákupy peši a nákup odnesiem v rukách(potraviny a bežný spotrebný tovar). V ostatných, keď započítam dopravné náklady, podvedome pôsobiace nátlakové akcie na kupujúceho, strata času, tak záujmový výrobok ma vyjde podstatne drahšie(aj keby bol hneď lacnejšie predávaný).
beba13
25.12.12,21:51
ale vieš ta hračka bola už v akcii,
beba13
25.12.12,21:53
nejde o 10 eur v rozpočte ale o to že ta ista hračka je inde o polovicu lacnejia