erzet
14.04.11,07:52
Len pre silné žalúdky. Fuj, toto som si nemyslel, že je verejne možné toľkých pourážať, pán porotca

http://www.youtube.com/watch?v=runQo_hRRrs
KoxXxo
14.04.11,06:03
Len tak na 50%.
Stanislav 1975
14.04.11,06:37
Len pre silné žalúdky. Fuj, toto som si nemyslel, že je verejne možné toľkých pourážať, pán porotca

http://www.youtube.com/watch?v=runQo_hRRrs

a čo keď má pravdu??? Lebo Mázikovej, Šmajdovi, Judíniovej to fakt j...e...:D
erzet
14.04.11,07:47
Sú štáty, kde sa na javiskách za takéto výrazy platí pokuta. Hold, predsa sme ešte ďaleko. Veď pravdu nemôžeš povedať, ani tu, na porade. Ak dáš nevhodné, neužitočné tak sa ti to vráti. Stalo sa mi to, tu. Tu ide iba o to ako to povedať/povedal/zaspieval. Tak isto to je môj iba názor na Rytmusa, ako Tvoj na menovaných spevákov. Preto ich, ale nebudem urážať. Tiež som mohol povedať, že Rytmusovi to..., a ďalej sa tlieska.
Stanislav 1975
14.04.11,07:52
Ježíš matko, erzetko- zasa nebuď taký precitlivený...:)

A s tou pokutou to nieje až tak pravda- ešte si asi nepočul Notorious-a Big, 2 pac , a pod...


http://www.youtube.com/watch?v=EWNy8JQ2MgQ
erzet
14.04.11,07:53
Som, na takéto výrazy
erzet
14.04.11,07:55
Napísal som, sú štáty, nie, že všetky štáty.
Stanislav 1975
14.04.11,08:01
Erzetko, za názor som ešte nikdy nikomu nevhodné a neužitočné nedal a ani nedám a ja rytmusa tiež nemusím, lebo sú aj lepší od neho, a navyše je už moc na moj vkus komerčný- len som chcel povedať, že v niečom má pravdu...:)-a aj v superstar povie , čo si myslí a nebude sa silou mocou hrať na sladkého...
erzet
14.04.11,08:14
Tak to tam potom je načo, nevhodné, neužitočné?
Už som skončil, musím si presadnúť, lebo nás niekto iný rozsadí.
Petra Nová
14.04.11,08:48
Erzet, súhlasím s Tebou. To nie je ani nekultúra, ani recesia, ani žart. To je zmes sprostoty, primitívnosti a absolútneho nedostatku invencie. Nepočítala som to, ale ak rytmus použil 15 rôznych slov v tej znôške hlúposti(okrem mien oj...ných), tak to je viac, ako sa od neho dá očakávať. Ako porotca nevie dať dohromady jednu súvislú vetu. Čo už len ten chce hodnotiť??? Možno nohy, ruky a ... dievčat. Keby mal 15 rokov, tak nad tým mávnem rukou a považujem za výplod mladého rebela. Lenže aj Beatles boli vo svojom čase rebeli a ich hudbu a texty je radosť počúvať aj dnes. To je však iný level. Oni boli-sú šľachtici hudby a toto je spodina.:eek:
trisestri
14.04.11,09:00
Hodnotí ako hodnotí,ale my pripada úplne smiešný že raz sa hra vulgarizmami na tvrdasa a inokedy sa navlečie do ružovej mikiny, prípadne spieva detskú riekanku v reklame.http://skandaly.blogspot.com/2011/01/zlatokop-rytmus.html
dumap
14.04.11,09:04
erzet súhlasím s tebou, teraz som to počula prvýkrát, je to strašné. to už nechutné vulgarizmy budeme považovať za umenie? ale decká sa na to chytia, lebo je to cool a rytmus bude zarábať na hlúposti detí a nezrelých mladých. a televízia ho ešte ako "vzor" dá účinkovať do šou, ktorú väčšinou sledujú mladí. to, že si o našich prominentoch každý myslíme svoje a nie vždy sú ich činy na chválenie, ešte ich preto nemusíme takto verejne urážať. ja túto hudbu nemusím, aj preto lebo sa tam väčšinou spieva - hovorí o nechutnostiach.
erzet
14.04.11,09:20
Erzet, súhlasím s Tebou. To nie je ani nekultúra, ani recesia, ani žart. To je zmes sprostoty, primitívnosti a absolútneho nedostatku invencie. Nepočítala som to, ale ak rytmus použil 15 rôznych slov v tej znôške hlúposti(okrem mien oj...ných), tak to je viac, ako sa od neho dá očakávať. Ako porotca nevie dať dohromady jednu súvislú vetu. Čo už len ten chce hodnotiť??? Možno nohy, ruky a ... dievčat. Keby mal 15 rokov, tak nad tým mávnem rukou a považujem za výplod mladého rebela. Lenže aj Beatles boli vo svojom čase rebeli a ich hudbu a texty je radosť počúvať aj dnes. To je však iný level. Oni boli-sú šľachtici hudby a toto je spodina.:eek:
Môj brat, neberúc do úvahy text, to zhodnotil: ten sa musel namakať pokiaľ to zložil. Už ozaj howg
arizona
14.04.11,10:16
Suhlasim s vami, ze ta pesnicka s kulturou moc spolocne nema.

Ale zoberme si to z druhej strany. Komu z mladych podnikatelov, ci tych mladych spevakov ktorych mame plne media sa podari prist na trh s niecim, co mu vynasa "takzke love" ?
Nuz, vychytal to, chalanisko! Biznis je biznis :--- :D
alabut
14.04.11,10:23
Splnil spolocensku objednavku. :-)
Laguna13
14.04.11,10:45
Rozčuľuje ma, že vždy znovu má biznis vyššiu váhu ako mravnosť našich detí - budúcnosť národa. Ja svoje deti usmerňujem ako viem, ale v období puberty - vzdoru proti každej autorite aj tak deti robia opak toho, čo chcú ich rodičia a často si práve vtedy veľmi ublížia. A naše média im k tomu hojne napomáhajú. Z toho mi je veľmi, veľmi smutno.
erzet
14.04.11,10:58
alabut
14.04.11,12:09
Opat spolocenska objednavka.
Stanislav 1975
14.04.11,16:54
Akože ja Vás nechápem, akože fakt si nezastávam rytmusa, lebo je to obyčajný frajer a nepáči sa mi- ale však predsa toto tu bolo už v 60-tych rokoch, ked to začali Ivan Krajíček, Marián Labuda a Zorka Kolínska a boli to ovela tvrdšie texty- tak neviem, prečo akurát rytmusa máte v zuboch...:confused::cool::eek:

http://www.youtube.com/watch?v=ZYSNxoJWwXg&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=2iN9Wik7pFI&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=YdIMOferO3k&feature=related

zrazu aká moralizácia...
Stanislav 1975
14.04.11,16:59
A vysvetlím ako to bolo- natáčalo sa vydanie silvestra a pomimo nahrali tieto skladby a niekto to vyniesol von, kedže to oficiálne nebolo schválene príslušnými orgánmi,tak sa to aj vyšetrovalo - totiž, vtedy každá pieseň musela byť schválená- no vtedy sa nenašiel ten kto to vyniesol von...
Stanislav 1975
14.04.11,17:42
Suhlasim s vami, ze ta pesnicka s kulturou moc spolocne nema.

Ale zoberme si to z druhej strany. Komu z mladych podnikatelov, ci tych mladych spevakov ktorych mame plne media sa podari prist na trh s niecim, co mu vynasa "takzke love" ?
Nuz, vychytal to, chalanisko! Biznis je biznis :--- :D

Presne tak, on na tejto skladbe zarobil toľko čo my na Porade všetci dokopy vrátane richarda a vrátane p. Mihála za týždeň - ďalej má na youtube 1.600.000 videní-opakujem 1.600.000 !!!
A zasa no, tomu Rochňakovi fakt dlhé roky zašibáva, tak prečo to nepovedať priamo a rovno...
Opakujem, nemám ho rád, a zasa ani nejaký Robo Papp, Zuzana Smatanová a Jadranka- to tiež niesú bohvieakí kvalitní umelci...
Monika Kováčová
14.04.11,18:09
To nie je ani nekultúra, ani recesia, ani žart. To je zmes sprostoty, primitívnosti a absolútneho nedostatku invencie.
:mee::mee::mee: žiaľ, je to obraz tejto doby... videli ste BRATISLAVAFILM? Žiaľ, aj to je zrkadlo tejto doby... tvrdá realita...

mimotemy ak si šťastný... urob smajlíka... :), moje decká to zbožňujú... :---
Stanislav 1975
14.04.11,18:15
:mee::mee::mee: žiaľ, je to obraz tejto doby... videli ste BRATISLAVAFILM? Žiaľ, aj to je zrkadlo tejto doby... tvrdá realita...

mimotemy ak si šťastný... urob smajlíka... :), moje decká to zbožňujú... :---

ak si šťastný- tlieskaj rukami, ak si šťastný-dupaj nohami...
Monika Kováčová
14.04.11,18:43
mimotemy ak si šťastný... urob smajlíka... :), moje decká to zbožňujú... :---
http://www.youtube.com/watch?v=vJZM8pGKB6c
Petra Nová
14.04.11,19:11
:mee::mee::mee: žiaľ, je to obraz tejto doby... videli ste BRATISLAVAFILM? Žiaľ, aj to je zrkadlo tejto doby... tvrdá realita...

mimotemy ak si šťastný... urob smajlíka... :), moje decká to zbožňujú... :---

Súhlasím, že dnešná doba sa odráža v hudbe aj speve. Je jasné, že vyžaduje súčasný jazyk a výrazové prostriedky. Pozrela a vypočula som si niektoré veci od neho na You Tube, lebo som bola zvedavá, či a v akom rozsahu robí zo seba idiota. V niektorých skladbách to nie je celkom márne, aj keď sú to veci akurát tak pre pubertálny vek. Ale k tomu klipu, čo je tu pripojený a niektorým ďalším, nemám iné slová než tie, ktoré som napísala. Ale je na zamyslenie, či ktokoľvek môže používať meno kohokoľvek v takých podarených "dielkach". Som strašne zvedavá, čo na to Máziková a spol.
arizona
14.04.11,19:25
Rozčuľuje ma, že vždy znovu má biznis vyššiu váhu ako mravnosť našich detí - budúcnosť národa. Ja svoje deti usmerňujem ako viem, ale v období puberty - vzdoru proti každej autorite aj tak deti robia opak toho, čo chcú ich rodičia a často si práve vtedy veľmi ublížia. A naše média im k tomu hojne napomáhajú. Z toho mi je veľmi, veľmi smutno.
Moj syn tiez pocuva Rytmusa, Druhu stranu, Kontrafakt a podobne formacie.
Kvoli tym vulgarizmom to donedavna pocuval viac menej potajomky.:---
Raz mi umyval auto a zabudol CD v prehravaci.
Sadla som do auta, vybrala som sa na dlhu cestu,par km od domu pustim prehravac...no, rychlo som zistila, ze moje oblubene Kelly Familly to veru nie je!!!:D
Bola som trochu zvedava, tak som si to vypocula... a potom znovu a znovu...

Je pravda, ze vulgarizmami sa to len tak hemzi,ale zistila som, ze v slovach ich pesniciek je tolko pravdy, az som bola prekvapena.;)
To, na co frfle nasa generacia iba doma, ci pri krmovom stole, tato mladez "svojskym sposobom" vyspieva do sveta.
Skuste si niekedy vypocut hip-hopove skladby,( citlivejsie povahy-preglgnite,alebo sa snazte prepocut tie vulgarizmy) a zamyslite sa nad textami...mozno pochopite, preco to nase deti pocuvaju ...;):):)
KoxXxo
14.04.11,19:29
Stanislav 1975
15.04.11,04:23
Moj syn tiez pocuva Rytmusa, Druhu stranu, Kontrafakt a podobne formacie.
Kvoli tym vulgarizmom to donedavna pocuval viac menej potajomky.:---
Raz mi umyval auto a zabudol CD v prehravaci.
Sadla som do auta, vybrala som sa na dlhu cestu,par km od domu pustim prehravac...no, rychlo som zistila, ze moje oblubene Kelly Familly to veru nie je!!!:D
Bola som trochu zvedava, tak som si to vypocula... a potom znovu a znovu...

Je pravda, ze vulgarizmami sa to len tak hemzi,ale zistila som, ze v slovach ich pesniciek je tolko pravdy, az som bola prekvapena.;)
To, na co frfle nasa generacia iba doma, ci pri krmovom stole, tato mladez "svojskym sposobom" vyspieva do sveta.
Skuste si niekedy vypocut hip-hopove skladby,( citlivejsie povahy-preglgnite,alebo sa snazte prepocut tie vulgarizmy) a zamyslite sa nad textami...mozno pochopite, preco to nase deti pocuvaju ...;):):)

Plný súhlas, dnes tí 17 ročný chlapci a dievčatá vobec niesú žiadni hlupáci, dnešné rozumové dospievanie je oveľa na rýchlejšej a kvalitnejšej úrovni ako voľakedy a o čo ide v tomto, tak o tom spieva tento chalanisko z Ružomberka, a nieje tam ani tak veľa nádavok- ale treba si vypočuť slova,a zamyslieť sa, samozrejme toho treba byť schopný vedieť sa zamyslieť, to tiež dnes nedokáže každý...
Už som to tu raz dal, tak posledný krát...

Takže neobstojí tvrdenie,že to kazí mladých, lebo tí( velká vačšina z nich ) sú vo svojích 17 rokoch viac možno vyspelí ako my 30-40-tnici...

http://www.youtube.com/watch?v=g0STDrCngOg
alabut
15.04.11,05:15
Mozno prave preto, dnesne deti nemaju bezstarosne detstvo, teda vacsina. Rodicia im vysnivali svet, ktory ich predhana. :-)
erzet
15.04.11,05:18
Akože ja Vás nechápem, akože fakt si nezastávam rytmusa, lebo je to obyčajný frajer a nepáči sa mi- ale však predsa toto tu bolo už v 60-tych rokoch, ked to začali Ivan Krajíček, Marián Labuda a Zorka Kolínska a boli to ovela tvrdšie texty- tak neviem, prečo akurát rytmusa máte v zuboch...:confused::cool::eek:

http://www.youtube.com/watch?v=ZYSNxoJWwXg&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=2iN9Wik7pFI&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=YdIMOferO3k&feature=related

zrazu aká moralizácia...
Ale to sa sa verejne v médiach neobjavovalo to boli "samozdaty"
alabut
15.04.11,05:22
Zacina sa to nejako, ze zoberies pioniersky palac a spravis prezidentsky. :-)
erzet
15.04.11,05:27
Moj syn tiez pocuva Rytmusa, Druhu stranu, Kontrafakt a podobne formacie.
Kvoli tym vulgarizmom to donedavna pocuval viac menej potajomky.:---
Raz mi umyval auto a zabudol CD v prehravaci.
Sadla som do auta, vybrala som sa na dlhu cestu,par km od domu pustim prehravac...no, rychlo som zistila, ze moje oblubene Kelly Familly to veru nie je!!!:D
Bola som trochu zvedava, tak som si to vypocula... a potom znovu a znovu...

Je pravda, ze vulgarizmami sa to len tak hemzi,ale zistila som, ze v slovach ich pesniciek je tolko pravdy, az som bola prekvapena.;)
To, na co frfle nasa generacia iba doma, ci pri krmovom stole, tato mladez "svojskym sposobom" vyspieva do sveta.
Skuste si niekedy vypocut hip-hopove skladby,( citlivejsie povahy-preglgnite,alebo sa snazte prepocut tie vulgarizmy) a zamyslite sa nad textami...mozno pochopite, preco to nase deti pocuvaju ...;):):)
Súhlasím s tebou, že je v hip hope veľa pravdy, ale prečo sa to do sveta dá, alebo musí vykričať iba s tými vulgarizmami.
alabut
15.04.11,05:42
Lebo sa to nosi, vid Slota a pod.
arizona
15.04.11,05:47
Súhlasím s tebou, že je v hip hope veľa pravdy, ale prečo sa to do sveta dá, alebo musí vykričať iba s tými vulgarizmami.
Neviem, mozno je to sposob rebelie,ako na seba upozornit :confused:...
Prv sa za rebelantstvo povazovali dlhe,vlasy, hole hlavy, ci farebne pankacske kohuty...dnes su to vulgarizmy. Uvidime, co pride na buduce.
Stanislav 1975
15.04.11,05:48
Neviem, mozno je to sposob rebelie,ako na seba upozornit :confused:...
Prv sa za rebelantstvo povazovali dlhe,vlasy, hole hlavy, ci farebne pankacske kohuty...dnes su to vulgarizmy. Uvidime, co pride na buduce.

Možno príde aj kúzelník...:D
alabut
15.04.11,05:49
Hmmm, najlepsie sa opytat priamo rebelantov. Osobne nemam kontakt.
Stanislav 1975
15.04.11,05:54
arizona
15.04.11,06:08
Súhlasím s tebou, že je v hip hope veľa pravdy, ale prečo sa to do sveta dá, alebo musí vykričať iba s tými vulgarizmami.
Celkom fajn clanok http://aktualne.centrum.sk/kultura/hudba/clanek.phtml?id=1151587
+ diskusia

vysvetlenie psychologa :;)
Psychologička Ľuba Sládeková si však nemyslí, že by hip-hop zvyšoval vulgárnosť mladých ľudí. "Oni to berú s nadhľadom. Uvedomujú si, že to množstvo nadávok je prehnané a že patrí len k hudbe." Tínedžerom podľa nej imponuje najmä sloboda...
alabut
15.04.11,06:12
S tym suhlasim.
alabut
15.04.11,06:15
rytmus ty nic nesi si iba namisleni kaaar a ze kral celej europe sak ty vlastne pocujes jake pesnicki robis tebe jebeeee sak vis jaki bol ajlepsi album bngoro a bozk na ozlucku a era ostatne su hovnaaa.....a nigdu nebudes jako amerika negriii

Kazdy je si strojcom svojho stastia a to, ze niekto v zivote nic nedokazal je len a len jeho problem !!!!!!! A ta vacsina tu vypisuje " PICOVINY ZAVISTLIVE!!! "

Ritmus je najlepšííí

Nazyvat to kulturou? Hudba to ano, skor mi to pripomina sport. :-)
Antea
15.04.11,06:59
Pomaly, ale isto prichádza ABSURDISTAN. Z nevinnej komédie sa stáva tvrdá fraška v reále.
gilda
15.04.11,10:52
Ak sa bavíme o spomínanom hite, nuž Rytmus si už asi dávno poriadne nezanadával.:D Dúfam, že sa na čas odbavil a príde s niečím podobným ako:
http://www.youtube.com/watch?v=6voGNlUV4qs&feature=related, kde každé slovo - holá pravda. Ak je odrazom doby, potom: má rád peniaze (kto nemá?), nadáva (kto nenadáva?) - zatiaľ nie sme všetci medializovaní. Vie zarobiť prachy: šikovným patrí svet. Vsadil na "to je blbý, to se bude líbit" a úžasne mu to vynáša. Ale takto to fungovalo aj pred ním. Že je citujem:"sladký chlapček, ktorý si zobne všade tam, kde mu štedro nasypú"..., tak nech nesypú. Ak mu niečo vyčítam, potom naozaj nie je v ňom duša skutočného rebela. Ale to asi tiež záleží od doby. Aká doba, taký "rebel".
Stanislav 1975
15.04.11,10:57
Ak sa bavíme o spomínanom hite, nuž Rytmus si už asi dávno poriadne nezanadával.:D Dúfam, že sa na čas odbavil a príde s niečím podobným ako:
http://www.youtube.com/watch?v=6voGNlUV4qs&feature=related, kde každé slovo - holá pravda. Ak je odrazom doby, potom: má rád peniaze (kto nemá?), nadáva (kto nenadáva?) - zatiaľ nie sme všetci medializovaní. Vie zarobiť prachy: šikovným patrí svet. Vsadil na "to je blbý, to se bude líbit" a úžasne mu to vynáša. Ale takto to fungovalo aj pred ním. Že je citujem:"sladký chlapček, ktorý si zobne všade tam, kde mu štedro nasypú"..., tak nech nesypú. Ak mu niečo vyčítam, potom naozaj nie je v ňom duša skutočného rebela. Ale to asi tiež záleží od doby. Aká doba, taký "rebel".

Myslím, že je dodebatované- proste rytmus to v tomto klipe povedal na plné ústa a každý nech si z toho zoberie čo myslí a čo vie...
Myslím,že má v tomto klipe plnú pravdu...a povedal to za 4 minúty a nemusíme o tom debatovať týždeň...
alabut
15.04.11,11:34
Jasne to dospieval ... kto dopocuva tu piesen do konca, tak mu jebe. Priznam sa, ze som si vypocul ten skvost cely. :-)
Monika Kováčová
15.04.11,15:43
Toto je najhlbšia a najpravdivejšia myšlienka, ktorú som kedy na tomto fóre čítala... a to som toho čosi načítala !
bola v tejto téme použitá len ako miniodpoveď, dovolím si ju dať do pozornosti zvýraznením:


alabut Dnes, 08:15 AM
Mozno prave preto, dnesne deti nemaju bezstarosne detstvo, teda vacsina. Rodicia im vysnivali svet, ktory ich predhana. :-)

alabut, SI ZABIL!!! Díky, kámo!
Petra Nová
15.04.11,22:50
Rytmus je 34 ročný chlap, žiadny rebelantský mladíček. Tým vekom je skôr zrelý byť seladónom slovenského showbiznisu. Je zrejme dobrý obchodník, ktorý správne odhadol v akom žánri sa uplatní a kde to bude sypať. Určite nie je naivným rebelom, skôr podvodníkom, ktorý hrá úlohu rebela. V piesni „Verejný nepriateľ“, ktorá bola v téme pripojená, sa pasuje do pozície obete zlých, zákerných, závistlivých, neprajných ľudí, čo stratili vieru v Boha. Zato on je „svedomím doby“ a sťa liečiteľ rozdáva "rany do srdca, keré im boli treba". Urážať, obviňovať, pranierovať – samozrejme tých druhých. V celej piesni počúvam len "VY, ONI, STE", a ani náhodou "JA, MY, SME". Príznačné! Vždy len tí druhí sú zákerní, falošní, neprajní, nie my! Rytmus je zrejme anjel.:rolleyes: To jeho rebelantstvo je skôr na smiech, ak človek počúva o čom tie jeho piesne sú. Nečudujem sa štrnástkam, že je pre nich presvedčivý, pravdivý, nebojácny hrdina, ktorý za nich vykrikuje to, na čo si sami netrúfnu. No, už jeho rovesníkom by mohlo byť jasné, že väčšina jeho piesní je obchodný brak, ktorým balamúti mladých. Aj brak sa dobre predáva. Smutné a nebezpečné je, ak tento autor svoje výtvory úplne vážne označuje za svedomie doby a predhadzuje ich ako mravné posolstvo pre mladých Slovákov. Fest vulgarizmy a verejné zosmiešňovanie ľudí - to je zrejme plne v súlade s jeho chápaním morálky. Nuž, podarené hudobné posolstvo, ktoré si robí nárok tiež byť súčasťou slovenskej kultúry.
KoxXxo
16.04.11,06:49
Rytmus je čistý výplod dnešnej komerčnej doby. Zameral sa na cieľovú skupinu 13 ročných, ako všetci títo quázi ťažký slovenskí reperi, lebo vedia že úspech je zaručený. Myslím že keby prešiel v Tesku cez pokladňu, tak by ho asi ešte aj skener načítal.
Sú aj výnimky. (http://www.youtube.com/watch?v=q-GCys7-XCY)
trisestri
16.04.11,10:29
a ta jeho samochvála smrdí na hony,takisto sa my nepáči od porotcov Superstar zhadzovanie niektorých svetovo znamých spevákov a hitov,pričom od nich to može vyzniet ako závist,kedže sláva žiadného z nich neprekročila hranice dvoch štátov a tie ich hviezdičky čo napríklad spievajú údajne lepšie ako Bryan Adams atd za pár mesiacov zhasnú,preto show nie show,mali by sa vyjadreniami držat viac pri zemi,neoné si do úst a nemali by u niekoho z tých mladežníkov vytvarat prehnané ilúzie,aspon by verejnopravná tv mala prezentovat aj iné osobnosti a iné hodnoty-volakedy to bolo v relácii Kreslo pre hosta,kde robili rozhovor s ludmi ktorý boli úspešný vo svojej profesii a neboli to zrovna umelci a rýchlokvasené celebrity-Rytmus nie je žiadný rebel,hrá sa na niečo čomu možno ani sám nerozumie,je predajnejší než zlatokopky o ktorých spieva-mimochodom uráža mimo iných aj dievčata z dediny,lebo nedá sa paušalizovat že odkial pochádzajú tzv zlatokopky-nech sa spýta Borisa Kolára.
Stefan2005
16.04.11,14:46
...aspon by verejnopravná tv mala prezentovat aj iné osobnosti a iné hodnoty...

... aj tam ho dávajú ?
katalóg
17.04.11,15:06
Aké prasa , taký kvik ; aký človek , taký zvyk.
buchač
17.04.11,18:18
Aké prasa , taký kvik ; aký človek , taký zvyk.

Aj špinavé ruky dostávajú čisté peniaze.

Jedni slúžia sláve, druhí peniazom.

Za peniaze naučíš aj čerta modliť sa.

Keď máš vo vrecku peniaze, si múdry, si krásny a vieš aj spievať.
Slayer666
17.04.11,22:25
Budem teraz trochu rypat. Prosim, aby ste to nebrali v zlom. Rypanie totiz povazujem za zdrave a potrebne, pokial je odovodnene. Budem sa snazit, aby bolo.:)


a ta jeho samochvála smrdí na hony,

Dost.


takisto sa my nepáči od porotcov Superstar zhadzovanie niektorých svetovo znamých spevákov a hitov

Neviem, na co konkretne narazas. Nevsimol som si zhadzovanie nejakych spevakov, ak neratam to, ze sa o niektorych vyjadria, ze spievaju horsie, ako nejaky finalista. Na tom nevidim nic zle. Mozeme sa bavit o tom, ci maju pravdu, samozrejme.

Nejake hodnotenie vybratych piesni som zaregistroval, aj ked neviem, ci by som to nazval zhadzovanim. No v tomto pripade, ak je nejaka piesen brak, tak nevidim nic zle na tom, ak na to niekto v televizii upozorni. Samozrejme, mozeme sa bavit o tom, ci ma pravdu, o tom, ci na to pouzil vhodnu formu atd. Ale samotne upozornenie na to povazujem za spravne.


pričom od nich to može vyzniet ako závist,kedže sláva žiadného z nich neprekročila hranice dvoch štátov

To o rozsahu ich slavy je v podstate pravda, ale rozhodne sa z toho neda vyvodit, ze by mali pocitovat zavist voci tym, ktorych slava je vacsia a ze by tato zavist mala byt pricinou ich kritiky. A aj keby ich kritika bola cira zavist, to takisto nevypoveda nic, ale absolutne nic, o pravdivosti ich kritiky. Utocis na cloveka namiesto utoku na jeho tvrdenia.


a tie ich hviezdičky čo napríklad spievajú údajne lepšie ako Bryan Adams atd za pár mesiacov zhasnú,

Bryan Adams je urcite slavnejsi, pocuva ho viac ludi, spieva dlhsie atd. To ale neznamena, ze by niektory z finalistov nemohol lepsie spievat. Po prve, ludia si nemusia jeho nahravky kupovat kvoli jeho skvelym peveckym schopnostiam. Po druhe, ludia nie su ''obdareni'' schopnostou posudzovat spev ci hudbu (ci rozne ine veci) rovnomerne. Moze tu byt kludne spevak (napr. Madonna), ktory spieva podstatne slabsie, ale ktoreho pocuva vela milionov ludi, ktori to alebo nerobia kvoli jeho spevu - mozno dokonca maju tu hudbu iba ako kulisu (co ja volam zapocuvanim, nie pocuvanim) - alebo tomu velmi nerozumeju, alebo iba idu s davom a hlavne toho vela ineho nepoznaju. Potom tu moze byt spevak (napr. nasa krajanka Lucia Popp), ktory spieva vynikajuco, ale jeho publikum je velmi obmedzene. Avsak tito ludia jeho spev naozaj pozorne pocuvaju, pocuvaju ho kvoli spevu a lepsie tej problematike rozumeju. Ja by som skor stavil na nazor tej druhej skupiny, ak by som tu hudbu chcel naozaj pocuvat a nie iba vyplnat ticho pri zehleni, lebo mam strach z vlastnych myslienok a mohol by som ich inak pocut.


by verejnopravná tv mala prezentovat aj iné osobnosti a iné hodnoty

Rozhodne suhlasim.
gilda
18.04.11,15:19
Rytmus je 34 ročný chlap, žiadny rebelantský mladíček. Tým vekom je skôr zrelý byť seladónom slovenského showbiznisu. Je zrejme dobrý obchodník, ktorý správne odhadol v akom žánri sa uplatní a kde to bude sypať. Určite nie je naivným rebelom, skôr podvodníkom, ktorý hrá úlohu rebela. V piesni „Verejný nepriateľ“, ktorá bola v téme pripojená, sa pasuje do pozície obete zlých, zákerných, závistlivých, neprajných ľudí, čo stratili vieru v Boha. Zato on je „svedomím doby“ a sťa liečiteľ rozdáva "rany do srdca, keré im boli treba". Urážať, obviňovať, pranierovať – samozrejme tých druhých. V celej piesni počúvam len "VY, ONI, STE", a ani náhodou "JA, MY, SME". Príznačné! Vždy len tí druhí sú zákerní, falošní, neprajní, nie my! Rytmus je zrejme anjel.:rolleyes: To jeho rebelantstvo je skôr na smiech, ak človek počúva o čom tie jeho piesne sú. Nečudujem sa štrnástkam, že je pre nich presvedčivý, pravdivý, nebojácny hrdina, ktorý za nich vykrikuje to, na čo si sami netrúfnu. No, už jeho rovesníkom by mohlo byť jasné, že väčšina jeho piesní je obchodný brak, ktorým balamúti mladých. Aj brak sa dobre predáva. Smutné a nebezpečné je, ak tento autor svoje výtvory úplne vážne označuje za svedomie doby a predhadzuje ich ako mravné posolstvo pre mladých Slovákov. Fest vulgarizmy a verejné zosmiešňovanie ľudí - to je zrejme plne v súlade s jeho chápaním morálky. Nuž, podarené hudobné posolstvo, ktoré si robí nárok tiež byť súčasťou slovenskej kultúry.
vec názoru: ...Väčšina z vás ste aj tak skazení a primitívni,
alkohol, drogy fet,
rasizmus, nenávisť, faloš, kam speje tento svet??? - súhlas
...Typická vlastnosť Slovákov je ohovárať druhých,
majú komplexy menej cennosti z úspechu druhých, - súhlas ...Prečo ste takí zlomyseľní a tak zákerní???
Prečo keď sa niekomu darí tak ste neprajní??? - súhlas ...Gadže mi neprajú lebo mám lóve, - súhlas

sú nervózni keď sa má niekto lepšie ako oni, - súhlas ...ovce, ovce, treba strihať,
šikovným patrí svet a ringle možu iba snívať, - vrelý súhlas.
zhoda: Rytmus nie je rebel.
poznámka: závistlivcov, zákerákov, pokrytcov, neprajníkov a falošníkov je na mieste urážať, obviňovať a pranierovať aj keď to robí Rytmus a po svojom. Vykrikuje to, čo si nahlas netrúfnu nielen štrnástky. Bolo by naozaj zaujímavé, keby speváci vo svojich piesňach pranierovali sami seba.
Petra Nová
18.04.11,15:53
vec názoru: ...Väčšina z vás ste aj tak skazení a primitívni,
alkohol, drogy fet,
rasizmus, nenávisť, faloš, kam speje tento svet??? - súhlas
...Typická vlastnosť Slovákov je ohovárať druhých,
majú komplexy menej cennosti z úspechu druhých, - súhlas ...Prečo ste takí zlomyseľní a tak zákerní???
Prečo keď sa niekomu darí tak ste neprajní??? - súhlas ...Gadže mi neprajú lebo mám lóve, - súhlas

sú nervózni keď sa má niekto lepšie ako oni, - súhlas ...ovce, ovce, treba strihať,
šikovným patrí svet a ringle možu iba snívať, - vrelý súhlas.
zhoda: Rytmus nie je rebel.
poznámka: závistlivcov, zákerákov, pokrytcov, neprajníkov a falošníkov je na mieste urážať, obviňovať a pranierovať aj keď to robí Rytmus a po svojom. Vykrikuje to, čo si nahlas netrúfnu nielen štrnástky. Bolo by naozaj zaujímavé, keby speváci vo svojich piesňach pranierovali sami seba.
Som za, aby každý počúval to, čo ho oslovuje. Teda OK. Ja počúvam veci, ktoré tisícom ľudí tiež nič nehovoria. Nevnucujem ich, ale ani sa netvárim, že nie sú mi srdcu blízke. Lenže nikdy nebudem obhajovať sprostotu len preto, že sa v nej objaví aj kus pravdy. Brutálna a samoúčelná vulgárnosť nie je nič pre mňa. Dávam prednosť textom, ktoré sú pravdivé, hovoria o niečom, ale kultúrne.

Rytmus je podľa mňa showbiznis, nie hudba, nie muzika, nie kultúra.
trisestri
18.04.11,17:30
vec názoru: ...Väčšina z vás ste aj tak skazení a primitívni,
alkohol, drogy fet,
rasizmus, nenávisť, faloš, kam speje tento svet??? - súhlas
...Typická vlastnosť Slovákov je ohovárať druhých,
majú komplexy menej cennosti z úspechu druhých, - súhlas ...Prečo ste takí zlomyseľní a tak zákerní???
Prečo keď sa niekomu darí tak ste neprajní??? - súhlas ...Gadže mi neprajú lebo mám lóve, - súhlas

sú nervózni keď sa má niekto lepšie ako oni, - súhlas ...ovce, ovce, treba strihať,
šikovným patrí svet a ringle možu iba snívať, - vrelý súhlas.
zhoda: Rytmus nie je rebel.
poznámka: závistlivcov, zákerákov, pokrytcov, neprajníkov a falošníkov je na mieste urážať, obviňovať a pranierovať aj keď to robí Rytmus a po svojom. Vykrikuje to, čo si nahlas netrúfnu nielen štrnástky. Bolo by naozaj zaujímavé, keby speváci vo svojich piesňach pranierovali sami seba.

Keby by bol taký rasizmus,tak ani Rytmus nepredavá tolko CD,takisto nie je v porote Superstar,rozných reklamách atd,ani Diabolské husle nie sú tak prezentovaný na spoločenských podujatiach,takisto Viera Berkyová by nebola Superstar atd-keby boli taký romovia,tak len pár zaslepených ludí ma s tým problém, takže tu ide o negatívne skúsenosti v spolužití s týmto etnikom,resp jeho velkou častou.
Javy ktoré Rytmus kritizuje viac vztahuje k svojej osobe,pričom neprajnost,zavist, zákernost sa týka mnohých ludí a nemá etnické ohraničenie.
Nedáva ani vzor ani posolstvo,tak ako niektorý černošský hip-hoperi,je len egoistický obchodník a predajný tovar,žiadný rebel ani vzor ani posolstvo. Urazený egoista s hraným rebelanstvom a vulgarizmami ako tovarom-ani vierohodne neposobí,raper v ružovej mikine a v porote sútaže ktorú svojho času ostro kritizoval.
gilda
18.04.11,17:47
[QUOTE=Petra Nová;1722677]Som za, aby každý počúval to, čo ho oslovuje. Teda OK. Ja počúvam veci, ktoré tisícom ľudí tiež nič nehovoria. Nevnucujem ich, ale ani sa netvárim, že nie sú mi srdcu blízke. Lenže nikdy nebudem obhajovať sprostotu len preto, že sa v nej objaví aj kus pravdy. Brutálna a samoúčelná vulgárnosť nie je nič pre mňa. Dávam prednosť textom, ktoré sú pravdivé, hovoria o niečom, ale kultúrne.

Rytmus je podľa mňa showbiznis, nie hudba, nie muzika, nie kultúra.[/QUOTE

Keď už obhajovať, potom ten kus pravdy - tá je vyššie ako "výrazové prostriedky". Samoúčelná vulgárnosť je diskutované "Čo ti jebe". Pravdivé texty hovoriace kultúrne o niečom sú žiaľ "málo počuteľné" a aj počúvané. Máme aj texty hovoriace vysoko kultúrne o ničom. Tiež sa považujú za umenie. Čo s tým? ...... Pravda bolí.
Stanislav 1975
18.04.11,18:50
Troška to tu odlahčím a aj keď niesú Vianoce ale posielam jednu vec od tých "nekultúrných", ktorá je podľa mňa kultúrna a fajnová vecička...


http://www.youtube.com/watch?v=3rWJthFR-88
Petra Nová
18.04.11,18:52
Keď už obhajovať, potom ten kus pravdy - tá je vyššie ako "výrazové prostriedky". Samoúčelná vulgárnosť je diskutované "Čo ti jebe". Pravdivé texty hovoriace kultúrne o niečom sú žiaľ "málo počuteľné" a aj počúvané. Máme aj texty hovoriace vysoko kultúrne o ničom. Tiež sa považujú za umenie. Čo s tým? ...... Pravda bolí.
Viem, čo s tým! Čia pravda bolí? Patrikova, Tvoja alebo moja? A koho vlastne bolí? Mám vžité, že bolí telo, duša a myslenie. Keď vravíš, že aj pravda bolí, verím Ti, len dodávam, že každý máme svoju pravdu a tú „našu pravdu“ rôzni ľudia chápu rôzne.
Nemám nič proti tomu, aby si obhajovala svoju pravdu, Patrikovu pravdu. Ja zas mám právo na to, aby som za seba povedala, že má tá pravda nebolí. Nie preto, že som hluchá a slepá, alebo preto, že sa bojím bolesti z rozmýšľania. Verím svojej pravde.

Dohovorila som.
trisestri
18.04.11,18:57
Budem teraz trochu rypat. Prosim, aby ste to nebrali v zlom. Rypanie totiz povazujem za zdrave a potrebne, pokial je odovodnene. Budem sa snazit, aby bolo.:)



Dost.



Neviem, na co konkretne narazas. Nevsimol som si zhadzovanie nejakych spevakov, ak neratam to, ze sa o niektorych vyjadria, ze spievaju horsie, ako nejaky finalista. Na tom nevidim nic zle. Mozeme sa bavit o tom, ci maju pravdu, samozrejme.

Nejake hodnotenie vybratych piesni som zaregistroval, aj ked neviem, ci by som to nazval zhadzovanim. No v tomto pripade, ak je nejaka piesen brak, tak nevidim nic zle na tom, ak na to niekto v televizii upozorni. Samozrejme, mozeme sa bavit o tom, ci ma pravdu, o tom, ci na to pouzil vhodnu formu atd. Ale samotne upozornenie na to povazujem za spravne.



To o rozsahu ich slavy je v podstate pravda, ale rozhodne sa z toho neda vyvodit, ze by mali pocitovat zavist voci tym, ktorych slava je vacsia a ze by tato zavist mala byt pricinou ich kritiky. A aj keby ich kritika bola cira zavist, to takisto nevypoveda nic, ale absolutne nic, o pravdivosti ich kritiky. Utocis na cloveka namiesto utoku na jeho tvrdenia.



Bryan Adams je urcite slavnejsi, pocuva ho viac ludi, spieva dlhsie atd. To ale neznamena, ze by niektory z finalistov nemohol lepsie spievat. Po prve, ludia si nemusia jeho nahravky kupovat kvoli jeho skvelym peveckym schopnostiam. Po druhe, ludia nie su ''obdareni'' schopnostou posudzovat spev ci hudbu (ci rozne ine veci) rovnomerne. Moze tu byt kludne spevak (napr. Madonna), ktory spieva podstatne slabsie, ale ktoreho pocuva vela milionov ludi, ktori to alebo nerobia kvoli jeho spevu - mozno dokonca maju tu hudbu iba ako kulisu (co ja volam zapocuvanim, nie pocuvanim) - alebo tomu velmi nerozumeju, alebo iba idu s davom a hlavne toho vela ineho nepoznaju. Potom tu moze byt spevak (napr. nasa krajanka Lucia Popp), ktory spieva vynikajuco, ale jeho publikum je velmi obmedzene. Avsak tito ludia jeho spev naozaj pozorne pocuvaju, pocuvaju ho kvoli spevu a lepsie tej problematike rozumeju. Ja by som skor stavil na nazor tej druhej skupiny, ak by som tu hudbu chcel naozaj pocuvat a nie iba vyplnat ticho pri zehleni, lebo mam strach z vlastnych myslienok a mohol by som ich inak pocut.



Rozhodne suhlasim.

Určovanie braku je dost subjektívne v oblasti populárnej hudby,tam je to skor o vlastnom vkuse,nejaké umelecké kriteria sú vedlajšie.Mali dost silné reči na margo iných pop idolov,treba pozorne počúvat,každý ma právo na svoj názor to je samozrejme,ale dá sa to aj kultivovanejšie a taká Superstar asi nebude ta pravá pre nejaké okiadzane komerčne úspešných produktov,nakolko samotný princíp tejto sútaže je komerčný a niektorým hviezdičkám to može uškodit,lebo perspektívy ich kariery zdaleka nesiahajú k métam chvály poroty-však aj Tom Jones sa mohol schovat oproti Chodúrovi,teraz sa o tom ktorý mal schovat Toma Jonesa do vrecka vyjadria,že oproti Ševčíkovi by nemál šancu a takých vyjadrení je x,len pokial tie aj hoci nejaké putové odrhavačky sa predavajú,ich vychvalené hviezdičky rýchle hasnú jedná za druhou.
gypsynka
18.04.11,19:02
Moj syn tiez pocuva Rytmusa, Druhu stranu, Kontrafakt a podobne formacie.
Kvoli tym vulgarizmom to donedavna pocuval viac menej potajomky.:---
Raz mi umyval auto a zabudol CD v prehravaci.
Sadla som do auta, vybrala som sa na dlhu cestu,par km od domu pustim prehravac...no, rychlo som zistila, ze moje oblubene Kelly Familly to veru nie je!!!:D
Bola som trochu zvedava, tak som si to vypocula... a potom znovu a znovu...

Je pravda, ze vulgarizmami sa to len tak hemzi,ale zistila som, ze v slovach ich pesniciek je tolko pravdy, az som bola prekvapena.;)
To, na co frfle nasa generacia iba doma, ci pri krmovom stole, tato mladez "svojskym sposobom" vyspieva do sveta.
Skuste si niekedy vypocut hip-hopove skladby,( citlivejsie povahy-preglgnite,alebo sa snazte prepocut tie vulgarizmy) a zamyslite sa nad textami...mozno pochopite, preco to nase deti pocuvaju ...;):):)
Nič v zlom, ale myslím, že mládež môže vyspievať svoje problémy aj bez hrubých vulgarizmov.
arizona
18.04.11,19:33
Nič v zlom, ale myslím, že mládež môže vyspievať svoje problémy aj bez hrubých vulgarizmov.
Nic v zlom, ale ja som nikde nenapisala,, ze tie vulgarizmy schvalujem,alebo ze sa mi pacia.;)
A za to, ze to dnesna mlades pocuva, tak za to ja zial,nemozem...

Ani v nasej rodine sa nehresi a nepouzivaju vulgarizmy a vieme sa dohodnut aj bez nich
gilda
19.04.11,04:41
Pre Petra Nová:Je to vec pohľadu. Ty v piesni Verejný nepriateľ riešiš Rytmusovu pozíciu, ja s čím v texte súhlasím. Ako píšeš, každého osloví niečo iné. Rozchádzame sa v názore, kde citujem:závistlivcov, zákerákov, pokrytcov, neprajníkov a falošníkov je na mieste urážať, obviňovať a pranierovať aj keď to robí Rytmus a po svojom. a ty hovoríš citujem nikdy nebudem obhajovať sprostotu len preto, že sa v nej objaví aj kus pravdy. Pochopila som to tak, že pripúšťaš kus pravdy v texte (bavíme sa len o Verejnom nepriateľovi), tak (aj keď nešlo o obhajobu, ale konštatovanie) citujem Keď už obhajovať, potom ten kus pravdy - tá je vyššie ako "výrazové prostriedky". . Opäť vec pohľadu. Ale to sa už na pravdu pozeráme ako na filozofickú kategóriu.:) P.S."Pravda bolí" je myslené v kontexte, že sa ťažko počúva tým, ktorých sa dotýka, o ktorých je reč. Na záver: Pre Rytmusa je podstané byť riešený a to sa mu výborne darí aj na tomto fóre. Bodka.
Stanislav 1975
19.04.11,05:26
Pre Petra Nová:Je to vec pohľadu. Ty v piesni Verejný nepriateľ riešiš Rytmusovu pozíciu, ja s čím v texte súhlasím. Ako píšeš, každého osloví niečo iné. Rozchádzame sa v názore, kde citujem:závistlivcov, zákerákov, pokrytcov, neprajníkov a falošníkov je na mieste urážať, obviňovať a pranierovať aj keď to robí Rytmus a po svojom. a ty hovoríš citujem nikdy nebudem obhajovať sprostotu len preto, že sa v nej objaví aj kus pravdy. Pochopila som to tak, že pripúšťaš kus pravdy v texte (bavíme sa len o Verejnom nepriateľovi), tak (aj keď nešlo o obhajobu, ale konštatovanie) citujem Keď už obhajovať, potom ten kus pravdy - tá je vyššie ako "výrazové prostriedky". . Opäť vec pohľadu. Ale to sa už na pravdu pozeráme ako na filozofickú kategóriu.:) P.S."Pravda bolí" je myslené v kontexte, že sa ťažko počúva tým, ktorých sa dotýka, o ktorých je reč. Na záver: Pre Rytmusa je podstané byť riešený a to sa mu výborne darí aj na tomto fóre. Bodka.

No však to, erzet ako zakladateľ témy to myslel tak, že skritizuje Rytmusa a ako ho zhodí, ale nakoniec to vypálilo tak, presne ako to Rytmus a podobní ľudia chcú a ako získavajú popularitu- erzet mu vlastne spravil dobrú reklamu a Rytmus získal na Porade ďalších fanúšikov a keď nie fanúšikov, tak aspoň ho spoznali ďalší ľudia a o to Rytmusovi ide...:cool:
Stanislav 1975
19.04.11,05:36
ja sa tiež lúčim jedným songom-

Ružomberok je mestom intríg , nevidím skutočného , iba fiktívnych gangstrov...:cool::cool::cool:

http://www.youtube.com/watch?v=ihoRI7Bagfs&feature=related
Slayer666
19.04.11,08:12
Určovanie braku je dost subjektívne v oblasti populárnej hudby,tam je to skor o vlastnom vkuse,nejaké umelecké kriteria sú vedlajšie.

Scasti suhlasim. Zda sa vsak, ze sa na vec pozerame z inych uhlov.

Aj ked z tvojho vyroku to nevyplyva, predpokladam, ze to myslis tak, ze popularna hudba sa niecim lisi od nejakej inej hudby, v ktorej to nie je az take subjektivne a nie je to iba vecou vkusu, ale nejake objektivne umelecke kriteria su tam podstatne dolezitejsie. Na to sa da pozerat rozne.

Je hudba, ktorej cielovou skupinou su nejaki ludia a ti maju nejake poziadavky. Ludia, ktori pocuvaju Stravinskeho, maju ine poziadavky ako ti, ktori pocuvaju Rytmusa. Ti prvi idu skor po obsahu, o formu im nejde. A preto urcite nepocuvaju len Stravinskeho, ale aj inych skladatelov od baroka az po polovicu 20. storocia a urcite aj starsich. Urcite pocuvaju aj jazz a takmer urcite aj mnohe veci z popularnej hudby a mnoho inej hudby. Tych druhych obsah vobec nezaujima, ide im len o formu. Chcu, aby ich hudba nejako znela (niektory maju radi rap, ini zvuk skreslenych gitar atd.). U nich ide o ten ''vkus''. Samozrejme, toto je zjednoduseny pohlad a nikto nepatri ani do jedneho z dvoch extremov, ale je niekde medzi nimi.

Druhy pohlad je, ze hudba ma nejaku objektivnu hodnotu (nevieme dokazat, ci ju ma), teda ze napr. Brahmsova 4. symfonia je objektivne lepsia ako Rytmusove Zlatokopky. Toto je posudit velmi tazke, ale neverim, ze ak si aj clovek, ktory sa hudbou nijak zvlast nezaobera, vypocuje dve diela, medzi ktorymi je ten rozdiel obrovsky, tak to nebude sam pocut. A nezavisi to od toho, ako malo ludi bude poznat to kvalitnejsie dielo a kolko milionov to menej kvalitne. Inymi slovami, Rembrandtova Nocna hliadka by mala rovnaku objektivnu hodnotu, aj keby bola zavesena niekde v amazonskom pralese a nikto by ju nikdy nevidel. Alebo by ju videl iba jeden Indian, ale opat by nezalezalo na tom, ci si jej hodnotu uvedomil.


Mali dost silné reči na margo iných pop idolov,treba pozorne počúvat,každý ma právo na svoj názor to je samozrejme,ale dá sa to aj kultivovanejšie a taká Superstar asi nebude ta pravá pre nejaké okiadzane komerčne úspešných produktov,nakolko samotný princíp tejto sútaže je komerčný

Je pravda, ze v hlavnej ulohe su tam iba peniaze a vlastne moderatori, porotcovia a ti sutaziaci su len obycajny komparz. Na druhej strane, malo by sa viac zacat hovorit aj o tej objektivnej hodnote a aj ked ich pokusy ju odhalit mozu byt velmi nepresne ci dokonca uplne mimo, aspon sa moze nastartovat debata.


a niektorým hviezdičkám to može uškodit,lebo perspektívy ich kariery zdaleka nesiahajú k métam chvály poroty

To je ako s tym Rembrandtom. Hlavny problem je, ze ich nikto nepozna atd. To, aku karieru bude niekto mat, nezavisi skoro vobec na tom, ako spieva alebo aku kvalitnu hudbu robi. Jednak, ako som spominal, nie kazdy dokaze posudit kvalitu rovnako (rozne hudobne nadanie, rozne skusenosti, rozne mnozstvo a druh hudby, s ktorou vedia porovnavat, rozna sustredenost) a hlavne nie kazdemu na tom zalezi. Myslis, ze tie zeny, ktore na koncertoch Beatles cely cas iba pistali tak hlasno, ze aj samotna kapela mala problem sa pocut, zaujimala ich hudba? Ja si myslim, ze im bola uplne ukradnuta a mysleli si to aj Beatles a to bol aj dovod, preco prestali koncertovat.


však aj Tom Jones sa mohol schovat oproti Chodúrovi,teraz sa o tom ktorý mal schovat Toma Jonesa do vrecka vyjadria,

Pamatam si, ze ho prirovnavali k Jonesovi, co je pochopitelne, pretoze iste dost vyrazne podobnosti v prejave tam su. Ale nepamatam si, ze by padlo take vyjadrenie, ze by ho mal strcit do vrecka.


že oproti Ševčíkovi by nemál šancu a takých vyjadrení je x,len pokial tie aj hoci nejaké putové odrhavačky sa predavajú,ich vychvalené hviezdičky rýchle hasnú jedná za druhou.

Haberove slova si nahodou pamatam celkom presne. Povedal: Chodur moze byt rad, ze si minuly rok nepostupil. No opat si vobec nespominam na to, ze by ''nemal sancu''. Neprifarbujes trochu?:)
Nandrolon
19.04.11,08:20
nič som síce z týchto sračiek nečítal, lebo ma to nezaujíma, ani tento raperský cigán, ale keď začal ísť ten klip, zase sa mi potvrdila jedna moja odsledovaná vec:
"Čím väčší SATAN, tým väčší kríž na krku..."
V 90.-tich rokoch bol ruženec v aute poznávací znak mafiánov.
Aby bol svet lepší, treba zobrať plameňomet, a každého kto má na krku polmetrový kríž od*ebať - hrešiť sa tu môže nie?
To isté urobiť v prvých troch radách v kostoloch...
Hneď bude menej satanov chodiť pomedzi nás...
Petra Nová
19.04.11,10:11
Pre Petra Nová:Je to vec pohľadu. Ty v piesni Verejný nepriateľ riešiš Rytmusovu pozíciu, ja s čím v texte súhlasím. Ako píšeš, každého osloví niečo iné. Rozchádzame sa v názore, kde citujem:závistlivcov, zákerákov, pokrytcov, neprajníkov a falošníkov je na mieste urážať, obviňovať a pranierovať aj keď to robí Rytmus a po svojom. a ty hovoríš citujem nikdy nebudem obhajovať sprostotu len preto, že sa v nej objaví aj kus pravdy. Pochopila som to tak, že pripúšťaš [B]kus pravdy v texte (bavíme sa len o Verejnom nepriateľovi), tak (aj keď nešlo o obhajobu, ale konštatovanie) citujem Keď už obhajovať, potom ten kus pravdy - tá je vyššie ako "výrazové prostriedky". Opäť vec pohľadu. Ale to sa už na pravdu pozeráme ako na filozofickú kategóriu.:) P.S."Pravda bolí" je myslené v kontexte, že sa ťažko počúva tým, ktorých sa dotýka, o ktorých je reč. Na záver: Pre Rytmusa je podstané byť riešený a to sa mu výborne darí aj na tomto fóre.Bodka.
Je viac ako zrejmé, že v názoroch sa rozchádzame. Aj v tom, že ja skôr zovšeobecňujem, Ty sa zaoberáš jednotlivosťami. V príspevku č.46 som vôbec nereagovala na Tvoj názor na pieseň Verejný nepriateľ . Napísala som, ako ju ja vnímam v kontexte Rytmusovej produkcie. Myslela som, že som sa dostatočne jasne vyjadrila. Ak nie, tak to zopakujem.


V piesni "Verejný nepriateľ", ktorá bola v téme pripojená, sa pasuje do pozície obete zlých, zákerných, závistlivých, neprajných ľudí, čo stratili vieru v Boha. Zato on je "svedomím doby" a sťa liečiteľ rozdáva "rany do srdca, keré im boli treba". Urážať, obviňovať, pranierovať – samozrejme tých druhých. V celej piesni počúvam len "VY, ONI, STE", a ani náhodou "JA, MY, SME". Príznačné! Vždy len tí druhí sú zákerní, falošní, neprajní, nie my! Rytmus je zrejme anjel!
Lajtmotív toho , čo som napísala je: Zlodej kričí - chyťte zlodeja!

Ak som správne pochopila, Ty dávaš prednosť obsahu-pravde, pred formou-výrazovými prostriedkami. Tým napísaným tvrdím, že pre mňa je dôležitá jednota obsahu, formy, lebo určuje obsah, aj to, aby autorom nebol zlodej, ktorý kričí "chyťte zlodeja!".

To je moje vysvetlenie toho, čo som odcitovala, ak to nebolo jasné.

P.S. Či pre Rytmusa je podstatné byť riešený na fórach, je mi skoro jedno. Skôr je pre mňa dôležité, aby nebol riešený ako tvorca noriem spoločenského správania, ako vzor, pravdovravnosti hodný obdivu, ako niekto, kto je niečím viac, než vulgárnym krikľúňom, ktorý zarába na naivite (aj inak by sa to dalo pomenovať) druhých.
gypsynka
09.05.11,05:26
Včera to už Rytmus poriadne zaklincoval, keď povedal súťažiacim v priamom prenose, že im je.e. Myslím, že Markíza výberom tohto porotcu tento rok šliapla poriadne vedľa. On to zobral len kvôli zviditeľneniu, lebo sám sa prezentoval tak, že má celú popmusic v paži. Pamätám sa, ako odmietal chodiť na slávika a keď raz prišiel, tresol cenu o zem. Ó, aké gesto! Uráža všetkých dookola, len on je najsamlepší, má najlepšie a najdrahšie klipy, všetko si môže dovoliť, lebo na to má. To nezabúda nikdy pripomenúť. Už aj Habera ho včera krotil, aj na zvyšku poroty bolo vidieť, že im je to trápne.
Aankaa
09.05.11,05:47
Už by ho mali konečne vyhodiť z poroty a napariť mu poriadnu pokutu frajerikovi!
Resp. Markíza by si to mala zlíznuť.
Stanislav 1975
09.05.11,06:07
Už by ho mali konečne vyhodiť z poroty a napariť mu poriadnu pokutu frajerikovi!
Resp. Markíza by si to mala zlíznuť.

pokiaľ viem, jeho výrok zaznel po 22 hod.,takže pokuta nieje namieste...-vyjadril názor...

Aj keď s ním nesúhlasím a rytmus ešte doplatí na to, že vyskakuje do Šepsa- ten má na to, aby ho poriadne zdissoval...-ja by som mu radil nevyskakovať do toho chalana...robí chybu rytmus, našiel si nesprávnu obet, šeps ho dá dolu hneď...
Hazard77
04.09.11,10:04
Treba si vypočuť všetko a urobiť si vlastný názor.
zalobaba
04.09.11,20:50
erzet
18.04.12,19:17
osky
14.05.12,20:30
zaujimave bude vypocut si piesen bez pozerania klipu-uvidite,ze toto zvladne kazdy z vas aj o polnoci.zachranit ma vies-myslim ze nasu kulturu zachrani uz len koniec sveta...