Minnie55
14.04.11,06:25
Dobrý deň, chcela by som veľmi pekne poprosiť o radu - podnikám na zákalde živnostenského oprávnenia - predávam tovar cez internet, ale len v malom. Je to v podstate taká moja bokovka, ktorá ma baví :). Prevádzkovateľom stránky, na ktorej ponúkam tovar a teda dodávateľom služby je česká firma. Teraz mi oznámili, že za služby, ktoré mi poskytujú (platené členstvo na ich stránke), musím odviesť DPH na Slovensku, napriek tomu, že nie som platcom DPH. Môžete mi prosím povedať, ako to v praxi bude vyzerať ? Ako mám teraz postupovať ?
KEJKA
14.04.11,05:13
dobré ráno stará mama................
Z_DPH a §7a) mala si sa dávno registrovať - vyhľadaj viac na Porade, rieši sa to tu už viac ako rok.
Minnie55
14.04.11,05:15
Ďakujem za odpoveď, nechápem však, prečo som sa mala registrovať skôr, keď službu začínam poberať z Čiech odo dnes.....
Monika Kováčová
14.04.11,05:15
Podobne je to s rôznymi províziami za sprostredkovanie (multi level) pre spoločnosti registrované v IČS... (NU SKIN a pod.). Platí povinnosť podávania súhrnných výkazov pri dodaní takejto služby. ... málo "podnikateľov" o tom vie.
Minnie55
14.04.11,05:51
Ešte jedna vec - cena služby, ktorú ja poberám z ČR, je mesačne 12€, takže DPH sú len nejaké 2€. nemôžem to zaúčtovať ako výdavok neovplyvňujúci daň ? Viem, že viacerí to takto robia.
IvoM
14.04.11,07:06
Nie, podľa §69.3 si povinná odviesť daň bez ohľadu na sumu, a samozrejme najskôr sa musíš registrovať podľa §7a.