babetka
04.01.06,11:38
Čaute poraďáci!
Má niekto skúsenosti ako reaguje Sociálka, ak im nie je oznámené ukončenie dohody o vyk. práce. Mala som podpísanú dohodu do 31.12.2005. No a samozrejme som zabudla oznámiť skončenie na Sociálku, t.j. najneskôr deň po ukončení dohody.Mám to poslať dnes s dnešným dátumom oznámenia, alebo urobiť nejaký dodatok k dohode, že sa predlžuje termín ukončenia na 3.1.2006? Ďakujem za rady.
alušik
04.01.06,11:03
Ja by som to dala dodatočne k 31.12. hoci s dnešným dátumom. Pokiaľ viem, sociálka za to neskoršie odhlásenie pokuty nedáva...
babetka
04.01.06,11:08
Ďakujem za odpoveď.
VERONIKA6
04.01.06,11:08
Lepšie neskôr ako vôbec.
evnka
04.01.06,11:18
Mozem sa opytat? Socialke sa musia nahlasovat aj ukoncenia?? Ved dohody o VP su na jeden rok... Nesu automaticky zrusene???..Ako je to teraz? Viete mi to nejak v skratke popisat?? Od zaciatku DVP do konca?dakujem
Zita5
04.01.06,11:20
Mozem sa opytat? Socialke sa musia nahlasovat aj ukoncenia?? Ved dohody o VP su na jeden rok... Nesu automaticky zrusene???..Ako je to teraz? Viete mi to nejak v skratke popisat?? Od zaciatku DVP do konca?dakujem

Dohodu deň vopred nahlasuješ na SP . Po jej ukončení musíš odhlásiť v SP . Nemusia sa uzatvárať na rok , môžeš aj na týždeň .;)
babetka
04.01.06,11:22
pre evka:no ano, je to ošetrené zákonom o nelegálnej práci - najneskôr nasledujúci deň po ukončení.Pozri stránku http://www.socpoist.sk/index/podstranka.php3?id=428&lang=sk
alušik
04.01.06,11:23
U nas na pobocke akceptuje Socialka oznamenie o zacati a ukonceni na jednom formulari, ked presne viem, ze tu dohodu uzatvaram na urcitu dobu. Nemusim chodit aj s odhlaskou, ak som to ukoncenie napisala vlastne na prihlasku.:)
ajobs
04.01.06,16:58
U nas na pobocke akceptuje Socialka oznamenie o zacati a ukonceni na jednom formulari, ked presne viem, ze tu dohodu uzatvaram na urcitu dobu. Nemusim chodit aj s odhlaskou, ak som to ukoncenie napisala vlastne na prihlasku.:)

Tak to je veľmi ústretová pobočka SP (napíš kde ;)),ale nesie to aj určité riziko. Napr. DoVP urobíš na 1 rok, dáš to do 1 tlačiva, a potrebuješ s dohodárom ukončiť jeho pracovnú úlohu napr. 31.7. V tomto prípade ho musíš odhlásiť v aktuálnom termíne.
evnka
04.01.06,19:20
Dohodu deň vopred nahlasuješ na SP . Po jej ukončení musíš odhlásiť v SP . Nemusia sa uzatvárať na rok , môžeš aj na týždeň .;)
Ano, to mi je jasne...:) ale myslela som, maximalne na 1 rok..a co na prelome rokov???Ako prave teraz..treba dohodasov znova nahlasovat a robit nove DoVP a ku koncu roka odhlasit? Alebo nic neodlasujem, nic nenahlasujem...a urobim iba novu zmluvu na rok 2006 / to je uz jedno, ci na cely rok, alebo na tyzden/ a zamestnanec je stale nahlaseny? hmm?:)
ajobs
05.01.06,00:18
Ano, to mi je jasne...:) ale myslela som, maximalne na 1 rok..a co na prelome rokov???Ako prave teraz..treba dohodasov znova nahlasovat a robit nove DoVP a ku koncu roka odhlasit? Alebo nic neodlasujem, nic nenahlasujem...a urobim iba novu zmluvu na rok 2006 / to je uz jedno, ci na cely rok, alebo na tyzden/ a zamestnanec je stale nahlaseny? hmm?:)

Ak ho máš prihláseného na SP, a jedna DoVP z roku 2005 bezprostredne naväzuje na druhú v roku 2006, potom platí stále pôvodná prihláška.:)
evnka
05.01.06,13:57
dakujem...:)
...tolko sa toho zmenilo...ved sm este nie tak dlho na materskej:D
Eva Farkasová
06.01.06,11:22
Ja som všetkých dohodárov, ktorí mali DOVP do 31.12.2005 poodhlasovala. Urobila som im dohody na r. 2006 nové a znovu som ich prihlásila. Istota.
Janka6685
06.01.06,11:49
S tým, že sa DoVP a DoBPŠ odhlásia o pár dní neskôr máte aj osobné skúsenosti? Tiež sa mi stalo, že som ich zabudla odhlásiť. Vypísala som im síce dohody na novo, ale lepšie by to bolo do konca roka. Naozaj nebude sociálka proti?
DanielaSL
06.01.06,21:09
Sociálka proti nebude , akurát ti môže za to dať pokutu. S dohodami nemám skúsenosť , ale ešte pred pár rokmi som o nejaký ten deň-dva odhlásila neskôr zamestnanca a prišla nám vtedy nejaká menšia pokuta.
Janka6685
07.01.06,06:09
Sociálka proti nebude , akurát ti môže za to dať pokutu. S dohodami nemám skúsenosť , ale ešte pred pár rokmi som o nejaký ten deň-dva odhlásila neskôr zamestnanca a prišla nám vtedy nejaká menšia pokuta.

Tak im to radšej predĺžim. :rolleyes:
adam
07.01.06,08:22
Ak ho máš prihláseného na SP, a jedna DoVP z roku 2005 bezprostredne naväzuje na druhú v roku 2006, potom platí stále pôvodná prihláška.:) U nás SP vyžadovala, upozornili ma na to pracovníčky, že každú dohodu treba k 31.12. ukončiť, a k 1.1. znovu prihlásiť i keď na seba bezprostredne nadväzujú a jedná sa o tú istú prácu. DOVP sa uzatvára max. na 1 kalendárny rok. Taká je moja skúsenosť......
Janka6685
07.01.06,09:51
U nás SP vyžadovala, upozornili ma na to pracovníčky, že každú dohodu treba k 31.12. ukončiť, a k 1.1. znovu prihlásiť i keď na seba bezprostredne nadväzujú a jedná sa o tú istú prácu. DOVP sa uzatvára max. na 1 kalendárny rok. Taká je moja skúsenosť......

Vyplýva toto z nejakého zákona?
adam
07.01.06,09:54
Vyplýva toto z nejakého zákona? ....to neviem, ale keď to tak chceli, nech to majú.......:confused:
Janka6685
07.01.06,09:58
....to neviem, ale keď to tak chceli, nech to majú.......:confused:

Rada mám všetko podložené zákonom, lebo už som sa stretla s tým, že pracovníčky na úradoch si niekedy vymýšľajú.
adam
07.01.06,10:05
Rada mám všetko podložené zákonom, lebo už som sa stretla s tým, že pracovníčky na úradoch si niekedy vymýšľajú. S tým súhlasím, ale SP je republika v republike!!!
adam
07.01.06,10:11
Rada mám všetko podložené zákonom, lebo už som sa stretla s tým, že pracovníčky na úradoch si niekedy vymýšľajú. ........zdá sa mi jednoduchšie dať im čo chcú, ako sa potom s nimi prieť....no, nie je to možno správny postoj, ale v praxi funguje.....:-((
Janka6685
07.01.06,10:30
........zdá sa mi jednoduchšie dať im čo chcú, ako sa potom s nimi prieť....no, nie je to možno správny postoj, ale v praxi funguje.....:-((

Ja viem, že lepšie je nehádať sa s nimi a radšej im vyhovieť, len som sa chcela vyhnúť tomu, že zanesiem odhlášky neskôr, ako som mala. A ešte k tomu aj prihlášky budú neskoro. Jedine, že by som termín nástupu presunula o pár dní neskôr.
DanielaSL
07.01.06,15:43
S tým súhlasím, ale SP je republika v republike!!!

Možno niekde to tak je , ale ja na našu SP nedám dopustiť , sú tam veľmi milí a ochotní pracovníci(aj keď nie všetci). S každým problémom sa môžem na nich obrátiť a vždy mi poradia, či už osobne alebo cez telefón.
abel
07.01.06,16:21
Stále nemôžem pochopiť debatu o tom, že DoVP môže byť najviac na jeden rok a podobne. Ja si myslím, že dohoda je na dobu, za ktorú dohodnutá práca bude vykonaná. Keď s niekým uzavriem dohodu 15. 12. 2005, že mi do konca januára 2006 postaví v obchode nejakú priečku, tak mi predsa SP nebude predpisovať také nezmysly. A ak ten dohodár bude šikovný a postaví tú priečku už 25. 1., tak ho odhlásim tým dňom. A naopak, ak napríklad medzitým ochorie a urobí mi to až 15. 2., tak ho odhlásim tým dňom, kedy tú prácu vykonal.:mad:
hron
07.01.06,16:46
Stále nemôžem pochopiť debatu o tom, že DoVP môže byť najviac na jeden rok a podobne. Ja si myslím, že dohoda je na dobu, za ktorú dohodnutá práca bude vykonaná. Keď s niekým uzavriem dohodu 15. 12. 2005, že mi do konca januára 2006 postaví v obchode nejakú priečku, tak mi predsa SP nebude predpisovať také nezmysly. A ak ten dohodár bude šikovný a postaví tú priečku už 25. 1., tak ho odhlásim tým dňom. A naopak, ak napríklad medzitým ochorie a urobí mi to až 15. 2., tak ho odhlásim tým dňom, kedy tú prácu vykonal.:mad:

Presne tak, zakon 82/2005 v casti VI ods.2 iny vyklad nepripusta, teda pozadovat ukoncenie DoVP k 31.12 len z dovodu ukoncenia roku nie je zakonne. Leda ak ma pracovnicka po ruke iny zakon, ktory to uklada.
Janka6685
07.01.06,17:35
Abel a Hron: tak to som rada. Takto je to podľa mňa aj logické. Ďakujem, že ste ma konečne upokojili. :)
ajobs
07.01.06,17:58
Leda ak ma pracovnicka po ruke iny zakon, ktory to uklada.

Ale určite nemá.:eek: :mad:
Česť jej pamiatke.:D ;)
ajobs
07.01.06,18:01
Stále nemôžem pochopiť debatu o tom, že DoVP môže byť najviac na jeden rok a podobne. Ja si myslím, že dohoda je na dobu, za ktorú dohodnutá práca bude vykonaná. Keď s niekým uzavriem dohodu 15. 12. 2005, že mi do konca januára 2006 postaví v obchode nejakú priečku, tak mi predsa SP nebude predpisovať také nezmysly. A ak ten dohodár bude šikovný a postaví tú priečku už 25. 1., tak ho odhlásim tým dňom. A naopak, ak napríklad medzitým ochorie a urobí mi to až 15. 2., tak ho odhlásim tým dňom, kedy tú prácu vykonal.:mad:

Elenka, konečne si to nazvala pravým menom.:)
nikulik
12.01.06,10:16
Ahojte, potrebovala by som radu, jednemu dohodarovi skoncila dohoda k 31.12.2005, ja som ju zo SP neodhlasila, ona mi po novom roku povedala, že zatiaľ jej nemám vypisovať dohodu, že ona pôjde 20. 01. na úrad práce a uvidi čo jej povedia, a že potom keď tak napišeme dohodu. No a moja otázka znie, môžem ju mať prihlásenu? Lebo teraz sa stalo to, že SP ju eviduje ako pracujucu na dohodu ale Úrad práce ju eviduje ako nezamestnanú, nebudú z toho problémy?
Evanka
12.01.06,10:37
Prečítala som si príspevky týkajúce sa tejto témy a zdá sa mi požadovanie odhlásenia dohodára k 31.12. z titulu ukončenia roka nelogické a samozrejme nemá to oporu v žiadnom zákone. Uzatvorila som napríklad zmluvu s dohodárom 15. decembra, na výkon práce. Prácu odovzdá 20. januára. Teda až v tomto termíne ho odhlásim, v prípade, že neuzatvorím s ním ďalšiu dohodu.
ZP hovorí, že Pracovná úloha sa musí vykonať v dohodnutej dobe, inak môže zamestnávateľ od dohody odstúpiť. Z tohto titulu môžeš DoVP kedykoľvek zrušiť, takže k neodhláseniu dohodára - Uzatvor DoVP s doteraz prihláseným dohodárom a potom z uvedeného titulu od dohody odstúp, uspokojíš tak soc. pracovníčku. Sankcie nemôžu byť v tom prípade žiadne.
gita
12.01.06,11:17
My máme študenta na DoBP už dva roky. Treba mu robiť novú zmluvu a odhlasovať, prihlasovať?
alušik
12.01.06,12:19
Ta ustretova pobocka, ktora mi vzala na jednom formulari zaciatok aj koniec DVP je v Dolnom Kubine. :D Otazne je, ci niekedy na to nazor nezmenia.:confused:
Pokial viem, tak oni tych dohodarov aj tak nikde nenahravaju. Aspon mi tak bolo povedane. Ked som od nich chcela nejaku informaciu, zacali sa hrabat v obaloch, ktore sa tykali toho dna, kedy som im tvrdila,ze som nieco dorucila. Ziadna evidencia v PC!!! Neviem, ci na to nemaju ludi alebo na to celkovo kaslu. Hlavne ze po nas chcu vsetko a vcas!!!
Janka6685
12.01.06,12:39
Ta ustretova pobocka, ktora mi vzala na jednom formulari zaciatok aj koniec DVP je v Dolnom Kubine. :D Otazne je, ci niekedy na to nazor nezmenia.:confused:
Pokial viem, tak oni tych dohodarov aj tak nikde nenahravaju. Aspon mi tak bolo povedane. Ked som od nich chcela nejaku informaciu, zacali sa hrabat v obaloch, ktore sa tykali toho dna, kedy som im tvrdila,ze som nieco dorucila. Ziadna evidencia v PC!!! Neviem, ci na to nemaju ludi alebo na to celkovo kaslu. Hlavne ze po nas chcu vsetko a vcas!!!

Síce mimotemy , ale k tomu chcem povedať, že ozaj majú vo vsetkom bordel. Bola som odovzdať ELDZ, ale mala som tam nejakú chybu, tak som mala prísť inokedy. Povedala som, že to už bude podľa zákona neskoro. Pracovníčka na sociálke mi povedala, že oni to aj tak nestíhajú kontrolovať, že je to jedno, hlavne, aby som doniesla.:eek: